MENÜ

Miçotakis

Miçotakis ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Miçotakis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 203 Miçotakis haberi bulunmuştur.

Miçotakis Haberleri

Yunanistanda milletvekilinin bürosuna saldırı

Yunanistan'da milletvekilinin bürosuna saldırı

Yunanistan'ın başkenti Atina'da iktidardaki Yeni Demokrasi Partisinin milletvekili Kiryakos Miçotakis'in bürosuna saldırı düzenlendiği bildirildi.

19.03.2009Dünya
Yunanistan Başbakanı 9 bakanlıkta değişiklik yaptı

Yunanistan Başbakanı 9 bakanlıkta değişiklik yaptı

Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, kabinesindeki 9 bakanlıkta değişiklik yaptı.

7.01.2009Dünya
Yeni nesil lider

Yeni nesil lider

Papandreu, Karamanlis ve Miçotakis hanedanlarının hegemonyasında olan Yunan siyasetinde yeni bir yıldız doğuyor: Aleksis Çipras. Son seçimlerde oyların yüzde 5’ini alarak Yunan Parlamentosu’na giren 33 yaşındaki Çipras’ın Sol Koalisyon Partisi’nin oyları anketlerde yüzde 15-20’e çıktı.

10.03.2008Dünya
Bakoyanni yine Dışişleri Bakanı

Bakoyanni yine Dışişleri Bakanı

Yunanistan'da yeni kabine açıklandı; dışişleri bakanlığı görevine Dora Bakoyanni, savunma bakanlığı görevine ise Evangelos Meymarakis getirildi. Karamanlis, bugün belirlediği kabinesinde üye sayısını 19'den 17'ye indirdi.

18.09.2007Dünya
Türkiye’nin cumhurbaşkanı Kemalist olacak

Türkiye’nin cumhurbaşkanı Kemalist olacak

Yunanistan’ın eski başbakanlarından ve Dışişleri Bakanı Dora Bakoyani’nin babası Kostantinos Miçotakis, Türkiye’deki son siyasi gelişmeleri değerlendirirken "Tabii ki yeni cumhurbaşkanı Kemalist olacak. Yeni cumhurbaşkanı İslamcı olamaz, olmayacak da" dedi.

13.05.2007Gündem
Babası Miçotakis de baklava hayranıydı

Babası Miçotakis de baklava hayranıydı

Türkiye’ye yaptığı üç günlük çalışma ziyaretinin ardından İstanbul’dan ayrılırken Karaköy Güllüoğlu’ndan baklava alarak ülkesine giden Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyani, baklavanın eskiden beri hayranı. Bakoyani, 12 yıl önce milletvekiliyken, dönemin Yunanistan Başbakanı babası Kostas Miçotakis ile Karaköy Güllüoğlu’nda baklava yemişti.

13.06.2006Gündem
Yunanistan Başpiskoposu: Cami yapılmasına karşı değiliz

Yunanistan Başpiskoposu: Cami yapılmasına karşı değiliz

Yunanistan Kilisesi Başpiskoposu Hristodulos, Atina'ya cami yapılmamasının sorumlusu olarak Yunanistan Kilisesi'nin gösterilmesinin haksızlık olduğunu söyledi.

19.04.2006Gündem
Kıbrıs’ın çözümü Rumlara bağlı

Kıbrıs’ın çözümü Rumlara bağlı

Yunanistan’ın eski başbakanlarından ve Dışişleri Bakanı Dora Bakoyani’nin babası Kostas Miçotakis, Hürriyet’e, Kıbrıs sorununun çözümünün Rumlara bağlı olduğunu söyledi.

5.04.2006Dünya
Gül’ü Atina’ya bekliyorum

Gül’ü Atina’ya bekliyorum

Yunanistan’ın yeni Dışişleri Bakanı Dora Bakoyani, Türkiye’nin AB üyeliğini desteklediklerini, ancak bunun kayıtsız-şartsız olmadığını söyledi. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ü Atina’ya davet eden Bakoyani, To Vima’ya demecinde şu mesajı verdi: Türkiye 2006 sonuna kadar limanlarını Rumlara açmak zorunda.

26.02.2006Dünya
Yeni Yorgo’muz

Yeni Yorgo’muz

Atina’nın ilk kadın belediye başkanı olan Dora Bakoyani, Yunanistan’da yapılan kabine değişikliği sonucunda ülkenin ilk kadın Dışişleri Bakanı oldu. Eşi 17 Kasım terör örgütü tarafından öldürülen Dora Bakoyani’nin, duraklamaya giren Türk-Yunan ilişkilerine ivme kazandırması bekleniyor. Siyasi gözlemciler, Bakoyani’nin "Yeni Yorgo Papandreu" gibi hareket edeceği görüşündeler.

14.02.2006Dünya
Yunanistan’da hükümet değişikliği

Yunanistan’da hükümet değişikliği

Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis kabinesinde değişiklik yaptı.

14.02.2006Dünya
Yunanistan’da Dora devri

Yunanistan’da Dora devri

Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Nisan 2004’de iktidara geldiğinden bu yana ilk kabine değişikliğine hazırlanıyor. Eğer bir sürpriz olmazsa Atina’nın ilk kadın Belediye Başkanı Dora Bakoyannis, Yunanistan’ın ilk kadın dışişleri bakanı da olacak.

28.01.2006Dünya
İnançla AB’ye yürürseniz Avrupa halkına da umut verecek Krize rağmen Türkiye bizi istiyor diyeceksin

İnançla AB’ye yürürseniz Avrupa halkına da umut verecek Krize rağmen Türkiye bizi istiyor diyeceksin

Parlamentodaki odasına girer girmez gözüm duvardaki savaş tablosuna takılıyor. Yorgos Papandreu hemen fark ediyor, ‘Her yerde Türklerle Yunanlıları savaşırken gösteren tablolar var’ diye yakınıyor. Dışişleri koltuğuna oturduğu zaman da odasında benzer bir tabloyla karşılaştığını anlatıyor.

25.06.2005Kelebek
Miçotakis, zirve sonuçlarından memnun

Miçotakis, zirve sonuçlarından memnun

Eski Yunanistan başbakanlarından Konstantin Miçotakis, 16-17 Aralıkta yapılan AB zirvesinin sonuçlarının olumlu olduğunu söyledi. İktidar partisi Yeni Demokrasi'nin (YDP) onursal başkanlığı unvanını da taşıyan Miçotakis yaptığı açıklamada, gelecek dönemde Kıbrıs konusuna ilişkin yeni gelişmeler olabileceğini belirtti.

20.12.2004Dünya
ABD’nin Makedonya’yı resmen tanıması Yunanistan’ı sarstı

ABD’nin Makedonya’yı resmen tanıması Yunanistan’ı sarstı

ABD’nin sürpriz bir kararla Makedonya’yı resmen tanıdığını açıklaması Yunanistan’da şok yarattı. Dün Brüksel’deki AB dışişleri bakanları toplantısına gitmekten vazgeçen Yunan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis, ABD’nin Atina Büyükelçisi Thomas Miller’i makamına davet etti.

5.11.2004Dünya
ABD’nin Makedonya’yı resmen tanıması Yunanistan’ı sarstı

ABD’nin Makedonya’yı resmen tanıması Yunanistan’ı sarstı

ABD sürpriz bir kararla Makedonya’yı resmen tanıdığını açıkladı. Yunanistan kararı protesto etti.

4.11.2004Gündem
Dişi Neron, olimpiyat şerefine ormanı yaktı

Dişi Neron, olimpiyat şerefine ormanı yaktı

Atinalılar, Olimpiyat Komitesi Başkanı Angelopulu’ya ateş püskürüyor. Angelopulu’nun, olimpiyat şerefine önceki akşam villasında verdiği ve yabancı liderlerin de katıldığı partide atılan 3.5 ton havai fişek, orman yangınına yol açtı. Yunanlılar’ın ‘Demir Leydi’si, artık ‘Dişi Neron’ olarak anılıyor.

16.08.2004Spor
Referandum taahhütnameleri BMye gönderildi

Referandum taahhütnameleri BM'ye gönderildi

Türkiye ve Yunanistan, Annan planının Kıbrıs'ta referanduma götürülmesini kabul ettiğine ilişkin taahhütnameyi BM'ye gönderdi.

7.04.2004Gündem
Denktaş: Ben bu plana hayır derim

Denktaş: Ben bu plana 'hayır' derim

KKTC Cumhurbaşkanı Denktaş, Annan Planı'nın olumsuzluklarını göz önünde bulundurduğunda, plana "hayır" diyeceğini ve neden "hayır" diyeceğini de halka açıklayacağını söyledi.

3.04.2004Dünya
Denktaş: Annan Planının görüşülecek yanı yoktur

Denktaş: Annan Planının görüşülecek yanı yoktur

KKTC Cumhurbaşkanı Denktaş, Annan Planı'nı ahlaksızca bir teklif olarak niteledi ve görüşülecek bir yanı olmadığını söyledi.

22.12.2003Gündem
Adaletin günü

Adaletin günü

Türk ve Amerikalı diplomatlara yönelik saldırılarla bir zamanlar Yunanistan'a dehşet salan 17 Kasım terör örgütü davası sonuçlandı. 19 kişinin yargılandığı davada 7 sanık cinayetten suçlu bulundu. Katillerin toplam 45 kez ömür boyu hapis cezası alması beklenirken, 4 sanık beraat etti. Geri kalanların ise 10 ile 20 yıl arası hapis cezasına çarptırılması bekleniyor.

8.12.2003Dünya

Yazar Sonuçları

Karamanlis bıçak sırtında

Başındaki onca dert yetmiyormuş gibi bir de dünyayı sarsan ekonomik kriz Yunanistan’ın da kapısını çalınca, Başbakan Kostas Karamanlis’in iktidar koltuğu 4-1 yandan (Fenerbahçeli’yim ne de olsa) gıcırdıyor.

14.11.2008

Tuvaller ve iki kadın

Sofia, Atina’nın köklü ailelerinden Kalogeropulu’ların kızı. Atina Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Atina Konservatuarı’nı aynı dönemde bitirdi. Sanatçı yönü ağı bastı.

21.12.2007

Atina’dan adalara kalkan gemiler

Pire Limanı, şatafatlı günlerini yaşıyor bugünlerde. Gemiler biri diğerinin ardından o canım adalara hareket ediyor.

Limanda kavga dövüş eksik olmuyor.

20.07.2007

Lokmacı Barikatı hakkında

Kıbrıs’ta 1974’den sonra çıkan en büyük çözüm fırsatı, Annan Planı için yapılan referandumdan aylar öncesindeydi.

12.01.2007

İşler iyi gidiyor

Ege’nin iki yakasında siyasi ilişkiler iyi, diyenler parmak kaldırsın.

1.12.2006

Limanlarda çile

Bir zamanların kalipso kralı Metin Ersoy "Ah o gemide ben de olsaydım / açık denizlere yol alsaydım / vız gelirdi her şey inan bana / yeter ki ben sana varsaydım" diyordu.

21.07.2006

Tasos’un oyunları

Üç buçuk yıllık icraatının, Kıbrıs’ta otuz küsur yıldan sonra çözüme en fazla yaklaşıldığı anda "hayır" demek ve ardından Türkiye’nin AB ile ilişkilerine sürekli engeller çıkararak tavizler koparmaya çalışmakla sınırlı kaldığını sanmayın.

7.07.2006

Karamanlis skandallar yüzünden dertli

Eğer yine bir ‘aksilik’ çıkmazsa, kasım sonlarında yaklaşık 50 yıl sonra Ankara’yı ziyaret etmesi beklenen ilk Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis bugünlerde hayli dertli.

28.10.2005

Lefkoşa’nın güneyi

Atina rehberimize bu hafta ara veriyoruz. Çünkü KKTC’deki cumhurbaşkanlığı seçimlerine, Rum tarafından nasıl bakılıyor diye gittiğimiz Lefkoşa’nın güneyinden bahsedeceğiz.

22.04.2005

Demokrasi intikam almaz

Bu cümleyi okuduğumda, uzun süre dalıp gidiyorum. Kitabın geri kalan bölümlerini ise, yine gerilimi yüksek bir polisiye roman gibi, içerek okuyorum.

18.12.2004

Atina’daki anlamlı tören

SALI günü Atina Belediyesi’nin kabul salonunda mütevazı ama sıcacık ve anlamı çok büyük bir tören vardı.

3.06.2004