MENÜ

Michael Flynn

Michael Flynn ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Michael Flynn haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 178 Michael Flynn haberi bulunmuştur.

Michael Flynn Haberleri

Trumptan Rusya soruşturmasına cadı avı benzetmesi

Trump'tan Rusya soruşturmasına "cadı avı" benzetmesi

ABD Başkanı Donald Trump, Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'ın yürüttüğü Rusya soruşturmasını "cadı avına" benzeterek, "Bu, ülke için tamamen haksız ve kötü olduğu gibi hukuka da aykırı." değerlendirmesinde bulundu.

17.09.2018Dünya
Trumpın eski seçim danışmanına hapis cezası

Trump'ın eski seçim danışmanına hapis cezası

Rusya soruşturması kapsamında FBI’ya yalan söylemekten suçlu bulunan ABD Başkanı Donald Trump'ın eski seçim danışmanı George Papadopoulos 14 gün hapis cezasına çarptırıldı. Papadopoulos, FBI’ya yalan söylediği gerekçesiyle Rusya soruşturması kapsamında hapis cezası alan ilk kişi oldu.

8.09.2018Dünya
FBI’ın ‘fahişe’ dedikodusuna Kremlin’den ret

FBI’ın ‘fahişe’ dedikodusuna Kremlin’den ret

Eski FBI Başkanı Comey’nin ABD Başkanı Trump’la yaptığı görüşmelere ilişkin notlar ortaya çıktı. Notlarda Trump, Comey’ye Rus fahişelerle birlikte olduğu iddialarının yalan olduğunu söylüyor, ancak daha sonra da Putin’in kendisine “Dünya’daki en güzel fahişeler bizde” dediğini anlatıyor. Rusya, iddiayı reddetti.

20.04.2018Dünya
Trump: Putin bana en güzel fahişeler bizde dedi

Trump: Putin bana 'en güzel fahişeler bizde' dedi

ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında geçen skandal bir konuşma, eski FBI Başkanı James Comey’nin Trump’la yaptığı görüşmelerin açıklanmasıyla ortaya çıktı.

20.04.2018Dünya
Trumptan yeni tweet Eski FBI direktörüne öfke kustu

Trump'tan yeni tweet! Eski FBI direktörüne öfke kustu

ABD Başkanı Donald Trump, eski FBI direktörü James Comey'in yeni kitabında yer alan iddialara cevap verdi. Trump, "James Comey kanıtlı bir 'sızdırıcı' ve yalancı. Washinton'da hemen hemen herkes onun kovulana kadar yaptıkları nedeniyle kovulması gerektiğini düşünüyordu. Gizli bir bilgi sızdırdı ve bu nedenle soruşturulmalı" ifadesini kullandı.

13.04.2018Dünya
Kovduğu FBI direktöründen bomba kitap  Moskovadaki fuhuş iddiası FBI dosyasında

Kovduğu FBI direktöründen bomba kitap! Moskova'daki fuhuş iddiası FBI dosyasında

FBI eski Direktörü James Comey'in kaleme aldığı ve önümüzdeki Salı günü piyasaya sürülecek olan 'Daha Yüksek Bir Sadakat' (A Higher Loyalty) adlı kitap şimdiden ABD gündemine damga vurdu. Comey, Trump ile arasında geçen ve 2013 yılında Trump'ın Moskova'da bir grup seks işçisi ile ilişkiye girdiğini gösterdiği iddia edilen video hakkında konuşmasını aktardı.

13.04.2018Dünya
Trump açıkladı… Ajanslar tüm dünyaya ‘son dakika’ olarak duyurdu… Görevi devrediyor

Trump açıkladı… Ajanslar tüm dünyaya ‘son dakika’ olarak duyurdu… Görevi devrediyor!

ABD Başkanı Donald Trump'un Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymon McMaster'ı görevden aldığı bildirildi.

22.03.2018Dünya
Trumpın danışmanı suçlamaları kabul etti

Trump'ın danışmanı suçlamaları kabul etti!

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim dönemindeki kampanya danışmanı Richard Gates'in, Rusya soruşturması kapsamında kendisine yöneltilen suçlamaları kabul ettiği bildirildi

24.02.2018Dünya
Trumptan çok ilginç açıklama İfade vermeye hazırım

Trump'tan çok ilginç açıklama! "İfade vermeye hazırım"

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya'nın, kazandığı 2016'daki başkanlık seçimlerine müdahale edip etmediğini soruşturan eski FBI Başkanı Robert Mueller tarafından sorgulanmaya hazır olduğunu söyledi. Donald Trump, "Savcıya yeminli ifade vermeye hazırım" dedi.

25.01.2018Dünya
Trump yemin altında ifade vermeye hazır olduğunu söyledi

Trump yemin altında ifade vermeye hazır olduğunu söyledi

Trump yemin altında ifade vermeye hazır olduğunu söyledi

25.01.2018Merkez
ABDnin konuştuğu davada yeni gelişme

ABD'nin konuştuğu davada yeni gelişme

Beyaz Saray'ın eski başstratejisti Steven Bannon, Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in yürüttüğü "Rusya soruşturması" kapsamında büyük jüri önünde ifade vermeye çağrıldı. Bannon son olarak Michael Wolff'un ses getiren kitabındaki ifadeleri nedeniyle Beyaz Saray'la kavgaya tutuşmuştu.

16.01.2018Dünya
Trump, FBI sorgusu için pek mümkün değil dedi

Trump, FBI sorgusu için 'pek mümkün değil' dedi

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya ile gizli görüşme iddialarını peş peşe reddettiği bir basın toplantısında, özel savcı Robert Mueller ile sorgu için buluşmasının da "olasılık dışı" olduğunu söyledi.

11.01.2018Dünya
Trumpı anlatan kitap satış rekorları kırıyor

Trump'ı anlatan kitap satış rekorları kırıyor!

ABD Başkanı Donald Trump'ın görevdeki ilk yılını anlatan "Ateş ve Öfke: Trump Beyaz Sarayının İçinden" adlı kitap, dış politikadan Beyaz Saray ekibi arasındaki anlaşmazlıklara, kritik konulardaki karar alma süreçlerinden Trump'ın akıl sağlığına kadar pek çok konuda tartışmalara neden oldu. ABD'de satışa çıktığı ilk gün çok satanlar listesinin birinci sırasına yerleşen kitabın, birçok kitapçıda daha ilk günden tükendiği aktarıldı.

7.01.2018Dünya

İnanılmaz iddia! "Kelliğe karşı kafa derisini aldırdı"

ABD'li gazeteci Michael Wolff'un yazdığı 'Ateş ve Öfke: Trump'ın Beyaz Sarayı'nın İçinden' adlı kitap Salı günü piyasaya çıkacak. Trump'ın kendisi ve yakın çevresiyle yapılan 200 röportaja dayanarak yazılan kitapta çok sayıda önemli iddia yer alıyor. Kitaba göre Trump, kelleşmeyi engellemek için kafa derisini küçültme ameliyatı yaptırmış.

5.01.2018Dünya
Şoke eden iddia ABDnin ilk kadın başkanı olmak istiyor

Şoke eden iddia! "ABD'nin ilk kadın başkanı olmak istiyor"

ABD'li gazeteci Michael Wolff'un yazdığı 'Ateş ve Öfke: Trump'ın Beyaz Sarayı'nın İçinden' adlı kitap Salı günü piyasaya çıkacak. Trump'ın kendisi ve yakın çevresiyle yapılan 200 röportaja dayanarak yazılan kitapta çok sayıda önemli iddia yer alıyor. Kitapta, Ivanka Trump'ın gelecekte ilk kadın başkan olmak için hevesli olduğu iddia edildi.

5.01.2018Dünya
Değişim rekoru

Değişim rekoru

ABD’de Donald Trump başkanlığındaki yönetim bir rekora imza atarak ilk senesinde en fazla üst düzey ismin görevinden ayrıldığı hükümet oldu. Trump hükümeti kurduktan sonra üst düzey isimlerin yüzde 34’ü görevlerinden ayrıldı.

29.12.2017Dünya
Trump ayrılık rekoru kırdı

Trump ayrılık rekoru kırdı

ABD'de Donald Trump başkanlığındaki yönetim bir rekora imza atarak ilk senesinde en fazla üst düzey ismin görevinden ayrıldığı hükümet oldu.

29.12.2017Dünya
Rusya soruşturması: Trumptan e-posta yazışmalarını ele geçiren özel savcı Muellere: Kovmayı düşünmüyorum

Rusya soruşturması: Trump'tan e-posta yazışmalarını ele geçiren özel savcı Mueller'e: 'Kovmayı düşünmüyorum'

ABD Başkanı Donald Trump, 2016 başkanlık seçimlerine Rusya'nın müdahalesini soruşturan özel yetkili savcı Robert Mueller'i görevden almayı planladığı iddialarını yalanladı.

18.12.2017Dünya
Rusya soruşturması: Trumpın kampanya ekibine ait on binlerce yazışma elde edildi

Rusya soruşturması: Trump'ın kampanya ekibine ait on binlerce yazışma elde edildi

ABD'de Rusya soruşturması için özel savcı olarak görevlendirilen Robert Mueller'ın, Başkan Trump'ın kampanya ekibine ait on binlerce elektronik postayı elde ettiği bildirildi.

17.12.2017Dünya
ABDde itiraf etmişti.. Rusyadan da açıklama geldi

ABD'de itiraf etmişti.. Rusya'dan da açıklama geldi

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in Rusya'nın eski Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile yaptığı görüşmelerin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD’ye yönelik attığı adımları etkilemediğini söyledi.

4.12.2017Dünya
Trumptan çok sert çıkış

Trump'tan çok sert çıkış!

ABD Başkanı Trump, Hillary Clinton hakkında Comey'in yürüttüğü soruşturma konusunda, 'Sahte ve dürüst olmayan bir soruşturma.' ifadelerini kullandı.

4.12.2017Dünya
Trumptan, eski FBI Direktörü Comeye suçlama

Trump'tan, eski FBI Direktörü Comey'e suçlama

ABD Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) eski Direktörü James Comey'in Hillary Clinton hakkında yürüttüğü soruşturmanın, "sahte ve dürüst olmayan bir soruşturma" olduğunu iddia etti. Trump, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda, ayrıca Comey'den Michael Flynn (eski Ulusal Güvenlik Danışmanı) ile ilgili soruşturmayı durdurmasını asla istemediğini belirtti.

3.12.2017Dünya
ABDde ortalığı karıştıran habere ceza Muhabir uzaklaştırıldı...

ABD'de ortalığı karıştıran habere ceza! Muhabir uzaklaştırıldı...

ABD'de yayın yapan ABC kanalı, Flynn'in Trump aleyhine ifade vereceğine dair haberinin yalan olduğunu kabul ederek, haberi yayınlayan muhabire bir aylık görevden uzaklaştırma cezası verdi.

3.12.2017Dünya
Trump: Yalan söylediği için kovdum

Trump: Yalan söylediği için kovdum

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'i, Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Federal Soruşturma Bürosu’na (FBI) yalan söylediği için görevden aldığını, Ruslar ile görüşmesinin yasalara uygun olduğunu ve gizlenecek bir şey olmadığını söyledi.

2.12.2017Dünya
Trump Müslümanları ayağa kaldıracak hamleye hazırlanıyor

Trump Müslümanları ayağa kaldıracak hamleye hazırlanıyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın bir yandan Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan edip bir yandan da Ortadoğu'da barut fıçısını ateşleyecek bir adım daha atmaya hazırlandığı bildirildi.

2.12.2017Dünya
ABDyi karıştıran itiraf sonrası dolar ve borsa tepetaklak

ABD'yi karıştıran itiraf sonrası dolar ve borsa tepetaklak

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in Federal Soruşturma Bürosuna (FBI) yalan söylediğini kabul etmesi, doların ve ABD hisselerinin değer kaybetmesine yol açtı. 

1.12.2017Ekonomi
Flynn’den itiraf: FBI’a yalan söyledim

Flynn’den itiraf: FBI’a yalan söyledim

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, Rusya ile bağlantıları olduğu konusunda FBI’a yalan söylediğini itiraf etti.

1.12.2017Dünya
ABDyi sarsan itiraf... Trumpın kilit adamı itirafçı oldu

ABD'yi sarsan itiraf... Trump'ın kilit adamı itirafçı oldu

ABD Başkanı Donald Trump, ekibinin Rusya ile ilişkilerine dair iddialar üzerinden yürütülen soruşturmada büyük bir darbe aldı. Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn, ilk ifadelerinde yalan söylediğini kabul edip itirafçı oldu.

1.12.2017Dünya
İşbirliği yapan kişi durumunda

İşbirliği yapan kişi durumunda

ABD’de NBC News haber kanalı, İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab’ın savcılıkla işbirliğine başladığını ileri sürdü.

17.11.2017Dünya
ABD medyasından Zarrab için itirafçı oldu iddiası

ABD medyasından Zarrab için 'itirafçı oldu' iddiası

ABD medyası, New Yorkta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ın savcılıkla işbirliğine başladığını öne sürdü.

17.11.2017Dünya
ABD Adalet Bakanı Sessionstan Türkiye açıklaması

ABD Adalet Bakanı Sessions'tan Türkiye açıklaması

ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions, eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in 8 Kasım 2016'daki Amerikan başkanlık seçimlerinden sonra Türk hükümeti için çalıştığı iddialarına ilişkin, "Böyle olduğuna inanmıyorum." açıklamasını yaptı.

14.11.2017Dünya
Yıldırım: Biz ABD hükümeti ile muhatabız

Yıldırım: Biz ABD hükümeti ile muhatabız

Yıldırım: Biz ABD hükümeti ile muhatabız

12.11.2017Merkez
11 Eylülde kimse ABDye kanıt sormadı

'11 Eylül'de kimse ABD'ye kanıt sormadı'

BAŞBAKAN Binali Yıldırım Amerikan CNN televizyonunda yayınlanan GPS programının sunucusu Fareed Zakaria’nın sorularını yanıtladı.

11.11.2017Gündem
Washington Büyükelçiliğinden Fetullah Gülen açıklaması

Washington Büyükelçiliği'nden Fetullah Gülen açıklaması

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in hukuk dışı yollarla ABD dışına çıkarılmak istendiği yönündeki iddialara ilişkin, "Türkiye'nin, Fetullah Gülen'in iadesi için hukukun üstünlüğünden başka yollara başvuracağı yönündeki tüm iddialar tamamen yalan, gülünç ve temelsizdir." açıklamasını yaptı.

11.11.2017Dünya
Flynn: O iddia asılsız

Flynn: O iddia asılsız

ESKİ ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in avukatı Robert Kelner, yazılı bir açıklamayla müvekkili hakkında Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinde yer alan bir haberdeki iddiaları yalanladı.

11.11.2017Dünya
Gülen Türkiyeye kaçırılacaktı iddiasına yanıt geldi

'Gülen Türkiye'ye kaçırılacaktı' iddiasına yanıt geldi

Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in avukatları, Flynn'in Türk yetkililerle Fethullah Gülen'in kaçırılarak Türkiye'ye teslim edilmesi için pazarlık yaptığı iddialarını yalanladı.

11.11.2017Dünya
Michael Flynn soruşturmasında Gülen iddiası

Michael Flynn soruşturmasında Gülen iddiası

AMERİKAN Wall Street Journal (WSJ) gazetesine göre, ABD Adalet Bakanlığı Özel Savcısı Robert Mueller, ABD Başkanı Donald Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn’in dahil olduğu FETÖ lideri Fethullah Gülen’in zorla Türkiye’ye iade edilmesine dair milyonlarca dolarlık bir planla ilgili iddiaları araştırıyor.

10.11.2017Dünya
Beyaz Sarayda kriz derin... Tamiri zor hâl aldı

Beyaz Saray'da kriz derin... 'Tamiri zor hâl aldı'

ABD Başkanı Donald Trump ile Dışişleri Bakanı Rex Tillerson arasında ABD dış politikasındaki neredeyse her önemli konuda ortaya çıkan fikir ayrılıklarının 'tamiri zor bir' hâl almaya başladığı belirtiliyor. Trump ve Tillerson'un bugüne kadar Kuzey Kore, İran ve Katar krizi konularında kamuoyu önünde sık sık birbirine ters düşen açıklamalar yapmaları ise ikili arasındaki fikir ayrılıklarının basın yoluyla mesajlaşmaya vardığını gösteriyor. Krizi kaleme alan The New Yorker dergisi ise "CIA direktörü Mike Pompeo'nun da dahil olduğu birçok ismin Tillerson'un yerine geleceği söylentileri ortaya çıktı... Başkanın etrafında sadece generaller ve 'izciler' (Boy Scouts) kaldı. Onlar da bunu vazife duygusuyla yapıyorlar" yorumunda bulundu. 

17.10.2017Dünya
ABD’li savcının soruşturduğu Ekim Alptekin TAİK’ten çekiliyor

ABD’li savcının soruşturduğu Ekim Alptekin TAİK’ten çekiliyor

ABD’de Başkan Trump’ın seçim kampanyası ile Rusya arasındaki bağlantıyı soruşturmak üzere Adalet Bakanlığı tarafından atanan ‘özel savcı’ Robert Mueller’in soruşturmaya dahil ettiği Türk işadamı Ekim Alptekin, DEİK bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye ABD İş Konseyi (TAİK) Yürütme Kurulu Başkanlığını bırakıyor.

6.10.2017Dünya
Başkanın adamları teker teker gitti... Trump da istifa eder mi

Başkan'ın adamları teker teker gitti... Trump da istifa eder mi?

Daha görev süresinde bir yılı bile doldurmadan ABD Başkanı Donald Trump'ın yakın çevresindeki dört isim birer birer görevden ayrıldılar. Kimileri istifa etti kimileri ise gönderildi. Yoksa Trump'ın kendisi de mi gidici? İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Bora Bayraktar, hürriyet.com.tr için son durumu analiz etti:

19.08.2017Dünya
Rusya soruşturması derinleşiyor: Trump’a halk karar verecek

Rusya soruşturması derinleşiyor: Trump’a halk karar verecek

Trump ve ekibinin Rusya bağlantılarını soruşturan Özel Savcı Mueller’in dosya ile ilgili delil bulma ve tanık dinleme aşamasını hızlandırma sinyali veren bir adım atarak, büyük jüriyi kurduğu ifade edildi. Halktan oluşan büyük jüri, hedefteki kişilere dava açılıp açılmayacağına karar verecek.

4.08.2017Dünya
‘Yargıyı engelleme’ soruşturması

‘Yargıyı engelleme’ soruşturması

Washington Post gazetesine göre hafta başında hakkında bir yolsuzluk iddianamesi mahkemeye sunulan ABD Başkanı Trump’a yönelik bu kez “yargıyı engelleme” iddialarıyla ilgili soruşturma açıldı. Trump ise Twitter’dan “Amerikan siyasi tarihindeki en büyük cadı avına şahit oluyorsunuz” diye tepki gösterdi.

15.06.2017Dünya
Borsa İstanbul tarihi zirveyi gördü

Borsa İstanbul tarihi zirveyi gördü

BIST 100 endeksi, 2 Aralık 2016 tarihinde en düşük 71.792,96 puanı görmesinin ardından başlayan yükselişini kademeli olarak bugüne kadar devam ettirerek 100.000 puanı gördü

13.06.2017Ekonomi
Trump: Comey bilgi sızdırıcı

Trump: Comey bilgi sızdırıcı

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da Romanya Devlet Başkanı Klaus Iohannis’le yaptığı basın toplantısında Katar kriziyle ilgili açıklamalarının dışında, perşembe günü Senato İstihbarat Komitesi’ndeki ifadesinde kendisini yalan söylemekle suçlayan Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) eski başkanı James Comey ile ilgili de konuştu.

9.06.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Generaller ve yüzbaşılar

Donald Trump, başkan olduğundan beri çok kısa zaman içerisinde gerçekleştirdiği kabine değişikliklerinin sonucunda Amerikan hükümetinin nereye doğru evrildiği ve askeri ağırlığının ne düzeyde arttığı ile alakalı birçok analiz yapılmakta.

24.04.2018

Kudüs

ABD Başkanı Donald Trump, birçok kimseye göre sürpriz olarak adlandırılan ama aslında sinyallerini çok uzun zamandır verdiği bir karara imza attı. Bu, ABD’nin Tel Aviv’deki Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınmasıydı. Karar alındığı andan itibaren sebebine ve alt yapısına ilişkin farklı yorumlar duyduk. Ama öncelikle bu kararın alınma sürecine giden yolda meydana gelen gelişmeleri ve bu meselenin neden önem arz ettiğini, tarihsel olarak açıklayalım.

8.12.2017

Trump’ın Kaç Yılı Kaldı? 1, 3, 7…

ABD Başkanı Donald Trump, gerek ön seçim sürecinde gerek seçim esnasında, gerekse seçim biter bitmez yaşadığı birçok hadise ile büyük sürprizler yarattı. İhtimalleri alt üst eden, toplumu kucaklaması beklenirken radikal kararlarla daha çok sertleşen Donald Trump, koltuğa oturduğu ilk günden beri herkese aynı soruyu sordurmaya başladı: “Trump kaç yıl başkanlık yapacak?”

6.12.2017

Trump’la tırmanan İran gerilimi, Zarrab ve Türkiye

Dikkatlerimiz davanın bir Amerikan kumpasıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a dokunup dokunmayacağına odaklandığı için (artık casusluk şüphesiyle mal varlığına el konulan) Reza Zarrab’ın İran bağlantısını unutmuş görünüyoruz.

3.12.2017

Önce Pentagon, sonra Zarrab: Erdoğan Trump’a nasıl güvensin?

İnanılacak gibi değil.  Reza Zarrab’ın sanık olmaktan çıkarılmasını kast etmiyorum, onu zaten bekliyordu hükümet, daha iki gün önce Başbakan Yıldırım söylemişti. Orada asıl endişenin Halkbank Genel Müdürü Hakan Atilla’ya itirafçı olma baskısı olduğu artık daha açık anlaşılıyor.

27.11.2017

Trump yönetiminde neler oluyor?

ABD Başkanı Trump,  başkan seçilip yemin ederek göreve başladığı Ocak ayından sonra, henüz bir senesini doldurmamışken, daha önce kabinesini ve atamalarını tam olarak oturtamamış nadir Amerikan başkanlarından biri olarak tarihe geçiyor.

10.08.2017