MENÜ

Meslekler

Meslekler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Meslekler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Meslekler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.534 Meslekler haberi bulunmuştur.

Meslekler Haberleri

Yapay zeka insanlığı Jetgillere çevirecek

Yapay zeka insanlığı 'Jetgiller'e çevirecek

İşsiz bırakacak, meslekler tarihe karışacak, dünyayı robotlar yönetecek gibi ürkütücü senaryolara rağmen yapay zekâ tüm hızıyla gelişmeye ve hayatın her alanına girmeye devam ediyor. Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) tarafından düzenlenen Yapay Zekâ Paneli’ne katılan KoçDigital Genel Müdürü Önder Kaplancık, Microsoft Global Yapay Zekâ Kıdemli Müdürü Didem Ün Ateş ve Kıdemli Avukat Ceylan Necipoğlu ise yapay zekânın elektrik ve internet bulunduğundaki gibi iş alanında büyük değişikliklere önayak olmakla birlikte yepyeni iş alanları doğuracağını söylüyor.

13.11.2019Teknoloji
KPSS ne zaman Ön lisans ve orta öğretim KPSS sınav başvuru tarihleri belli oldu mu

KPSS ne zaman? Ön lisans ve orta öğretim KPSS sınav başvuru tarihleri belli oldu mu?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleşen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2020 sınav takvimini ve başvuru tarihleri merak konusu oldu. Ön lisans ve orta öğretim mezunu vatandaşlar, KPSS başvuru kılavuzu yayımlandıktan sonra başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. Peki, KPSS ne zaman? Ön lisans ve orta öğretim KPSS sınav başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

12.11.2019Gündem
Uzmanlar açıkladı: 143 yeni meslek geliyor

Uzmanlar açıkladı: 143 yeni meslek geliyor!

Yakın gelecekte yapay zekaya bağlı olarak tespit edilen en az 143 yeni meslek ortaya çıkacağı belirtildi. Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Dr. Şebnem Özdemir, dijitalleşmeyle birlikte kazanılan bilgi ve deneyimlerin mesleklerde değişim yaratacağını söyleyerek, Trol yuvası tespit uzmanı, akıllı ev tasarım yöneticisi, insan-robot ekip yöneticisi gibi meslekler geleceğin meslekleri olacak dedi.

12.11.2019Ekonomi
3600 ek göstergeyle ilgili yeni bir gelişme var mı 3600 ek gösterge yasalaşacak mı

3600 ek göstergeyle ilgili yeni bir gelişme var mı? 3600 ek gösterge yasalaşacak mı?

3600 ek göstergeyle ilgili yaşanan her gelişme, yapılan her açıklama memurlar tarafından heyecanla karşılanıyor. Maaşlarına düzenleme getirecek olan 3600 ek göstergenin yasalaşmasını bekleyen memurlar internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, 3600 ek göstergeyle ilgili yeni bir gelişme var mı? 3600 ek gösterge yasalaşacak mı?

11.11.2019Ekonomi
329 bin işçi aranıyor

329 bin işçi aranıyor

Türkiye’deki çalışma hayatının 2019 yılı fotoğrafı ortaya çıktı. Türkiye İş Kurumu’nun tamamladığı çalışmaya göre halen 329 bin açık iş var. Kadınlarda en çok makineci, erkeklerde imal işçisi aranıyor. İşyerlerinin yüzde 10’u bir yıl içinde yatırım planlıyor. Gelecek 10 yıl içinde 3 boyutlu katı model teknikeri, network güvenlik uzmanı, homologasyon uzmanı gibi mesleklerin ise öne çıkması bekleniyor.

10.11.2019Ekonomi
TÜSİADdan “Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri” raporu

TÜSİAD'dan “Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri” raporu

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski “Sosyal duygusal becerileri güçlü olarak yetiştirilmiş yeni kuşakların, işteki ağırlığı arttıkça hem kurum kültüründe kendilerinden bir parça bulmaları hem de bu kültürü geliştirmeleri kolaylaşacaktır” dedi.

6.11.2019Ekonomi
Kayıt dışılığa GİB ile ortak denetim

Kayıt dışılığa GİB ile ortak denetim

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı" kapsamında, kayıt dışılığın yoğun olduğu alanlarda Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ile birlikte ortak denetimler gerçekleştirilecek. 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

5.11.2019Ekonomi
YÖK’ten ‘Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği’ çalıştayı

YÖK’ten ‘Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği’ çalıştayı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, YÖK Başkanı Yekta Saraç ile iş dünyası temsilcileri ve akademisyenlerin de katılacağı çalıştay, 5 Kasım’da düzenlenecek.

4.11.2019Eğitim
Türk kooperatif ürünleri küresel ticaret ağına tanıtılacak

Türk kooperatif ürünleri küresel ticaret ağına tanıtılacak

Ticaret Bakanlığınca organize edilecek Türkiye Kooperatifler Fuarı, bu sene "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5 Aralık'ta başlayacak.

3.11.2019Ekonomi
KPSS ne zaman Lise 2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak

KPSS ne zaman? Lise 2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

Eğitim hayatına liseden sonra son veren vatandaşlar için düzenlenen KPSS Ortaöğretim sınavı ile iki yıllık üniversite programlarından mezun vatandaşlara yönelik düzenlenen Önlisans KPSS için tarih araştırmaları son günlerde hız kazandı. Peki, KPSS ne zaman? Lise 2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? İşte, KPSS sınav tarihleri hakkında ayrıntılar...

1.11.2019Gündem
3600 ek gösterge ne zaman çıkacak Ek gösterge ne zaman yasalaşacak

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Ek gösterge ne zaman yasalaşacak?

Kamuoyunu yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge için bekleyiş devam ediyor. Ek göstergenin ne zaman çıkacağı ve kimleri kapsayacağı merak edilirken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kamu çalışanları için ek göstergenin 3600'e çıkarılmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Ek gösterge ne zaman yasalaşacak?

29.10.2019Gündem
Rüzgar enerjisinin 7 faydası

Rüzgar enerjisinin 7 faydası

Fosil yakıtların çevreye saldığı emisyon gazları iklim değişikliğinde başrolü oynuyor. İklim eylem planlarında, daha temiz ve çevreci enerjinin kaynağı olan rüzgar enerjisine yönelen ülkelerin sayısı ise artış gösteriyor. Peki rüzgar enerjisi nerelerde fayda sağlıyor?

28.10.2019Teknoloji
2020 KPSS ne zaman Sınav takvimini ÖSYM duyurdu mu

2020 KPSS ne zaman? Sınav takvimini ÖSYM duyurdu mu?

Kamuda memur olmak isteyen adayların katılacağı KPSS 2020 için bekleyiş devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda KPSS oturumlarının geri kalması sonrası, 2 yılda bir yapılan KPSS Ortaöğretim ve Ön lisans oturumuna hazırlanan adayların gözü sınav takvimine çevrildi. Peki, 2020 KPSS ne zaman? Sınav takvimini ÖSYM duyurdu mu? İşte, o konu hakkında bilgiler.

25.10.2019Gündem
Bakan Selçuk: 1 milyon 150 bin kişinin işe yerleşmesine aracılık ettik

Bakan Selçuk: 1 milyon 150 bin kişinin işe yerleşmesine aracılık ettik

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Hedefimiz 2023'e gelmeden 1 milyon kişiye mesleki yeterlilik belgesi kazandırmak. 2019 yılının başından bugüne 1 milyon 150 bin kişinin işe yerleşmesine aracılık ettik” dedi.

23.10.2019Ekonomi
Ödüllü eğitimci Paul Collard: Başarı için ısrar şart

Ödüllü eğitimci Paul Collard: Başarı için ısrar şart

Yaratıcı Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı, ödüllü eğitimci Paul Collard, gençlerin mesleklerinde başarılı olmak için beş beceriye ihtiyacı olduğunu söylüyor: Merak, ısrar, yaratıcılık, disiplin ve işbirlikçilik. Oluşturduğu program dünyada yüzlerce okulda uygulanan eğitimciye göre, bu becerilerin geliştirilmesi için öğretmenlere büyük görev düşüyor.

22.10.2019Eğitim
Yerli bilişim sektörü için Ar-Ge yatırım ve  destekleri kritik önemde

Yerli bilişim sektörü için Ar-Ge yatırım ve destekleri kritik önemde

Kurum ve şirketlerin bünyesinde gerçekleştirilen AR-GE faaliyetleri kısaca, ürün ve servislerin daha katma değerli, verimli ve rekabetçi olmasını sağlamaya yönelik olarak sürekli yürütülen geliştirme ve yenileme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Teknoloji ve bilişimin hemen her sektörde temel bileşen olmasıyla, şirket, sektör ve ülkelerin inovasyon ve gelişmişlik yarışında geride kalmamaları Ar-Ge yatırımlarının hacim ve kapsamına doğrudan bağlı hale geldi.

21.10.2019Teknoloji
Cem Yılmaz: Ben bu işe Nasreddin Hoca’yla başladım buralara sonra düştüm

Cem Yılmaz: Ben bu işe Nasreddin Hoca’yla başladım buralara sonra düştüm

O kadar bomba espri güme gitti ki bu söyleşide, sansürsüz koysam krize girerdiniz.

20.10.2019Hürriyet Pazar
En stressiz meslekler belli oldu İlk sıradaki meslek...

En stressiz meslekler belli oldu! İlk sıradaki meslek...

Hayatımızı çoğu zaman kabusa dönüştüren stres en çok iş yaşamında karşımıza çıkıyor. Ancak bazı mesleklere sahip olanlar bu yönden oldukça şanslı, çünkü işlerinde neredeyse hiç stres yaşamıyorlar.

15.10.2019Ekonomi
2019un en mutlu meslekleri belli oldu Bakın ilk sırada hangisi var

2019'un en mutlu meslekleri belli oldu! Bakın ilk sırada hangisi var

Careerbliss 2019'un en mutlu ve mutsuz meslekleri açıkladı. Sıralama çalışma şartları, maaş gibi kriterler incelenerek yapılmıştır.

13.10.2019Ekonomi
KPSS önlisans ne zaman yapılacak 2020 KPSS takvimi belli oldu mu

KPSS önlisans ne zaman yapılacak? 2020 KPSS takvimi belli oldu mu?

Memur olmak isteyen adayların katılmaya hazırlandığı 2020 Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için geri sayım başladı. Sınav bekleyişi devam ederken 2 senede bir düzenlenen KPSS önlisansın ne zaman yapılacağını öğrenmek isteyenler ÖSYM tarafından yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, KPSS önlisans ne zaman yapılacak? 2020 KPSS takvimi belli oldu mu? İşte, o konu hakkında bilgiler.

5.10.2019Gündem
26 meslekte daha belge zorunluluğu

26 meslekte daha belge zorunluluğu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yayımlanan tebliğiyle "tehlikeli" ve "çok tehlikeli" sınıfta yer alan 26 mesleğe daha "yeterlilik belgesi" zorunluluğu getirildi.

3.10.2019Ekonomi
Çok para kazanmak isteyenler dikkat İşte o meslekler

Çok para kazanmak isteyenler dikkat! İşte o meslekler

Çalışma hayatında çok para kazanmak isteyenlerin tercih edeceği meslekler belli oldu.

1.10.2019Ekonomi
En saygın meslekler belli oldu İlk sırada bakın hangisi var

En saygın meslekler belli oldu! İlk sırada bakın hangisi var

Varkey Vakfı tarafından 35 ülkede gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre, en çok saygı gören meslekler belirlendi.

26.09.2019Ekonomi
Turizm öğrencileri rekreasyon ve rehberliği tercih etti

Turizm öğrencileri rekreasyon ve rehberliği tercih etti

Turizm alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler, bu yıl en çok rehberlik ve rekreasyon programlarını tercih etti.

18.09.2019Eğitim
Çoğu kişi bilmiyor... Çok önemli fırsat Aylık 2.420 TL kazanın

Çoğu kişi bilmiyor... Çok önemli fırsat! Aylık 2.420 TL kazanın

İşkur, aktif işgücü programları kapsamında mesleki eğitim kursları, işbaşı eğitim programları, girişimcilik eğitim programları ve toplum yararına programlar uyguluyor. Programa katılanlardan herhangi bir ücret alınmadığı gibi faaliyetlere ilişkin giderler de kurumca karşılanıyor. İşte şartları ve Türkiye'de popüler olacak meslekler...

18.09.2019Ekonomi
2020de çok kazandıracak meslekler Çoğunu bilmiyorsunuz

2020'de çok kazandıracak meslekler! Çoğunu bilmiyorsunuz

Trade-schools 2020 yılında popüler olacak meslekleri ele aldı. "Gelecek için en iyi kariyer nedir? Her şey nasıl değişecek? Yarının işlerine hazırlanmak mümkün mü?" sorularıyla yola çıkan site sosyal, kültürel, ekonomik, çevresel ve teknolojik değişikliklerle mesleklerin de değişeceğine değindi. İşte kimi henüz olmayan, kimi ise bildiğimiz ve gelecekte popüler olacak o meslekler...

17.09.2019Ekonomi
Bu işlerde çalışan yok ama eleman arayan çok İşte en çok eleman aranan, yüksek maaşlı meslekler

Bu işlerde çalışan yok ama eleman arayan çok! İşte en çok eleman aranan, yüksek maaşlı meslekler

CareerCast.com'un araştırmasına göre en çok aranan istihdam edilmek üzere bekleyen meslekler belli oldu.

14.09.2019Ekonomi
2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak KPSS önlisans sınav tarihini ÖSYM açıkladı mı

2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? KPSS önlisans sınav tarihini ÖSYM açıkladı mı?

Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şimdiden gündemdeki yerini almaya başladı. 2 senede bir düzenlenen ve 2020 yılında ÖSYM tarafından yapılacak olan KPSS önlisans sınavı tarihlerini merak eden adaylar, sınav takvimini araştırıyor. Peki, 2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? KPSS önlisans sınav tarihi belli oldu mu? İşte, o konuya dair bilgiler.

13.09.2019Gündem
2020de önlisans KPSS sınavı yapılacak mı

2020'de önlisans KPSS sınavı yapılacak mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2019 Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (2019-KPSS) lisans düzeyindeki tüm oturumları tamamlandı. Üniversitelerin iki yıllık önlisans bölümlerinde mezun vatandaşlar da kendi düzeyleri için ne zaman KPSS düzenleneceğini merak ediyor. Peki, 2020'de önlisans KPSS sınavı yapılacak mı?

12.09.2019Gündem
Terazi Burcu Kariyeri

Terazi Burcu Kariyeri

Grup halinde çalışmaları severler.

11.09.2019Burçlar
Başak Burcu Kariyeri

Başak Burcu Kariyeri

Gözlem yetenekleri yüksektir.

11.09.2019Burçlar
Yay Burcu Kariyeri

Yay Burcu Kariyeri

Huzursuz bir ortamda çalışıyorlarsa bu durum düzeltilmelidir.

11.09.2019Burçlar
Bakan Yardımcısı Safran: Bugünkü mesleklerin yüzde 65i 2030-2040 yılında olmayacak

Bakan Yardımcısı Safran: Bugünkü mesleklerin yüzde 65'i 2030-2040 yılında olmayacak

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, "Bugünkü mesleklerin yüzde 65'i 2030-2040 yılında olmayacak. Bunların yerine yeni meslekler ortaya çıkacak. Buna göre Türkiye'nin gelecek tasarımını yapmamız lazım" dedi.

9.09.2019Eğitim
‘Birer birer eksilmeye başladık’

‘Birer birer eksilmeye başladık’

Cemil Kavukçu’nun yeni öykü toplamı ‘Balyozla Balık Avı’ bir solukta, hiç bitmesin diye okunan kitaplardan. Konularıyla, anlatımıyla, yarattığı atmosfer ve duygu ortamıyla usta bir öykücüden usta işi bir kitap.

29.08.2019Kitap Sanat
KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı'da (2019-KPSS) sonuçların açıklanacağı tarih adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. Temmuz ayında Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) oturumu, Eğitim Bilimleri oturumu ile Alan Bilgisi oturumları şeklinde gerçekleşen sınavın sonuç tarihi daha önce açıklanmıştı. Peki, KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.08.2019Gündem
Popüler olmamayı kendim seçtim

Popüler olmamayı kendim seçtim

Yaklaşık 20 senedir müzik dünyasında ama popülerlikten “kendi rızasıyla” ve ısrarla uzak duruyor. Sanat dünyası gözünü korkuttuğundan dostlarını farklı çevrelerden seçiyor. Bundan ötürü de bir süredir “sosyete şarkıcısı” olarak anılıyor! Uzun aradan sonra “Yar Ayrı Gayrın mı Var” şarkısıyla listelere giriş yapan Aslı Hünel’le buluştuk; müzik camiasıyla arasındaki mesafeyi, geç gelen mutluluğunu ve çocuk sahibi olmakla ilgili korkularını konuştuk.

27.08.2019Magazin
ÖSYM 2019 KPSS sonuçlarını ne zaman açıklayacak

ÖSYM 2019 KPSS sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

Temmuz ayından düzenlenen 2019 KPSS''de heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Sınavın üzerinden haftalar geçmesi ile beraber, sınav sonuçları için sabırsızlanan adaylar, merakla yapılacak açıklamayı bekliyor. Sınav sonuçları değerlendirme sonrası ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden duyurulacak. Peki, ÖSYM KPSS sonuçlarını ne zaman açıklayacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

26.08.2019Gündem
Bakan ilk kez açıkladı Yapay zeka enstitüsü kurulacak

Bakan ilk kez açıkladı! Yapay zeka enstitüsü kurulacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Dijital Türkiye yol haritasını hazırladık. 2023’e kadar toplam 14 tane Yenilik ve Dijital Dönüşüm Merkezleri kurmayı planlıyoruz” dedi.

22.08.2019Ekonomi
TÜBİTAKtan yapay zekaya özel enstitü

TÜBİTAK'tan yapay zekaya özel enstitü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "TÜBİTAK bünyesinde bir Yapay Zeka Enstitüsü kurmayı planlıyoruz. Bu kurum, yapay zeka alanında çekirdek teknolojiler geliştirecek" dedi.

22.08.2019Teknoloji
KPSS Alan Bilgisi ve ÖABT sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih bilgisi

KPSS Alan Bilgisi ve ÖABT sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih bilgisi!

Temmuz ayında ÖSYM tarafından düzenlenen 2019 KPSS'de heyecanlı bekleyiş devam ediyor. KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavlarını geride bırakan kamu memuru adayları, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe kilitlendi. Peki, KPSS Alan Bilgisi ve ÖABT sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sınav sonuçlarına ilişkin bilgiler.

21.08.2019Gündem
2019un en mutlu meslekler belli oldu Bakın ilk sırada hangisi var

2019'un en mutlu meslekler belli oldu! Bakın ilk sırada hangisi var

Careerbliss 2019'un en mutlu ve mutsuz meslekleri açıkladı. Sıralama çalışma şartları, maaş gibi kriterler incelenerek yapılmıştır.

21.08.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Devir değişti İK da değişti

İş yaşamı ve modellerindeki değişime bağlı olarak, firmaların insan kaynağına yönelik çalışmaları da değişiyor. Hürriyet Bursa olarak bu değişimi yaşayan ve modern şekilde iş yapan kurumsal firmaların insan kaynaklarındaki işleyişleri Yeni Nesil İK yazı dizimizde siz okurlarımıza aktaracağız. İK’daki yeni uygulamalar, işe alım süreçleri, iş yerine uyum, ücret politikaları, kariyer planlamaları, çalışan mutluluğu ve motivasyonu, öne çıkaran özellikler ve sosyal sorumluluk projelerine yer vereceğiz. Aynı zamanda iş arayanlara da ufuk açmak adına firmaların bakış açılarını yansıtacağız.

13.11.2019

Matematik ve işimizle başımız dertte!

Yazar Toprak Işık, ülkemizde matematiğin yanlış sunumu nedeniyle sevilmediğini ve herkesin mutlaka mesleğiyle ilgili bir mutsuzluğu olduğuna işaret ederken, doğru karar vermede etkili eleştirel düşünmenin erken yaşlarda öğretilmesinin önemine dikkat çekiyor.

25.10.2019

Her 100 Türk'ten kaçı cami imamına güveniyor

Önceki günden beri önümde çok çarpıcı bir araştırma duruyor.

16.10.2019

Bursa yeni bir hikâye yazabilecek mi?

Ergun Kağıtçıbaşı…Bursa’nın ticaret ve sanayide geldiği noktanın canlı hafızası.

3.10.2019

Erken emeklilik mümkün

Ağır ve yıpratıcı işlerde çalışanlar fiili hizmet süresi zammı ya da bir başka adıyla yıpranma hakkı ile erken emekli olabiliyor. Düne kadar 18 mesleğe bu hak tanınırken son yapılan düzenleme ile sağlık çalışanları, cezaevi görevlileri gibi yeni meslekler eklenerek, 45 işkoluna erken emeklilik imkânı tanındı. Öyle ki, bugün madende çalışanlar 43 yaşında emekli olabiliyor.

2.10.2019

İstanbul’da Korkutan Deprem

26 Eylül 2019’da İstanbul’da saat 13.59’da 5.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

27.09.2019

Dekolte merakı ve rahatlığı bizi çıkmaza sürüklüyor

Sevdiğim kadına çok değer veriyorum ama dekolte merakı, çalıştığı bankanın müşterileriyle gereğinden fazla samimi olması beni rahatsız ediyor. Bunu kendisiyle konuşmaya çalıştım, “Ben böyleyim, baştan gördün ve kabul ettin” diye tepki gösterdi. Ne yapacağımı bilmiyorum.

20.09.2019

Popüler olmamayı kendim seçtim

Yaklaşık 20 senedir müzik dünyasında ama popülerlikten “kendi rızasıyla” ve ısrarla uzak duruyor. Sanat dünyası gözünü korkuttuğundan dostlarını farklı çevrelerden seçiyor. Bundan ötürü de bir süredir “sosyete şarkıcısı” olarak anılıyor! Uzun aradan sonra “Yar Ayrı Gayrın mı Var” şarkısıyla listelere giriş yapan Aslı Hünel’le buluştuk; müzik camiasıyla arasındaki mesafeyi, geç gelen mutluluğunu ve çocuk sahibi olmakla ilgili korkularını konuştuk.

27.08.2019