MENÜ

Michael Roth

Michael Roth ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Michael Roth haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 191 Michael Roth haberi bulunmuştur.

Michael Roth Haberleri

SPD liderlik koltuğu için 17 aday yarışacak

SPD liderlik koltuğu için 17 aday yarışacak

Andrea Nahles’in haziran ayında istifa etmesiyle boşalan SPD Genel Başkanlığı için 21 aday başvurdu. Dün genel merkez binasında basının karşısına çıkan SPD geçici Genel Başkanı Manuela Schwesig, bu adaylardan sadece teşkilat desteği alan 17 kişinin genel başkanlık için yarışacağını açıkladı.

2.09.2019Avrupa
SPD’de en popüler aday

SPD’de en popüler aday

Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) kamuoyu yoklamalarında oy oranı yüzde 14’e kadar düştü. Halk desteğinin yanı sıra üye kaybı da yaşayan SPD’de, 2018’den bu yana parti üyeliğinden istifa edenlerin sayısı 37 bini buldu. Son 20 yılda, geçici isimlerle birlikte genel başkanlık koltuğuna 12 kişi oturdu. 2017’den bu yana ise altı isim genel başkan olarak görev yaptı. SPD’de aralık ayında yapılacak genel kurulda yeni genel başkan seçilecek. Adaylık başvuruları da 1 Eylül’e kadar kabul edilecek. Adaylar, genel kurul tarihine kadar 23 ayrı konferansta kendilerini ve projelerini parti üyelerine anlatacak.

18.08.2019Avrupa
Can çekişen SPD’ye ‘kurtarıcı’ aranıyor

Can çekişen SPD’ye ‘kurtarıcı’ aranıyor

Almanya’da 2009 yılından beri yapılan Federal Meclis seçimleri ile son dönemlerde yapılan eyalet seçimlerinde sistematik olarak oy kaybına uğrayan Sosyal Demokrat Parti’de (SPD) tam bir ‘can çekişme’ havası yaşanırken, ‘kurtarıcı’ olarak Andrea Nahles 2018 yılı nisan ayında genel başkan olarak göreve getirildi.

7.08.2019Avrupa
Almanya, Kuzey Makedonya ve Arnavutluk’un AB üyelik müzakereleri için ‘zaman’ istedi

Almanya, Kuzey Makedonya ve Arnavutluk’un AB üyelik müzakereleri için ‘zaman’ istedi

Avrupa Birliği (AB) Konseyi’nin Kuzey Makedonya ve Arnavutluk ile bugün başlatmayı planladığı müzakere sürecine Almanya’dan henüz yeşil ışık çıkmadı.

19.06.2019Avrupa
Almanya’da SPD depremi: Nahles bıraktı

Almanya’da SPD depremi: Nahles bıraktı

156 yıllık SPD tarihinin ilk kadın Genel Başkanı Andrea Nahles, AP ve Bremen yenilgilerinin ardından gelen baskılara daha fazla dayanamadı. Gerekli desteği arkasında bulamadığı için istifa kararı aldığını duyuran Nahles’in milletvekilliğinden de istifa ederek siyasetten çekileceği iddia edildi.

2.06.2019Avrupa
AB, İngilterenin Brexit konusuna açıklık getirmesini istiyor

AB, İngiltere'nin Brexit konusuna 'açıklık' getirmesini istiyor

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin bakanları, İngiltere'nin Brexit konusuna "açıklık" getirmesini talep etti.

19.03.2019Dünya
Almanya’dan İngiltere’ye: ‘Brexit için yapıcı ol ve sorumluluk al’

Almanya’dan İngiltere’ye: ‘Brexit için yapıcı ol ve sorumluluk al’

İngiltere Başbakanı Theresa May’e çağrı yapan Almanya’nın AB İlişkileri Bakanı Michael Roth, Brexit için yapıcı fikirlerle gelme ve sorumluluk almasını istedi.

16.10.2018Avrupa
Rothtan Kürt seçmen tahmini

Roth'tan Kürt seçmen tahmini

ALMANYA’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Michael Roth, Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann ve beraberindeki heyet, dün, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i makamında ziyaret etti.

8.05.2018Gündem
Zorluklara rağmen birlikte çalışmalıyız

Zorluklara rağmen birlikte çalışmalıyız

Almanya’nın Avrupa Birliği’nden Sorumlu Bakanı Michael Roth, bugün Türkiye’ye gidecek. Roth’un Türkiye ziyareti iki gün sürecek.

6.05.2018Avrupa
SPDnin bakanları belli oldu

SPD'nin bakanları belli oldu

Almanya'da Sosyal Demokratlar yeni kabinede görev alacak bakanlarını açıkladı. Dışişleri Bakanlığına Adalet Bakanı Heiko Maas getirilirken Katarina Barley Adalet Bakanı, Olaf Scholz Maliye Bakanı olarak görev yapacak.

9.03.2018Dünya
İşbirliği yapmazlarsa vizeyi sıkılaştırırız

İşbirliği yapmazlarsa vizeyi sıkılaştırırız

Almanya ve Fransa, sınır dışı ettikleri insanların geldiği ülkelerin kendileriyle işbirliği yapmamaları durumunda vize dağıtımını sıkılaştırmayı planlıyor.

8.11.2017Dünya
ABden İspanyaya tam destek...

AB'den İspanya'ya tam destek...

İspanya Adalet Bakanı Rafael Catala Katalonya'nın bağımsızlık ilan etmesi durumunda İspanya'nın anayasal gücünü kullanacağını söyledi. Catala İspanya Anayasası'nın 155'inci maddesini gönderme yaparak, bağımsızlık ilanı olursa özerkliğin askıya alınabileceğini aktardı. Öte yandan, Avrupa Birliği (AB), Katalonya'da dün yapılan bağımsızlık referandumunun İspanya Anayasasına göre yasal olmadığını belirtti. Ayrılan bölgenin kendisini AB’nin dışında bulacağını hatırlatan AB Komisyonu sözcüsü Schinas, “Komisyon, konunun hukuki boyutlarının ötesinde, bölücülük ve parçalanma değil birlik ve istikrar zamanı olduğuna inanıyor” dedi.

2.10.2017Dünya
Çelik: Alman Bakan aşırı sağdan kopya çekiyor

Çelik: Alman Bakan aşırı sağdan kopya çekiyor

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, “Alman Dışişleri Bakanı’nın Cumhurbaşkanımız hakkındaki açıklamaları akıl tutulmasının ötesine geçmiştir” dedi.

23.08.2017Dünya
Deniz Yücel’e doğduğu kasabada destek mitingi

Deniz Yücel’e doğduğu kasabada destek mitingi

Türkiye’de tutuklu bulunan Die Welt muhabiri Deniz Yücel için Almanya’da doğduğu, Frankfurt yakınlarındaki kasabasında miting düzenlendi.

18.05.2017Dünya
Alman Dıişlerinden müthiş iddia Yüze yakın Alman Türkiyeye alınmadı

Alman Dıişleri'nden müthiş iddia! 'Yüze yakın Alman Türkiye'ye alınmadı'

Almanya Dışişleri Bakanlığı, yılın başından bu yana 100 kadar Alman vatandaşının Türkiye havalimanlarından ülkeye giriş yapmalarına izin verilmediğini açıkladı.

14.04.2017Dünya
Bakan yardımcısı ziyaret etti

Bakan yardımcısı ziyaret etti

TERÖR örgütü propagandası iddiasıyla tutuklanan Die Welt muhabiri Deniz Yücel, Alman yetkililerle ilk kez dün görüştü.

4.04.2017Gündem
‘Geh Deinen Weg’... 5 yaşını doldurdu

‘Geh Deinen Weg’... 5 yaşını doldurdu

Almanya Uyum Vakfı’nın 2012 yılında kurduğu ‘Geh Deinen Weg’ (Kendi Yolunda İlerle) adlı girişim, beş yaşını doldurdu. Beşinci yıl dolayısıyla öğrenciler, ‘kılavuz’larıyla Berlin’de buluştu.

1.04.2017Dünya
Sizler Almanya’nın kızları, oğullarısınız

Sizler Almanya’nın kızları, oğullarısınız

Almanya Uyum Vakfı’nın (Deutschlandstiftung Integration) göçmen kökenli gençlere şans eşitliği sağlanmasına destek amacıyla 2012 yılında “Geh Deinen Weg” (Kendi Yolunda İlerle) sloganıyla hayata geçirdiği burs ve kılavuz (mentor) programına yeni katılanlarının hazır bulunduğu etkinlikteydim önceki akşam.

31.03.2017Dünya
Türkeş: Bu utanç verici bir şey

Türkeş: Bu utanç verici bir şey

Almanya’nın iki Türk bakana toplantı izni vermemesini değerlendiren Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, “Daha üzücü olanı Michael Roth’un Twitter’dan attığı mesaj” dedi.

5.03.2017Dünya
Çelik, AB’ye Türkiye’ye verdiği sözü hatırlattı

Çelik, AB’ye Türkiye’ye verdiği sözü hatırlattı

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Brüksel’de başlayan AB liderleri zirvesine yönelik önemli mesajlar verdi. AB’nin mülteci sözleşmesiyle müzakereleri genişletme güvencesi verdiğini belirten Çelik, “Fasıllar açılmaz kararı çıkarsa, sözleşmeyi Türkiye değil, Avrupa bozmuş olur” dedi.

16.12.2016Dünya
AB: Türkiye ile anlaşmaya bağlıyız

AB: Türkiye ile anlaşmaya bağlıyız

Avrupa Birliği (AB) devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getiren zirveden Ankara ile Brüksel arasında 18 Mart’ta varılan göç krizi odaklı mutabakata bağlılık mesajı çıktı. AB kanadı anlaşmanın sonuç doğurduğu görüşünde ve devamından yana. Türkiye ise mutabakatın sadece göç boyutuyla ele alınmamasını ve diğer unsurların da hayata geçirilmesini istiyor.

15.12.2016Dünya
ABdeki kritik toplantıda Türkiye tehdidi

AB'deki kritik toplantıda 'Türkiye' tehdidi

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin ilgili bakanları, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin geleceği konusunda fikir birliğine varmak üzere bir araya gelirken, müzakerelerin dondurulmasını savunan Avusturya kendi görüşleriyle uyumlu olmayan sonuç bildirisini bloke edeceği tehdidinde bulundu.

13.12.2016Dünya
Bakan Kılıç: Almanya’dan beklentilerimiz var

Bakan Kılıç: Almanya’dan beklentilerimiz var

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 15 Temmuz darbesinden sonra Türkiye’deki gelişmeleri anlatmak için Berlin turuna çıktı. Kılıç, “Avrupa’dan ve özellikle Almanya’dan beklentilerimiz var. Kendilerine ulaştırılan hukuki bilgi ve belgelere göre davranmalarını bekliyoruz” dedi.

17.11.2016Dünya
Berlin ile Ankara arasında ‘iltica’ tartışması

Berlin ile Ankara arasında ‘iltica’ tartışması

Almanya’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Roth’un ‘iltica’ açıklamasına Türk Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu tepki gösterdi. Bakan Çavuşoğlu’nun eleştiri ve suçlamalarına da Almanya’nın Dışişleri Bakanı Steinmeier yanıt verdi.

9.11.2016Dünya
Alman Bakan’ın iltica açıklamasına jet yanıt

Alman Bakan’ın iltica açıklamasına jet yanıt

ALMAN Die Welt gazetesine yaptığı açıklamada Türkiye’de siyasi takibe uğrayanların Almanya’ya iltica başvurusunda bulunabileceğini söyleyen Alman Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu jet yanıt verdi.

8.11.2016Dünya
Alman Bakanın iltica açıklamasına Çavuşoğlundan jet yanıt

Alman Bakan'ın 'iltica' açıklamasına Çavuşoğlu'ndan jet yanıt

Die Welt gazetesine konuşan Almanya'nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth, "Türkiye'dekitüm muhalif zihniyetler Alman hükümetinin onlarla dayanışma içindeolduğunu bilmelidir." ifadesini kullandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Tüm teröristlerin Almanya’yı tercih etmesi tesadüf değil." diyerek Almanya'nın tutumuna tepki gösterdi.

8.11.2016Haber
Alman Bakanın iltica açıklamasına Çavuşoğlundan jet yanıt

Alman Bakan'ın 'iltica' açıklamasına Çavuşoğlu'ndan jet yanıt

Die Welt gazetesine konuşan Almanya'nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth, "Türkiye'deki tüm muhalif zihniyetler Alman hükümetinin onlarla dayanışma içinde olduğunu bilmelidir." ifadesini kullandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Tüm teröristlerin Almanya’yı tercih etmesi tesadüf değil." diyerek Almanya'nın tutumuna tepki gösterdi.

8.11.2016Dünya
YPG, Fıratın doğusuna geçmezse hedef olacaktır

'YPG, Fırat'ın doğusuna geçmezse hedef olacaktır'

Türkiye, Suriye'de Fırat Nehri'nin batısının Ankara için 'kırmızı çizgi' olduğunu bir kez daha yineledi. YPG'nin, Fırat Nehri'nin batısındaki Menbiç'e silah ve militan sevkiyatına başladığı bildirilmişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "YPG'nin Fırat'ın doğusuna geçmesi geçmesi gerekiyor. YPG Fırat Nehri'nin doğusuna geçmezse hedef olacaktır" dedi.

29.08.2016Dünya
İncirlik krizi bitti mi

İncirlik krizi bitti mi?

Geçen hafta Türkiye’ye gidip resmi temaslarda bulunan Almanya’nın Avrupa İşleri Bakanı Michael Roth, iki ülke arasındaki İncirlik kriziyle ilgili önemli bir açıklama yaptı.

29.08.2016Dünya
Almanya’da herkes darbeyi kınadı

Almanya’da herkes darbeyi kınadı

Almanya’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth, dün Ankara ziyaretinde ülkesindeki tüm siyasi çevrelerin Türkiye’deki darbe girişimini kınadığını vurgulayarak “Demokraside değişim seçimlerle olur, askeri müdahaleyle asla olmaz” dedi.

25.08.2016Dünya
Almanya: Türkiyenin vizesiz seyahat hakkı alma ihtimali düşük

Almanya: Türkiye'nin vizesiz seyahat hakkı alma ihtimali düşük

Almanya'nın Avrupa Bakanı Michael Roth, Türkiye'nin Avrupa'da vizesiz seyahat için önünde uzun ve zorlu bir yol olduğunu ve bu hakkı hemen alması ihtimalinin düşük olduğunu söyledi.

17.08.2016Dünya
AB Bakanı Çelik, Alman Bakan Roth’la telefonda görüştü

AB Bakanı Çelik, Alman Bakan Roth’la telefonda görüştü

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Almanya’nın Avrupa’dan sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth ile telefonda görüştü.

11.08.2016Avrupa
İşte Alman Dışişleri’nin, ‘Türkiye güvenli ülke mi’ sorusuna verdiği yanıt

İşte Alman Dışişleri’nin, ‘Türkiye güvenli ülke mi?’ sorusuna verdiği yanıt

Almanya’da Türkiye’nin ‘güvenli ülke’ listesine alınması konusunda Başbakanlık Müsteşarı ile Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı farklı düşünüyor.

11.07.2016Avrupa
Sedat Ergin: Karışık duygular içindeyim

Sedat Ergin: Karışık duygular içindeyim

Almanya’nın toplam 30 dilde yayın yapan kamu yayın kuruluşu Deutsche Welle’nin 2015 Yılı İfade Özgürlüğü Ödülü, bu alanda yaptığı katkılardan dolayı Bonn’daki eski parlamento binasında düzenlenen törenle Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’e verildi. “Aldığınız ödülün konusu ifade özgürlüğü olunca, bu özgürlüğün içinde bulunduğu durumun kaygı verici boyutu kaçınılmaz olarak ağırlık kazanıyor” diyen Sedat Ergin, teşekkür konuşmasında özetle şu mesajları verdi:

13.06.2016Gündem
Sedat Ergin’e Almanya’da ifade özgürlüğü ödülü

Sedat Ergin’e Almanya’da ifade özgürlüğü ödülü

Almanya’nın kamu yayıncısı Deutsche Welle’nin ifade özgürlüğü ödülü, Bonn’daki eski parlamento binasında düzenlenen bir törenle verildi. Yüzlerce konuk, ödülü kazanan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’i uzun süre ayakta alkışladı.

13.06.2016Dünya
Türkiye-AB hattında kritik dönemeç: Tamam mı, devam mı

Türkiye-AB hattında kritik dönemeç: Tamam mı, devam mı?

Türkiye-AB hattında ‘ara bilançonun’ çıkarılacağı 7 Mart zirvesi önemli bir dönüm noktası. Türkiye’nin kararlılığını, eylemlerine yansıtmasını isteyen Almanya Başbakanı Merkel kritik kararların arifesinde.

7.03.2016Dünya
Büyükelçi Karslıoğlu’ndan Almanya AB Bakanı’na sert çıkış

Büyükelçi Karslıoğlu’ndan Almanya AB Bakanı’na sert çıkış

Türk-Alman Öğrenci ve Akademisyenler Platformu toplantısında Almanya AB Bakanı Michael Roth ile Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu arasında söz düellosu yaşandı. Büyükelçi Karslıoğlu, Türkiye’yi eleştirirken işaret parmağını kaldıran Roth’a sert cevap verdi.

14.12.2015Avrupa
Almanya Türkiye ile ilişkileri güçlendirmek istiyor

Almanya Türkiye ile ilişkileri güçlendirmek istiyor

Türkiye'deki seçim sonuçları Almanya'nın ikili ilişkileri yeniden canlandırma eğilimini güçlendirdi. Merkel hükümeti “Ankara ile diyaloğu güçlendireceğiz” dedi.

4.11.2015Avrupa
Almanyada göçmenlere ırkçı saldırı

Almanya'da göçmenlere ırkçı saldırı

Almanya'nın Dresden şehri yakınlarındaki Heidenau kasabasında boş bir binaya yerleştirilecek göçmenler dün gece ırkçı saldırıya uğradı.

23.08.2015Avrupa
Bozkırdan güvenli bölge açıklaması

Bozkır'dan güvenli bölge açıklaması

AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır "Suriye’de sığınmacıların geri dönebileceği bir güvenlik bölge oluşturmak istiyoruz. Orada evler, okullar inşa edeceğiz. Bunun için ABD ile bir anlaşma var" dedi.

15.08.2015Gündem
AB Bakanı Bozkır Almanyada

AB Bakanı Bozkır Almanya'da

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Berlin'de Dışişleri Bakanlığı Binası'nda Almanya AB Bakanı Michael Roth ile bir araya geldi.

12.08.2015Avrupa
Türkiyenin terörle mücadelesi Avrupaya anlatılacak

Türkiye'nin terörle mücadelesi Avrupa'ya anlatılacak

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türkiye'nin terörle mücadelesini ve çözüm sürecindeki kararlılığını Avrupa'ya anlatacak.

9.08.2015Avrupa