MENÜ

Metin Karahancı

Metin Karahancı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Metin Karahancı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8 Metin Karahancı haberi bulunmuştur.

Metin Karahancı Haberleri

Taksiciyi vahşice öldürmüşlerdi Görüntüleri ortaya çıktı

Taksiciyi vahşice öldürmüşlerdi! Görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul Ataşehir’de taksici Aziz Kahraman’ın aracına binen müşterileri tarafından dövülerek öldürülmesi olayına ait görüntüler ortaya çıktı. Tüyler ürperten cinayetin görüntülerinde 2 kişi tarafından dövülen yaşlı adamın aldığı darbeler üzerine yere yığıldığı ve saldırganların olay yerinden kaçtığı görülüyor. Taksici Kahraman, yerde can çekişirken bir vatandaş o sırada ambulansa ulaşmaya çalışıyor.

11.09.2019Gündem
TEM Bağlantı yolunda kaza

TEM Bağlantı yolunda kaza

FATİH Sultan Mehmet Köprüsü’nden Çamlıca gişeler istikametine giden bir kamyon ile kamyonet TEM bağlantı yolunda kaza yaptı. Kazada kamyonette bulunan 1 kişi hayatını kaybederken, yaralanan 3 kişi de çevre hastanelere kaldırıldı.

16.08.2012Gündem
Almanyaya göçeli yarım asır oldu

Almanya'ya göçeli yarım asır oldu

“Türkler göçebe millettir” denir ya, Cumhuriyet döneminin en büyük göçünü gerçekleştirmeye başladığımız tarihin üzerinden tam 50 yıl geçti. 1961’deki ilk ‘konuk Türk işçisi’nin ardından milyonlarca erkek ve kadın ‘acı vatan’a gitti. Başta hepsi 1-2 yıllığına diye niyetlendi ama çoğu geri dönmedi. Orada evlendiler, çocuk sahibi oldular, iş kurdular, yaşlandılar ve öldüler. En büyük zorluğu ‘Alamancı’ olarak anılan ilk nesil çekti. Ne Almanya’da Alman ne de Türkiye’de Türk olabildiler. Hep yabancı gibi yaşadılar. Ama onların çocukları ve torunları, bugün Alman toplumunda her alanda söz sahibi. Üçüncü nesil, kendini iki ülkenin ve kültürün karışımı olarak tanımlıyor. Aralarından dünyaca ünlü yönetmenler, yazarlar, oyuncular, sporcular, bilim insanları ve siyasetçiler çıkıyor

30.07.2011Gündem
Cemil oldu Jimmy

Cemil oldu Jimmy

Kanal D'de bu hafta, başrollerinde Türklerin oynadığı ve Almanya’da yaşayan bir Türk ailesinin komik maceralarını konu alan "Cemil Oldu Jimmy" adlı yepyeni bir dizisi başlıyor. Arkadaş Ailesi’nin komik hikayelerini anlatan ve bir Alman dizisi olan "Cemil Oldu Jimmy", halen Almanya’nın RTL Televizyonu’nda cuma akşamları ekrana geliyor ve izlenme rekorları kırıyor.

7.05.2006Kelebek
Alman RTL kanalında Türk aileyi anlatan dizi

Alman RTL kanalında Türk aileyi anlatan dizi

Almanya’da ekranlara gelen Türk dizilerinin sayısı artıyor. 21 Nisan’da RTL’de bir Türk ailenin konu edildiği "Herkes Jimmy’yi seviyor" (Alle lieben Jimmy) adlı dizi yayınlanmaya başlanacak. Cuma akşamları saat 21.15’te ekranlara gelecek olan dizide sevilen sunucu Gülcan Karahancı ve usta oyuncu Tayfun Badensoy’un yanı sıra Eralp Uzun, Meral Perin, Sabahat Bademsoy gibi Türk oyuncular var.

13.03.2006Dünya
ANAP yeni yönetimini seçti

ANAP yeni yönetimini seçti

ANAP 7. Olağan Büyük Kongresi'nde, 50 kişilik Merkez Karar ve Yönetim Kuurulu listesinin çarşaf listeden seçilen 40 üyesi belli oldu. Seçimlerde 916 delegenin oyunu alan Erkan Mumcu birinci sırada yeraldı.

5.08.2001Gündem