MENÜ

Mide Rahatsızlıkları

Mide Rahatsızlıkları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mide Rahatsızlıkları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mide Rahatsızlıkları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 541 Mide Rahatsızlıkları haberi bulunmuştur.

Mide Rahatsızlıkları Haberleri

Son dakika... Ankarada ölüm hapı operasyonu İç kanamadan sonra öldürüyor...

Son dakika... Ankara'da 'ölüm hapı' operasyonu! İç kanamadan sonra öldürüyor...

Ankara AŞTİ'de düzenlenen operasyonda satışı yasak olan ve gebeliğini sonlandırmak isteyen kadınlar için ölüm riski taşıyan 300 adet hap ele geçirildi

17.12.2019Gündem
Gastrit nedir Gastrite ne iyi gelir Gastrit nasıl geçer ve tedavisi nasıldır

Gastrit nedir? Gastrite ne iyi gelir? Gastrit nasıl geçer ve tedavisi nasıldır?

Mide rahatsızlıkları arasında en yaygın olanı olarak bilinen gastrit, günlük hayatı ciddi oranda olumsuz etkileyebiliyor. Başta beslenme alışkanlıkları olmak üzere birçok faktör gastrit hastalığına doğrudan ya da dolaylı olarak neden olmaktadır. Peki, gastrit nedir? Gastrite ne iyi gelir? Gastrit nasıl geçer ve tedavisi nasıldır?

4.12.2019Sağlık
Ara Öğünler Neden Önemlidir

Ara Öğünler Neden Önemlidir?

Ara öğün yapmanın önemini Diyetisyen Dilara Demirkan Erkek anlattı.

28.10.2019Diyet Rehberi
Kusurlu ilaç kurt adam yaptı

Kusurlu ilaç kurt adam yaptı

İspanya’da 16 kişide, bebekken kendilerine verilen mide ilacına kellik-köselik tedavisinde kullanılan ilacın karışması sonucu kurt adam sendromu gelişti. Söz konusu ilaçlar toplatılıyor.

29.08.2019Dünya
Alman bisikletçilerin dünya turu Türkiyede devam ediyor

Alman bisikletçilerin dünya turu Türkiye'de devam ediyor

Bisikletle dünya turu yapmak için aralıklarla 22 yıldır seyahat eden Alman bisikletçi Christian Pries ile kendisine bu yıl eşlik eden arkadaşı Maren Hagel Türkiye'yi keşfe İstanbul'dan başladı.

19.08.2019Seyahat
Alman bisikletçilerin dünya turu Türkiyede devam ediyor

Alman bisikletçilerin dünya turu Türkiye'de devam ediyor

Bisikletle dünya turu yapmak için aralıklarla 22 yıldır seyahat eden Alman bisikletçi Christian Pries ile kendisine bu yıl eşlik eden arkadaşı Maren Hagel Türkiye'yi keşfe İstanbul'dan başladı.

19.08.2019Avrupa
Dram mevsimi... Mevsimlik işçilerin emek göçü başladı

Dram mevsimi... Mevsimlik işçilerin emek göçü başladı

- Bahar, mevsimlik tarım işçileri için ekmek uğruna çile dolu bir göç sürecinin başlangıcı demek...Önümüzdeki dört ay onlar için meyvenin, sebzenin hasat zamanına göre şehirden şehre savrularak geçecek. - Kamyon kasalarında dram dolu yolculuklar bekliyor onları. Sonrası ise suyun, gıdanın, sağlığın olmadığı işçi kampları, emek sömürüsü, okuldan alınan çocuklar...

12.05.2019Gündem
Reflüsü Olanlar Oruç Tutarken Nelere Dikkat Etmeli

Reflüsü Olanlar Oruç Tutarken Nelere Dikkat Etmeli?

İftar ve sahur zamanı yemeğe aşırı yüklenme ve yanlış beslenme sonucu mide rahatsızlıkları oluşabilir. Uzun süren açlığı takiben fazla miktarda ve hazmı güç besinlerin hızlı bir biçimde tüketilmesi sonucu, mide boşalma zamanı uzar ve midenin sindirim için ürettiği asit miktarında artış meydana gelir. Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Binnur Şimşek reflü hastalarına önerilerde bulundu.

Öğünlerinizi Azaltarak Ramazan’a Hazırlanın

'Öğünlerinizi Azaltarak Ramazan’a Hazırlanın'

Beslenme ve Diyet Uzmanı Bahtınur Yılmaz, oruç tutarken zorluk yaşamamak için vücudu şimdiden Ramazan’a hazırlamak gerektiğini söyledi. Yılmaz, “Öğünlerinizi azaltın. Kahvaltınızı sahur, akşam yemeğinizi iftar gibi yapın” dedi.

Türkiyenin termal tatil yerleri

Türkiye'nin termal tatil yerleri

Şehrin gürültüsünden, kargaşasından uzaklaşmak isterseniz bu haber tam size göre. Her ne kadar tatil denince akla yaz mevsimi gelse de yorgun düşen vücudunuzu canlandırmak için yazı beklemenize gerek yok. Şifalı sularıyla hem ruhunuzu hem de vücudunuzu dinlendirebileceğiniz bir termal tatil. İşte Türkiye’nin dört bir yanından en keyifli termal tatil seçenekleri…

8.03.2019Seyahat
Zencefilin faydaları nelerdir Antiseptik özelliği barındırıyor

Zencefilin faydaları nelerdir? Antiseptik özelliği barındırıyor

Zencefilin faydaları nelerdir sorusunun yanıtı vatandaşların merak ettiği konular arasında yer almaya başladı. Zencefil antiseptik özelliklerinden kaynaklı sindirim borusundaki enfeksiyonlara ve gıda zehirlenmelerine karşı tavsiye biliniyor. Peki, zencefilin faydaları nelerdir?

17.02.2019Sağlık
Yağ Çekme (Oil Pulling) Yöntemi Nedir

Yağ Çekme (Oil Pulling) Yöntemi Nedir?

Yağ Çekme 'Oil Pulling' yönteminin, diş ve diş eti sağlığını korumak ve iyileştirmek amacıyla özellikle Hindistan’da, 'Ayurveda' Tıbbı'nda uzun yıllardır yaygın olarak kullanılan geleneksel bir yöntem olduğunu söyleyen Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, yağ çekme yöntemini anlattı.

Zencefilin faydaları nelerdir Zencefil neye iyi gelir

Zencefilin faydaları nelerdir? Zencefil neye iyi gelir?

Zencefil, birçok faydasıyla alternatif tıp tutkunlarının her daim gündeminde yer alan bitki olmaya devam ediyor. Lezzetli olması nedeniyle birçok yemeğin içinde de yer almıştır. Geçmiş zamanlarda ishale, sindirim sistemine, mide rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinen zencefilin faydaları, günümüzde de alternatif tıp tutkunlarının gündeminde yer almaktadır. İşte, birçok derde deva olan zencefilin faydaları

19.12.2018Sağlık
Yanlış Nefes Almak Mide Problemlerine Sebep Oluyor

Yanlış Nefes Almak Mide Problemlerine Sebep Oluyor!

Doğru nefes almanın vücudumuza pek çok etkisi var. Bunlardan biri de mide. "Nefes ne kadar iyi olursa tüm organlar ve sistem o kadar iyi çalışıyor. Nefes, mide rahatsızlıkları ile de doğrudan ilişkili" diyen Nefes Uzmanı ve Yazar Nevşah Karamehmet, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Muskat nedir Muskatın faydaları neler

Muskat nedir? Muskatın faydaları neler?

Küçük hindistan cevizi olarak bilinen muskat, genellikle Hint mutfağında sıklıkla tüketilen bir baharat olarak dikkat çekiyor. Ağrı kesici özelliği olduğu söylenen muskatın bu özelliğinin ortaya çıkması için yemeklere baharat olarak eklenmesi gerekiyor. Peki, muskat nedir? Muskatın faydaları neler?

22.11.2018Sağlık
Sırt ağrısı nasıl geçer Nasıl tedavi edilir

Sırt ağrısı nasıl geçer? Nasıl tedavi edilir?

Sırt ağrısı nasıl geçer sorusu birçok vatandaşın müzdarip olup, sorguladığı konuların başında yer almaya devam ediyor. Sırt ağrılarının nedeni, sırtımızda omurganın her iki yanında bulunan kasların gerilmesinden oluşuyor. Peki, sırt ağrısı nasıl geçer? Nasıl tedavi edilir?

2.11.2018Sağlık
Muskat nedir Muskat nasıl kullanılır

Muskat nedir? Muskat nasıl kullanılır?

Muskat nedir, nasıl kullanır sorusu pek çok kişi tarafından merak edilmeye devam ediyor. Birçok faydası olan muskat, yanlış kullanıldığı taktirde de ciddi sorunlara yol açabiliyor. Peki, muskat nedir? muskat nasıl kullanılır?

28.09.2018Sağlık
Her Gün Süt Içtiğinizde Vücudunuzda Olan 5 Şey

Her Gün Süt Içtiğinizde Vücudunuzda Olan 5 Şey

Bugünlerde sağlıklı beslenmek konusunda kafamız epey karışık. Çünkü sağlıklı olduğunu düşündüğümüz birçok beslenme yöntemi hakkında tam tersi şeyler söyleniyor. Google’a bakarsanız tam tersi olan birçok yazı görebilirsiniz. Bu sağlık mitlerinden biri de süt hakkında.

Fazla Yemekten Rahatsız Olanlar Soda Yerine Su İçmeli

Fazla Yemekten Rahatsız Olanlar Soda Yerine Su İçmeli

Bayramda reflü ve mide rahatsızlıkları tatlı ve hamur işi tüketimine bağlı olarak artıyor. Özellikle ülser, gastrit, iltihabi bağırsak hastalıkları ve karaciğer rahatsızlığı olanların abartılı miktarlarda ve sıklıkta yeme içme faaliyetinden uzak durmaları gerektiğini belirten Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Melih Özel, “Reflüyü tetikleyen unsurlar arasında yenilen gıdaların türü kadar miktarı bulunuyor. Miktar olarak az yemeyi başarabilirsek şikayetler de azalır” dedi.

İstanbul, İzmir, Ankara ve tüm illerin sahur vakitleri... Sahura kaçta kalkılacak

İstanbul, İzmir, Ankara ve tüm illerin sahur vakitleri... Sahura kaçta kalkılacak?

Sahura saat kaçta kalkılacak sorusu Ramazan'ın ilk gününü tamamlayan vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2018 Ramazan imsakiyesiyle birlikte İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin sahur vakitleri belli oldu. İşte, il il sahur ve iftar saatleri.

16.05.2018Gündem
Altınmühür bitkisi ishal için çözüm kaynağı İshal nasıl geçer

Altınmühür bitkisi ishal için çözüm kaynağı! İshal nasıl geçer?

Altınmühür bitkisi, ülkemizde pek kullanılan bir tür olmasa da faydaları ile dikkat çekiyor. Genellikle Amerika’da yetişen Altınmühür, sindirim sistemi hastalıkları ve ishale iyi gelmesiyle bilinir. Bitki çayı olarak kullanılmasının yanı sıra merhemi de yapılabilen bu bitki, sedef ve mantara karşı kullanılabilmektedir. İşte, Altınmühür bitkisinin faydaları ve kullanımı hakkında bazı bilgiler

24.02.2018Sağlık
Zencefil suyunun faydaları saymakla bitmiyor

Zencefil suyunun faydaları saymakla bitmiyor!

Zencefil, faydaları ile alternatif tıbbın başlı başına en önemli değerleri arasında yer alıyor. Halk arasında sıkça uygulanan ballı zencefil tarifi, grip ve öksürük gibi rahatsızlıklarda aktif rol oynuyor. Sindirim sorunları ve mide bulantısında da çözüm odaklı kullanılan zencefil, iltihaplarla verilen savaşta önemli rol oynuyor. Tıp dünyasının zencefilin faydaları üzerine yaptığı çalışmalar, bu bitkinin insan sağlığı üzerinde ne denli bir direnç sahibi olduğunu kanıtlıyor. İşte, birçok kullanım yöntemi olan zencefilin faydaları ve bu bitki ile yapılan tarifler hakkında pratik öneriler

24.02.2018Sağlık
Koyungözü otu nedir, hangi hastalıklara iyi gelir

Koyungözü otu nedir, hangi hastalıklara iyi gelir?

Karahindiba ve kadife çiçeğinin akrabası olan koyungözü çok yıllık bir bitkidir. Asgari bir özen gösterildiğinde bile yıldan yıla küçük papatyaya benzeyen bir sürü çiçek açar. Peki Koyungözü çiçeğinin insan sağlığındaki önemli yeri nedir, hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

23.02.2018Gündem
Antioksidan Deposu Öyle Faydaları Var Ki...

Antioksidan Deposu! Öyle Faydaları Var Ki...

Vücudumuzun bağışıklık sisteminin güçlü olması bizi hastalıklara karşı korur. En iyi bağışıklık sistemi güçlendiren meyvelerin başında da turna yemişi gelir. İşte turna yemişinin mucizevi faydaları…

En sağlıklı 7 baharat

En sağlıklı 7 baharat

Hastalıklardan korumak, bağışıklık sistemini güçlendirmek veya sadece bedeninize enerji vermek için, baharatlardan faydalanabilirsiniz.

28.11.2017Sağlık
Yarardan Çok Zarar Veriyor

Yarardan Çok Zarar Veriyor!

Doğada çeşit çeşit bulunan bitkilerin faydaları da bir o kadar çeşitli. Ancak kış aylarının vazgeçilmezi olan bitki çaylarını fazla tüketmenin yarardan çok zararı oluyor.Diyetisyen Bengü Burcu İpek, bitki çaylarının yararlarını ve tüketimi ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktaları açıklıyor.

Yetersiz beslenme başarıyı düşürür

Yetersiz beslenme başarıyı düşürür

Öğrencilerin kolay yollu yemeklere, hazır gıdalara, karbonhidrat ağırlıklı besinlere yöneldikleri için genelde ‘sağlıksız’ beslendikleri söylenir. Ancak hem öğrenci olup hem de sağlıklı beslenmek mümkün.

20.05.2017Eğitim
Sırtımız neden ağrır

Sırtımız neden ağrır?

Sırt ağrıları her insanın ortak sorunu... Günümüzde tüm dünyada her 5 kişiden biri sırt ağrısı çekiyor.

11.04.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Hücrelerimizin de Duyguları Var!

Eylül ayı detoks ayıdır. Yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmek, spor yapmak, vitaminlerle desteklemek gerekir. Ama kış öncesi duygusal detoks yapabilmek de vücut detoksu kadar önemlidir.

9.09.2019

Horlama Nedenleri Nelerdir? Horlama Nasıl Tedavi Edilir?

Bugün sizlere birçok kişinin yaşadığı sağlık problemlerinden olan “Horlama” konusunun detaylarından bahsetmek istiyorum. Horlama toplumda çok sık görülen ve rahatsızlık yaratan bir durumdur.

14.03.2019

Hayranlıkla başlayan evlilikle noktalanan bir serüven

Demet Taner, Haldun Taner’le ilk karşılaşmalarından ünlü yazarın aramızdan ayrıldığı güne kadar geçen zamanın günlüğünü yazmış bir ölçüde, etkileyici bir portre koymuş ortaya.

16.03.2018

Oscar ödülüm Spielberg’e

Geçen hafta gerçekten harika bir film izledim.

24.01.2018