MENÜ

Meteor

Meteor ile ilgili tüm haberleri, son dakika Meteor haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Meteor haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 774 Meteor haberi bulunmuştur.

Meteor Haberleri

Marstan gelen son görüntüler inanılmaz: İşte kuzey kutbu

Mars'tan gelen son görüntüler inanılmaz: İşte kuzey kutbu

Bilim insanlarının uzun süredir üzerinde çalışmalar yaptığı ve sırlarını korumaya devam eden gezegen Mars, bu kez Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından fotoğraflandı; ancak yayınlanan görüntüler gerçekten de öncekilere benzemiyor.

4.10.2019Teknoloji
Geceyi meteor aydınlattı

Geceyi meteor aydınlattı

İtalya’nın Sardinya Adası’nda düşen bir meteor gökyüzünü aydınlattı. Sardinya Adası’nın Torre Grande bölgesinde dün akşam saatlerinde düşen bir meteorun görüntüleri bir araç kamerası tarafından kaydedildi.

19.08.2019Dünya
Domaniçte perseid meteor yağmuru

Domaniç'te perseid meteor yağmuru

Halk arasında "yıldız kayması" olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid, Kütahya'nın Domaniç ilçesinde gözlendi.

14.08.2019Haber
Meteor yağmuru saat kaçta Perseid meteor yağmuru bugün de devam ediyor

Meteor yağmuru saat kaçta? Perseid meteor yağmuru bugün de devam ediyor

Halk arasında ‘yıldız kayması’ olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid, bu yıl da büyük bir ilgiyle karşılandı. 12 Ağustos’ta başlayan Perseid meteor yağmuru, 13 Ağustos’ta da devam edecek ve çıplak gözle görülebilecek. İşte, Perseid meteor yağmuru saat kaçta izlenebilecek?

13.08.2019Gündem
Perseid meteor yağmuru ne zaman ve saat kaçta başlayacak Perseid meteor yağmuru nedir

Perseid meteor yağmuru ne zaman ve saat kaçta başlayacak? Perseid meteor yağmuru nedir?

Perseid Meteor yağmuru, gök bilimi ile ilgilenen kişiler tarafından bu yıl da yakından izlenebilecek. Saatte 60 meteorun gözlemlenebileceği Perseid meteor yağmuru, insan gözü ile daha rahat görülebilecek. Gök bilimi meraklıların merakla beklediği Perseid meteor yağmuru ile ilgili bilgiler internette araştırılmaya başlandı. Peki, 12-13 Ağustos tarihlerinde görüntülenebilecek olan Perseid meteor yağmuru saat kaçta izlenebilecek? İşte, bu konu hakkında detaylı bilgiler

12.08.2019Gündem
Meteor yağmuru Türkiye’den de takip edilebilecek

Meteor yağmuru Türkiye’den de takip edilebilecek

12 ve 13 Ağustos 2019 gecesi Türkiye’den de takip edilebilecek bir ‘göktaşı yağmuru’ gerçekleşecek. Halk arasında ‘yıldız kayması’ olarak bilinen ve bu gök olayı sırasında bir insanın öldüğüne inanılan göktaşı yağmurunun nedenini İstanbul Aydın Üniversitesi Gök Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Orhan Gölbaşı açıkladı.

11.08.2019Gündem
Ay Tutulması saat kaçta Ay tutulması Türkiyeden izlenecek mi

Ay Tutulması saat kaçta? Ay tutulması Türkiye'den izlenecek mi?

Normal bir doğa olayı olan Parçalı Ay Tutulması, 16 Temmuz gecesi gerçekleşecek. Tutulmayı izlemek isteyenler yada doğa olaylarına ilgisi olanlar, 'Ay Tutulması saat kaçta? Ay tutulması Türkiye'den izlenecek mi?' sorularının cevabını internet üzerinden araştırmaya başladı. Ay tutulmasıyla beraber, kırmızıya bürünen ayın önüne gelen bulutlarla renkli görüntüler oluşturması bekleniyor. İşte, ay tutulmasıyla ilgili merak edilenler.

16.07.2019Gündem
Devasa çukur Kup gizemini koruyor

Devasa çukur "Kup" gizemini koruyor

Elazığ’ın Ağın ilçesinde Kup adı verilen ve anlatılanlara göre meteor düşmesi ile toprak çökmesi sonucu oluştuğu söylenen 50 metre derinliğindeki 500 metre genişliğindeki devasa çukur gizemiyle dikkat çekiyor. İlçe merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Şenpınar Mahallesi mevkiinde bulunan 50 metre derinliğindeki 500 metre genişliğindeki devasa çukur gizemini koruyor. Tarlaların ortasında bulunan ve halk tarafından ‘Kup’ adı verilen çukur görenleri hayrete düşürüyor. Çukurun kimse nasıl ve ne zaman oluştuğunu bilmezken, dilden dile meteor düşmesi ve toprak çökmesi sonucunda oluştuğu söylenmesiyle ilgi iyice artıyor.

5.07.2019Haber
Kupa mercek... Tartışma yaratmıştı ve harekete geçildi

'Kup'a mercek... Tartışma yaratmıştı ve harekete geçildi

Elazığ'ın Ağın ilçesinde halk arasında "kup" adı verilen ve meteor düşmesi sonucu oluştuğuna inanılan devasa çukurda araştırma yapılacak.

5.07.2019Gündem
Elazığda gizemini koruyan Kup çukuru

Elazığ'da gizemini koruyan 'Kup çukuru'

Elazığ’ın Ağın ilçesinde 'Kup' adı verilen ve anlatılanlara göre meteor düşmesi ya da toprak çökmesi sonucu oluştuğu söylenen 50 metre derinliğindeki 500 metre genişliğindeki devasa çukur gizemiyle dikkat çekiyor.

5.07.2019Gündem
Yer: Elazığ... Gizemini koruyor, hiç kimse bilmiyor

Yer: Elazığ... Gizemini koruyor, hiç kimse bilmiyor

Elazığ’ın Ağın ilçesinde 'Kup' adı verilen ve anlatılanlara göre meteor düşmesi ya da toprak çökmesi sonucu oluştuğu söylenen 50 metre derinliğindeki 500 metre genişliğindeki devasa çukur gizemiyle dikkat çekiyor.

5.07.2019Gündem
Nükleer bomba gücünde meteor

Nükleer bomba gücünde meteor

NASA, geçen hafta Büyük Avustralya Körfezi’ne düşen ve büyük paniğe yol açan göktaşıyla ilgili açıklamada bulundu.

28.05.2019Dünya
Türk astronomi fotoğrafçısı çekti, NASA peşine düştü

Türk astronomi fotoğrafçısı çekti, NASA peşine düştü!

Türk astronomi fotoğrafçısı Betül Türksoy'un Ay, Jüpiter ve uydularını içeren fotoğrafı, NASA tarafından "Dünya'da Günün Astronomi Fotoğrafı" seçildi.

28.05.2019Teknoloji
Dünyaya çarptığı anda hayat kıpkırmızı olacak

Dünya'ya çarptığı anda hayat 'kıpkırmızı' olacak!

Dünya'nın zaman zaman yanı başından geçen bir çapı büyük meteorun Dünya'ya düşmesi halinde neler olabileceğini biliyor munuz? İşte simülasyonla hazırlanan inanılmaz görüntüler...

16.05.2019Teknoloji
Meteor yağmurları Ayda su buharı ortaya çıkarıyor

Meteor yağmurları Ay'da su buharı ortaya çıkarıyor

NASA'nın Ay Atmosferi ve Toz Ortamı Keşif Uydusu (LADEE), meteor yağmurlarının Ay atmosferinde su buharı ortaya çıkardığını tespit etti.

18.04.2019Teknoloji
Hepimizin kozmik yaraları var

'Hepimizin kozmik yaraları var'

Cindy Lou Johnson'ın yazdığı Brilliant Traces oyunundan uyarlanan Siyah Beyaz ve Renkli prodüksiyonu ‘Kozmik Yaralar’ın yönetmen koltuğunda Güneş Sayın ve Çağrı Şensoy yer alıyor. Uzay boşluğunda travmaların bir araya getirdiği iki insanı konu alan oyunu başrol oyuncuları Yusuf Akgün ve Miray Beşli Çapa'dan dinledik.

15.04.2019Kitap Sanat
Rasathane teleskopları gökyüzüne Mars için çevrilecek

Rasathane teleskopları gökyüzüne 'Mars' için çevrilecek

Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi, 13 Nisan'da düzenleyeceği etkinlikte gökyüzü meraklılarına "Mars" gezegenini ve Ay'ı teleskoplarla izlettirecek.

12.04.2019Teknoloji
Rusya’ya meteor düştü

Rusya’ya meteor düştü

Rusya'nın Krasnoyarsk kentine bir meteorun düştüğü aktarıldı. Meteorun düşme anı amatör kameralarca saniye saniye kaydedildi.

6.04.2019Haber
Süper Ay nedir Süper Ay ne zaman

Süper Ay nedir? Süper Ay ne zaman?

Ocak ayının ‘Süper Kanlı Ay Tutulması’ ve şubat ayının daha az dramatik ‘Süper Kanlı Ay’ndan kısa bir süre sonra yeni bir Süper Ay görünecek. Ay, normalden yüzde 14 daha büyük ve yüzde 30 daha parlak görünecek. Peki, Süper Ay nedir, nasıl izlenir? İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

20.03.2019Gündem
Sarıçiçek gök taşının gizemi çözüldü

'Sarıçiçek' gök taşının gizemi çözüldü

Bingöl'deki Sarıçiçek Köyü'ne 2015'te düşen ve "Sarıçiçek" adı verilen gök taşının, Mars ve Jüpiter arasındaki bir asteroidden 22 milyon yıl önce koptuğu belirlendi.

19.03.2019Teknoloji
NASA atmosferde dev meteor patlaması tespit etti

NASA atmosferde dev meteor patlaması tespit etti

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) geçen yıl Aralık ayında Dünya'nın atmosferinde dev bir ateş topunun patladığını açıkladı.

18.03.2019Dünya
300 milyar dolarlık korku

300 milyar dolarlık korku!

Otomotiv devleri Avrupa’da otomobil satabilmek için önümüzdeki 5-10 yıl içinde elektrik teknolojisine 300 milyar dolarlık yatırım yapacak. Çünkü 2021’den itibaren karbondioksit (CO²) miktarını kilometre başına 95 grama indirmenin tek yolu elektrikli ve hibrit otomobil geliştirmekte yatıyor. Eğer bunu yapmazlarsa her yıl 1 milyar Euro’nun üstünde ceza ödeyecekler.

7.03.2019Ekonomi
Avrupa için felaket olur

"Avrupa için felaket olur"

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, "Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile Brexit'in yanlış yöne gitmesi durumunda bunun İngiltere ve Avrupa için bir felaket olacağı konusunda fikir birliğine vardık." dedi.

20.02.2019Dünya
Kübaya meteor düştü

Küba'ya meteor düştü

Küba’nın batısındaki Pinar del Ro bölgesinde bulunan Viales kasabasına bir meteor düştü.

2.02.2019Dünya
Kübaya meteor düştü

Küba'ya meteor düştü

Küba’nın batısındaki Pinar del Ro bölgesinde bulunan Viales kasabasına meteor düştü.

2.02.2019Dünya
Oyun geliştirme maratonuna anneler damga vurdu

Oyun geliştirme maratonuna anneler damga vurdu

Bu yıl "Ev sizin için ne ifade ediyor?" temasıyla düzenlenen GGJ'de, anne terliğine, evlendirme ısrarına, geç saatte dönüşte evde bekleyen babanın iknasına yönelik verilen mücadeleler oyunlara dönüştürüldü.

30.01.2019Teknoloji
Japonya, yapay meteor yağmuru uydusunu yörüngeye gönderdi

Japonya, yapay meteor yağmuru uydusunu yörüngeye gönderdi

Japonya, atmosferde yapay meteor yağmuru oluşturacak uydusunu yörüngeye gönderdi.

21.01.2019Teknoloji
Japonlar yapay meteor yağmuru için düğmeye bastı

Japonlar yapay meteor yağmuru için düğmeye bastı

Japon mühendislerin uzun süredir üzerinde çalıştığı yapay meteor yağmuru projesi için önemli bir adım atıldı. Ülke, yapay meteor yağmuru için uzaya üzerinde 7 farklı mikro uydu bulunan roket fırlattı, bir ilki başardı.

18.01.2019Teknoloji
Ay tutulması ne zaman Türkiyeden izlenebilecek mi

Ay tutulması ne zaman? Türkiye'den izlenebilecek mi?

2019’un ilk Ay tutulması için nefesler tutuldu. 2019 Gök Olayları Yıllığından yapılan derlemelere göre, 'Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması' adı verilen görsel şölen ocak ayı içerisinde gerçekleşecek. Peki, Ay tutulması tam olarak ne zaman gerçekleşecek, Türkiye'den izlenebilecek mi?

14.01.2019Gündem
2019un meteor yağmuru bu akşam başlıyor

2019'un meteor yağmuru bu akşam başlıyor!

Yeni yıla girmemizle birlikte yılın ilk gök olayları da yaşanmaya başladı haliyle. Quadrantid Meteor Yağmuru, yılın en muhteşem gök taşı yağmurlarından biri olarak biliniyor. Peki bu meteor yağmurları tam olarak ne zaman başlayacak? Türkiye'den görebilmek mümkün olacak mı?

3.01.2019Teknoloji
2019da üç Güneş, iki Ay tutulması gerçekleşecek

2019'da üç Güneş, iki Ay tutulması gerçekleşecek

2019 yılında üç Güneş, iki Ay tutulması yaşanacak. Türkiye'den sadece parçalı Ay tutulması gözlemlenebilecek. 2019'da yine 8 göktaşı yağmuru gerçekleşecek.

2.01.2019Teknoloji
Geminid Meteor Yağmuru ne zaman saat kaçta başlayacak Geminid Meteor Yağmuru nedir

Geminid Meteor Yağmuru ne zaman saat kaçta başlayacak? Geminid Meteor Yağmuru nedir?

2018 yılının son gök olayı Geminid Meteor Yağmuru için geri sayım devam ediyor. Ünlü arama motoru Google’ın da doodle tasarımı ile hatırlattığı Geminid Meteor Yağmuru 13 Aralık 2018'i 14 Aralık 2018 'e bağlayan gece doruk noktasına ulaşacak. Peki, Geminid Meteor Yağmuru saat kaçta başlayacak?

13.12.2018Gündem
Google meteor yağmurunu arama sayfasına taşıdı

Google meteor yağmurunu arama sayfasına taşıdı

Google, aralık ayında gözlemlenebilen Geminid meteor yağmuruna özel logo hazırladı.

13.12.2018Teknoloji
Geminid Meteor Yağmuru geliyor Saatte 50 yıldız kayacak

Geminid Meteor Yağmuru geliyor! Saatte 50 yıldız kayacak!

Geminid Meteor Yağmuru, bu yıl özel bir olayla gündeme geldi. Önemli günleri unutmayan arama motoru Google, bu kez Geminid Meteor Yağmuru'nu ekranına taşıdı. Peki, 50'ye yakın yıldız kaymasının gözlemlenebileceği Geminid Meteor Yağmuru nedir? İşte, günün ilk saatleri itibariyle merakla araştırılan o konu hakkında bazı bilgiler

12.12.2018Gündem
Meksikada meteor kayması böyle görüntülendi

Meksika'da meteor kayması böyle görüntülendi

Meksika'da yaşanan meteor kayması heyecan yarattı. Çapının yaklaşık 500 metre olduğu açıklanan göktaşı, sabahın erken saatlerinde gökyüzünü böyle aydınlattı.19 kilometre saat hızla yolculuk eden göktaşı, Acapulco ve Mexico City'nin Xochimilco kasabasından amatör kamera tarafından böyle görüntülendi. Geminids meteor yağmuru olarak bilinen çarpıcı kozmik görsel şovun hafta boyunca devam etmesi bekleniyor.

10.12.2018Haber
Meksikada meteor kayması böyle görüntülendi

Meksika'da meteor kayması böyle görüntülendi

Meksika'da yaşanan meteor kayması heyecan yarattı.

10.12.2018Dünya
Marsta parlak bir cisim bulundu

Mars'ta parlak bir cisim bulundu

NASA'nın Mars Bilim Laboratuvarı misyonunun parçası olan Curiosity Rover, Kızıl Gezegen'in yüzeyinde parlak bir cisim tespit etti.

2.12.2018Dünya
Paris’ten büyük meteor krateri

Paris’ten büyük meteor krateri

Dünyanın en büyük adası Grönland’in kuzeyinde meteor çapması sonucu oluşan, buz tabakası altında yer alan, 31 kilometre çapında dev bir krater keşfedildi.

17.11.2018Dünya
Grönlandde buz tabakası altında dev krater keşfedildi

Grönland'de buz tabakası altında dev krater keşfedildi

Grönland'in kuzeyinde meteor çapması sonucu oluşan, buz tabakası altında yer alan dev bir krater keşfedildi.

15.11.2018Teknoloji
İki uçağın pilotlarının gördüğü ‘UFO’larla ilgili inceleme başlattı

İki uçağın pilotlarının gördüğü ‘UFO’larla ilgili inceleme başlattı

İrlanda Sivil Havacılık Kurumu, ülkenin güneybatı kıyılarında İngiliz Havayolları ve Virgin Havayolları pilotlarının gökyüzünde gördüklerini söylediği parlak ışıklar ve tanımlanamayan uçan cisimler (UFO) ile ilgili inceleme başlattı.

14.11.2018Teknoloji
İrlanda UFO incelemsi başlattı

İrlanda UFO incelemsi başlattı

İrlanda Sivil Havacılık Kurumu, ülkenin güneybatı kıyılarında İngiliz Havayolları ve Virgin Havayolları pilotlarının gökyüzünde gördüklerini söylediği parlak ışıklar ve tanımlanamayan uçan cisimler (UFO) ile ilgili inceleme başlattı.

13.11.2018Dünya
Merih (Kızıl) hangi gezegendir

Merih (Kızıl) hangi gezegendir?

Gezegen veya seyyare, bir yıldızın etrafında dolanan gök cismidir. Dar anlamıyla, Güneş Sistemi içinde, Güneş'in doğrudan uydusu olan ve Uluslararası Gökbilim Birliği tarafından bu tanıma uygun bulunmuş sekiz gök cismini belirlemede kullanılır. Gezegenlerin başka isimleri de bulunur. Peki, Merih veya Kızıl Gezegen olarak da bilinen gezegen hangisidir?

24.10.2018Gündem
Dev gök taşı Dünyayı ıskaladı

Dev gök taşı Dünya'yı 'ıskaladı'

Bir asteroid, Dünyamıza iletişim uydularının çoğundan daha da fazla yaklaşarak, üzerimizden geçip gitti!

23.10.2018Teknoloji
Orionid meteor yağmuru şöleni saat kaçta başlayacak Orionid meteor yağmuru nedir

Orionid meteor yağmuru şöleni saat kaçta başlayacak? Orionid meteor yağmuru nedir?

Doğa olayı tutkunlarının merakla beklediği Orionid meteor yağmuru için geri sayım başladı. Ekim ayının ilk günlerinde gezegenimize ulaşmaya başlayan meteorların gökyüzünde oluşturduğu ve 'Orion meteor yağmuru' olarak da bilinen meteor yağmuruna şahit olabilmek için insan gözü dışında özel bir gözlem aletine ihtiyaç yok. Peki, Orionid meteor yağmuru ne zaman, saat kaçta?

21.10.2018Gündem
30 yıldır kapısının önündeydi Gerçeği öğrenince şoke oldu

30 yıldır kapısının önündeydi! Gerçeği öğrenince şoke oldu

ABD'de bir çiftçinin 1988 yılından bu yana kapı tutacağı olarak kullandığı 10 kg'lik kayanın 100 bin dolar değerinde bir meteor olduğu ortaya çıktı.

8.10.2018Dünya
Küçük kız göktaşı sandığı taşın incelenmesini istiyor

Küçük kız göktaşı sandığı taşın incelenmesini istiyor

Mersin'in Erdemli ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğu bulduğu taşın göktaşı olduğunu ileri sürerek incelenmesini istedi. Ortaokul öğrencisi 12 yaşındaki Rana Çakır deniz kenarında ilginç bir taş bulduğunu belirterek, daha önce bulduklarımdan çok daha farklı olan bu taşın göktaşı olabileceğini, kendince yaptığı araştırmadan bu sonuca vardığını söyledi.

13.09.2018Haber

Yazar Sonuçları

Üç muhtar da yetmedi...

Adının açıklanmasını istemeyen bir kulüp başkanının isyanına sebep olan şikayetini yerinde görmek ve onu dinlemek için Alacahırka Mahallesi’nde hizmet veren Osmangazi Belediyesi sorumluluğundaki kapalı semt pazarına gittim.

3.04.2019

O yangın Topkapı uyarısı olsun!

Brezilya Milli Müzesi içinde bulunduğu objeler bakımından kalabalık bir sayı verir.

8.09.2018