MENÜ

Mike Pence

Mike Pence ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mike Pence haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 328 Mike Pence haberi bulunmuştur.

Mike Pence Haberleri

Son dakika... Rusyadan ABD açıklaması

Son dakika... Rusya'dan ABD açıklaması

Singapur'da temaslarda bulunan Rusya delegasyonu, Putin'in ABD ile görüşeceğini açıkladı.

15.11.2018Dünya
Mike Pence: Arakanlı Müslümanlara karşı şiddetin özrü yok

Mike Pence: Arakanlı Müslümanlara karşı şiddetin özrü yok

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Myanmar lideri Aung San Suu Çii'ye Arakanlı Müslümanlara karşı şiddetin "özrü olmadığını" söyledi.

14.11.2018Dünya
ABD’de seçimler öncesi yeni tartışma: Yurttaşlık gerilimi

ABD’de seçimler öncesi yeni tartışma: Yurttaşlık gerilimi

ABD Başkanı Donald Trump’ın 6 Kasım’daki Kongre ara seçimlerine günler kala, ülkesinde doğum yoluyla elde edilen vatandaşlığı başkanlık kararnamesi ile kaldırmaya hazırlanacağını açıklamasının yankıları sürüyor. Bu plana sadece Demokrat Parti çevrelerinden değil, Trump’ın kendi partisi Cumhuriyetçiler ile Başkan’ın yakınındaki isimlerden de eleştiriler geldi.

31.10.2018Dünya
ABD alarmda: Bu bir terör eylemi

ABD alarmda: Bu bir terör eylemi!

ABD Başkanı Donald Trump, eski başkanlardan Barack Obama ve Bill Clinton'ın evlerine patlayıcı madde içeren paketlerin gönderilmesini kınadı. Başkan Yardımcısı Mike Pence de "Eski başkan Obama, Clintonlar, CNN ve diğerlerine yönelik saldırı girişimlerini kınıyoruz. Bu korkakça eylemler alçaklıktır ve bu ülkede bunlara yer yoktur" ifadeleriyle tepki gösterdi. New York'un üst düzey yöneticileri, olayı "terör eylemi olarak" niteledi.

24.10.2018Dünya
Kaşıkçının ölümü sonrası yaşananlar Trumpı daha fazla sinirlendirdi

"Kaşıkçı'nın ölümü sonrası yaşananlar Trump'ı daha fazla sinirlendirdi"

CNN televizyon kanalı, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi sonrası yaşanan gelişmelerden dolayı ABD Başkanı Donald Trump'ın çok öfkeli olduğunu ileri sürdü.

23.10.2018Gündem
Mike Penceten Kaşıkçı açıklaması

Mike Pence'ten Kaşıkçı açıklaması

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü Gina Haspel'in, Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'yla ilgili soruşturma bağlamında temaslarda bulunmak üzere Türkiye'de olduğunu belirterek, "Delilleri inceliyor. Bütün gerçekler elimizde olduktan sonra Başkan Donald Trump, Amerikan halkının değerlerini ve önemli ulusal çıkarlarımızı göz önünde bulundurarak bir karar verecek." dedi.

23.10.2018Dünya
Son dakika... Trump: Eğer çok büyük mucize olmazsa öldüğünü kabul ediyorum

Son dakika... Trump: Eğer çok büyük mucize olmazsa öldüğünü kabul ediyorum

ABD Başkanı Donald Trump, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin bugüne kadarki en net açıklamasını dün yaptı. Andrews Hava Kuvvetleri Üssü’nde, gazetecilerin, Kaşıkçı’nın öldürülüp öldürülmediğine yönelik sorusuna Trump, “Bana kesinlikle öyle geliyor (öldürüldü). Bu çok kötü bir şey” yanıtını verdi. Trump, Amerikan New York Times gazetesine ise “Çok büyük bir mucize olmadıkça, onun öldüğünü kabul ediyorum” açıklaması yaptı. Trump bu çıkarımını ise birçok ülkeden gelen istihbarat raporlarına dayandırdığını söyledi.

18.10.2018Dünya
Temizlikçi de testere getirmiş

Temizlikçi de testere getirmiş

ABD’li New York Times (NYT) gazetesi, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili yeni iddialara yer verdi. Buna göre Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye gelen 15 kişilik ekipte, ülkenin adli tıp kurumunun başında olan Dr. Salah Muhammed Al Tubaigy de vardı. Ekibin Kaşıkçı cinayeti için özel bir de testere getirdiği ileri sürüldü. Öte yandan ABD Senatosundan Donald Trump'a gönderilen mektupta, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının "Magnitsky Yasası" kapsamında soruşturulması talep edildi.

10.10.2018Gündem
Trump’ın adayı Yargıç Kavanaugh, oy çokluğu ile kazandı

Trump’ın adayı Yargıç Kavanaugh, oy çokluğu ile kazandı

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Anayasa Mahkemesi Yargıcı Adayı Brett Kavanaugh, 100 üyeli Senato’nun 50 üyesinin oy çoğunluğuyla onaylandı. Brett Kavanaugha karşı oy kullanan Demokrat Partili senatör sayısı ise 48’de kaldı.

6.10.2018Dünya
ABD Başkan Yardımcısı Pence Çine yüklendi

ABD Başkan Yardımcısı Pence Çin'e yüklendi

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Çin'i, Pekin yönetiminin ticari ve ekonomik faaliyetleri ile dış politikalarına ilişkin yeni bir söylem benimseyen Trump yönetimini zayıflatmaya çalışmakla suçladı.

4.10.2018Dünya
ABD Münbiç’te sözünü tutmadı

ABD Münbiç’te sözünü tutmadı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Münbiç ve İdlib konusunda ABD’ye, “Amerika Münbiç’te yol haritasına, takvime kesinlikle uymamıştır, PYD/YPG o bölgeyi terk etmemiştir. Amerika burada sözünü tutmadı. 90 gündü, 90 gün aldı başını gidiyor. Amerika şu anda tahkimatı terör örgütüyle beraber yapacak. Ama biz terör örgütünün o kendisi için güçlendirdiği koridoru bir defa yardık. O koridor yok” sözleriyle yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD gezisine katılan gazetecilere New York temaslarını şöyle değerlendirdi:

27.09.2018Gündem
Polonya, ABD’den ülkede askeri üs kurmasını istedi

Polonya, ABD’den ülkede askeri üs kurmasını istedi

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, ABD Başkanı Donald Trump’a “Amerika'nın ülkemizde üsleri olmasının gerekli olduğuna inanıyorum” dedi.

18.09.2018Dünya
ABDde 11 Eylül saldırılarında ölenler anıldı

ABD'de 11 Eylül saldırılarında ölenler anıldı

ABD'de, ana karada düzenlenen en büyük terör olayı olarak tarihe geçen 11 Eylül saldırılarının 17. yılı nedeniyle New York başta olmak üzere ülkenin birçok yerinde törenler düzenlendi.

11.09.2018Dünya
Pence: Trump’ın  azli tartışılmadı

Pence: Trump’ın azli tartışılmadı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD Başkanı Donald Trump’ı görevden azletmek için görüşmelerde bulunduğu iddiasını yalanladı

9.09.2018Dünya
Beyaz Sarayda direniş tartışması sürüyor: Yalan makinesine teste girerim

'Beyaz Saray'da direniş' tartışması sürüyor: Yalan makinesine teste girerim

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD Başkanı Donald Trump'ı hedef alan New York Times (NYT) gazetesindeki isimsiz makaleyi kendi ekibinden kimsenin yazmadığından kesin olarak emin olduğunu belirtti. Pence ayrıca, eğer gerekirse konuyla ilgili "yalan makinesi" testine gönüllü olarak gireceğini de söyledi.

9.09.2018Dünya
Trumptan direnişe karşı hamle: Adalet Bakanlığı soruştursun

Trump'tan 'direniş'e karşı hamle: Adalet Bakanlığı soruştursun

ABD Başkanı Donald Trump, New York Times (NYT) gazetesindeki isimsiz makalesinde "Trump'a karşı içeriden bir direniş sergilediklerini" yazan kişinin kimliğinin Adalet Bakanlığı tarafından soruşturulması gerektiğini söyledi. Gazete ise Trump'ın bu sözlerine sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama ile cevap verdi. Öte yandan CNN kanalı gazeteci Bob Woodwart'ın yakında çıkacak kitabından bir bölüm paylaştı. Kitabın iddiasına göre, Trump'ın eski danışmanlarından Gary Cohn, ulusal güvenlik endişesiyle Trump'ın masasından bir belgeyi çalarak ondan saklamış.

7.09.2018Dünya
ABDden Paraguaya Kudüs baskısı

ABD'den Paraguay'a "Kudüs" baskısı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, büyükelçiliğini Kudüs’ten Tel Aviv’e taşıma kararı alan Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez'i telefonla arayarak kararını geri almasını istedi.

7.09.2018Dünya
Beyaz Sarayda Trumpa direniş manifestosu

Beyaz Saray'da Trump'a direniş manifestosu

Beyaz Saray’daki üst düzey bir yetkilinin isimsiz yayımladığı makale, ABD yönetiminde Başkan Donald Trump’tan duyulan derin rahatsızlığı ortaya koydu

6.09.2018Dünya
McCainin cenazesine Trump katılmıyor

McCain'in cenazesine Trump katılmıyor

Amerikan siyasetine yön veren isimlerden olan ve geçen hafta yaşamını yitiren Cumhuriyetçi Senatör John McCain'in cenaze töreninde eski başkanlar Obama ve Bush konuşma yapacak. ABD Başkanı Trump törende yer almayacak.

1.09.2018Dünya
Evanjelistlere Brunson sözü

Evanjelistlere Brunson sözü

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da topladığı Evanjelist din adamlarına terör örgütü FETÖ davasında tutuklu Pastör Brunson’u Türkiye’den kurtarmak için ‘savaş verdiklerini’ öne sürdü.

28.08.2018Dünya
‘Başkanlık için tetikte bekliyor’

‘Başkanlık için tetikte bekliyor’

ABD Başkanı Donald Trump’ın görevden azledilmesi için sürecin başlatılacağı söylentileri arasında ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence hakkında yazılan bir kitap gündeme bomba gibi düştü.

25.08.2018Dünya
Trump açıkladı ortalık karıştı Gerçekten piyasalar çöker mi

Trump açıkladı ortalık karıştı! Gerçekten piyasalar çöker mi?

ABD Başkanı Donald Trump, son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili Fox TV'ye verdiği röportajda, "Benimle ilgili görevden azil süreci başlarsa piyasalar çöker" açıklamasında bulundu.

24.08.2018Ekonomi
İngiliz medyasından Brunson iddiası: Amaç 8 Kasım

İngiliz medyasından Brunson iddiası: Amaç 8 Kasım!

ABD'de Donald Trump'ın, Türkiye ile ABD arasındaki anlaşmazlığı, 8 Kasım'da yapılacak Kongre ara seçimlerinde Evanjeliklerin daha fazla oyunu almak için kullandığı iddia edildi.

17.08.2018Dünya
Pence yine tehdit etti

Pence yine tehdit etti

WashIngton Yönetimi’nden dün, İzmir’de ev hapsinde tutulan Pastör Brunson’a ilişkin eşzamanlı açıklamalar geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Sanders’ın günlük basın brifingini gerçekleştirdiği sırada ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Twitter hesabından Türkiye’yi tehdit etti.

15.08.2018Dünya
Trump, F-35lerin teslimatını 90 gün askıya alan bütçe yasasını onayladı

Trump, F-35'lerin teslimatını 90 gün askıya alan bütçe yasasını onayladı

ABD Başkanı Donald Trump, Savunma Bakanlığı Pentagon için 2019 yılında 716 milyar dolarlık bütçe öngören Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası’nı (NDAA) dün Fort Drum Askeri Üssü’ndeki törenle imzaladı. Yasa, ABD Savunma Bakanı James Mattis’in 90 gün içinde Kongre’ye Türkiye’nin F-35 projesindeki rolüne ve Rus yapımı S-400’lerin Türkiye’ye yerleştirilme potansiyeline dair kapsamlı bir rapor sunmasını öngörüyor. ABD Savunma Bakanlığı, bu rapor Kongre’nin ilgili komisyonlarına sunulana kadar herhangi bir F-35 uçağını Türkiye’ye gönderemeyecek.

13.08.2018Dünya
Mike Pence: ABD Uzay Kuvvetlerini kurmanın zamanı geldi

Mike Pence: ABD Uzay Kuvvetleri'ni kurmanın zamanı geldi

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, 2020'ye kadar "ABD Uzay Kuvvetleri Komutanlığı'nı" kuracaklarını duyurdu.

9.08.2018Dünya
Uzay Kuvvetleri kurulması talimatıyla ilgili çalışıyoruz

"Uzay Kuvvetleri kurulması talimatıyla ilgili çalışıyoruz"

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Başkan Donald Trump'ın Uzay Kuvvet Komutanlığı kurulması talimatı üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

8.08.2018Teknoloji
Çalışmalar başladı: ABD uzay gücü

Çalışmalar başladı: ABD uzay gücü

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Başkan Donald Trump'ın Uzay Kuvvet Komutanlığı kurulması talimatı üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

7.08.2018Dünya
BBPden son dakika idam açıklaması: Ekim ayında Meclise sunacağız

BBP'den son dakika idam açıklaması: Ekim ayında Meclis'e sunacağız

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, idam cezasının geri getirilmesini istediklerini belirterek, "BBP olarak inşallah ekim ayında teklifimizi Meclis'e sunacağız ve oradaki grupların tavrını da göreceğiz. BBP olarak milletimize verdiğimiz sözü de tutacağız, inancımızın gereğini de yerine getireceğiz" dedi.

5.08.2018Gündem
Rahip kriziyle gündeme geldiler... Kim bu Evanjelikler

Rahip kriziyle gündeme geldiler... Kim bu Evanjelikler?

ABD uyruklu Evanjelik din adamı Andrew Craig Brunson ile ilgili sürecin Türk-Amerikan ilişkilerinde gerilime yol açması, Donald Trump döneminde ABD'deki Evanjelik grupların Amerikan dış politikası üzerindeki etkisini yeniden tartışmaya açtı.

3.08.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Ankara-Moskova-Vaşington üçgeninde gelişmeler

Geçen hafta Ankara’dan Moskova’ya önemli bir ziyaret gerçekleşti.

29.08.2018

Trump’ı azletmek

DONALD Trump popülizmin ve siyasi yozlaşmanın simgesidir.

27.08.2018

Trump gidici mi?

POPÜLİST siyasetin tipik örneklerinden biri olan Trump Amerika’da değil de mesela yine popülistlerce yönetilen Macaristan veya Polonya’da başkan olsaydı bu kadar sorun yaratamaz, kendisi de bu kadar sorun yaşamazdı.

24.08.2018

Trump ve dış politikada ego kriteri

Yer Beyaz Saray’daki ‘Kabine Odası’.

17.08.2018

Kimse ABD’nin gücünü test etmemeliymiş hahahaha!

NE zaman Türkiye’nin başına bir iş gelse...

16.08.2018

Trump'tan yaptırımla dış politika

ABD Başkanı Donald Trump yönetimi bir süredir yaptırımları dış politikada araç olarak kullanıyor.

9.08.2018

ABD ile ilişkilerde yeni bir stratejik faktör: Dolar kuru

İZMİR İkinci Ağır Ceza Mahkemesi, 18 Temmuz günü görülen davada, haftalardır kopartılan bütün fırtınaya rağmen rahip Andrew Brunson konusunda geri adım atmadı ve ABD’li sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Üç yargıçtan oluşan mahkeme heyeti bu ara kararı oybirliğiyle aldı.

7.08.2018

Erdoğan’dan Trump’a ‘Maksat üzüm yemek’ yaklaşımı

TRUMP yönetiminin Amerikalı rahip Andrew Brunson’ın tutukluluğu nedeniyle geçen çarşamba günü (1 Ağustos) iki bakana yaptırım uygulayacağını açıklaması Türk-ABD ilişkilerini ağır bir krizin içine soktu.

6.08.2018

ABD’nin Brunson mottosu: ‘Geride adam bırakma’

ABD ile krizin en önemli iki kaynağından birinin Donald Trump-Mike Pence ikilisinin popülist siyasi kaygıları olduğunu dün yazmıştım. Bugün o bölümü biraz daha açmak niyetindeyim.

3.08.2018