MENÜ

Mıllı Egıtım Bakanlıgı

Mıllı Egıtım Bakanlıgı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mıllı Egıtım Bakanlıgı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 39.103 Mıllı Egıtım Bakanlıgı haberi bulunmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı, Anayasa, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır. Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında kurulmuştur.

Mıllı Egıtım Bakanlıgı Haberleri

2019 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak MEB tarih verdi

2019 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? MEB tarih verdi!

2019 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı büyük bir merakla bekleniyor. BİLSEM sınavının tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla birlikte belli oldu. Özel eğitim almaya hak kazanmak isteyen adaylar hazırlıklarını yapabilmek adına BİLSEM sınav tarihlerini merak ediyor. İşte, MEB tarafından yayınlanan o tarihler.

18.11.2018Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik ön başvurular ne zaman yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlik ön başvurular ne zaman yapılacak?

Sözleşmeli öğretmenlik ön başvuruları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Açıklanan taban puanları ve kontenjan listesinin ardından başvuru süreci için bekleyişe geçildi. Peki, sözleşmeli öğretmenlik ön başvurular ne zaman yapılacak?

18.11.2018Gündem
Son dakika: Bakan Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırı artıyor

Son dakika: Bakan Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırı artıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu anda otoyolda hız sınırı 132 kilometre, maksimum sınır. 120 artı yüzde 10. Biraz daha izleyip otoyollarda hız sınırını 20-25 kilometre daha yukarı çıkaracağız. Buradaki regülasyonu iyi sağlarsak, otoyollarda 120 kilometre olan hızı 125 kilometre, yüzde 10 daha koyunca, 137,5 kilometrelik bir banda taşımaya çalışacağız." dedi.

18.11.2018Gündem
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoydan çarpıcı sözler: AKM projesini 2021de bitirmeyi düşünüyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan çarpıcı sözler: AKM projesini 2021'de bitirmeyi düşünüyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy Atatürk Kültür Merkezi ile ilgili olarak, "AKM projesini 2021'de bitirmeyi düşünüyoruz" dedi.

18.11.2018Gündem
15 tatil ne zaman başlayacak Ara dönem karne tatili tarihi

15 tatil ne zaman başlayacak? Ara dönem karne tatili tarihi

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci, karne alarak yarıyıl tatiline başlayacak olmanın heyecanı ile gün sayıyor. 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci döneminin ne zaman sona ereceğini merak eden öğrenciler, MEB'in açıkladığı tarih bilgisini araştırıyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? Karne tatili ne zaman?

17.11.2018Gündem
Bakan Selçuk: Her türlü çalışmaların birikiminden yararlanmak istiyoruz

Bakan Selçuk: Her türlü çalışmaların birikiminden yararlanmak istiyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sürdürülebilir Kalkınma 2030 Hedefleri arasında yer alan 'nitelikli eğitim' hedefine ülkemizde ulaşılabilmesi için yürütülecek her türlü çalışmaların birikiminden ve enerjisinden yararlanmak istiyoruz. UNESCO'nun MEB için çok ayrı bir yeri var. Eğitim, kültür ve bilim kelimelerinin yan yana geldiği nadir kuruluşlardan bir tanesi" dedi.

17.11.2018Eğitim
Atamada  birinci, sınıf  öğretmeni

Atamada birinci, sınıf öğretmeni

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), 7 Şubat 2019’da yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının branş dağılımını açıkladı.

17.11.2018Gündem
Açık lise sınavları ne zaman yapılacak AÖL 1. dönem sınav tarihleri

Açık lise sınavları ne zaman yapılacak? AÖL 1. dönem sınav tarihleri

Okul çağındaki on binlerce genç eğitim hayatına, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Açık Öğretim Lisesi'nde (AÖL) devam ediyor. Kasım ayının sonlarının yaklaşmasıyla birlikte, açık lise sınav tarihleri öğrenciler tarafından merakla araştırılmaya başladı. Peki, açık lise sınavları ne zaman?

16.11.2018Gündem
Öğrenciler tarih dersini Topkapı Sarayı’nda görecek

Öğrenciler tarih dersini Topkapı Sarayı’nda görecek

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü ile öğrenciler müze, kütüphane ve sanat mekanlarından etkin şekilde yararlanıp, tarihi mekanlarda ders yapabilecek.

16.11.2018Eğitim
Sözleşmeli öğretmen alımı branş bazında kontenjan dağılımı belli oldu | 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı

Sözleşmeli öğretmen alımı branş bazında kontenjan dağılımı belli oldu | 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin kontenjanları ve taban puanlarını açıkladı. Bu gelişmenin ardından, hangi branş için ne kadar kontenjan ayrıldığı bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlarca araştırılmaya başladı. MEB, en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine ayırdı. İşte, sözleşmeli öğretmen alımı tüm kontenjan dağılımı hakkında bilgi...

16.11.2018Eğitim
Kepezde hafta sonu keyfi

Kepez'de hafta sonu keyfi

16.11.2018Antalya
Öğretmenler Günü, hafta boyu sürecek etkinliklerle kutlanacak

Öğretmenler Günü, hafta boyu sürecek etkinliklerle kutlanacak

MEB, bu yılki 24 Kasım Öğretmenler Günü, hafta başından itibaren düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

16.11.2018Eğitim
MEB, ilkokullarda ‘özel yetenek keşfini’ başlattı

MEB, ilkokullarda ‘özel yetenek keşfini’ başlattı

MEB, ilkokul, 1, 2 ve 3’üncü. sınıf öğrencileri arasından resim, müzik, zihinsel yetenek gibi alanlarda özel yeteneği olan öğrencileri belirleme süreci başlattı. ‘2023 Eğitim Vizyonu’ kapsamında Türkiye'nin seçilecek yeni özel yetenekli öğrencileri, zenginleştirilip farklılaştırılan yeni etkinlik programları üzerinden BİLSEM'lerde eğitim alacak.

16.11.2018Eğitim
Meslek liselerinde ‘değirmencilik’ alanı açılacak

Meslek liselerinde ‘değirmencilik’ alanı açılacak

MEB tarafından geçen yıl 1.35 milyar dolarlık ihracat yapan ‘değirmen ve sektör makineleri’ imalatçılarının talebi doğrultusunda, mesleki eğitimde makine teknolojisi alanı altında ilk kez ‘değirmencilik’ dalının açılmasına karar verildi. Konya, Gaziantep ve Çorum illerinde MEB'in belirleyeceği mesleki ve teknik Anadolu liselerinde eğitim alacak öğrencilere sektörde iş garantisi sunulacak. Okullardaki müfredat, bakanlık ve sektör temsilcileriyle hazırlanacak.

16.11.2018Eğitim
MEB, Türkiyenin mesleki eğitim haritasını çıkarttı

MEB, Türkiye'nin mesleki eğitim haritasını çıkarttı

MEB, 100 Günlük İcraat Programı'nda yer alan ‘Mesleki eğitimin Endüstri 4.0 anlayışıyla yeniden yapılandırılması’ hedefi için önemli bir adım atarak mesleki eğitim haritalandırma çalışmasını tamamladı. Bakanlığın internet sitesinden kullanıma açtığı haritalandırma çalışması, Endüstri 4.0 ile uyumlu mesleki eğitim alan öğrencilere ilişkin tüm bilgilerle illerin teknoloji ve üretim kapasitesi bilgilerinin yer aldığı bir veri tabanı özelliği taşıyor.

15.11.2018Eğitim
Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak Ehliyet sınav tarihleri

Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? Ehliyet sınav tarihleri

2018'de düzenlenecek son ehliyet sınavının tarihi, ehliyet alarak trafiğe çıkma hayali kuran pek çok vatandaşın merak ettiği konu oldu. Son olarak 20 Ekim'de yapılan ehliyet sınavının ardından beşinci ehliyet sınavının uygulanacağı tarih, sürücü adaylarınca internette sorgulanıyor. Peki, ehliyet sınavı ne zaman?

15.11.2018Gündem
Andımız faturası

'Andımız' faturası

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), ‘Öğrenci Andı’na ilişkin Danıştay’a sunulan temyiz dilekçesi metninde kusuru bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü ve iki avukatı görevden alındı.

15.11.2018Eğitim
15 tatil ne zaman başlayacak Sömestr tatili hangi güne denk geliyor İşte o tarih

15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili hangi güne denk geliyor? İşte o tarih

Eylül ayında başlayan 2018-2019 eğitim öğretim dönemi tüm hızıyla devam ederken, ara dönem tatilinin başlayacağı tarih, öğrencilerin yanı sıra ailelerinin de bir numaralı gündem maddesi oldu. Sömestir tatilinin başlayacağı tarihi merak eden vatandaşlar, her yıl ocak ayında başlayan karne tatilinin kesin tarihini araştırıyor. Peki, karne tatili ne zaman? 15 Tatil ne zaman başlayacak?

14.11.2018Gündem
AK Partiden 3 dönem kuralı ile ilgili yeni açıklama: Bazı arkadaşlar...

AK Parti'den '3 dönem kuralı' ile ilgili yeni açıklama: Bazı arkadaşlar...

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Üç dönem kuralı, büyük oranda uygulanacak. Belki istisnai anlamda bazı illerde bazı arkadaşlarımızın devam etmesi için bir karar alınabilir. Çok başarılı olan arkadaşların bir kısmının bir şekilde devam etmesi olabilir. Ama kural uygulanacaktır" dedi.

14.11.2018Gündem
Yaklaşık 1.3 milyon öğrenci taşımalı eğitimden faydalanıyor

Yaklaşık 1.3 milyon öğrenci taşımalı eğitimden faydalanıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İlköğretimde 733 bin, ortaöğretimde yaklaşık 431 bin, özel öğretimde ise 98 bin öğrenci olmak üzere toplam 1 milyon 262 bin öğrenci taşımalı eğitim alıyor. Taşımalı öğrenci modülüne göre, 10 Ekim 2018 itibarıyla okul servislerinde toplam 15 kaza meydana geldi, bu kazalarda hayatını kaybeden öğrenci bulunmuyor" dedi

14.11.2018Eğitim
Öğretmen niteliğini artırmak bütün dünyanın ihtiyacı

'Öğretmen niteliğini artırmak bütün dünyanın ihtiyacı'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğretmen niteliğini artırmak bütün dünyanın ihtiyacı, bu sadece Türkiye'nin ihtiyacı değil. Bu konuda çalışmalar yapacağız ve bu süreç içinde ortaya çıkan gelişmeleri de kamuoyuyla paylaşacağız. Hiçbir eğitim sisteminin kalitesi, öğretmeninin kalitesini aşamaz. Öğretmen kalitemizle ilgili biraz daha çalışmaya ihtiyacımız var. Yükseköğretime geçiş meselesini YÖK ve ÖSYM ile değerlendirip, gereken yolu birlikte çizeceğiz. Çünkü bu, 'ben yaptım oldu' diyerek yapılacak bir iş değil. Bu bütün toplum için bir ödev. Bu bir ülke ödevi" dedi.

14.11.2018Eğitim
Lisans öğrencilerinin yüzde 9u eğitim fakültesinde

Lisans öğrencilerinin yüzde 9'u eğitim fakültesinde

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın katılımıyla YÖK'te düzenlenen toplantıda, eğitim fakültelerindeki öğretmen yetiştirme programları ele alındı.

14.11.2018Eğitim
Down ve otizmliler için komisyon kararı Resmi Gazete’de... Öncelikli sorun: Eğitim

Down ve otizmliler için komisyon kararı Resmi Gazete’de... Öncelikli sorun: Eğitim

Down sendromlu, ostistik ve diğer gelişim bozukluklarına sahip bireylerin durumlarına çözüm Meclis Araştırma Komisyonu kurulması kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararla umutlanan aileler ve bu konuda çalışan STK’lar öncelikle eğitim sorununa çözüm bulunmasını istiyor.

14.11.2018Eğitim
Öğrenci andı tartışmasında flaş görevden almalar

'Öğrenci andı' tartışmasında flaş görevden almalar

MEB, "Öğrenci Andı"na ilişkin Danıştaya sunulan temyiz dilekçesi metninde kusuru bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü ve iki avukatı görevden aldı.

14.11.2018Gündem
Taksilerde yeni dönem başlıyor Sertifikası olmayanlar şoförlük yapamayacak

Taksilerde yeni dönem başlıyor! Sertifikası olmayanlar şoförlük yapamayacak

Milli Eğitim Bakanlığı ile İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'nın ortaklaşa yürüttüğü "Taksi Eğitim Projesi" kapsamında verilecek eğitimi başarıyla tamamlayanlar taksicilik yapacak. İstanbul'da 50 bin taksiciyi ilgilendiren projeye katılmayanlar çalışma ruhsatı alamayacak, dolayısıyla denetimler sonunda araçları trafikten men edilecek.

14.11.2018Gündem
MEB il-ilçe milli eğitim müdürlükleri 513 şube müdürü kadrosunda görevde yükselme atama başvurusu duyurdu

MEB il-ilçe milli eğitim müdürlükleri 513 şube müdürü kadrosunda görevde yükselme atama başvurusu duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, görevde yükselme suretiyle 513 kişinin atamalarının yapılacağını duyurdu. Başvurular 19-23 Kasım 2018 tarihleri arasında, http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresindeki Elektronik Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmak suretiyle yapılacaktır.

13.11.2018Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik branş dağılımı ve kontenjan bilgileri ne zaman açıklanacak 20 bin öğretmen alımı

Sözleşmeli öğretmenlik branş dağılımı ve kontenjan bilgileri ne zaman açıklanacak? 20 bin öğretmen alımı

20 bin öğretmen alımı branş dağılımı ve kontenjan bilgileri için araştırmalar başladı. Ön başvurularının 19-23 Kasım tarihinde başlayacağı duyurulan 20 bin öğretmen alımı için branş ve kontenjan dağılımının, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 9 Kasım tarihinde açıklanması bekleniyordu. Branş ve kontenjan dağılımının bu tarihte açıklanmamasının ardından gözler bakanlığın yapacağı duyuruya çevrildi. Peki, 20 bin öğretmen alımı branş ve kontenjan bilgileri ne zaman açıklanacak? İşte, o detaylar

13.11.2018Gündem
MEB, öğretmenler gününe özel indirimleri açıkladı

MEB, öğretmenler gününe özel indirimleri açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde uygulanacak indirimleri açıkladı. TCDD’ye ait trenlerde, PTT’den posta gönderimlerinde ve THY seferlerinde öğretmenlere indirim yapılacak.

13.11.2018Eğitim
MEB 2019 BİLSEM sınavının tarihini yayımladı İşte BİLSEM takvimi

MEB 2019 BİLSEM sınavının tarihini yayımladı! İşte BİLSEM takvimi

BİLSEM sınavı ne zaman sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yanıtlandı. Bakanlık tarafından görevlendirilecek olan öğretmenlerin değerlendirmesi neticesinde tarama uygulamalarına katılacak olan öğrenciler, başarılı olmaları halinde yeteneklerini en üst düzeyde sergileyebilme yolunda özel eğitim almaya hak kazanacak. Peki, BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? İşte, 2019 BİLSEM sınav tarihleri

13.11.2018Eğitim
Seferihisar Anaokulu’nda sanat günleri

Seferihisar Anaokulu’nda sanat günleri

Seferihisar Anaokulu 26 Kasım'a dek sürecek Sanata Saygı başlıklı etkinlikler kapsamında anaokulu öğrencilerini sanatçılarla buluşturuyor.

13.11.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları