MENÜ

Metanol Zehirlenmesi

Metanol Zehirlenmesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Metanol Zehirlenmesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19 Metanol Zehirlenmesi haberi bulunmuştur.

Metanol Zehirlenmesi Haberleri

Son dakika... Mersinden 5 gün sonra bir kötü haber daha... Ölü sayısı 8e yükseldi

Son dakika... Mersin'den 5 gün sonra bir kötü haber daha... Ölü sayısı 8'e yükseldi

Mersin'de metonol zehirlenmesi şüphesiyle 12 gündür Toros Devlet Hastanesi'nde tedavi gören bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle, sahte içkiden ölenlerin sayısı 8'e yükseldi.

8.07.2019Gündem
Son dakika Metil alkol kâbusu: Ölü sayısı 7ye yükseldi

Son dakika! 'Metil alkol' kâbusu: Ölü sayısı 7'ye yükseldi

Mersin'de, metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastanede tedavi görenlerden ikisi daha hayatını kaybetti. İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada da hastanelere başvuran kişilere metanol zehirlenmesi teşhisi konulduğu bildirilmişti.

3.07.2019Gündem
Mersinde son dakika gelişmesi Ölü sayısı 5e yükseldi

Mersin'de son dakika gelişmesi! Ölü sayısı 5'e yükseldi

Mersin'de son bir haftada "metil alkol zehirlenmesi" şüphesiyle farklı hastanelere kaldırılan 21 kişiden 5'i hayatını kaybetti. Olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişiden biri savcılıkça, 3'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Mersin Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada "Son günlerde ilimiz genelinde hastanelerin acil servislerine zehirlenme beyanıyla müracaat eden toplam 21 vatandaşımıza yapılan ilk müdahaleleri sonrasında metanol zehirlenmesi teşhisi konulmuştur" ifadelerine yer verildi.

1.07.2019Gündem
Savcı sahte içkiye cinayet cezası istedi

Savcı sahte içkiye cinayet cezası istedi

Kadıköy’ün ünlü dövmecisi Güray Tan Mısır’a (45) sahte içki satarak ölümüne neden olduğu iddia edilen Bayram Çomak’ın (46) yargılandığı davada mütalaasını veren savcı, ‘olası kastla kasten öldürme’ suçundan 20 yıldan 25 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

25.09.2018Gündem
Dövmeci sahte içkiden ölmüştü... İçkileri satana 25 yıl hapis isteniyor

Dövmeci sahte içkiden ölmüştü... İçkileri satana 25 yıl hapis isteniyor

KADIKÖY’de dövme dükkanı işleten Güray Tan Mısır’a (45) sahte içki satarak ölümüne neden olduğu iddia edilen Bayram Çomak hakkında ‘olası kastla kasten öldürme’ suçundan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

28.02.2018Gündem
Sudanda metanolden zehirlenen 16 kişi öldü

Sudan'da "metanol"den zehirlenen 16 kişi öldü 

Sudan'da, "metanol" zehirlenmesi nedeniyle 16 kişi yaşamını yitirdi, 6 kişide ise görme kaybı meydana geldi.

16.12.2017Dünya
Dr. House hiçbir şeyi kafadan uydurmuyor

Dr. House hiçbir şeyi kafadan uydurmuyor

Aksi, hazır cevap, takıntılı, kaba, komik, şahsına münhasır. İşte housemdturkiye.blogspot.com’da Dr. House bu sıfatlarla tanımlanıyor. Gregory House, çalıştığı hastaneye gelen ilginç vakaları, en akla gelmedik belirtilerden yola çıkarak, ekibiyle birlikte bir dedektif gibi ele alıyor. “Herkes yalan söyler” diyen doktor, hastaların kendileriyle ilgili anlattıklarına da pek kulak asmıyor.

10.04.2009Kelebek
Işığa bakamıyorum dedi, kaldırıldığı hastanede can verdi

'Işığa bakamıyorum' dedi, kaldırıldığı hastanede can verdi

Kadıköy'de sahte içki satarak Güray Tan Mısır'ın ölümüne neden olduğu iddia edilen sanık Bayram Çomak'ın "olası kastla kasten öldürmek" suçundan, 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Duruşmada tanık olarak dinlenen Mısır'ın iş arkadaşı Cemil Uzun, Güray Tan Mısır'ın sürekli olarak sanıktan alkollü içecek aldığını anlatarak, “Ölmeden önce beni aradı. 'Işığa bakamıyorum' dedi. Bir şey içip içmediğini sordum. İçmediğini söyledi. Sonra arkadaşlara haber verdim, hastaneye kaldırdılar” dedi.

9.04.2018Gündem
Bu yıl 45 milyon turist bekliyoruz

'Bu yıl 45 milyon turist bekliyoruz'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu yıl turist beklentisinin 45 milyon olduğunu, her yıl turizm sezonunda yaşanan artışın bu yıl turistlerin harcamalarına da yansımasını beklediklerini bildirdi.

11.05.2014Ekonomi
59 ülkeden 59 içki

59 ülkeden 59 içki

Dünyanın 59 ülkesinden 59 farklı içki...

27.08.2013Gündem
Türkiyeye giden turistlere sahte içki uyarısı

Türkiye'ye giden turistlere sahte içki uyarısı

İNGİLTERE'deki tatil acente şirketlerine Türkiye’ye gönderecekleri turistleri Türkiye’de satılan sahte içkiler hakkında uyarmaları söylendi.

19.04.2009Gündem
Kemer’de polis sahte votkacı peşinde

Kemer’de polis sahte votkacı peşinde

Antalya’nın Kemer ilçesinde Alman gençlerin zehirlenmesi ve üçünün hayatını kaybetmesi ile birlikte başlayan tartışma, analiz edilen 41 örneğin birinde yüksek düzeyde metanol tespit edilmesiyle farklı bir boyut kazandı. Türk yetkililer, Alman gençlerin alkol zehirlenmesinden, Alman yetkililer ise sahte içki yapımında kullanılan metil alkolden öldüğünü savunuyor.

7.04.2009Gündem
Sahte alkole karşı ilaç

Sahte alkole karşı ilaç

Sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi, alkol zehirlenmelerinin tedavisinde etil alkolden daha etkili olduğu bildirilen fomepizolü ithal etti. Sağlık Bakanlığı, metil alkol zehirlenmelerinin tedavisinde kullanılan fomepizol adlı panzehirin Türkiye’de bulunmadığı iddiaları üzerine, bilimsel kurul toplamıştı.

22.03.2005Kelebek
Mavi ispirto eczanelerde satılsın

Mavi ispirto eczanelerde satılsın

Akara Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hamit Hancı, sahte rakı yapımında kullanılan mavi ispirtonun (metil alkol) satışının derhal denetim altına alınarak eczanelere bırakılması gerektiğini söyledi.

3.03.2005Gündem