MENÜ

Metin Özçelik

Metin Özçelik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Metin Özçelik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Metin Özçelik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 511 Metin Özçelik haberi bulunmuştur.

Metin Özçelik Haberleri

Hakimden BDPli Öndere: Fark etmez

Hakimden BDP'li Önder'e: Fark etmez

Terör örgütü adına eylemlere katıldıkları ve AK Parti’den milletvekili seçilen gazeteci Mehmet Metiner’e suikast yapılması iddialarıyla haklarında dava açılan 54’ü tutuklu 72 sanıklı davaya devam ediliyor. Duruşmada Kürtçe savunma krizi yaşandı. Duruşma salonuna girmek isteyen BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile mahkeme başkanı arasında tartışma çıktı.

29.02.2012Gündem
Çok konuşulacak 4 Ahmet Şık gerekçesi

Çok konuşulacak 4 Ahmet Şık gerekçesi

Gazeteci Ahmet Şık'ın da aralarında olduğu 5 kişinin tahliye talepleri oy çokluğuyla reddedildi. İşte bu karara katılmayan İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şeref Akçay'ın çok konuşulacak gerekçeleri...

18.08.2011Gündem
Tutukluluğa itiraz reddedildi

Tutukluluğa itiraz reddedildi

Futbolda şike soruşturması kapsamında Aziz Yıldırım'ın da arasında olduğu toplam 21 kişinin tutukluluğa itirazı reddedildi.

22.07.2011Futbol
6 hâkime ret

6 hâkime ret

Balyoz Planı davası kapsamında tutuklu bulunan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın avukatları, “tarafsız ve bağımsız olmadıkları” gerekçesiyle reddi hâkim talebinde bulundu. Mahkemeye sunulan dilekçede, eski İstanbul 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Necat Ede’nin “Kurumsal olarak ciddi baskı altındayım” sözleri yer aldı.

9.05.2011Gündem
Çetin Doğanın avukatından reddihakim talebi

Çetin Doğan'ın avukatından reddihakim talebi

“Balyoz Planı” davası kapsamında tutuklu bulunan eski 1. Ordu Komutanı emekli orgeneral Çetin Doğan'ın avukatları, reddihakim talebinde bulunarak, müvekkilin tutukluluk durumuna itiraz etti.

9.05.2011Gündem
Taşınabilir belleklerin seri numaraları aynı çıktı

Taşınabilir belleklerin seri numaraları aynı çıktı

Poyrazköy davası sanığı Ergin Geldikaya’ya ait olduğu iddia edilen taşınabilir belleğin 15 ay sonra Askeri Casusluk davasının sanığı İbrahim Sezer’in evinde bulunduğu iddiasını İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi araştırdı. Mahkemeye getirilen iki taşınabilir belleğin seri numaraları aynı çıktı.

22.04.2011Gündem
Askerler ilk kez askeri suçtan Ağır Ceza’da

Askerler ilk kez askeri suçtan Ağır Ceza’da

Bu dava ile ilk kez asker kişilerin, asker suçları nedeniyle sivil mahkemede yargılanacak olduğunu belirten sanık avukatları, yargılamanın askeri mahkemede yapılmasını istedi.

20.04.2011Gündem
Askeri casusluk davası tartışmalı başladı

Askeri casusluk davası tartışmalı başladı

Muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı ‘Askeri Casusluk ve Şantaj’ davası başladı. Davaya, Başkan Şeref Akçay’ın izne ayrılmasının ardından mahkemeye üye hakim Metin Özçelik başkanlık etti.

20.04.2011Gündem
Kararlarım yüzünden selamı kestiler

Kararlarım yüzünden selamı kestiler

Balyoz davasında ‘tutukluluk kararlarına itiraz’ hâkimleri karşı karşıya getirdi. Sanıkların tahliye edilmesi yönünde daha önce 2 kez görüş bildiren Mahkeme Başkanı Şeref Akçay, 15 Nisan tarihli kararında da aynı görüşü savundu. Akçay, “Mahkememiz üyelerinin nezaket kurallarını aşan tutumları, başkanla konuşmama aşamasında” dedi.

19.04.2011Gündem
Hakimlerin Balyoz kavgası sertleşiyor

Hakimlerin Balyoz kavgası sertleşiyor

Balyoz davası kapsamında tutuklu olan sanıkların "tahliye taleplerinin reddi" kararına yapılan itiraz da üst mahkemece oy çokluğu ile reddedildi. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şeref Akçay üç ayrı muhalefet şerhiyle de dikkat çekti.

19.04.2011Gündem
Savcı Öz’ü HSYK’ya şikâyet etti

Savcı Öz’ü HSYK’ya şikâyet etti

Tutuklu eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, daha önce “Ergenekon” soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ile İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi hâkimleri Metin Özçelik, Mehmet Ekinci ve Birol Bilen hakkında, “görevlerini kötüye kullandıkları” iddiasıyla Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) şikâyette bulundu.

7.04.2011Gündem
Hanefi Avcıdan HSYKya şikayet

Hanefi Avcı'dan HSYK'ya şikayet

Tutuklu Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, daha önce “Ergenekon” soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ile İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi hakimleri Metin Özçelik, Mehmet Ekinci ve Birol Bilen hakkında, “görevlerini kötüye kullandıkları” iddiasıyla Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna (HSYK) şikayette bulundu.

7.04.2011Gündem
Başkanın karşı oyuna rağmen itirazlara yine ret

Başkanın karşı oyuna rağmen itirazlara yine ret

Balyoz davasında tutuklanan Emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Orgeneral Şükrü Sarışık, Koramiral Kadir Sağdıç ve Tuğamiral Mehmet Fatih Ilgar’ın da aralarında bulunduğu 50 sanığın itirazı reddedildi.

5.04.2011Gündem
Balyoz’da tahliye taleplerine ret

Balyoz’da tahliye taleplerine ret

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Balyoz davası sanıklarının tahliye taleplerini oy çokluğu ile reddetti.

5.04.2011Gündem
22’si AİHM’de

22’si AİHM’de

Muzaffer Tekin ve Dursun Çiçek’in de aralarında bulunduğu Ergenekon kapsamında hakkında dava açılan veya ifadesi alınan 22 kişi adil yargıyla özgürlük ve güvenlik hakları ihlal edildiği gerekçesiyle Türkiye’yi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) şikâyet etti. Sanıklar 1 milyon 835 bin Euro ve 222 bin TL tazminat istedi.

22.11.2010Gündem
HSYK’da kriz

HSYK’da kriz

Unvanlı hâkim ve savcıların atanmasının görüşüldüğü dünkü HSYK toplantısında, geçen yıl Adalet Bakanlığı ile HSYK’nın seçilmiş üyeleri arasında kopan İstanbul’daki Ergenekon savcılarına atama krizi daha da derinleşti.

18.08.2010Gündem
İşte yargı krizinin perde arkası

İşte yargı krizinin perde arkası

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nda (HSYK) atama krizi gittikçe büyüyor. HSYK, Turan Çolakkadı ve Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ü görevden almak istedi. Bakanlığın kararname taslağının geri alındığı yönündeki açıklamasına da HSYK'dan "Bakanlığın böyle bir yetkisi yok" cevabı geldi.

18.08.2010Gündem
Bektaştan 60 bin liralık tazminat davası

Bektaş'tan 60 bin liralık tazminat davası

Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmata ilişkin davanın tutuklu sanığı Levent Bektaş, Yargıtay 4. Hukuk Dairesine başvurarak İstanbul 10, 11 ve 12. ağır ceza mahkemelerinde görev yapan 6 hakim aleyhine toplam 60 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

17.08.2010Gündem
Albay Bektaştan hakimlere tazminat davası

Albay Bektaş'tan hakimlere tazminat davası

Poyrazköy davası sanıklarından emekli Binbaşı Levent Bektaş, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi başkanının da aralarında olduğu 6 hakim hakkında 10’ar bin TL’lik tazminat davası açtı.

17.08.2010Gündem
Balyozda yakalamalara itiraz kabul edildi

Balyoz'da yakalamalara itiraz kabul edildi

Mahkeme, Balyoz davasında 101 sanığın yakalanması kararına itiraz taleplerini oy çokluğu ile kabul etti.

6.08.2010Gündem
Yakalanmayacaklar

Yakalanmayacaklar

Balyoz Güvenlik Harekât Planı davasının görüleceği 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi, 28’i muvazzaf general, 17’si emekli general olmak üzere 102 sanık hakkında oybirliğiyle çıkardığı yakalama kararı “Usul” yönünden üst mahkemece bozuldu.

6.08.2010Gündem
İP’den Ergenekon şikayeti

İP’den Ergenekon şikayeti

İŞÇİ Partisi Genel Sekreteri Avukat Hasan Basri Özbey, “Ergenekon” savcısı Zekeriya Öz, İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimi Rüstem Eryılmaz ve İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimi Metin Özçelik hakkında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na şikayet dilekçesi verdi.

10.06.2010Gündem
Ergenekon savcı ve hakimlerini HSYKya şikayet ettiler

Ergenekon savcı ve hakimlerini HSYK'ya şikayet ettiler

İşçi Partisi, “Ergenekon” soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ile hakimler Rüstem Eryılmaz ve Metin Özçelik hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna (HSYK) şikayet dilekçesi verdi.

10.06.2010Gündem
‘Belgeler benim değil’ demişti

‘Belgeler benim değil’ demişti

Ergenekon davası sanıklarından emekli Albay Levent Göktaş’ın avukatı Serdar Öztürk, tutuklandıktan sonra, polisin fisinde bulduğunu öne sürülen belgelerin kendisine ait olmadığını söyledi.

23.12.2009Gündem
Ergenekon Savcılarını HSYKya şikayet etti

Ergenekon Savcılarını HSYK'ya şikayet etti

İKİNCİ Ergenekon Davası'nın tutuklu sanıklarından Durmuş Ali Özoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin ile Ergenekon Soruşturması'nın yürütüldüğü Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde görev yapan 7 savcı ve 6 hakim hakkında görevlerini kötüye kullandıkları, görevlerini ihmal ettikleri gerekçesi ile Adalate Bakanlığı ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanlığı’na (HSYK) suç duyurusunda bulundu.

24.09.2009Gündem
Tahliye edildi

Tahliye edildi

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine konulduktan sonra rahatsızlanınca hastaneye kaldırılan Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Erol Manisalı, tahliye edildi.

4.06.2009Gündem
Vurdular, sonra boğaz kestiler

Vurdular, sonra boğaz kestiler

Birahanede, garson kız ile erkek arkadaşı, işyeri sahibi ve çalışanları tarafından tabancayla vurulup boğazları kesilerek öldürüldü.

20.09.2005Gündem
Son dakika: FETÖnün Çubuk yapılanması davasında karar

Son dakika: FETÖ'nün Çubuk yapılanması davasında karar

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Çubuk yapılanması davasında 51 sanık, 1 yıl 6 ay 22 gün ila 10 yıl 6 ay arasında değişen sürelerde hapse mahkum edildi.

21.06.2019Gündem
İllerimizden gelen seçim sonuçları dakika dakika haberimizde.. İşte tüm illerimizdeki son durum ve oy oranları

İllerimizden gelen seçim sonuçları dakika dakika haberimizde.. İşte tüm illerimizdeki son durum ve oy oranları

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yurt genelinde oyların sayımı devam ediyor. Anadolu Ajansı'nın verilerine göre; şu ana kadar sandıkların %99,01'i açıldı. Kesin olmayan sonuçlara kazanan isimler de belli olmaya başladı. İşte tüm illerimizden gelen son dakika oy oranları ve partilerin son durumu

31.03.2019Gündem
Aytemiz Alanyaspor’dan Aydınus’a tepki

Aytemiz Alanyaspor’dan Aydınus’a tepki

Aytemiz Alanyaspor Futbol Şube Sorumlusu Metin Fahri Özçelik, "Göztepe maçında Fırat Aydınus’un, VAR hakemleriyle birlikte verdiği kararlar aldığımız mağlubiyette başrol oynamıştır. Haksızlıklara karşı sessiz kalmayacağımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz" dedi.

12.02.2019Futbol
70. yıl onur gecesi

70. yıl onur gecesi

Hürriyet gazetesinin 70. kuruluş yıldönümünde kıdem ve yayın ödülleri töreni önceki akşam Demirören Medya Center’da gerçekleştirildi. Gecede 40, 35, 30, 25, 20 ve 10 yılını dolduran Hürriyet çalışanları kıdem ödüllerini alırken, emekliliğe hak kazananlara da emeklilik plaketleri yöneticiler ve yazarlar tarafından takdim edildi. Haber, video, fotoğraf ve sosyal medya gibi farklı dallarda verilen yayın ödülleri de aynı gecede sahiplerini buldu. Ödüller ve alanlar şöyle:

29.12.2018Gündem
Googleda Türkiye en çok ne arıyor

Google'da Türkiye en çok ne arıyor?

İnternet devi Google, 17-24 Aralık tarihleri arasında Türkiye genelinde en çok yapılan aramaları açıkladı.

24.12.2018Teknoloji
Son dakika... MHP, 152 belediye başkan adayını açıkladı

Son dakika... MHP, 152 belediye başkan adayını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 12'si il olmak üzere 152 belediye başkan adayını daha açıkladı.

9.12.2018Gündem
Beşiktaşlılar Gökhan Keskinin babasının cenazesinde buluştu

Beşiktaşlılar Gökhan Keskin'in babasının cenazesinde buluştu

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman yönetimi ve muhalefet efsane futbolcu Gökhan Keskin'in vefat eden babası İskender Keskin'in cenaze töreninde buluştu.

21.11.2018Futbol
Hayatını kitapla kuşatanların fuarı

Hayatını kitapla kuşatanların fuarı

Yaklaşık 750 bin ziyaretçi sayısıyla geçen yıl rekor kıran Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın 37’ncisi yarın TÜYAP Büyükçekmece’de başlıyor. ‘Hayatı Edebiyatla Kuşatmak’ temasıyla 18 Kasım’a kadar yüzlerce imza günü ve etkinliğe ev sahipliği yapacak fuarın bu yılki onur yazarı, Türk edebiyatının büyük ismi Selim İleri olacak.

8.11.2018Kitap Sanat
Darbeci general Terzinin ekibine verilen cezalar onandı

Darbeci general Terzi'nin ekibine verilen cezalar onandı

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ darbe girişimi sırasında Şırnak'ın Silopi ilçesinde konuşlu Özel Kuvvetler Harekat Üssü'nde (ÖKHÜ) yaşananlara ilişkin 14 eski askere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası veren yerel mahkemenin kararını yerinde buldu.

5.11.2018Gündem
Kritik isim ikinci kez hakim karşısında

Kritik isim ikinci kez hakim karşısında

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından tutuklanan ve "örgüt yöneticiliği"yle suçlanan eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, ikinci kez hakim karşısına çıktı.

11.09.2018Gündem
2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

24 Haziran seçim sonuçları ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisine girecek olan 600 milletvekilinin listesi de belli oldu. YSK tarafından henüz resmi açıklama yapılmadığı için kesin olmayan seçim sonuçları olarak belirlenen listede, AA'nın son verilerine göre AK Parti'yi 293, CHP'yi 146, HDP'yi 67, MHP'yi 50, İYİ Parti'yi ise 44 milletvekili temsil edecek. İşte, 24 Haziran kesin olmaya seçim sonuçları bilgisine göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı

25.06.2018Gündem
Dünya, yine topun çevresinde dönecek... 8 grup, 32 takım, 1 kupa

Dünya, yine topun çevresinde dönecek... 8 grup, 32 takım, 1 kupa

Futbolseverler için mübarek günler başlıyor. Dünya Kupası 2018, 14 Haziran’da ev sahibi Rusya’yla Suudi Arabistan arasında oynanacak mücadeleyle start alacak. 15 Temmuz’daki finale kadar sürecek futbolun bu en güzel şenliğine ilişkin 50 maddelik bir rehber hazırlarken Metin Tekin, İbrahim Altınsay, Jonathan Wilson, Enis Batur, Uğur Meleke, Mert Aydın, Kenan Başaran, Tan Morgül, Onur Ünlü, Aslı Barış ve Uğur Vardan gibi isimlerden de kupaya ilişkin yorum aldık.

Yazar Sonuçları