MENÜ

Mıllı Egıtım Bakanlıgı

Mıllı Egıtım Bakanlıgı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mıllı Egıtım Bakanlıgı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.208 Mıllı Egıtım Bakanlıgı haberi bulunmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı, Anayasa, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır. Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında kurulmuştur.

Mıllı Egıtım Bakanlıgı Haberleri

Özel bireyler işbaşı yaptı

Özel bireyler işbaşı yaptı

Özel bireyler işbaşı yaptı

23.7.2017AntalyaHürriyet Yazarı
Okullar ne zaman açılacak Yaz tatili ne zaman bitecek İşte MEB tarafından belirlenen tarih

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte MEB tarafından belirlenen tarih

Okullar ne zaman açılacak, yaz tatili ne zaman bitecek sorusuna cevap arayan milyonlarca öğrenci konuyla ilgili araştırmalara devam ediyorlar. Okulların kapanmasının ardından yaz tatiline çıkan milyonlarca öğrenci, tatil planlarını okulların açılacağı tarihe göre ayarlıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takviminin yayımlanmasının ardından okulların ne zaman açılacağı belirlendi. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte detaylar.

23.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Öğrencilerin konaklama alanlarında yeni dönem

Öğrencilerin konaklama alanlarında yeni dönem

Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan ‘Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği’ kapsamında, öğrencilere hizmet veren konaklama alanlarının ruhsat ve izinlerinde yeni dönem başlıyor. Özel Öğrenci Yurtları Birliği Federasyonu Başkanı Hüseyin Yıldızhan, yönetmeliğe göre iki öğrencinin bir arada kalmasının sakıncalı görüldüğünü dile getirerek “Odada bir ya da 3, 4, 5, 6 öğrenci kalabilecek” dedi.

23.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Evrimi anlatmadan antibiyotiği anlatamazsın

'Evrimi anlatmadan antibiyotiği anlatamazsın'

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) açıkladığı yeni müfredatı alanında uzman isimler değerlendirdi. Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nesrin Özören, evrim anlatılmadan antibiyotik direncinin açıklanamayacağını belirterek, “Darwin’in adı geçiyor. Varyasyon, mutasyon gibi kavramlar var. Yamalı bohça gibi” dedi. Müfredat için görüşlerinin dikkate alınmadığını belirten uzmanların yorumları şöyle:

22.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
ÖSYM tercih kılavuzu kullanacaklar dikkat Bu kriterlere dikkat edin

ÖSYM tercih kılavuzu kullanacaklar dikkat! Bu kriterlere dikkat edin!

ÖSYM tercih kılavuzu aracılığıyla işlemleri gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı. Yüz binlerce adayın en iyi üniversitede eğitim alabilmek için dikkatle incelediği ÖSYM tercih kılavuzu, 26 Temmuz tarihine kadar işlem görmeye devam edecek. Tercih işlemleri öncesinde adayların bazı hususlarda dikkat etmesi gerektiğini duyuran uzmanlar, yanlış tercih konusunda uyardı. İşte, 2017 ÖSYM tercih kılavuzu ve adayların dikkat etmesi gereken bazı hususlar

22.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Zorunlu derste de cihat

Zorunlu derste de cihat

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) askıya çıkardığı din kültürü ve ahlak bilgisi dersi müfredat taslağına göre, seçmeli dersler ile imam hatip okullarının müfredatına giren cihad, zorunlu din dersi kapsamında da öğrencilere anlatılacak. Cihad, “İslam dininde temel ibadetler” ünitesinde okutulacak.

21.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Şehit öğretmenin adı, son olarak geçtiği yola verildi (2)

Şehit öğretmenin adı, son olarak geçtiği yola verildi (2)

Şehit öğretmenin adı, son olarak geçtiği yola verildi (2)

21.7.2017TunceliHürriyet Yazarı
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı Öğrenciler ne kadar burs alacak

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı! Öğrenciler ne kadar burs alacak?

Bursluluk sınavı sonuçları açıklamasının ardından birçok öğrenci, burs miktarını araştırmaya başladı. Üç ayda bir olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği miktarda ücret alacak olan öğrenciler, bursluluk sınav sonuçları sonrasında bu miktarın ne kadar olacağını öğrenmek istiyor. Peki, bursluluk sınav sonuçlarının ardından hangi işlemlerin yapılması gerekiyor? İşte, vatandaşların merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

21.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Müzede satranç günü

Müzede satranç günü

UNESCO tarafından 20 Temmuz 1966 tarihinde ilan edilen ve 178 ülkede kutlanan Dünya Satranç Günü etkinliklerinin Ankara’daki adresi, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi oldu.

21.7.2017AnkaraHürriyet Yazarı
Her ile Eğitim Tarihi Müzesi

Her ile Eğitim Tarihi Müzesi

Her ile Eğitim Tarihi Müzesi

21.7.2017KayseriHürriyet Yazarı
Okullar ne zaman açılacak sorusuna MEBden yanıt

Okullar ne zaman açılacak sorusuna MEB'den yanıt!

MEB tarafından açıklanan veriler aracılığıyla öğrenilecek olan okullar ne zaman açılacak sorusu, milyonlarca vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı. Tatil planlarını öğrenecekleri bu bilgilere göre şekillendirecek olan vatandaşlar, okullar ne zaman açılacak sorusuna yanıt arayacak. Peki, milyonlarca kişinin merakla araştırdığı okullar ne zaman açılacak sorusunun cevabı ne olacak? İşte, MEB tarafından yayımlanan detaylı bilgiler

21.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Din kültürü ve ahlak bilgisi müfredat taslağı askıda

"Din kültürü ve ahlak bilgisi" müfredat taslağı askıda

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), ilköğretim (4-8'inci sınıflar) ve ortaöğretim din kültürü ve ahlak bilgisi dersi müfredat taslağının askıya çıkarıldığı bildirildi.

21.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Üniversite için son şans: Ek yerleştirme

Üniversite için son şans: Ek yerleştirme

Üniversiteye yerleşemeyenler, ağustos ayı sonunda bir üniversite şansınız olabilir.

21.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Teleskop da var trafik adabı da

Teleskop da var trafik adabı da

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı yeni müfredata göre, Fen Bilimleri dersinin eğlenceli şekilde ve yaşamla ilişki kurularak aktarılması hedefleniyor.

20.7.2017GündemHürriyet Yazarı
2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacak TEOG tercihleri için son gün ne zaman

2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacak? TEOG tercihleri için son gün ne zaman?

2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. TEOG tercih işlemlerinin başlamasının hemen ardından öğrenciler MEB'in resmi internet sitesi üzerinden TEOG tercihlerini yapmaya başladılar. Öte yandan TEOG tercih işlemlerinin ne zaman sona ereceğini merak eden öğrencilerde internet üzerinden net tarihi merak ediyorlar. Peki, 2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacak? TEOG tercihleri için son gün ne zaman? İşte detaylar.

20.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Öğretmenler tatilde bile eğitimde

Öğretmenler tatilde bile eğitimde

Öğretmenler tatilde bile eğitimde

20.7.2017İzmirHürriyet Yazarı
İlk endüstri bölgesi Trabzonda kurulacak

İlk endüstri bölgesi Trabzon'da kurulacak

Üretim Reform Paketi kapsamında taşınacak sanayi sitesi sayısı Afyonkarahisar’ın da eklenmesiyle 11’e çıktı. Kurulacak 5 yeni endüstri bölgesine Trabzon’dan başlanacak.

20.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Öğretmen atamaları sonuçlandı İşte, 2017 öğretmen atama puanları ve belge detayları

Öğretmen atamaları sonuçlandı! İşte, 2017 öğretmen atama puanları ve belge detayları

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları Mili Eğitim Bakanlığı tarafından 19 Temmuz tarihinde adayların erişimine açıldı. Toplam 20 bin adayın atamalarının gerçekleşeceği sözleşmeli öğretmen atama sonuçları sonrasında diğer işlemler için hazırlıklar başladı. İşte, sözleşmeli öğretmen atama puanları ve sonrasında yapılması gereken işlemler hakkında detaylı bilgiler

20.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Bursluluk sınav sonuçları duyuruldu 2017 PYBS sonuçları bilgisi

Bursluluk sınav sonuçları duyuruldu! 2017 PYBS sonuçları bilgisi

Bursluluk sınav sonuçları, öğrencilerin erişimine açıldı. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği konular arasında yer alan Milli Eğitim Bakanlığı bursluluk sınav sonuçları, bakanlık internet sitesi üzerinden 18 Temmuz günü erişime açıldı. Sonuç açıklama ekranının ardından bu hakka sahip olan on binlerce öğrenci, bundan sonraki işlemlerin nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Peki, burs ücreti ne kadar olacak? İşte, ücret bilgileri ve detayları

20.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 yılı yaz tatili ne zaman bitecek Okullar ne zaman açılacak İşte MEB tarafından belirtilen tarih

2017 yılı yaz tatili ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak? İşte MEB tarafından belirtilen tarih!

2017 yılı yaz tatilinin ne zaman biteceği ve okulların ne zaman açılacağı milyonlarca öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Okulların kapanmasının ardından yaz tatilinin tadını çıkaran öğrenciler daha şimdiden okulların açılacağı tarihe odaklanmış durumda. Tatil planlarını okulların açılacağı tarihe göre ayarlayan öğrenciler MEB tarafından belirlenen en net tarihi merak ediyorlar. Peki, 2017 yılı yaz tatili ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

19.7.2017GündemHürriyet Yazarı
CHPli Tezcan: Bakanlarla ilgili gidene güle güle gelene hoş geldin asıl değişmesi gereken sarayın kendisi (Geniş haber)

CHP'li Tezcan: Bakanlarla ilgili gidene güle güle gelene hoş geldin asıl değişmesi gereken sarayın  kendisi (Geniş haber) 

CHP'li Tezcan: Bakanlarla ilgili gidene güle güle gelene hoş geldin asıl değişmesi gereken sarayın  kendisi (Geniş haber) 

19.7.2017AnkaraHürriyet Yazarı
Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları saat kaçta açıklanacak MEB saat verdi

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları saat kaçta açıklanacak? MEB saat verdi

MEB'ten sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçlarıyla ilgili duyuru geldi. Binlerce öğretmen adayının büyük bir merakla beklediği sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları bugün açıklanacak. 20 bin sözleşmeli öğretmenlik için yapılan tercihler 17 Temmuz'da sona ermişti. Peki sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları saat kaçta açıklanacak?

19.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Demir, Öğrenciler açık uçlu sorulara hazır değil

Demir, "Öğrenciler açık uçlu sorulara hazır değil"

Demir, "Öğrenciler açık uçlu sorulara hazır değil"

19.7.2017İzmirHürriyet Yazarı
CHPli Çamaktan cihat eleştirisi

CHP'li Çamak'tan 'cihat' eleştirisi

CHP'li Çamak'tan 'cihat' eleştirisi

19.7.2017MersinHürriyet Yazarı
CHPli Karabıyık: MEB müfredatında Atatürkçülük bilinçli olarak yok ediliyor, içi boşaltılıyor

CHP'li Karabıyık: MEB müfredatında Atatürkçülük bilinçli olarak yok ediliyor, içi boşaltılıyor

CHP'li Karabıyık: MEB müfredatında Atatürkçülük bilinçli olarak yok ediliyor, içi boşaltılıyor

19.7.2017AnkaraHürriyet Yazarı
Ümraniye Belediyesi personeli işaret dilini öğrendi

Ümraniye Belediyesi personeli işaret dilini öğrendi

Ümraniye Belediyesi personeli işaret dilini öğrendi

19.7.2017ÜmraniyeHürriyet Yazarı
Evrim yok cihat dört başı mamur

'Evrim yok cihat dört başı mamur'

Merakla beklenen müfredat dün açıklandı. Evrim Teorisi’nin çıkarılması tartışma yaratan müfredata Gezi Parkı eylemleri, 17-25 Aralık, 15 Temmuz darbe girişimi ve cihat girdi. Yeni müfredat bu yıl 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda; 2018-2019 eğitim öğretim yılında ise tüm eğitim kademelerinde uygulanacak. Din dersi programı pazartesi günü askıya çıkacak.

18.7.2017GündemHürriyet Yazarı
TEOG tercihleri için son gün ne zaman E- okul tercih robotu

TEOG tercihleri için son gün ne zaman? E- okul tercih robotu

TEOG tercihleri için süreç 14 Temmuz Cuma günü başladı. Tercih işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığı http://www.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan TEOG tercih listelerinde yer alan okulların tercih kodlarına göre yapılıyor. Özellikle E- okul tercih robotu büyük kolaylık sağlıyor. Peki TEOG tercihleri için son gün ne zaman?

18.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 ehliyet sınavı ne zaman yapılacak MTSKS-3 sınav tarihi

2017 ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? MTSKS-3 sınav tarihi

2017 yılında ehliyet sınavlarının ne zaman yapılacağı milyonlarca vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarının tarihleri açıklandı. Peki, 2017 ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? İşte, MTSKS-3 sınav tarihi.

18.7.2017GündemHürriyet Yazarı
MEB bursluk sınavı sonuçları açıklandı 2017 Bursluluk sınavı sonuçları nasıl öğrenilir

MEB bursluk sınavı sonuçları açıklandı! 2017 Bursluluk sınavı sonuçları nasıl öğrenilir?

MEB tarafından 2017 yılı bursluluk sınavı sonuçları binlerce öğrencinin erişimine açıldı. Bursluluk sınavı sonuçları 10 Haziran'da gerçekleşmişti. Sınavlarının yapılmasının hemen ardından öğrenciler büyük merakla sonuçların açıklanacağı tarihe odaklanmışlardı. PYBS sonuçları bugün itibariyle açıklandı. PYBS sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından öğrencilerin merak ettiği bir diğer detayda burs ücretlerinin ne kadar yatacağı oldu. Peki, 2017 Bursluluk sınavı sonuçları nasıl öğrenilir? PYBS burs ücretleri ne kadar?

18.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Bursluluk Sınav sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak

Bursluluk Sınav sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?

Bursluluk Sınav sonuçları MEB tarafından yapılan duyuru ile bugün açıklanacağı duyurulmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi adreslerinden yapılacak resmi duyuru ile Bursluluk Sınav sonuçları erişime bugün açılacak. Şimdi adayların gözü Bursluluk Sınav sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına çevrildi. Peki Bursluluk Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

18.7.2017GündemHürriyet Yazarı
E Okul giriş işlemi ile sonuçlar öğrenilebilecek mi E Okul için ODSGM detayı

E Okul giriş işlemi ile sonuçlar öğrenilebilecek mi? E Okul için ODSGM detayı

E Okul girişi ile birlikte girmiş oldukları sınavın sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar, bu bilgilerin buradan edinilip edinmediğini sorguluyor. E Okul giriş işlemi aracılığıyla TEOG tercih işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecek olan adaylar, sahip oldukları puana göre okumak istedikleri bölümleri belirleyecek. İşte, tüm bu işlemlerin yapılabileceği E Okul giriş işlemi ve ODSGM konusunda detaylı bilgiler

18.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
EMOdan yangın yönetmeliği uyarısı

EMO'dan yangın yönetmeliği uyarısı

EMO'dan yangın yönetmeliği uyarısı

18.7.2017İzmirHürriyet Yazarı
Bursluluk sınav sonuçları MEB.gov.tr üzerinden saat kaçta açıklanacak

Bursluluk sınav sonuçları MEB.gov.tr üzerinden saat kaçta açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları neticesinde burs alıp almayacağı netleşecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi aracılığıyla konunun detaylarını öğrenecek. PYBS kılavuzunda ve bakanlığın sosyal medya hesaplarında bugün açıklanacağı duyurulan sonuçlar, sonrasında kazanan öğrenciler tarafından evrak işlemlerine tabi tutulacak.. Peki, PYBS bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

18.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Akıllara takılanlara cevaplar

Akıllara takılanlara cevaplar

Bu yıl liseye başlayacak öğrencilerin devlet okullarını tercihlerinde son 6 güne gelindi. Ancak hâlâ velilerin akıllarına takılan sorular var. Biz de bunlara cevaplar derledik. Uzmanlar, “Yüzdelik diliminizin 1-5 puan üzerindeki ve altındaki okulları listenize yazın” diyor.

17.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Vali Günaydından okul müjdesi

Vali Günaydın'dan okul müjdesi

Vali Günaydın'dan okul müjdesi

17.7.2017IspartaHürriyet Yazarı
İslahiyede yaz kursları

İslahiye'de yaz kursları 

İslahiye'de yaz kursları 

17.7.2017IslahiyeHürriyet Yazarı
TEOGda açık uçlu soru dönemi başlıyor

TEOG'da "açık uçlu" soru dönemi başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek 2017-2018 eğitim öğretim yılı, birinci ve ikinci dönem ortak sınavlarında açık uçlu sorular yöneltileceği bildirildi.

17.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Bursluluk sınavı sonuçları bu hafta içerisinde açıklanacak PYBS sonuçları ne zaman açıklanacak

Bursluluk sınavı sonuçları bu hafta içerisinde açıklanacak? PYBS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları için heyecan dolu bekleyiş devam ediyor. 10 Haziran’da 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın ardından gözler sonuçlara çevrilmişti. Beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. MEB, PYBS sonuçları için net tarih verdi, takvime göre sonuçlar bu hafta açıklanacak. Peki Bursluluk sınavı sonuçları temmuzun kaçında açıklanacak?

16.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
En çok ihraç Dumlupınardan

En çok ihraç Dumlupınar'dan

RESMİ Gazete’nin mükerrer sayısında önceki akşam yayımlanan 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 302 akademisyen daha ihraç edilmişti.

15.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Okullar ne zaman açılacak MEB takviminden resmi bilgiler

Okullar ne zaman açılacak? MEB takviminden resmi bilgiler!

Okullar ne zaman açılacak konusu öğrenci ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milyonlarca kişinin merakla araştırdığı konular arasında yer alan okullar ne zaman açılacak sorusu, yaz tatilinin ortasına gelinmesiyle birlikte plan kurmak isteyen tatilciler tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın takviminde yer alan detaylı bilgiler

15.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Antalyadan 68 kişi kamudan ihraç edildi

Antalya'dan 68 kişi kamudan ihraç edildi

Antalya'dan 68 kişi kamudan ihraç edildi

15.7.2017AntalyaHürriyet Yazarı
BİLSEM 2017 mülakat sonuçları velilerle paylaşıldı

BİLSEM 2017 mülakat sonuçları velilerle paylaşıldı!

BİLSEM sonuçları, öğrenci velilerinin erişimine açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Bilim Sanat Merkezlerinde eğitim almak için girmiş oldukları BİLSEM sınavının sonuçlarını merak eden öğrenciler ve velileri, bakanlığın yapmış olduğu açıklamanın ardından öğrenci velileri tarafından sorgulanmaya başlandı. İşte, merakla beklenen BİLSEM sonuçları ve itiraza dair bazı detaylar

15.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG lise taban puanları nasıl öğrenilir 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak

TEOG lise taban puanları nasıl öğrenilir? 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak?

TEOG lise taban puanlarının nasıl öğrenileceği TEOG tercihlerini yapmaya başlayan binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri haline geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen TEOG tercihleri 14 Temmuz itibariyle başladı. TEOG tercihleri 24 Temmuz tarihine kadar devam edecek. TEOG yerleştirmeye esas puanlarına göre liselere tercih işlemleri 14 Temmuz’dan itibaren 24 Temmuz saat 17.00'ye kadar e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul müdürlüğünden yapılabilecek. Peki, TEOG lise taban puanları nasıl öğrenilir? 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak?

14.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
692 sayılı yeni KHK yayınlandı: Binlerce ihraç var... İşte isim listesi

692 sayılı yeni KHK yayınlandı: Binlerce ihraç var... İşte isim listesi

Olağanüstü Hal kapsamında 692 sayılı yeni Kanun Hükmünde kararname yayımlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 2 bin 303 kişi, Adalet Bakanlığı'ndan 418, Dışişleri Bakanlığı'ndan 45, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 102 kişi, Sağlık Bakanlığı'ndan 789 kişi, Diyanet'ten 551 kişi, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri'nden 546 ve İçişleri Bakanlığı'ndan bin 486 kişi ihraç edildi. Kararnamede göreve iade kararları da bulunuyor. Hakan Şükür ve Arif Erdem'e verilen madalyalar geri alındı. 342 emekli TSK personelinin rütbeleri geri alındı. YÖK'ten 356 akademisyen ihraç edildi.

14.7.2017GündemHürriyet Yazarı
2017 TEOG tercih robotu nasıl kullanılır TEOG yüzdelik dilim nasıl hesaplanır

2017 TEOG tercih robotu nasıl kullanılır? TEOG yüzdelik dilim nasıl hesaplanır?

2017 TEOG tercih işlemlerinin başlamasının hemen ardından binlerce öğrenci tercih robotunun nasıl kullanılacağını merak ediyor ve araştırıyor. TEOG tercih işlemlerinin başlamasıyla birlikte öğrenciler yüzdelik dilim hesaplamaya başladılar. Yüzdelik dilim, öğrencinin aldığı yerleştirmeye esas puan ile sınava giren tüm öğrencilerin içinde başarı sıralamasını gösteren değerdir. Öte yandan öğrenciler yerleştirme işlemlerinin nasıl yapılacağını da merak ediyorlar. Peki, 2017 TEOG tercih robotu nasıl kullanılır? TEOG yüzdelik dilim nasıl hesaplanır?

14.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
İş kazalarında ölüm oranı 100 bin kişide 8.8

İş kazalarında ölüm oranı 100 bin kişide 8.8

İş kazalarında ölüm oranı 100 bin kişide 8.8

14.7.2017AntalyaHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

12 bin 794 askeri öğrenci ne yapsın?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası 669 sayılı OHAL KHK’sının 104. maddesiyle, askeri okullar kapatıldı.

23.7.2017

Atatürk’süz müfredat olmaz

MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın kamuoyuna ‘müjde’ olarak sunduğu 2017-2018 eğitim dönemi müfredatı üzerinde ayrıntılı bir inceleme yapan Eğitim İş Sendikası,  AKP döneminde Milli Eğitim müfredatında yapılan en köklü değişikliklerden biri olan yeni müfredatın ‘art niyetli’ olduğunu savunuyor ve “Müfredatın meydana getirilme usulü, KHK’larla ülkeyi yöneten AKP’nin Milli Eğitim Bakanlığı’na yakışır biçimde gerçekleşmiştir” diyor.

20.7.2017

“Yeni müfredatla bir Meryem Mirzahani yetişir mi?”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni öğretim yılında 1, 5 ve 9. Sınıflarda, gelecek öğretim yılından itibaren de bütün sınıflarda okutulacak yeni müfredatı açıkladı.

19.7.2017