MENÜ

Miçotakis

Miçotakis ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Miçotakis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 203 Miçotakis haberi bulunmuştur.

Miçotakis Haberleri

Diplomat kanında Papandreu'nun izi

Bir Yunan gazetesi, gizli bir rapora dayanarak eski Başbakan Andreas Papandreu'nun iki diplomatımızı şehit eden 17 Kasım terör örgütüyle ilişkisi olduğunu yazdı.

14.01.2002Gündem
Diplomat kanında Pasok izi

Diplomat kanında Pasok izi

Bir Yunan gazetesi, gizli bir rapora dayanarak eski Başbakan Andreas Papandreu'nun iki diplomatımızı şehit eden 17 Kasım terör örgütüyle ilişkisi olduğunu yazdı.

14.01.2002Dünya
Kelepir bomba skandalı

Kelepir bomba skandalı

Eski Yunanistan Başbakanı Konstantin Miçotakis'in danışmanı Nikolas Grillakis, anılarını yazdığı kitapta 1992 baharında KGB ajanlarının kendilerine 3 adet küçük çaplı atom bombası satmak için temasa geçtiklerini yazdı. Ancak, ABD'den çekindiği için Yunanistan, öneriyi reddetmiş.

6.03.2002Dünya
Taliban’ı kutlamış

Taliban’ı kutlamış

Yenilikçi sıfatıyla siyasete atılan ve ‘‘Ben değiştim’’ diyen AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 1992'de Rize'de yaptığı bir konuşmanın kasedi dün akşam Reha Muhtar'ın sunduğu Show TV ana haberde yayınlandı.

16.04.2002Gündem
PKKyla savaşan orduya hakaret

PKK'yla savaşan orduya hakaret

Yenilikçi sıfatıyla siyasete atılan ve ''Ben değiştim'' diyen AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 1992'de Rize'de yaptığı bir konuşmanın kasedi dün akşam Reha Muhtar'ın sunduğu Show TV ana haberde yayınlandı.

17.04.2002Gündem
Yotopulos, 17 Kasımın lideri

Yotopulos, 17 Kasım'ın lideri

Yunanistan Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Leftheris İkonomu, ellerindeki kanıtların, önceki gün yakalanan Aleksandros Yotopulos'un 17 Kasım terör örgütünün ''Lambros'' kod adlı lideri olduğunu ortaya koyduğunu açıkladı. Ayrıca, gözaltındaki Vasilis Corcatos da, 17 Kasım üyesi olduğunu ve Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği Müsteşarı Deniz Bölükbaşı'na 17 Temmuz 1991'de düzenlenen suikast girişimine katıldığını itiraf etti.

19.07.2002Dünya
Bombayı o patlattı

Bombayı o patlattı

Eğriboz Adası'nda yakalanan Vasilis Corcatos, Türkiye'nin Atina Elçiliği Müşteşarı Deniz Bölükbaşı'na, 1991'de bombalı suikast girişiminde bulunduğunu itiraf etti.

19.07.2002Gündem
Bombayı o patlattı

Bombayı o patlattı

Eğriboz Adası'nda yakalanan Vasilis Corcatos, Türkiye'nin Atina Elçiliği Müşteşarı Deniz Bölükbaşı' ya, 16 Temmuz 1991'de otosunu TNT'yle uçurup suikast girişiminde bulunduğunu itiraf etti.

19.07.2002Dünya
17 Kasım dulu Atinaya talip

17 Kasım dulu Atina'ya talip

13 Ekim'deki yerel seçimlerde Atina ve Selanik'in muhafazakar Yeni Demokrasi Partisi'ne geçmesi halinde Pasok iktidarı büyük bir darbe yiyecek. Atina'da YP'den belediye başkanı adayı olan 17 Kasım dulu Dora Boyannakis, anketlerde önde gidiyor.

1.10.2002Dünya
Atina’ya güzel başkan

Atina’ya güzel başkan

Hayatında iki büyük deprem yaşadı. İlkinde 13 yaşındaydı. Albaylar darbe yapmıştı. Askerler babasını alıp götürdüler. İkinci şoku yaşadığında 35 yaşındaydı. Babası başbakandı. 17 Kasım terör örgütü, kocası Pavlos Bakoyannis'i sokak ortasında vurdu. Önünde iki yol vardı.

5.10.2002Gündem
Atina kadınlara emanet

Atina kadınlara emanet

Yunanistan'da yapılan yerel seçimler sonucunda anamuhalefet partisi YDP'nin gösterdiği kadın adaylar, hem Atina valiliğini ve hem de belediye Başkanlığını kazandı. YDP adayı Konstantin Miçotakis'in kızı, 1989 yılında 17 Kasım terör örgütü tarafından öldürülen YDP Milletvekili Pavlos Bakoyani'nin dul eşi Dora Bakoyani belediye başkanı olurken, PASOK kurucularından Yorgo Yenimata'nın kızı Fofi Yenimata ise Atina-Pire valisi oldu. Seçimlerde, Batı Trakya Türk Azınlığı yerel seçimlerde Rodop ve İskeçe illerine bağlı 4 belediye ve 7 nahiye başkanlığı kazandı.

21.10.2002Dünya
Cem Atinada

Cem Atina'da

Yeni Türkiye Partisi (YTP) Genel Başkanı İsmail Cem, ''Irak'ta savaşın uygarlıklar çatışmasından söz edenlere yardımcı olacağını'' söyledi. Batı Avrupa Birliği (BAB) Asamblesi tarafından düzenlenen ''Avrupave ABD: Ulusal güvenlik stratejisi ve uluslararası terörizmle mücadele'' adlı konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere Atina'ya gelen Cem, Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu ile biraraya geldi.

17.03.2003Gündem
Erketesi Yunanlı yarbay

Erketesi Yunanlı yarbay

Öcalan'ı Kenya'ya götüren Yunanlı ajan Kalenderidis'in Yunan ordusunda Yarbay olduğu ortaya çıktı. Atina'daki Apo davasında dün tanıklık yapan Kalenderidis, ‘‘Uçaktan Güney Afrika'ya geldik diye indim, Kenya'daymışız. Öcalan'ı elçilikten atma talimatı aldım, ama anlatınca kendi isteğiyle çıktı’’ dedi.

2.06.2003Dünya
His watchman was a Greek lieutenant colonel

His watchman was a Greek lieutenant colonel

Greek agent Savvas Kalenderidis, who accompanied PKK leader Abdullah Ocalan during his flight from Greece to Kenya and who stayed for 17 days with him in Kenya, testified in the suit brought in Athens for the illegal entry of Ocalan to Greece.

3.06.2003Gündem

Yazar Sonuçları