MENÜ

michael flynn

michael flynn ile ilgili tüm haberleri ve son dakika michael flynn haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 141 michael flynn haberi bulunmuştur.

michael flynn Haberleri

İşbirliği yapan kişi durumunda

İşbirliği yapan kişi durumunda

ABD’de NBC News haber kanalı, İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab’ın savcılıkla işbirliğine başladığını ileri sürdü.

17.11.2017Dünya
ABD medyasından Zarrab için itirafçı oldu iddiası

ABD medyasından Zarrab için 'itirafçı oldu' iddiası

ABD medyası, New Yorkta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ın savcılıkla işbirliğine başladığını öne sürdü.

17.11.2017Dünya
ABD Adalet Bakanı Sessionstan Türkiye açıklaması

ABD Adalet Bakanı Sessions'tan Türkiye açıklaması

ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions, eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in 8 Kasım 2016'daki Amerikan başkanlık seçimlerinden sonra Türk hükümeti için çalıştığı iddialarına ilişkin, "Böyle olduğuna inanmıyorum." açıklamasını yaptı.

14.11.2017Dünya
Yıldırım: Biz ABD hükümeti ile muhatabız

Yıldırım: Biz ABD hükümeti ile muhatabız

Yıldırım: Biz ABD hükümeti ile muhatabız

12.11.2017Merkez
11 Eylülde kimse ABDye kanıt sormadı

'11 Eylül'de kimse ABD'ye kanıt sormadı'

BAŞBAKAN Binali Yıldırım Amerikan CNN televizyonunda yayınlanan GPS programının sunucusu Fareed Zakaria’nın sorularını yanıtladı.

11.11.2017Gündem

Washington Büyükelçiliği'nden Fetullah Gülen açıklaması

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in hukuk dışı yollarla ABD dışına çıkarılmak istendiği yönündeki iddialara ilişkin, "Türkiye'nin, Fetullah Gülen'in iadesi için hukukun üstünlüğünden başka yollara başvuracağı yönündeki tüm iddialar tamamen yalan, gülünç ve temelsizdir." açıklamasını yaptı.

11.11.2017Dünya
Flynn: O iddia asılsız

Flynn: O iddia asılsız

ESKİ ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in avukatı Robert Kelner, yazılı bir açıklamayla müvekkili hakkında Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinde yer alan bir haberdeki iddiaları yalanladı.

11.11.2017Dünya
Gülen Türkiyeye kaçırılacaktı iddiasına yanıt geldi

'Gülen Türkiye'ye kaçırılacaktı' iddiasına yanıt geldi

Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in avukatları, Flynn'in Türk yetkililerle Fethullah Gülen'in kaçırılarak Türkiye'ye teslim edilmesi için pazarlık yaptığı iddialarını yalanladı.

11.11.2017Dünya
Michael Flynn soruşturmasında Gülen iddiası

Michael Flynn soruşturmasında Gülen iddiası

AMERİKAN Wall Street Journal (WSJ) gazetesine göre, ABD Adalet Bakanlığı Özel Savcısı Robert Mueller, ABD Başkanı Donald Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn’in dahil olduğu FETÖ lideri Fethullah Gülen’in zorla Türkiye’ye iade edilmesine dair milyonlarca dolarlık bir planla ilgili iddiaları araştırıyor.

10.11.2017Dünya
Beyaz Sarayda kriz derin... Tamiri zor hâl aldı

Beyaz Saray'da kriz derin... 'Tamiri zor hâl aldı'

ABD Başkanı Donald Trump ile Dışişleri Bakanı Rex Tillerson arasında ABD dış politikasındaki neredeyse her önemli konuda ortaya çıkan fikir ayrılıklarının 'tamiri zor bir' hâl almaya başladığı belirtiliyor. Trump ve Tillerson'un bugüne kadar Kuzey Kore, İran ve Katar krizi konularında kamuoyu önünde sık sık birbirine ters düşen açıklamalar yapmaları ise ikili arasındaki fikir ayrılıklarının basın yoluyla mesajlaşmaya vardığını gösteriyor. Krizi kaleme alan The New Yorker dergisi ise "CIA direktörü Mike Pompeo'nun da dahil olduğu birçok ismin Tillerson'un yerine geleceği söylentileri ortaya çıktı... Başkanın etrafında sadece generaller ve 'izciler' (Boy Scouts) kaldı. Onlar da bunu vazife duygusuyla yapıyorlar" yorumunda bulundu. 

17.10.2017Dünya
ABD’li savcının soruşturduğu Ekim Alptekin TAİK’ten çekiliyor

ABD’li savcının soruşturduğu Ekim Alptekin TAİK’ten çekiliyor

ABD’de Başkan Trump’ın seçim kampanyası ile Rusya arasındaki bağlantıyı soruşturmak üzere Adalet Bakanlığı tarafından atanan ‘özel savcı’ Robert Mueller’in soruşturmaya dahil ettiği Türk işadamı Ekim Alptekin, DEİK bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye ABD İş Konseyi (TAİK) Yürütme Kurulu Başkanlığını bırakıyor.

6.10.2017Dünya
Başkanın adamları teker teker gitti... Trump da istifa eder mi

Başkan'ın adamları teker teker gitti... Trump da istifa eder mi?

Daha görev süresinde bir yılı bile doldurmadan ABD Başkanı Donald Trump'ın yakın çevresindeki dört isim birer birer görevden ayrıldılar. Kimileri istifa etti kimileri ise gönderildi. Yoksa Trump'ın kendisi de mi gidici? İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Bora Bayraktar, hürriyet.com.tr için son durumu analiz etti:

19.8.2017Dünya
Rusya soruşturması derinleşiyor: Trump’a halk karar verecek

Rusya soruşturması derinleşiyor: Trump’a halk karar verecek

Trump ve ekibinin Rusya bağlantılarını soruşturan Özel Savcı Mueller’in dosya ile ilgili delil bulma ve tanık dinleme aşamasını hızlandırma sinyali veren bir adım atarak, büyük jüriyi kurduğu ifade edildi. Halktan oluşan büyük jüri, hedefteki kişilere dava açılıp açılmayacağına karar verecek.

4.8.2017Dünya
‘Yargıyı engelleme’ soruşturması

‘Yargıyı engelleme’ soruşturması

Washington Post gazetesine göre hafta başında hakkında bir yolsuzluk iddianamesi mahkemeye sunulan ABD Başkanı Trump’a yönelik bu kez “yargıyı engelleme” iddialarıyla ilgili soruşturma açıldı. Trump ise Twitter’dan “Amerikan siyasi tarihindeki en büyük cadı avına şahit oluyorsunuz” diye tepki gösterdi.

15.6.2017Dünya
Borsa İstanbul tarihi zirveyi gördü

Borsa İstanbul tarihi zirveyi gördü

BIST 100 endeksi, 2 Aralık 2016 tarihinde en düşük 71.792,96 puanı görmesinin ardından başlayan yükselişini kademeli olarak bugüne kadar devam ettirerek 100.000 puanı gördü

13.6.2017Ekonomi
Trump: Comey bilgi sızdırıcı

Trump: Comey bilgi sızdırıcı

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da Romanya Devlet Başkanı Klaus Iohannis’le yaptığı basın toplantısında Katar kriziyle ilgili açıklamalarının dışında, perşembe günü Senato İstihbarat Komitesi’ndeki ifadesinde kendisini yalan söylemekle suçlayan Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) eski başkanı James Comey ile ilgili de konuştu.

9.6.2017Dünya
Trumptan eski FBI başkanına çok sert sözler

Trump'tan eski FBI başkanına çok sert sözler!

ABD Başkanı Donald Trump eski FBI direktörü Comey'in dün Senato İstihbarat Komitesi’nde verdiği ifadeye Twitter'dan yanıt verdi.

9.6.2017Dünya
Trump’ı bombaladı

Trump’ı bombaladı

ABD Başkanı Trump tarafından geçen ay sürpriz bir şekilde görevden alınan eski FBI Başkanı James Comey, dün Senato İstihbarat Komitesi’nde ifade verdi. Trump’ın bağımsız olması gerekirken kendisinden ‘sadakat istediğini’ iddia eden Comey, Başkan’ın istifa etmek zorunda kalan Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn dosyasının kapatılmasını talep ettiğini de söyledi. Eski Başkan Obama ile iki kez, Trump ile 4 ayda 9 kez görüştüğünü söyleyen James Comey, ‘yalanla’ suçlanacağını hissettiğinden her detayı not ettiğini belirtti. Muhalefetteki Demokratlar iddiaların ve Comey’nin görevden alınma biçiminin şoke edici olduğunu söyledi.

8.6.2017Dünya
FBI eski başkanı Comeyden çok önemli açıklamalar

FBI eski başkanı Comey'den çok önemli açıklamalar!

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) eski Direktörü James Comey, ABD Kongresindeki ifadesinde, Donald Trump yönetiminin "görevine son verildikten sonra kendisini karaladığını" ve "FBI hakkında yalan söylediğini" öne sürdü. Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Sarah Sanders ise, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) eski Direktörü James Comey'nin, ABD Başkanı Donald Trump'ı kastederek "FBI hakkında yalan söyledi" sözlerine tepki gösterdi. Sanders, "Çok net olarak söyleyebilirim ki Başkan yalancı değil." dedi.

8.6.2017Dünya
Eski FBI başkanından flaş açıklama

Eski FBI başkanından flaş açıklama

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) eski başkanı James Comey, Rusya'nın 2016 başkanlık seçimine müdahale edip etmediği yolundaki soruşturmaya dahil edilen Beyaz Saray eski ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn hakkındaki incelemeye son vermesi için Başkan Donald Trump'tan baskı gördüğünü söyledi.

8.6.2017Dünya
Trump, FBI adayını açıkladı

Trump, FBI adayını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, geçen mayıs ayında görevden aldığı FBI Başkanı James Comey’in yerine Christopher Wray’ı aday göstereceğini açıkladı.

7.6.2017Dünya
Trumpın başını ağrıtacak ifade: Sadakat bekliyorum dedi

Trump'ın başını ağrıtacak ifade: 'Sadakat bekliyorum' dedi

ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevine son verilen eski Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey perşembe günü Kongrede yapılacak oturumda Trump ile arasındaki "gerginliğin" sebeplerini anlatacak. Comey'nin, Senato İstihbarat Komitesi tarafından önceden yayınlanan ifadesinde, "Trump'ın kendisinden sadakat beklediğini" söylediği yer aldı. Öte yandan ABD'nin istihbarat direktörleri ABD Başkanı Donald Trump ile yaptıkları konuşmaların içeriklerini paylaşmayı reddederek, Trump'dan herhangi bir baskı görmediklerini kaydetti.

7.6.2017Dünya
Putin açtı ağzını, yumdu gözünü: Hasta insanlar...

Putin açtı ağzını, yumdu gözünü: Hasta insanlar...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD seçimlerine Rusya'nın müdahale ettiği yönündeki iddialar ile ilgili konuştu.

5.6.2017Dünya
ABDdeki soruşturmaya Türk lobicilik faaliyetleri iddiaları da dahil edildi

'ABD'deki soruşturmaya Türk lobicilik faaliyetleri iddiaları da dahil edildi'

Reuters haber ajansı, Trump'ın seçim kampanyasında Rusya bağlantısını araştıran soruşturmaya Türkiye'nin lobicilik faaliyetleriyle ilgili iddiaların da dahil edildiğini bildirdi.

3.6.2017Dünya
Mueller, Flynn-Türkiye ilişkisini soruşturacak

Mueller, Flynn-Türkiye ilişkisini soruşturacak

Reuters ajansı, Rusya soruşturması için özel savcı olarak görevlendirilen eski FBI Başkanı Robert Mueller’ın, Başkan Donald Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in “Türkiye ile olası bağlantılarını” soruşturacağını yazdı.

2.6.2017Dünya
Trump-Rusya soruşturmaları: Kongre iki önemli ismi ifadeye çağırdı

Trump-Rusya soruşturmaları: Kongre iki önemli ismi ifadeye çağırdı

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi, Rusya ile ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatı Michael Cohen ve eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'i ifadeye çağırdı.

1.6.2017Dünya
Gizli hat depremi

Gizli hat depremi

ABD Başkanı Trump’ın başdanışmanı ve damadı Kushner’in, geçen aralıkta Rus elçiyle yaptığı görüşmede Moskova ile gizli bir hat kurulmasını önerdiği iddia edildi. Haberde Kushner’in bunu Amerikan iletişim sistemlerinin takibinden sakınmak için Rus diplomatik temsilciliklerinin kanallarıyla yapılmasını istediği ileri sürüldü.

27.5.2017Dünya

"Kushner, Kremlin ile gizli haberleşme ağı kurmak istedi"

ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve yakın danışmanı Jared Kushner'ın, Trump'ın başkan seçilmesinin ardından ekibinin Rus yetkililerle gizlice haberleşmesi için geri planda bir iletişim kanalı oluşturmak istediği iddia edildi.

27.5.2017Dünya
Kilit isim Flynn susma hakkını kullanacak

Kilit isim Flynn 'susma hakkını kullanacak'

Amerikan basını, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in, Rusya'nın başkanlık seçimlerine müdahalesi iddialarını araştıran Senato'yla işbirliğine gitmeyeceğini bildirdi.

22.5.2017Dünya
ABD Başkanı Trumpın görevinden azledileceği öne sürüldü

ABD Başkanı Trump'ın görevinden azledileceği öne sürüldü

ABD Başkanı Donald Trump'ın görevinden azledilmesi ihtimaline karşı Beyaz Saray hukukçularının konuyla ilgili araştırma yaptığı iddia edildi.

20.5.2017Dünya
Trumpa yeni Rusya suçlaması

Trump'a yeni 'Rusya' suçlaması

Reuters haber ajansı, ABD Başkanı Donald Trump seçim kampanyası danışmanlarının en az 18 Rus yetkili ve Rus yönetimiyle yakın ilişkileri olan isimlerle ilişkileri olduğunu yazdı.

18.5.2017Dünya
ABDde Rusya soruşturmasının başına eski FBI başkanı getirildi

ABD'de Rusya soruşturmasının başına eski FBI başkanı getirildi

ABD'de eski FBI Başkanı Robert Mueller, Rusya'nın başkanlık seçimlerine müdahalesi iddialarıyla ilgili soruşturmanın başına getirildi. Adalet Bakanı Başkan Yardımcısı Rod Rosenstein, soruşturmayı denetlemek için soruşturmaya alan dışından birinin getirilmesinin 'kamunun yararına olduğunu' söyledi.

18.5.2017Dünya
Son 8 ayın en sert düşüşü

Son 8 ayın en sert düşüşü

Dow Jones ve Standard & Poor's 500 Endeksleri yaklaşık yüzde 1,8 değer kaybederek eylül ayından bu yana en büyük günlük düşüşü yaşadı. Nasdaq Teknoloji Endeksi yüzde 2,5 kayıpla hazirandan bu yana en kötü günlük performansını ortaya koydu.

18.5.2017Ekonomi
Beyaz Saraydan o iddiaya açıklama geldi

Beyaz Saray'dan o iddiaya açıklama geldi

ABD Başkanı Donald Trump'ın, eski Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey'den, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn hakkındaki soruşturmayı sona erdirmesini istediği iddia edildi; Beyaz Saray ise söz konusu iddiayı yalanladı.

17.5.2017Dünya
Trumpa usülsüzlük iddiası

Trump'a 'usülsüzlük' iddiası

Amerikan medyasında çıkan haberlere göre ABD Başkanı Donald Trump Rusya bağlantılarıyla ilgili olarak daha sonra azlettiği FBI Başkanı James Comey'den, istifa eden güvenlik danışmanı Michael Flynn hakkındaki soruşturmayı kapatmasını istedi.

17.5.2017Dünya
ABD’de tepki çeken fotoğraf

ABD’de tepki çeken fotoğraf

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Rusya ile seçim kampanyası ekibi arasındaki bağlantıyı soruşturan FBI Başkanı James Comey’i kovmasından bir gün sonra Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’u Beyaz Saray’da ağırlaması, ayrıca Rusya’nın ABD Büyükelçisi Sergey Kislyak ile gülerek fotoğraf çektirmesi tartışma yarattı.

11.5.2017Dünya
Eski danışmana Türkiye ve Rusya soruşturması

Eski danışmana Türkiye ve Rusya soruşturması

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Başkan Donald Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn'eTürkiye ve Rusya bağlantılı kişi ve firmalardan izin olmadan para aldığı gerekçesiyle soruşturma açtı.

28.4.2017Dünya
ABDnin Suriye üssünü vurması ne anlama geliyor

ABD'nin Suriye üssünü vurması ne anlama geliyor?

ABD'nin Suriye'deki hava üssünü vurması tüm dünyada 1 numaralı gündem. Peki füze saldırısı ne anlama geliyor, içerdiği mesajlar neler? ABD'nin seçtiği yöntemin tesadüf olmadığı yorumu yapılıyor.

7.4.2017Gündem
Trump sağ kolunu görevden aldı

Trump sağ kolunu görevden aldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın baş stratejisti Steve Bannon, Ulusal Güvenlik Konseyi’nden çıkarıldı. Amerikan basını, Bannon’ın görevden alınması kararını, Trump’ın kendisinin verdiğini belirtti. Bannon’ın Breitbart News’in başında olduğunu belirten Beyaz Saray sözcüsü, Bannon’a şubat ayında görevden alınan Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’i gözlemlemek üzere Konsey’de yer verildiğini kaydetti.

5.4.2017Dünya
Rusyadan ABDye buz gibi 1 Nisan şakası

Rusya'dan ABD'ye buz gibi 1 Nisan şakası

Rusya Dışişleri Bakanlığı, resmi Facebook hesapları üzerinden yaptıkları bir paylaşımla 1 Nisan şakası yaptı

2.4.2017Dünya
‘Dokunulmazlık’ karşılığında ifade

‘Dokunulmazlık’ karşılığında ifade

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in, Kongre’nin istihbarat komitelerinin kendisini “haksız soruşturmadan” muaf tutması karşılığında Trump’ın seçim kampanyası ve Rusya arasındaki ilişkiye dair soruşturmada ifade vereceği bildirildi.

31.3.2017Dünya
Flynn: Dokunulmazlık koşuluyla ifade veririm

Flynn: Dokunulmazlık koşuluyla ifade veririm

ABD Başkanı Donald Trump’ın, göreve geldikten kısa bir süre sonra istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in avukatı, ’kendisine dokunulmazlık hakkı verilmesi koşuluyla’ Flynn’in ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi İstihbarat Komiteleri önünde ifade vermek istediğini açıkladı.

31.3.2017Dünya
Eski CIA direktöründen flaş Gülen iddiası: Türkiyeye verecekti

Eski CIA direktöründen flaş Gülen iddiası: Türkiye'ye verecekti

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn ile bazı Türk yetkililerin, Fethullah Gülen’i ’ABD’nin hukuki süreci göz ardı edilerek ülkeden nasıl gizlice çıkarılabileceğinin’ tartışıldığını öne sürdü.

25.3.2017Gündem
FBI: Rusya bağlantısını araştırıyoruz

FBI: Rusya bağlantısını araştırıyoruz

AMERİKAN Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkanı James Comey, önceki gün ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi’ne verdiği ifadede ABD Başkanı Donald Trump’ın 2016 yılındaki seçim kampanyasında görev alanlar ile Rusya arasında koordineli hareket edilip edilmediğini araştırdıklarını ilk kez doğruladı.

21.3.2017Dünya

Yazar Sonuçları

2. Zarrab vakası mı?

“ABD’den Türkiye’ye karşı bir yargı hamlesi daha” başlığıyla haberleştirilmiş.

15.11.2017

Trump yönetiminde neler oluyor?

ABD Başkanı Trump,  başkan seçilip yemin ederek göreve başladığı Ocak ayından sonra, henüz bir senesini doldurmamışken, daha önce kabinesini ve atamalarını tam olarak oturtamamış nadir Amerikan başkanlarından biri olarak tarihe geçiyor.

10.8.2017

O gün o odada kimler vardı, Fetullah Gülen’i kaçırmayı konuştuk mu

AMERİKAN basını günlerdir bir “Flynn skandalları”nı konuşuyor.

3.6.2017

Atatürk Havalimanı da 'Dua odası' diye yazacak

GEÇEN gün Atatürk Havalimanı’nı işleten TAV grubunun CEO’su Sani Şener’e açık bir mektup yazmıştım. Konu, havalimanındaki “Mescid” yazan tabelaydı.

31.5.2017

Yanlış zamanlama

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın Washington ziyaretinin Türkiye’nin dışında, özellikle de ABD’de nasıl yankılandığını görmek için onlarca metin okudum, haber izledim.

18.5.2017

Avrupa masasından kalkıp ötekine geçmek

AMERİKA Birleşik Devletleri’nin laptop yasağı koyduğu ülkelerin listesine baktım...

22.3.2017