MENÜ

Milletvekili Adayı

Milletvekili Adayı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Milletvekili Adayı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25.618 Milletvekili Adayı haberi bulunmuştur.

Milletvekili Adayı Haberleri

İspanyol matadorlar siyaset arenasına giriyor

İspanyol matadorlar siyaset arenasına giriyor

İspanya'da 28 Nisan'da yapılacak erken genel seçimde ülkenin tanınmış matadorları Miguel Abellan, Salvador Vega ve Serafin Marin milletvekili adayı oldu.

26.03.2019Dünya
Binali Yıldırım: Farklılıklarımız her zaman zenginliklerimizdir, güzelliğimizdir.

Binali Yıldırım: Farklılıklarımız her zaman zenginliklerimizdir, güzelliğimizdir.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Destanlarla dolu bir milletiz. Eğer, o destanları yazmasaydık, bugün, bu topraklarda hür ve bağımsız yaşayamazdık. Farklılıklarımız olabilir. Olmalıdır da. Farklılıklarımız her zaman zenginliklerimizdir, güzelliğimizdir. Farklılıklarımızı kaşıyarak, bu ülkeye hizmet etmiş olmayız." dedi.

21.03.2019Gündem
AfD’li vekil Letonya’dan da milletvekili adayı oldu: Hıristiyanlar için...

AfD’li vekil Letonya’dan da milletvekili adayı oldu: Hıristiyanlar için...

Almanya’da İslam ve mülteci karşıtı AfD’nin Federal Meclis milletvekili, Letonya’dan Avrupa Parlamentosu için milletvekili adayı oldu. Gerekçesini ise “Eğer Hıristiyanlar Hıristiyanlardan yardım istiyorsa bu çağrı ret edilmez” diyerek açıkladı.

17.03.2019Avrupa
Binali Yıldırım: Adalar’ı en iyi bir Adalı yönetir

Binali Yıldırım: Adalar’ı en iyi bir Adalı yönetir

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve AK Parti Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural, seçim çalışmaları kapsamında Büyükada'daki Anadolu Kulübü'nde, Cemevi temsilcileri, kanaat önderleri ve STK temsilcileriyle bir araya geldi.

6.03.2019Gündem
İYİ Parti Burdur Kurucu İl Başkanı Osman Kurt partisinden istifa etti

İYİ Parti Burdur Kurucu İl Başkanı Osman Kurt partisinden istifa etti

İYİ Parti Burdur Kurucu İl Başkanı Osman Kurt, partisinden istifa etti. Kurt, "Burdur, duymazdan gelindi. Marifet üretmek yerine mazeret üretildi. Dahası seçmenin emanetine sahip çıkmak için döktüğümüz ter hiçe sayıldı" dedi.

5.03.2019Gündem
20 günlüğüne 20 vekil de bize verselerdi

20 günlüğüne 20 vekil de bize verselerdi

Yerel seçimlere kısa süre kala, Türkiye siyaseti yeniden ‘Demokratik Sol Parti’yi tartışıyor. (DSP) 2002’de iktidarı bıraktığından bu yana adını neredeyse duymaz olduğumuz DSP, bugün yerel seçimlerde CHP’nin göstermediği güçlü adayları bünyesine katarak büyük bir tartışmayı da başlattı: DSP, CHP’yi bölüyor mu? DSP’nin arkasındaki destek iktidar mı? Bu soruların cevabı için DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın kapısını çaldık. “Neden seçime giremediğimizi sorgulamayanlar, bugün nasıl seçime girdiğimizi sorguluyor” diyen Aksakal, bugüne kadar kendilerini engelleyenlerle ilgili flaş açıklamalar da yaptı.

25.02.2019Gündem
İYİ Parti 79 adayını daha açıkladı

İYİ Parti 79 adayını daha açıkladı

İYİ Parti’nin CHP ile 31 Mart’ta yapılacak yerel seçime yönelik gerçekleştirdiği güç birliği kapsamında 79 belediye başkan adayı daha belirlendi. İYİ Parti’nin dün akşam açıkladığı listede bir büyükşehir ve bir il belediyesi ile 68 ilçe ve 9 belde belediyesinin adayları yer aldı.

17.02.2019Gündem
AYM kararı: Aday olmayanın dönememesinde hak ihlali yok

AYM kararı: Aday olmayanın dönememesinde hak ihlali yok

Konya Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği’nde çalışan avukat M.H., 2011’deki milletvekili seçimlerinde aday olmak için görevinden ayrıldı.

16.02.2019Gündem
Taylandda darbe sonrası seçimler için aday kayıtları başladı

Tayland'da darbe sonrası seçimler için aday kayıtları başladı

Tayland'da ordunun 2014'te yönetime el koymasından bu yana yapılacak ilk parlamento seçimleri için aday kayıt süreci başladı.

4.02.2019Dünya
Son dakika... İYİ Parti milletvekili istifa etti

Son dakika... İYİ Parti milletvekili istifa etti

İYİ Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal partisinden istifa etti.

28.01.2019Gündem
Rum ana muhalefeti, ilk kez bir Kıbrıslı Türk’ü aday gösterdi

Rum ana muhalefeti, ilk kez bir Kıbrıslı Türk’ü aday gösterdi

Rum  anamuhalefet partisi AKEL, 1997 yılında Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs arasında sürdürdüğü yakınlaşma çabaları nedeniyle Abdi İpekçi Ödülü alan Kıbrıslı Türk yazar ve öğretim görevlisi Prof. Niyazi Kızılyürek’i, Mayıs ayında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinde partisinden milletvekili adayı gösterdi. Hürriyet’e konuşan Kızılyürek, uzun yıllar Kuzey Kıbrıs’ta ‘Rumcu’, güneyde ise, ‘Türk ajanı’ diye suçlandığını, şimdi ise, Kıbrıs’ı birleştirmek hedefiyle aday Avrupa Parlamentosu’na aday olduğunu söyledi.

19.01.2019Gündem
Şeyh Hasina Başbakan olarak yemin etti

Şeyh Hasina Başbakan olarak yemin etti

Bangladeş'te 30 Aralık'ta yapılan seçimlerin galibi Şeyh Hasina, Başbakan olarak yemin ederek göreve başladı.

7.01.2019Dünya
İYİ Parti 99 adayını açıkladı

İYİ Parti 99 adayını açıkladı

İYİ Parti, yerel seçimler kapsamında 7’si il olmak üzere 99 belediye başkanını daha açıkladı. İşbirliği kapsamında CHP’ye bırakılan Antalya’da, MHP idaresindeki ilçeler Alanya ve Korkuteli ile AK Parti yönetimindeki Gündoğmuş ve Serik’te İYİ Parti aday çıkardı. İYİ Parti, Aksaray’dan Özhan Türemiş, Ardahan’dan Mete Özdemir, Bayburt’tan Yunus Özyıldırım, Düzce’den Ömer Küçük, Karaman’dan Zühtü Bahadır Bayraç, Kilis’ten Ahmet Nalçacıoğlu, Siirt’ten Ahmet Özgür’ü aday gösterdi.

6.01.2019Gündem
CHPnin Mudanya Belediye Başkan Adayı Hayri Türkyılmaz kimdir

CHP'nin Mudanya Belediye Başkan Adayı Hayri Türkyılmaz kimdir?

CHP'de Bursa'nın Mudanya ilçesi Belediye Başkan Adayı halen Belediye Başkanı olarak görev yapan Hayri Türkyılmaz oldu. Bu gelişmenin ardından Hayri Türkyılmaz'ın kim olduğu merak konusu oldu. Peki, CHP'nin Mudanya Belediye Başkan Adayı Hayri Türkyılmaz kimdir? İşte, Hayri Türkyılmaz hakkında merak edilenler...

4.01.2019Gündem
AK Parti Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse kimdir

AK Parti Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse kimdir?

Murat Köse, 2019 Yerel Seçimlerinde yeniden aday gösterildi. Bu gelişmenin ardından Mesut Akgül'ün biyografisi, internette en çok araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Peki, AK Parti Mamak belediye başkan adayı Murat Köse kimdir? İşte, Murat Köse hakkında merak edilenler...

1.01.2019Gündem
Siyasette kadının adı yok

'Siyasette kadının adı yok'

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) ‘Türkiye’de Katılımcı Demokrasinin Geliştirilmesi: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi Projesi’ kapsamında ‘Siyasal Kararlara Katılımda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ raporu hazırladı. Rapora göre, kadınların aday gösterilme ve seçilme oranı neredeyse yok denilecek düzeyde. Yerel seçimlere üç ay kala yayınlanan raporda, 2014 yerel, 2015 ve bu yıl 24 Haziran’da yapılan genel seçimlere ilişkin bilgilere yer verildi.

31.12.2018Gündem
Bangladeşte seçimleri üçüncü kez Şeyh Hasina kazandı

Bangladeş'te seçimleri üçüncü kez Şeyh Hasina kazandı

Bangladeş'te yapılan 11. genel seçimi, iktidardaki Şeyh Hasina liderliğindeki Avami Birliği'nin öncülüğündeki Büyük İttifak, 281 sandalye elde ederek ezici bir çoğunlukla kazandı.

31.12.2018Dünya
Bangladeşte oy verme işlemi sona erdi

Bangladeş'te oy verme işlemi sona erdi

Daily Star'ın haberine göre, milyonlarca kişinin genel seçimler için sandık başına gittiği ülke, seçimle ilgili birçok şiddet olayına sahne oldu.

30.12.2018Dünya
Bangladeşte genel seçimlerde oy verme işlemi başladı

Bangladeş'te genel seçimlerde oy verme işlemi başladı

Bangladeş'te düzenlenen 11. genel seçimlerde, bin 848 milletvekili adayı parlamentodaki 300 sandalyeden 299'u için yarışıyor.

30.12.2018Dünya
AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural kimdir

AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural kimdir?

Özlem Öztekin Vural kimdir sorusunun yanıtı, AK Parti Belediye Başkan adaylarının açıklanmasının ardından birçok vatandaş tarafından sorgulanmaya başladı. AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı olan Özlem Öztekin Vural'ın hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Özlem Öztekin Vural kimdir?

29.12.2018Gündem
AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atilla Altıner kimdir

AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atilla Altıner kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Bayrampaşa Belediye başkan adayı Atilla Altıner oldu. Peki Atilla Altıner kimdir? İşte Ak Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atilla Altıner'in biyografisi.

29.12.2018Gündem
AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan adayı Hakan Bahadır kimdir

AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan adayı Hakan Bahadır kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Bahçelievler Belediye başkan adayı Hakan Bahadır oldu. Peki Hakan Bahadır kimdir? İşte Ak Parti Bahçelievler Belediye Başkan adayı Hakan Bahadır'ın biyografisi.

29.12.2018Gündem
AK Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı İsmail Erdem kimdir

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı İsmail Erdem kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Ataşehir Belediye başkan adayı İsmail Erdem oldu. Peki İsmail Erdem kimdir? İşte Ak Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı İsmail Erdem'in biyografisi.

29.12.2018Gündem
Profesör bilim paneline gidiyordu

Profesör bilim paneline gidiyordu

TREN kazasında hayatını kaybedenler geride yürek yakan hikâyeler bıraktı.

14.12.2018Gündem
Ermenistan erken seçim için sandık başında

Ermenistan erken seçim için sandık başında

Ermenistan'da yaşanan siyasi kriz ve toplumsal olayların ardından yapılan erken milletvekili seçimi için halk sandık başına gitti.

9.12.2018Dünya
Erdoğan: Kimse gölge düşürmesin

Erdoğan: Kimse gölge düşürmesin

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP ile yerelde ittifakla ilgili parti teşkilatını uyararak, “Cumhur ittifakımıza kimse bir gölge düşürmeye kalkışmasın” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya ziyaretinde sicili karanlık kişilerle konuştuğunu iddia eden Erdoğan, AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında 14 ilin adayını açıklarken özetle şunları söyledi:

7.12.2018Gündem
CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan kimdir

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan kimdir?

CHP'nin 2019 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olarak gösterilen Recep Gürkan, seçimleri yakından takip eden birçok vatandaşın araştırdığı isim oldu. Peki, CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan kimdir? İşte, birçok kişinin araştırdığı o isim hakkında bazı bilgiler

6.12.2018Gündem
CHP Ardahan Belediye başkan adayı Faruk Demir kimdir

CHP Ardahan Belediye başkan adayı Faruk Demir kimdir?

CHP belediye başkan adaylarının bir bölümü kamuoyuyla paylaşıldı, en çok dikkat çeken isimlerden biri de Faruk Demir oldu. Faruk Demir, CHP Ardahan Belediye başkan adayı olarak gösterildi. Demir, 2015 yılı CHP Ardahan Milletvekili aday adayı olmuştu. Peki, Faruk Demir kimdir?

6.12.2018Gündem
Ali İlbaş kimdir AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İlbaşın biyografisi

Ali İlbaş kimdir? AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş'ın biyografisi

2014 yerel seçimlerinde de AK Parti'den aday gösterilen Ali İlbaş, 2019 yerel seçimlerinde yeniden aday olarak oy pusulasındaki yerini aldı. Peki, Ali İlbaş kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, bölge halkının internet üzerinden biyografisini araştırdığı AK Parti'nin Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş hakkında bazı bilgiler

6.12.2018Gündem
Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan kimdir İşte Savcı Sayanın hayatına ilişkin bilgiler

Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan kimdir? İşte Savcı Sayan'ın hayatına ilişkin bilgiler

AK Parti'de yerel seçim için adaylar belli olmaya başladı, en çok dikkat çeken isimlerden biri de Savcı Sayan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağrı adayı olarak Savcı Sayan ismini duyurdu. Savcı Sayan, 2015 yılında seçimlerinde AK Parti'den milletvekili adayı olmuştu. İşte, Savcı Sayan'ın hayatına ilişkin bilgiler

6.12.2018Gündem
Kabilde seçim sonuçları iptal edildi

Kabil'de seçim sonuçları iptal edildi

Afganistan'da 20-21 Ekim'de düzenlenen genel seçimde yolsuzluk yapıldığı gerekçesiyle başkent Kabil'in sonuçlarının iptal edildiği bildirildi.

6.12.2018Dünya
Muharrem İnce: Yalovadan değil başka yerlere adayım

Muharrem İnce: Yalova'dan değil başka yerlere adayım

CHP’li Muharrem İnce, "Ben bu kentin 16 yıl milletvekilliğini yaptım. Artık benim için o defter kapandı. Ben Yalova’dan hiçbir şekilde artık bir yere aday değilim. Başka yerlere adayım. Tahmin ediyorsunuz siz." dedi.

5.12.2018Gündem
Bahçeli’ye ittifaka bağlılık teşekkürü

Bahçeli’ye ittifaka bağlılık teşekkürü

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 40 belediye başkan adayını açıkladığı toplantıdaki konuşmasında, İstanbul, Ankara ve İzmir için ‘Cumhur İttifakı’na verdiği destekten dolayı MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye teşekkür etti. Erdoğan, Bahçeli’nin söylemiyle ‘zillet ittifakı’na vurgu yaparak, “Terör örgütünün içinde olduğu böyle bir ittifaktan milli ittifak çıkar mı?” dedi.

25.11.2018Gündem
Gürsel Erol kimdir CHP milletvekili Gürsel Erolun biyografisi

Gürsel Erol kimdir? CHP milletvekili Gürsel Erol'un biyografisi

CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a 'uyarma' cezası verdi. Bu gelişmenin ardından CHP milletvekili Gürsel Erol'un biyografisi günün en çok aranan konuları arasında yer aldı. Peki, Gürsel Erol kimdir? İşte, TBMM'den derlenen bilgiler ışığında CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol hakkında merak edilen detaylar...

22.11.2018Gündem
Bakan Soylu: 3600 sözümüzün arkasındayız

Bakan Soylu: '3600' sözümüzün arkasındayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Polislerle ilgili biz 3600 konusunda söz verdik, bunu en kısa zamanda yerine getireceğiz. Bu bir sözdür. Bu sözün arkasındayız." dedi.

15.11.2018Gündem
Hamit Tuna kimdir MHP adayı Hamit Tunanın biyografisi

Hamit Tuna kimdir? MHP adayı Hamit Tuna'nın biyografisi

Yaklaşan 2019 Yerel Seçimleri öncesi MHP, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'yı aday gösterdiğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından, başta Mersinliler olmak üzere pek çok kişi Hamit Tuna'nın kim olduğunu merak etmeye başladı. Peki, Hamit Tuna kimdir?

15.11.2018Gündem
Irakta toplu mezar bulundu

Irak'ta toplu mezar bulundu

Irak'ın Musul vilayetinde 30 cesedin yer aldığı toplu mezar bulundu. Bazı cesetlerin eski milletvekili adaylarına ait olduğu tespit edildi.

7.11.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Türk sineması küresel oyuncu olacak

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, perşembe gecesi Meclis’ten geçen yeni sinema yasasında en çok emeği olan isimlerden... Geçen dönem Kültür Bakanlığı yardımcılığı yapan, 28 yıl sonra gerçekleşen Kültür Şurası’nın mimarı olan Yayman’la Meclis’te buluştuk ve sıcağı sıcağına yeni sinema yasasını konuştuk.

20.01.2019

Yıldırım’ın belediye başkan adaylığı tartışmasına devam

TBMM Başkanı Binali Yıldırım İstanbul belediye başkan adayı olduğuna göre bu görevinden istifa etmesi gerekir mi?

5.01.2019

O isimlerin performansı Büyükşehir seçiminin kaderini belirleyecek

Yeni yılla beraber Türkiye’de en önemli gündem yerel seçim olacak.

2.01.2019

Menemen olayı ve Kubilay’ın katli kitaplardan çıkarıldı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın bu yılki müfredatında, 8. sınıf ‘İnkılap Tarihi’ kitabından Atatürk ilkelerinin anlatıldığı ‘Atatürkçülük’ ünitesi çıkarılmıştı.

20.12.2018

‘Toprak ana’ya hor davranıyoruz

Dün ‘5 Aralık Dünya Toprak Günü’ idi. Doğada var olan tüm canlıların, milyonlarca yıldır yaşam kaynağı ve yaşam alanı toprak ana.

6.12.2018