MENÜ

Mıllı Egıtım Bakanlıgı

Mıllı Egıtım Bakanlıgı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mıllı Egıtım Bakanlıgı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37.459 Mıllı Egıtım Bakanlıgı haberi bulunmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı, Anayasa, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır. Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında kurulmuştur.

Mıllı Egıtım Bakanlıgı Haberleri

Okul yoluna renk geliyor

Okul yoluna renk geliyor

TÜRKİYE’de son 5 yılda 744 bin ölümlü/yaralamalı trafik kazası meydana gelirken, 11 bin 809 kişi olay yerinde hayatını kaybetmesinin ardından trafik eğitimi için yeni eylem planı hazırlandı.

23.5.2018Gündem
BUYÖN tanıtım toplantısı yapıldı

BUYÖN tanıtım toplantısı yapıldı

BUYÖN tanıtım toplantısı yapıldı

23.5.2018Osmangazi
Suriyelilere 60 okul için 160 milyon avro kaynak desteği

Suriyelilere 60 okul için 160 milyon avro kaynak desteği  

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Suriyelilerin ülkemizdeki okullaşma oranı yüzde 63'e yaklaştı. Türkiye'deki Suriyeliler'den 976 bin 200'ü eğitim çağında. 611 bin 524 Suriyeli öğrencinin eğitime erişimi sağlandı" dedi. Yılmaz ayrıca, 'Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı' kapsamındaki "Kriz Zamanlarında Herkes için Eğitim-II" projesi için sağlanan ek 160 milyon avroluk hibenin 60 okul yapımı için kullanılacağını söyledi.

23.5.2018Eğitim
E Okul öğrenci ve öğretmen girişi nasıl yapılır Not bilgileri ve sınav belgesi

E Okul öğrenci ve öğretmen girişi nasıl yapılır? Not bilgileri ve sınav belgesi

E Okul öğrenci ve öğretmen girişi ile not bilgisi detayları araştırılmaya devam ediliyor. On binlerce öğrencinin dönem sonuna yaklaşmasıyla birlikte gündemdeki en önemli husus, E Okul not bilgisi görüntüleme ekranı oldu. Peki, E Okul öğrenci ve öğretmen giriş ekranına nasıl ulaşılır? İşte, dönem sonu yaklaşırken not bilgilerine erişmek isteyen öğrencilerin araştırdığı E Okul giriş ekranı ve detaylı bilgiler

23.5.2018Gündem
LGS’ye geri sayım başladı... Hangi dersten kaç soru çıkacak

LGS’ye geri sayım başladı... Hangi dersten kaç soru çıkacak?

MEB tarafından bu yıl ilk kez uygulanacak LGS, 2 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Adaylar da çalışmalarını hızlandırdı. Peki LGS’de hangi dersten kaç soru çıkacak? Sınav kaç bölümden oluşuyor, öğrencilere soruları cevaplamaları için ne kadar süre verilecek?

23.5.2018Eğitim
MEB İl içi tayin başvurusu için o illerde kontenjanlar açıklandı

MEB İl içi tayin başvurusu için o illerde kontenjanlar açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın alacağı il içi atama başvurusu için süreç başladı. İl içi öğretmen ihtiyaç listesine göre gerçekleştirilebilecek olan il içi yer değiştirme işlemi, atama kılavuzunda yer alan bilgilere göre kabul görecek. Kontenjan bilgilerine göre başvuruları alan il müdürlükleri, ihtiyaç listesini resmi internet sitesi üzerinden yayımlayacak. Peki, MEB il içi ihtiyaç listesini yayımlayan kurumlar hangileri? İşte, o kurumların listesi ve detaylı bilgiler

23.5.2018Eğitim
MEBten, ortaöğretim kurumlarına giriş sınavı bilgilendirmesi

MEB'ten, ortaöğretim kurumlarına giriş sınavı bilgilendirmesi 

MEB'ten, ortaöğretim kurumlarına giriş sınavı bilgilendirmesi 

22.5.2018Ankara
LGS sınav giriş belgesi E Okul giriş ekranı üzerinden çıktı alınıyor

LGS sınav giriş belgesi E Okul giriş ekranı üzerinden çıktı alınıyor

LGS sınav giriş yerleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın dün yaptığı açıklamanın ardından merakla araştırılmaya başlandı. Okul müdürlüklerinin onayıyla E Okul üzerinden çıktı alınabilecek olan LGS giriş yerleri, müdüriyet tarafından mühürlenecek. Peki, E Okul üzerinden LGS sınav giriş yerleri nasıl çıktı alınacak? İşte, detaylı bilgiler

22.5.2018Eğitim
1 milyon öğretmenin mesleki çalışma programı hazır

1 milyon öğretmenin mesleki çalışma programı hazır

MEB, okulların tatile girmesinin ardından yaklaşık 1 milyon öğretmene yönelik düzenlenecek mesleki eğitim programının detaylarını belirledi. Tüm öğretmenler 30 saatlik eğitim programı kapsamında, çocuğa yönelik ihmal ve istismarın önlenmesi seminerleri ile afet eğitimine tabi tutulacak. MEB, öğretmenlerin yaz tatilinde okumasını tavsiye ettiği listeyi de güncelleyerek, doğa ve sanat eğitimine vurgu yapan yeni kitaplar ekledi.

22.5.2018Eğitim
Antalya Lisesinde mühendislik söyleşisi

Antalya Lisesi'nde mühendislik söyleşisi

Antalya Lisesi'nde mühendislik söyleşisi

22.5.2018Antalya
Bursaspor Spor Lisesi için imzalar atıldı

Bursaspor Spor Lisesi için imzalar atıldı

Bursa’ya yeni yapılacak olan Bursaspor Spor Lisesi için imzalar atıldı.

22.5.2018Merkez
Özel okul teşviki alan öğrenci sayısı 520 bini geçti

Özel okul teşviki alan öğrenci sayısı 520 bini geçti

MEB tarafından dört yıl önce başlatılan, özel okullara devam eden öğrencilere yönelik eğitim ve öğretim desteğinden 520 bin 723 öğrenci yararlandı. Bu öğrenciler için özel okullara toplam 3 milyar 706 milyon 701 bin 226 lira ödeme yapıldı.

22.5.2018Eğitim
AÖL kayıt yenileme işlemleri için son gün ne zaman AÖL 3. dönem kayıt yenileme işleminin detayları

AÖL kayıt yenileme işlemleri için son gün ne zaman? AÖL 3. dönem kayıt yenileme işleminin detayları

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak eğitim veren Açık Öğretim Lisesi'nde (AÖL) eğitim gören öğrenciler için 3. dönem kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. Kayıt yenileme işlemleri geçtiğimiz günlerde sona ererken MEB, AÖL 3. dönem mazeretli kayıt yenileme başvuruları bir süre daha devam edecek. Peki, AÖL kayıt işlemleri nasıl yapılır? AÖL 3. dönem kayıtları ne zaman bitecek?

22.5.2018Gündem
İl içi yer değiştirme (atama) başvurusu nasıl yapılır Tayinler ihtiyaç listesi açıklayan iller

İl içi yer değiştirme (atama) başvurusu nasıl yapılır? Tayinler ihtiyaç listesi açıklayan iller

İl içi yer değiştirme (atama) başvuruları için süreç bugün itibariyle başlatıldı. Eğitim kurumlarına görevli öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 25 Mayıs'a kadar elektronik ortam üzerinden devam edecek. İl Milli Eğitimler tarafından ihtiyaç listesi açıklanmaya başladı. Adaylar, boş kontenjanlar doğrultusunda tercihte bulunabiliyor. Peki İl içi yer değiştirme (atama) başvurusu nasıl yapılır?

22.5.2018Eğitim
İş sağlığında yeni dönem

İş sağlığında yeni dönem

İŞ sağlığı ve güvenliğinde 1 milyon 115 bin işyeri için yeni dönem başladı. Az tehlikeli sınıfta yer alan ve çalışan sayısı 50’den az olan bu işyerlerinde artık iş sağlığı ve güvenliği için dışarıdan uzman çalıştırılmasına gerek olmayacak, işveren veya işveren vekilinin iş güvenliği ve sağlığı eğitimi alması yeterli olacak.

21.5.2018Ekonomi
Uzmanlar: Yeni çıkan denemeleri çözün

Uzmanlar: Yeni çıkan denemeleri çözün

MEB’in belirlediği 1.367 okula girmek için yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılacağı Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) iki hafta kaldı. MEB kılavuzuna göre, bugün sınava giriş belgeleri açıklanacak. Uzmanlar, adayları son çıkan denemeleri çözmesi, aileleri de olağanüstü bir durum varmış gibi davranmaması konusunda uyarıyor. İşte 2 Haziran’daki sınav için uzman önerileri.

21.5.2018Eğitim
Okullar ne zaman kapanacak 2018 yaz tatili ne zaman başlayacak İşte 2018 yılının resmi tatilleri

Okullar ne zaman kapanacak? 2018 yaz tatili ne zaman başlayacak? İşte 2018 yılının resmi tatilleri

Yoğun ders ve sınav temposunun bitmesi için dört gözle okulların kapanmasını bekleyen öğrenciler, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte yaz tatilinin ne zaman başlayacağını daha sık sorgulamaya başladı. Öğrencilerin yanı sıra aileleri de 2018 yaz tatili planlarını şimdiden şekillendirmek için okulların kapanış tarihini sorgulamaya başladı. Peki, okullar ne zaman kapanacak? 2018 yaz tatili ne zaman başlıyor?

21.5.2018Gündem
Ücretli öğretmen ataması için imza kampanyası: Kontenjan dağılımı yeniden belirlensin

Ücretli öğretmen ataması için imza kampanyası: Kontenjan dağılımı yeniden belirlensin

MEB tarafından sözleşmeli olarak atanacak 5 bin ücretli öğretmen kontenjanında adaletsizlik olduğu gerekçesiyle imza kampanyası başlatıldı. Bazı branşlara mevcut aday sayısından fazla, bazılarına da birer kontenjan verildiği belirtilerek, kontenjan dağılımının Bakan İsmet Yılmaz’ın açıkladığı gibi ön başvuru alınarak yapılması istendi.

21.5.2018Eğitim
KPSS lisans başvuruları için verilen süre doldu... Geç başvurular ne zaman

KPSS lisans başvuruları için verilen süre doldu... Geç başvurular ne zaman?

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) lisans başvuruları için verilen süre doldu. Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyi başvuru ücretleri için son gün ise 22 Mayıs (bugün) olarak belirlenmişti. Çeşitli sebeplerle belirtilen süre içinde başvuru yapamayanlar için ise 1 günlük geç başvuru tarihi belirlendi. Peki KPSS geç başvuruları ne zaman?

21.5.2018Gündem
Okul önünde Şişme oyun parkı protestosu

 Okul önünde "Şişme oyun parkı" protestosu

 Okul önünde "Şişme oyun parkı" protestosu

21.5.2018İstanbul
MEBBİS öğretmen girişi ile görevlendirme başvurusu nasıl yapılır

MEBBİS öğretmen girişi ile görevlendirme başvurusu nasıl yapılır?

MEBBİS öğretmen girişi ile görevlendirme başvurusu için süreç başladı. Sınav görevlendirmelerinin gerçekleştirildiği MEBBİS aracılığıyla eğitimciler, işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecek. Peki, MEBBİS girişi ile görevlendirme başvurusu nasıl yapılır? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın konuyla ilgili yayımladığı yazı hakkında detaylı bilgiler

21.5.2018Eğitim
E Okul takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır İşte takdir teşekkür hesaplama yöntemi

E Okul takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte takdir teşekkür hesaplama yöntemi

Yaz tatili için gün sayan öğrenciler, takdir teşekkür hesaplamalarına başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018 iş takvimine göre öğrenciler ve öğretmenler için son ders zili 8 Haziran Cuma günü çalacak. Karne günü öncesinde kötü bir sürpriz yaşamak istemeyen öğrenciler, e okul üzerinden takdir teşekkür hesaplaması yapıyor. Peki sözlü ve yazılı notlarının görüntülenebildiği E okul üzerinden takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

21.5.2018Gündem
Öğrencilerden huzurevi ziyareti

Öğrencilerden huzurevi ziyareti

Öğrencilerden huzurevi ziyareti

21.5.2018Burdur
Geri Gönderme Merkezinde çocuklar için oyun atölyesi

Geri Gönderme Merkezi'nde çocuklar için oyun atölyesi

Geri Gönderme Merkezi'nde çocuklar için oyun atölyesi

21.5.2018İzmir
İsteyen özel okullara Arapça dersi

İsteyen özel okullara Arapça dersi

MEB tarafından özel okulların talepleri doğrultusunda okul öncesi ve ilkokul 1’inci sınıflara yönelik ‘Özel Öğretim Kurumları Arapça Öğretim Programı’ hazırlandı. Böylece daha önce onaylanan 2-8’inci sınıflar Arapça programıyla bütün sınıflar düzeyinde özel okulların Arapça öğretim programı tamamlanmış oldu. İsteyen özel okullar, gelecek eğitim öğretim yılından itibaren okul öncesi ve ilkokulun bütün sınıflarında Arapça eğitimi verebilecek.

21.5.2018Eğitim
Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak Sınav giriş belgesi ne zaman alınacak

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? Sınav giriş belgesi ne zaman alınacak?

Bursluluk sınavı ile eğitim giderlerine destek sağlamak isteyen binlerce öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımlayacağı sınav giriş belgelerine odaklandı. Haziran ayında gerçekleştirilecek olan bursluluk sınavı öncesinde sınav giriş belgelerini edinecek olan öğrenciler, hangi okulda sınava gireceklerine dair bilgi sahibi olacak. Peki, bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte, sınav giriş belgelerinin yayımlanacağı gün hakkında detaylı bilgiler

21.5.2018Eğitim
İngilizce öğrenmede beş adım

İngilizce öğrenmede beş adım

Ana dili İngilizce  olmayan ülkelerde milyonlarca insan bu dili öğrenmek için büyük çaba sarf ediyor ve para harcıyor. Ancak hedefe ulaşmak için hem öğrencilerin hem de yetkililerin bazı yenilikler yapması gerekiyor. Öğrenciler öncelikle İngilizce’yi hayatının merkezine almalı ve ana dili gibi öğrenmeye çalışmalı. Öğretmenler, öğrenci merkezli bir anlayışla hareket etmeli, bakanlık ise müfredata el atmalı.

21.5.2018Eğitim
Şimdi maker olma zamanı, hadi sen de üret

Şimdi maker olma zamanı, hadi sen de üret!

Ekonomik anlamda gelişmiş ülkelerle rekabet etmek istiyorsak 21’inci yüzyılın becerilerine sahip, inovasyon yapan ve bunları pazara aktarabilen girişimci ruha sahip bireylere ihtiyacımız var. Bu anlamda maker yani ‘yapan, üreten’ bireyler ekosistemini incelemek ve bu ekosistemde soluk almak bizlere yön verecektir.

21.5.2018Eğitim
E Okul VBS giriş ekranı | MEB E Okul sorgulama işlemleri

E Okul VBS giriş ekranı | MEB E Okul sorgulama işlemleri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ve vatandaşlar tarafından en yoğun şekilde kullanılan hizmetlerden olan e-Okul son günlerde en çok merak edilen konulardan biri oldu. Okulların kapanmasına artık sayılı günler kala, velisi oldukları öğrencilerin okuldaki ders ve devamsızlık durumunu merak eden vatandaşlar, e-Okul hakkında araştırmalarını hızlandırdı. Peki, e-Okul VBS'ye nasıl giriş yapılır? E Okul'dan yapılabilecek sorgulamalar hangileri?

20.5.2018Gündem
MEB verileri: Kızların okullaşma oranı arttı

MEB verileri: Kızların okullaşma oranı arttı

MEB istatistiklerine göre, 2002’de yüzde 45.2 olan liselerde kız çocuklarının net okullaşma oranı 2017-2018 eğitim öğretim döneminde yüzde 83.4’e yükseldi. Kız çocuklarının net okullaşma oranı yükseköğretimde ise yüzde 13’ten yüzde 44’e çıktı, bu oranla kızlar erkekleri geride bıraktı.

19.5.2018Eğitim
1 milyon kişiye finansal eğitim

1 milyon kişiye finansal eğitim

9 yıldır Türkiye’nin tüm illerine yayılan finansal okuryazarlık ve bütçe yönetimi projesi ‘Paramı Yönetebiliyorum’ kapsamında yaklaşık 1 milyon kişiye birebir eğitim verildi. 1900 gönüllü eğitmen ile geniş etki alanına ulaşan projeyle 6 farklı sürdürülebilir kalkınma hedefine de katkı sağlanıyor.

18.5.2018Ekonomi
Kamu 20 bin yeni personel alacak

Kamu 20 bin yeni personel alacak

Milli Eğitim’den PTT’ye, Diyanet İşleri’nden Kredi ve Yurtlar Kurumuna, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’na kadar birçok kamu kurumu, Haziran ortasına kadar 15 bin sözleşmeli personel alacak. Buna üniversiteler de eklendiğinde kamunun personel alımı 20 bini bulacak.

18.5.2018İK/Yeni Ekonomi
Müzeler Haftası Midasın Kulakları ile kutlandı

Müzeler Haftası 'Midas'ın Kulakları' ile kutlandı

Müzeler Haftası 'Midas'ın Kulakları' ile kutlandı

18.5.2018Bandırma
Eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödüllerinde Samsun’dan rekor başarı

Eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödüllerinde Samsun’dan rekor başarı

Eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödüllerinde Samsun’dan rekor başarı

18.5.2018Samsun
Üstün yetenekli öğrencilerden engelli aracı

Üstün yetenekli öğrencilerden engelli aracı

Bahçelievler İTO BİLSEM'de okul dışı zamanlarda eğitim gören özel yetenekli öğrenciler, mekatronik dersinde geliştirdikleri 'Engelliler için Elektrikli Araç' projesiyle engellilerin tekerlekli sandalyeleriyle binebilecekleri elektrikli araç tasarladı. Kendilerine 'Mekatronik Team' adını veren 10 üstün yetenekli öğrenci, tasarladıkları elektrikli araçla günlük hayatlarında çeşitli sorunlarla karşılaşan engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

18.5.2018Eğitim
YKS’de ilkokul binası bu yıl pek kullanılmayacak

YKS’de ilkokul binası bu yıl pek kullanılmayacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, geçtiğimiz haftalarda illerdeki ÖSYM merkezlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) 1.5 ay kala toplantılar yapmaya başladı. ÖSYM Koordinatörler toplantısında YKS öncesi alınacak önlemler masaya yatırıldı.

18.5.2018Eğitim
Türkiye Zeka Oyunları yarışması

Türkiye Zeka Oyunları yarışması

Türkiye Zeka Oyunları yarışması

18.5.2018Burdur
AK Parti il başkanından İzmir Marşı açıklaması

AK Parti il başkanından 'İzmir Marşı' açıklaması

AK Parti il başkanından 'İzmir Marşı' açıklaması

18.5.2018İzmir
MMO: Mesleki yeterliliğin niteliksizleştirilmesinin önü açılıyor

MMO: Mesleki yeterliliğin niteliksizleştirilmesinin önü açılıyor

MMO: Mesleki yeterliliğin niteliksizleştirilmesinin önü açılıyor

18.5.2018Merkez
Milli Eğitim Bakanlığı 5000 personel alacak... İşte başvuruda istenecek olan belgeler

Milli Eğitim Bakanlığı 5000 personel alacak... İşte başvuruda istenecek olan belgeler

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi adresinden yapılan açıklamaya göre Milli Eğitim Bakanlığı'nda çalışmak üzere resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik için başvuruları değerlendirilecek.. İşte personel alımına ilişkin başvuru şartları ve detaylar

18.5.2018Gündem
Hedef: Entelektüel ve lider öğretmenler

Hedef: Entelektüel ve lider öğretmenler

Öğretmen adaylarının eğitim programları, 10 yıl aradan sonra güncellendi. İki yılda hazırlanan programlarda, uygulamaya daha çok ağırlık verildi. Ayrıca tüm bölümlere ‘eğitimde ahlak ve etik’ dersi konuldu. Değişikliklerle, mesleki becerinin yanı sıra entelektüel ve lider öğretmenler yetiştirilmesi hedefleniyor.

17.5.2018Eğitim
AÖF sınav yerleri açıklandı mı AÖF final sınavı ne zaman yapılacak

AÖF sınav yerleri açıklandı mı? AÖF final sınavı ne zaman yapılacak?

Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim Fakültesi) bahar dönemi final oturumları için kısa bir süre kaldı, sınav yerleri için araştırmalar başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı tarihleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bursluluk sınavıyla aynı tarihe geldiği için değiştirilmişti. Peki AÖF sınavı ne zaman yapılacak? AÖF sınav yerleri belli oldu mu?

17.5.2018Gündem
Kayseri’de yetenekli sporcular taramadan geçiriliyor

Kayseri’de yetenekli sporcular taramadan geçiriliyor

Kayseri’de yetenekli sporcular taramadan geçiriliyor

17.5.2018Kayseri
E Okul yazılı sonucu sorgulama | E Okul VBS girişi nasıl yapılır

E Okul yazılı sonucu sorgulama | E Okul VBS girişi nasıl yapılır?

Öğrenciler ve aileleri okullarda uygulanan yazılı sınavların sonucunu ve öğretmenlerin verdiği sözlü notlarını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 18 milyon öğrenciye ait sınav sonuçlarından devamsızlıklara kadar pek çok bilgiye ulaşma imkanı tanıyan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne olan rağbet yaz tatilinin yaklaşmasıyla birlikte arttı. Peki, e-Okul VBS'ye nasıl girilir? E-Okuldan hangi bilgiler sorgulanır?

17.5.2018Gündem
Özel öğrenciler için 34 öğretim programı

Özel öğrenciler için 34 öğretim programı

MEB tarafından 0-78 ay arasındaki özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar için öğretim programı hazırlandı. TÜBİTAK ULAKBİM işbirliğiyle oluşturulan 34 öğretim programıyla özel çocukların akademik becerilerinin yanı sıra dil ve konuşma, iletişim, bağımsız yaşam, sosyal ve öz bakım becerilerinin gelişmesine olanak sağlanacağı belirtiliyor.

17.5.2018Eğitim
Özel öğrenciler için 34 öğretim programı

Özel öğrenciler için 34 öğretim programı

MEB tarafından 0-78 ay arasındaki özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar için öğretim programı hazırlandı. TÜBİTAK ULAKBİM işbirliğiyle oluşturulan 34 öğretim programıyla özel çocukların akademik becerilerinin yanı sıra dil ve konuşma, iletişim, bağımsız yaşam, sosyal ve öz bakım becerilerinin gelişmesine olanak sağlanacağı belirtiliyor.

17.5.2018Eğitim
Öğretmenlere hafta sonu seminer

Öğretmenlere hafta sonu seminer

Haziran ayında öğretmenlere yönelik yapılacak ‘Mesleki Çalışma Programı’nın ilk beş günlük döneminin hafta sonuna denk gelmesi eğitimcilerin tepkisini çekti. Eğitim sendikaları programın yeniden düzenlenmesi gerektiğini savundu.

17.5.2018Eğitim
YSKdan öğretmenlere önemli uyarı

YSK'dan öğretmenlere önemli uyarı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde sandık kurullarında görevlendirilen öğretmenlerin okullarından ayrılmaması gerektiğini bu nedenle mesleki çalışmalarının tamamının kadrolarının bulunduğu okullarda yürütülmesi gerektiğini belirtti. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı, seçimde görev alacak öğretmenlerin mesleki çalışmalar kapsamında okullarından ayrılmamaları, bu çalışmaları okullarında yapmaları uyarısında bulundu.

17.5.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Genç nüfusumuz hızla yaşlanıyor!

FARKINDA değiliz ama Türkiye hızla yaşlanıyor!

19.5.2018

YKS’de ilkokul binası bu yıl pek kullanılmayacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, geçtiğimiz haftalarda illerdeki ÖSYM merkezlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) 1.5 ay kala toplantılar yapmaya başladı. ÖSYM Koordinatörler toplantısında YKS öncesi alınacak önlemler masaya yatırıldı.

18.5.2018