MENÜ

Milia

Milia ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Milia haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9 Milia haberi bulunmuştur.

Milia Haberleri

Yüzünüzdeki küçük beyaz noktalarla nasıl başa çıkabilirsiniz

Yüzünüzdeki küçük beyaz noktalarla nasıl başa çıkabilirsiniz?

Güne başlamak için uyanıp yüzünüzü yıkamak için banyoya gittiğinizde bir bakarsınız ki göz kapağınızın hemen yanında küçük beyaz bir sivilceye benzeyen bir şey çıkmış. Panikle sorarsınız: “Bu da ne böyle?” Ancak bu çok da büyütülecek bir problem değildir. Milia adı verilen bu beyaz noktalar aslında oldukça yaygındır ve eğer ciddi bir tipiyle karşı karşıya değilseniz bazı cilt bakım ürünleriyle tedavi edilebilir.

28.03.2018Stil
Kültür gezisi

Kültür gezisi

CHP Karşıyaka Kadın Kolları, İzmir kent gezisi düzenledi. Karşıyaka merkez, Şemikler, Yalı ve Cumhuriyet mahallelerinden 220 kadın geziye katıldı.

4.03.2010Ege
Beyrut’ta tasarlıyor, Türkiye’de üretiyor, dünyaya satıyor

Beyrut’ta tasarlıyor, Türkiye’de üretiyor, dünyaya satıyor

Milia Maroun (37) dünya moda sahnesinde yıldızı hızla yükselen tasarımcılardan. Geçen sezon Milano’da yaptığı 2008-2009 sonbahar-kış defilesi çok beğenildi. İki ay önce Mısır Apartımanı’nda açılan Midnight Express adlı dükkanda tasarımları satılmaya başlayınca dikkatimizi çekti. Sonradan öğrendik ki Milia, Milia M adlı markasını kurduğu ilk günden beri bütün koleksiyonlarını Türkiye’de üretiyormuş. "İstanbul, Beyrut’a çok yakın, tekstilin her alanında üretim yapabiliyorsunuz, kalite yüksek, insanlar dost... Daha ne olsun?" diyor.

16.05.2008Kelebek
Midnight Express adıyla çok balık tutacağız

Midnight Express adıyla çok balık tutacağız

Tasarımcı Banu Bora ve kocası Mimar Tayfun Mumcu, yaklaşık bir yıl önce Beyoğlu’ndaki tarihi Mısır Apartmanı’nın ikinci katını kiraladılar. Dört beş ay hiçbir şey yapmadan beklediler. Mekanı kokladılar, dinlediler, hissettiler. Karı koca birlikte iş yapan insanlardan pek hazzetmemelerine, evde de işte de ortak olma fikrine sıcak bakmamalarına rağmen birlikte bir iş yapmaya karar verdiler.

28.03.2008Kelebek
Kral Yolu Projesi

"Kral Yolu Projesi"

MANİSA Özel Şehzade Mehmet Koleji, koordinatörlüğünü yaptığı, "Kral Yolu Projesi" ile Türk kültürünü, geleneklerini, Türkiye’nin aydınlık yüzünü Avrupa’ya taşıyıp, ülkemizin AB’ye girme çabalarına omuz veriyor.

23.04.2007Ege
En önce ve hızlı göz çevresi yaşlanıyor

En önce ve hızlı göz çevresi yaşlanıyor

Göz kapağı derisi diğer bölgelere oranla daha ince ve narin. Buna karşılık çok hareketli, ter ve yağ bezleri açısından fakir. Bu nedenle vücuttaki deri yaşlanması ilk olarak göz kapaklarında ve çevresinde başlıyor. Mucizevi etki iddialarıyla ortaya çıkan kozmetiklerin, kullanıcıların beklediği oranda durdurucu veya toparlayıcı olduklarını söylemek zor. Plastik cerrahi uzmanı Prof. Dr. Murat Emiroğlu, "Mimiklerden, kötü kozmetiklerden ve güneş ışınlarından uzak durun" diyor.

5.01.2007Kelebek
Dünyanın en yeşil 30 konaklama yeri

Dünyanın en yeşil 30 konaklama yeri

Ekoloji üzerine yazılar yazan Richard Hammond, Green Places To Stay (Konaklanacak Yeşil Yerler) isimli kitabında, 50 ülkenin gezilip görülecek en yeşil ve en güzel 165 yerini anlatıyor. Avusturya’dan İspanya’ya, Norveç’ten Mozambik’e uzanan listede çoğunlukla eko-pansiyonlar, çiftlikler ve butik oteller bulunuyor.

3.12.2006Seyahat