MENÜ

Mhrs

Mhrs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mhrs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 112 Mhrs haberi bulunmuştur.

Hastane Randevu

Teknolojinin gelişmesi ile internet kullanımı arttı. Bu gelişim ile birlikte birçok işlem internet üzerinden yapılabilmektedir. İnternet üzerinden yapabildiğimiz işlemlerden biri de hastane randevu sistemi olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) sistemidir. Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması amacıyla Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) kurulmuştur. Saatlerce sıra bekleme derdine son veren hastane randevu (MHRS) ile birlikte internet üzerinden yapacağınız birkaç işlem ile hastane randevusu alabilirsiniz. Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda “MHRS Mobil” uygulaması bulunmaktadır.

Randevu Nasıl Alınabilir?

Alo182 Aranarak;
- Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır.
- Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir.
- Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir.
- Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir.
- Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden;
- www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır.
- Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır.
- Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir.
- Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır.
- İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak;
- Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Randevu Nasıl İptal Edilir?
Randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basarak ya da Alo182 MHRS hattını arayarak da randevu iptal edilebilir.

İsterseniz SSK’nın resmi sitesinden de mhrs sitesine yönldrililebilirsiniz. Ayrıca SSK’nın resmi internet sitesinde SGK ile ilgili işlemleriniz için de bilgi alabilirsiniz.

Mhrs Haberleri

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Sağlık Bakanı açıkladı: Acillere düzenleme geliyor

Sağlık Bakanı açıkladı: Acillere düzenleme geliyor

Acil servislerdeki yoğunluğun azaltılması için ‘Kırmızı-Sarı-Yeşil Alan’ uygulaması vatandaşın daha iyi anlayacağı şekilde düzenlenecek. Randevu almayı kolaylaştıracak önlemler de hayata geçirilecek.

5.10.2018Gündem
MHRS randevusu nasıl alınır MHRS randevu sorgulama

MHRS randevusu nasıl alınır? MHRS randevu sorgulama

Sağlık Bakanlığı tarafından "Sağlıkta Dönüşüm Projesi" kapsamında hayata geçirilen Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) kapsamında, kamu hastanelerinden randevu almak isteyen vatandaşlar, MHRS sisteminden nasıl ve ne şekilde randevu alabileceklerini sorguluyor. Peki, MHRS randevusu nasıl alınır?

11.09.2018Gündem
Aile sağlığı merkezlerinde yeni dönem

Aile sağlığı merkezlerinde yeni dönem

Aile sağlığı merkezlerinde bu yıl başlatılan risk tarama programı kapsamında, vatandaşların sağlık durumları hakkında muhtemel hastalıkları daha ortaya çıkmadan önlemek için check-up uygulaması devreye girdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Bu tarama programı sayesinde vatandaşlarımıza yaş, cinsiyet ve risk gruplarına göre check-up programlarında uygulanan kan basıncı, kan şekeri, kolesterol ve yağ düzeyleri, EKG (kalp grafisi), idrar tahlilleri, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri ile kanser taraması hizmetlerini vereceğiz. Aile hekimlerimiz tarafından verilen bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlarımız internetten veya 182 numaralı çağrı merkezimizi arayarak, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden aile hekimlerinden randevu alarak ücretsiz bu programdan istifade edebileceklerdir' dedi.

7.09.2018Gündem
MHRS tahlil sonuçları nasıl sorgulanır

MHRS tahlil sonuçları nasıl sorgulanır?

MHRS tahlil sonuçları nasıl sorgulanır sorusu vatandaş tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen MHRS randevu sistemiyle birlikte artık tahlil sonuçları da görüntülenebiliyor. Peki, MHRS tahlil sonuçları nasıl sorgulanır?

6.09.2018Gündem
ALO 182 ücretli mi MHRS telefon randevusu ücretli mi

ALO 182 ücretli mi? MHRS telefon randevusu ücretli mi?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) kapsamında, kamu hastanelerinden randevu almak için kurulan ALO 182 hattının ücretli olup olmadığı merak konusu oldu. 'ALO 182 ücretli mi?' sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, konu hakkında internette araştırma yapıyor. Peki, MHRS telefon randevusu ücretli mi?

27.08.2018Gündem
E Nabız sistemi nedir E Devlet E-Nabız giriş ekranı

E Nabız sistemi nedir? E Devlet E-Nabız giriş ekranı

E Nabız giriş ekranı, E-Devlet üzerine taşınmasının ardından vatandaşların araştırdığı konu oldu. Daha önce ziyaret edilen hastaneler, yazılan rapor ve reçetelerin görüntülenebileceği E-Nabız giriş ekranı, E-Devlet şifresi ile kolayca görüntülenebilecek. Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren bu ekran, aynı zamanda aile hekimi değişikliği gibi birçok işlem için de kolaylık sağlayacak. İşte, E Nabız ekranı hakkında detaylı bilgiler

8.08.2018Gündem
AVMde hastaneye randevu alınacak

AVM'de hastaneye randevu alınacak

9.07.2018Afyonkarahisar
Hastane randevusu internetten nasıl alınır İşte MHRS randevu alma sisteminin detayları

Hastane randevusu internetten nasıl alınır? İşte MHRS randevu alma sisteminin detayları

Hastane ve doktor randevularını internetten almak isteyen vatandaşlar Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren MHRS sistemi hakkında detayları araştırıyorlar. Peki internetten hastane randevusu nasıl alınır? İşte MHRS sisteminin detayları

11.06.2018Gündem
Hastane randevusu nasıl alınır MHRS randevu alma

Hastane randevusu nasıl alınır? MHRS randevu alma

Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren devlet hastanelerinden randevu almak isteyen vatandaşlar, randevu alma işlemini nasıl yapacakları konusunda internette araştırma yapıyor. Bu hastanelerden sağlık hizmeti almak için MHRS sisteminden randevu almanız gerekiyor. MHRS sisteminde randevu almak ise oldukça kolay, MHRS'den randevu almanın ise iki ayrı yöntemi bulunuyor. Peki, MHRS randevu nasıl alınır? MHRS'den randevu almak için ne yapmak gerekiyor?

10.04.2018Gündem
Sağlık Bakanlığından taklit MHRS uyarısı

Sağlık Bakanlığı'ndan taklit MHRS uyarısı

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "MHRS taklidi yapan siteler içerisinden Bakanlığımıza ait MHRS uygulamasının açılması/gösterilmesi teknik olarak mümkün değildir. MHRS verilerine ulaşılması ve yazılımın kopyalanması kesinlikle söz konusu değildir" bilgisini paylaştı. Sağlık Bakanlığı olarak vatandaşların mağdur olmasını engellemek için sahte uygulamalar tespit edildikçe ilgili makamlarla irtibata geçilerek kapatılmasının sağlandığı vurgulanan açıklamada, "Habere konu olan uygulamalarla ilgili de mobil marketlerden kapatma süreci başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

19.03.2018Gündem
MHRS randevusu nasıl alınır MHRS Online randevu

MHRS randevusu nasıl alınır? MHRS Online randevu

Sağlık Bakanlığı'nın bir hizmeti olan ve hastalara istediği hastane ve doktordan randevu alma imkanı sağlayan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) vatandaşlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Vatandaşlar sistemi kullanarak işlemlerini kolayca halledip muayene için randevu alabiliyor. Peki, MHRS randevu nasıl alınır? MHRS'den randevu almak için ne yapmak gerekiyor?

22.02.2018Gündem
AssisTT yeni projesiyle MHRSye hizmet verecek

AssisTT yeni projesiyle MHRS'ye hizmet verecek

Türk Telekom iştiraki AssisTT, Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katılımıyla Erzincan’da devreye aldığı yeni hizmet birimiyle Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) destek sunacak.

14.02.2018Gündem
Randevusuna geç kalan hasta diş doktorunu bu hale getirdi

Randevusuna geç kalan hasta diş doktorunu bu hale getirdi!

Sağlıkta yaşanan şiddet olaylarına bir yenisi de Manisa Merkez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde eklendi. Diş Hekimi Çağrı Şimşek, randevu saatinde gelmeyen hastanın yerine aldığı bir engelli hastayı tedavi ettiği sırada randevusunu geçiren hasta ve yakının önce sözel ardından da fiziksel şiddetine maruz kaldı. Şiddet olayının ardından Sağlık Sen Yunusemre İlçe Başkanı İsmail Karip ve Diş Hastanesi çalışanları hastane önünde düzenledikleri basın açıklamasıyla şiddet olayını kınayarak sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik yaptırım ve cezaların yetersiz olduğunu dile getirdi.

13.02.2018Gündem
Aile hekimi nasıl öğrenilir Aile hekimim kim

Aile hekimi nasıl öğrenilir? Aile hekimim kim?

Aile hekimi nasıl öğrenilir sorusu birçok vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının oturduğu semte göre bir aile hekimi vardır. Aile hekimini henüz öğrenmemiş ve ya bilmeyen vatandaşlar için oldukça kolay bir sorgulama yöntemi yer alıyor. İşte detaylar.

29.01.2018Gündem
182 neden aranmıyor Hastane randevu alma işlemi nasıl yapılır

182 neden aranmıyor? Hastane randevu alma işlemi nasıl yapılır?

182 neden aranmıyor sorusu gün içerisinde hastane randevusu almak isteyen vatandaşların en çok araştırdığı konu oldu. MHRS hastane randevu alma işlemi için 182'yi arayan vatandaşlar, karşılarında operatörlerin çıkmasını beklerken, hattın düşmesiyle karşılaştı. Peki, 182 neden aranmıyor? MHRS hastane randevusu nereden ve nasıl alınır? İşte, randevu alma işlemi hakkında merak edilen tüm detaylar

8.01.2018Gündem
Hastane randevu alma (MHRS) işlemi nasıl yapılır

Hastane randevu alma (MHRS) işlemi nasıl yapılır?

Hastane randevu alma ya da MHRS randevu alma işleminin nasıl yapılacağını merakla aranan ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattımızı arayarak operatörlerden destek alabilirsiniz. Ya da online olarak https://www.hastanerandevu.gov.tr'den hastane randevunuzu kolayca alabilirsiniz. İşte merak edilenler.

29.11.2017Gündem
Hastane randevusu nasıl alınır MHRS online randevu işlemi

Hastane randevusu nasıl alınır? MHRS online randevu işlemi

Hastane randevusu nasıl alınır sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından en çok araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyorlar. Sağlık ocakları ve devlet hastanelerinde ALO182 aranarak kolaylıkla randevu alınabiliyor. Randevu almayan kişiler hastanede işlem yapamıyorlar. Peki, hastane randevusu nasıl alınır?

8.11.2017Gündem
Hastane randevu numarası kaç MHRS randevusu nasıl alınır

Hastane randevu numarası kaç? MHRS randevusu nasıl alınır?

MHRS hastane randevu alma sistemiyle artık hastanelerden randevu almak çok kolay. Hem online olarak hem de telefon üzerinden ulaşılabilen MHRS hastane randevu alma sistemiyle gitmek istediğiniz hastane, bölüm ve saati hem de dilediğiniz hekimi seçme şansınız var. Randevu almak için tek yapılması gerekense doğru adımları gerçekleştirmek.

6.11.2017Gündem
E-Devlet üzerinden MHRS randevusu nasıl alınır

E-Devlet üzerinden MHRS randevusu nasıl alınır?

E-Devlet üzerinden MHRS randevusunun nasıl alınacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Hastane randevularını kolayca almak isteyen vatandaşlar için e-Devlet büyük kolaylık sağlıyor. Peki, E-Devlet üzerinden MHRS randevusu nasıl alınır? İşte detaylar.

30.10.2017Gündem
MHRS randevu alma işlemi... Hastane randevusu nasıl iptal edilir

MHRS randevu alma işlemi... Hastane randevusu nasıl iptal edilir?

MHRS randevu alma işlemi sağlık sorunları yaşayan ancak zamanı olmayan vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlıyor. Vatandaşlar hem online sistem hem de MHRS hastane randevu hattı üzerinden randevu işlemlerini sorunsuz gerçekleştirebiliyor. Peki MHRS randevu alma işlemi nereden, nasıl yapılıyor? Hastane randevusu nasıl iptal edilir?

26.10.2017Gündem
MHRS hastane randevu üyeliği nasıl oluşturulur

MHRS hastane randevu üyeliği nasıl oluşturulur

MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ne giriş için üye olmak gerekmektedir. MHRS hastane randevu sistemine internet üzerinden giriş yaparak Türkiye genelindeki birçok hastaneden randevu alınabilmektedir. MHRS hastane nasıl üye olacağınızı haberimizden öğrenebilirsiniz.

20.05.2016Gündem
Herkes pazartesi yoğun olur diye düşününce salı en yoğun gün oldu

Herkes 'pazartesi yoğun olur' diye düşününce salı en yoğun gün oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından "Sağlıkta Dönüşüm Projesi" kapsamında hayata geçirilen, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) kapsamında, kamu hastanelerinden randevu almak için kurulan ALO 182 hattı, geçen yıl yaklaşık 61 milyon kez arandı. Hastaların, 'pazartesi yoğun olur' düşüncesiyle salı gününü tercih etmesi üzerine, muayene için en yoğun günü salı oldu.

25.04.2016Gündem
SGK SSK sorgulaması TC Kimlik no ile nasıl yapılır

SGK SSK sorgulaması TC Kimlik no ile nasıl yapılır?

TC kimlik no ile SSK-SGK sorgulama nasıl yapılır, vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri. SGK borç ve gün sorgulama işlemi vatandaşların internetten takip ettiği konulardan biri. SGK hizmet dökümü alma hakkında detaylı bilgileri sadece resmi sitelerden yapmanız gerekir. Peki TC Kimlik no ile SGK SSK sorgulama nasıl yapılır?

19.04.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Bu uygulamalara mutlaka bir şans verin

Akıllı telefonları "akıllı" hale getiren, bu telefonlar için geliştirilen uygulamalar elbette. Instagram, Facebook, Twitter, Whatsapp gibi uygulamaları yoğun olarak kullanıyor pek çoğumuz; ancak elbette uygulama mağazalarında sayıca çok daha fazlası var. Hepsi de birbirinden farklı rolleri üstleniyor.

17.01.2017