MENÜ

Mesleki Eğitim

Mesleki Eğitim ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mesleki Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mesleki Eğitim haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 17.033 Mesleki Eğitim haberi bulunmuştur.

Mesleki Eğitim Haberleri

2020 İşsizlik maaşı ne kadar oldu İşsizlik ödeneğinden kimler yararlanabilir

2020 İşsizlik maaşı ne kadar oldu? İşsizlik ödeneğinden kimler yararlanabilir?

Asgari ücret zammının belli olmasıyla beraber, 2020 işsizlik maaşı ne kadar oldu sorusuna yönelik araştırmalar hız kazandı. 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununda belirtilen şartları kapsayan kişilere ödenen işsizlik maaşı, asgari ücret zammına göre belirlendi. İşsizlik maaşı en düşüğü brüt asgari ücretin yüzde 40'ı, en yükseği ise yüzde 80’i oranında oldu. Peki, işsizlik ödeneğinden kimler yararlanabilir? En düşük işsizlik maaşı ne kadar oldu?

21.01.2020Ekonomi
YÖKten uygulamalı eğitimler için yeni yönetmelik

YÖK'ten uygulamalı eğitimler için yeni yönetmelik

YÖK, ‘Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği’ni askıya çıkardı. YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, Yükseköğretim kurumlarının uygulamalı eğitimlerle ilgili farklı kavramlar kullandığı bunun da uygulamalarda sorunlara yol açtığı ve uygulamalı eğitimlerin amacına ulaşamadığı tespit edildi.

21.01.2020Eğitim
Cirosu 8 milyon lirayı geçen üretim lideri okulda hedefler büyüdü

Cirosu 8 milyon lirayı geçen "üretim lideri" okulda hedefler büyüdü

Hatay'da, geçen yıl 8,2 milyon liralık ciro elde ederek "üretim lideri" olan Dörtyol Recep Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, bu yıl ekonomiye daha fazla katkı sunulması hedefleniyor.

19.01.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
Okullar ne zaman kapanacak 2020 Karne tatili ne zaman

Okullar ne zaman kapanacak? 2020 Karne tatili ne zaman?

2019 2020 eğitim öğretim döneminde 18-22 Kasım tarihlerinde ilk ara tatilini gerçekleştiren öğrenciler yarıyıl tatili için geri sayıma başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) takvimine göre sömestr tatilinin ne zaman başlayacağını araştıran öğrenci ve veliler karne tatili programlarını bu bilgilere göre şekillendirecek. Peki, okullar ne zaman kapanacak? 2020 karne tatili ne zaman? İşte, karne tatili ile okulların kapanacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

13.01.2020Gündem
Sanal gerçeklik araçları meslek okullarında kullanılacak

Sanal gerçeklik araçları meslek okullarında kullanılacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Sanal gerçeklik araçlarının meslek okullarımızda kullanılacak olması bizi heyecanlandırıyor. Türkiye'nin bir ilinin, örneğin Şırnak ilinin İdil ilçesinde herhangi iş ve işlemde bir problem varsa bunu dijital bir teftişle mobil olarak izleyebilmemizin altyapısını kuruyoruz" dedi.

13.01.2020Eğitim
Meslek liselerinden 2019da ekonomiye 392 milyon lira katkı

Meslek liselerinden 2019'da ekonomiye 392 milyon lira katkı

MEB verilerine göre, 2019'da, mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile mesleki eğitim merkezlerinde yapılan üretimden 392 milyon lira gelir elde edildi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "2018'in geliriyle karşılaştırıldığında 2019'da yüzde 40'lık artış gerçekleşti. İl bazında en fazla gelir Ankara, Antalya ve Hatay'da elde edilirken, okullar düzeyinde Hatay Dörtyol Recep Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk sırada yer aldı" dedi.

11.01.2020Eğitim
Teknik eleman yetiştirecek okulda Türkiyenin Otomobili heyecanı

Teknik eleman yetiştirecek okulda "Türkiye'nin Otomobili" heyecanı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde kurulacak Türkiye'nin Otomobili fabrikasında istihdam edilecek teknik elemanların yetiştirilmesi için Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "elektrikli araçlar" dalının açılması kararı, okulda heyecanla karşılandı.

8.01.2020Teknoloji
Özel eğitim meslek okullu sayısı 161’e çıkarıldı

Özel eğitim meslek okullu sayısı 161’e çıkarıldı

MEB’in özel eğitim öğrencilerinin meslek okullarına erişimini kolaylaştırmak için koyduğu 81 ilde özel eğitim meslek okulu hedefinin gerçekleştiği bildirildi. Geçen yıl 71 ilde bulunan 151 özel eğitim meslek okulunda 12 bin 620 öğrenci öğrenim görürken, bu yılın ilk ayında kalan 10 ilde açılan meslek okullarıyla sayı 161'e çıkarıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Mesleki ve teknik eğitimde sektörlerle kurduğumuz güçlü işbirlikleri gibi özel eğitim meslek okullarıyla ilgili de sektörlerle güçlü iş birlikleri kuracağız" dedi.

7.01.2020Eğitim
Gençlerin sorunu var acil eylem gerekiyor

Gençlerin sorunu var acil eylem gerekiyor

Sibel Ünli’nin intiharı sonrası ‘acil eylem planı’ çağrısı yapan İYİ Parti, “Ulusal Gençlik Strateji Belgesi hazırlansın” dedi.

7.01.2020Gündem
Yerli otomobile iş gücü desteği MEBden geldi

Yerli otomobile iş gücü desteği MEB'den geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin Otomobili'nin üretiminde ihtiyaç duyulacak teknik elemanın yetiştirilmesi için ilk kez motorlu araçlar teknolojisi alanında elektrikli araçlar dalı açılacağını bildirdi.

6.01.2020Teknoloji
Milli Eğitim Bakanı Selçuktan yerli otomobil açıklaması geldi: İlk kez açacağız, öğrencileri sınavla alacağız

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yerli otomobil açıklaması geldi: İlk kez açacağız, öğrencileri sınavla alacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin Otomobili'nin üretiminde ihtiyaç duyulacak teknik elemanın yetiştirilmesi için ilk kez motorlu araçlar teknolojisi alanında elektrikli araçlar dalı açılacağını bildirdi.

4.01.2020Gündem
Bakan Selçuk: Elektrikli araçlar dalı açacağız

Bakan Selçuk: Elektrikli araçlar dalı açacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İhtiyaç duyulacak teknik eleman yetiştirmek üzere ilk kez motorlu araçlar teknolojisi alanında elektrikli araçlar dalı açacağız. Bu amaçla Bursa Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni seçtik. Önümüzdeki eğitim öğretim yılı itibarıyla bu alana ilk öğrencilerimizi alacağız" dedi.

4.01.2020Eğitim
Ankara fısıltıları... Berberlere tavsiyeler

Ankara fısıltıları... Berberlere tavsiyeler

Bahçeli’nin 18 yıllık berberi Münür Önkan berber adaylarına ders verdi. Münür Önkan şu tavsiyelerde bulundu: “Din ve siyaset konuşmayın. Tartışma konusu olacak unsurlardan kaçının. Ketum olun. Konuşulanlar sizinle müşteriniz arasında kalmalıdır.”

29.12.2019Gündem
Uygur Türklerinin durumu 2019da dünya gündemine oturdu

Uygur Türklerinin durumu 2019'da dünya gündemine oturdu

Çin'in başta Uygur Türkleri olmak üzere Müslüman azınlıklara yönelik politikaları, bu yıl da dünya kamuoyunun kaygıyla izlediği insani krizler arasında yer aldı.

26.12.2019Dünya
Mesleki eğitim proje okulları değerlendirildi

Mesleki eğitim proje okulları değerlendirildi

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Ekim ve kasım aylarında 264 proje okuluna saha ziyaretleri gerçekleştirildi ve dış değerlendirme süreçleri tamamlandı. Dış değerlendirme ekiplerine ilk kez 158 sektör temsilcisi de katıldı. Burada öncelikli amacımız, okullarımızda kalite kültürünü geliştirmek ve böylece kalitelerini sürekli iyileştirmeleri için onlara destek vermek" dedi.

26.12.2019Eğitim
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan ABDye sert tepki

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan ABD'ye sert tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "S-400, F-35 ile başlayan süreçte bizi yaptırımlarla tehdit edenler, tehditlerin bizi yerli tasarım ve üretime daha motive edeceğini bilmelidir" açıklamasında bulundu.

20.12.2019Gündem
Mercedes-Benz Türk, 5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Laboratuvarı’nı yeniledi

Mercedes-Benz Türk, 5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Laboratuvarı’nı yeniledi

Mercedes-Benz Türk’ün, Mercedes-Benz Bayileri ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliğinde gerçekleştirdiği proje kapsamında; Taşdelen IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hatay Samandağ Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gaziantep Şehitkamil Ali Topçuoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Van Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin laboratuvarları yenilendi.

18.12.2019Teknoloji
Bakan Selçuk: Meslek liselerine talep arttı

Bakan Selçuk: Meslek liselerine talep arttı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir ekonomi-finans dergisi tarafından ‘Yılın Devlet Adamı’ seçildi. Ödül törenine katılan Selçuk, "Son bir yılda mesleki teknik eğitimde performansın nasıl artabileceğinin yol haritasını uygulamaya geçtik. Meslek liselerine talep oranı son bir yılda yüzde 35'ten yüzde 65'lere çıktı. Daha da artacak" dedi.

17.12.2019Eğitim
Tarımsal istihdam projesi sona erdi

Tarımsal istihdam projesi sona erdi

Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen "İstihdam Olanakları Vasıtasıyla Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Öz Yeterliliklerinin Arttırılması ve Tarıma Dayalı Geçimlerin Geliştirilmesi Projesi"nin kapanış toplantısı yapıldı.

17.12.2019Ekonomi
Kadın istihdamı paketi geliyor

Kadın istihdamı paketi geliyor

Kadın istihdamı için 2020 yılında güçlü bir destek paketinin uygulamaya konulacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Teşvik ve desteklerimizin etkisiyle 2023 yılında kadın istihdam oranını yüzde 34’e, kadın işgücüne katılım oranını ise yüzde 38.5’e yükseltmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

10.12.2019Ekonomi
Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'ne ilişkin açıklamada bulundu. Oktay 2020 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 5 büyüyeceğini söyledi.

9.12.2019Ekonomi
MEBin vizyon hedefleri 2020de hızlanacak

MEB'in vizyon hedefleri 2020'de hızlanacak

MEB’in örgün, yaygın eğitim ve öğretim hizmetleri için bütçesi 177 milyar 605 milyon 504 bin lira olarak belirlendi.

4.12.2019Eğitim
İşsizlik maaşı başvuru süresi nedir İşsizlik maaşı nasıl alınır, şartları nedir

İşsizlik maaşı başvuru süresi nedir? İşsizlik maaşı nasıl alınır, şartları nedir?

Sigortalı işsizlere 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununda belirtilen şartları taşımaları halinde işsiz kaldıkları dönem için yine Kanunda belirtilen süre ve miktarda yapılan ödemedir. Peki İşsizlik maaşı başvuru süresi nedir? İşsizlik maaşı nasıl alınır, şartları nedir?

3.12.2019Gündem
Çinden yeni Uygur planı: ABDli diplomatlara vize kısıtlaması

Çin'den yeni Uygur planı: ABD'li diplomatlara vize kısıtlaması

Çin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşanan insan hakları ihlalleri konusunu gündeme getiren ABD'li diplomatlar ve senatörler için vize ve seyahat kısıtlaması getirmeyi planlıyor.

3.12.2019Dünya
Bakan Selçuk: 2035’e kadar öğretmen ihtiyacını belirledik

Bakan Selçuk: 2035’e kadar öğretmen ihtiyacını belirledik

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2035’lere kadar hangi branşta ne kadar öğretmene ihtiyaç olduğuna yönelik çalışmaları tamamladıklarını açıkladı. Eğitim fakültelerinin yeniden şekilleneceğini söyleyen Selçuk, kontenjan sınırlamasına gidilebileceği mesajını da vererek, “Öğretmenlik sınavını kazananlara MEB’in ücretsiz olarak formasyon vermesi önemli” dedi.

3.12.2019Eğitim
Otomotiv lisesi öğrencileri hem tasarlıyor hem üretiyor

Otomotiv lisesi öğrencileri hem tasarlıyor hem üretiyor

Bursa'daki Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mezuniyet sonrası istihdam garantisi verirken aynı zamanda öğrencilere kendi tasarladıkları üç boyutlu yazıcılarla üretim imkanı da sağlıyor.

1.12.2019Ekonomi
Savunma sanayisi alanında lise kuruluyor

Savunma sanayisi alanında lise kuruluyor 

MEB, Kırıkkale'de valiliğin ve MKEK'in katkılarıyla ‘MKEK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ kurulması için çalışma başlattı. Bakanlık, lisenin yanında savunma sanayisi alanındaki ‘mesleki eğitim merkezi’ni de Kırıkkale'de açacak.

28.11.2019Eğitim
Uygurlara baskı belgeleri

Uygurlara baskı belgeleri

ÇİN’in Uygur Sincan Özerk Bölgesi’nde izlediği baskı uygulamalarına ilişkin çok sayıda belge Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu tarafından yayımlandı.

26.11.2019Dünya
Öğretmen Destek Noktaları için Şubatta pilot uygulama başlıyor

'Öğretmen Destek Noktaları' için Şubat'ta pilot uygulama başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin bütün ilçelerinde kurulacak 'Öğretmen Destek Noktaları'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, "Bunu Türkiye çapında sürekli gelişime hizmet eden öğretmenlerimizin niteliklerinin artmasına yardım eden bir araç gibi görmek lazım. Şubat ayından itibaren Ankara'da ve bazı illerimizde bunun pilotlaması yapılacak" dedi.

25.11.2019Gündem
Kan donduran detaylar ortaya çıktı: Asla izin vermeyin

Kan donduran detaylar ortaya çıktı: Asla izin vermeyin!

Çin hükümetinin basına sızan gizli belgeleri, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde bulunan tartışmalı kamplardaki işleyişi ve baskıyı ortaya koydu.

24.11.2019Dünya
Bakan Selçuk: İşbaşı Eğitim Programlarımıza katılanların yüzde 65ini kadınlar oluşturuyor

Bakan Selçuk: 'İşbaşı Eğitim Programları'mıza katılanların yüzde 65'ini kadınlar oluşturuyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Kadın istihdamını ve iş gücüne katılım oranlarını artırmak ne kadar önemliyse mevcut potansiyeli daha nitelikli hale getirmekte en az onun kadar önemli. Düzenlediğimiz İşbaşı Eğitim Programları, Mesleki Eğitim Kursları ve Girişimcilik Eğitim Programlarıyla kadınlarımızın daha nitelikli hale gelmesi için çalışıyoruz. Bütün İşbaşı Eğitim Programlarımıza katılanların yüzde 65'ini kadınlar oluşturuyor" açıklamasında bulundu.

23.11.2019Ekonomi
‘İslam Koleji’ projesinde yokuz, çünkü...

‘İslam Koleji’ projesinde yokuz, çünkü...

4.5 milyon Müslüman’ın yaşadığı Almanya’da 2 bin 500 civarında cami ve mescit bulunuyor. Uzun süredir camilerde görev yapacak imamların, din görevlilerinin Almanya’da eğitilmesi tartışılıyor. Ülkedeki en büyük dini cemaati oluşturan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Müslüman nüfus içinde gelişen dini ihtiyaca cevap vermek amacıyla bir süredir Almanya’da din görevlisi eğitimi vermek için hazırlıklar yapıyor. Şimdi DİTİB’in yanında Osnabrück Üniversitesi’nde din görevlisi yetiştirme amacıyla bir pilot proje gündemde. Almanya ilk kez, İslami cemaatlerle işbirliği içinde kurulacak ‘İslam Koleji’ adlı pilot projeye 2020 yılı bütçesinden mali kaynak ayırmayı planlıyor. Projeye DİTİB, Milli Görüş gibi cemaatler “İmam eğitimi devletin değil, cemaatin vazifesi” gerekçesiyle mesafeli yaklaşıyor. DİTİB Dış İlişkiler Müdürü Zekeriya Altuğ, hem kendi projeleri hakkında hem de ‘İslam Koleji’ projesi hakkında Hürriyet’e konuştu.

23.11.2019Avrupa
Madenler için önemli MAKZON 1 sistemi yerli kaynaklarla üretildi

Madenler için önemli "MAKZON 1" sistemi yerli kaynaklarla üretildi

Zonguldak Maden Makinaları İmalatçıları Derneği (MAKZON) öncülüğünde, Türkiye Taşkömürü Kurumunun (TTK) kullandığı "Yer altı esnek mekanize tahkimat teçhizatı" sistemi "MAKZON 1" yerli ve milli kaynaklarla Zonguldak'ta üretildi.

21.11.2019Ekonomi
Tarım Orman Şurasında dikkat çeken kare Tek tek not aldı...

Tarım Orman Şurası'nda dikkat çeken kare! Tek tek not aldı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 3. Türkiye Tarım Orman Şurası'nda konuştu. Erdoğan şurada yaptığı konuşmasında '2020 yılına ait bazı müjdelerimizi paylaşmak istiyorum' diyerek önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında "Küçükbaş sürü büyütme projesi kapsamında sürüye katılan hayvan başına ilave 100 lira destek vereceğiz. Miras mevzuatını geliştirerek tarım arazilerinin bölünmesi sorununa kalıcı çözüm getireceğiz. Besilik hayvan için kasım ayı ile beraber yeni ithalat müracaatı almıyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şurada katılımcılarla sohbet edip bazı notlar aldığı görüldü.

21.11.2019Gündem
İŞKUR Genel Müdürü Uzunkayadan tecrübe açıklaması

İŞKUR Genel Müdürü Uzunkaya'dan tecrübe açıklaması

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya "İşverenlerimiz iş gücü piyasasında diplomadan ziyade pratik bilgiye, tecrübeye önem vermektedir." dedi.

20.11.2019Ekonomi
MEB’in 2020 bütçesi kabul edildi

MEB’in 2020 bütçesi kabul edildi

2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda MEB ile bağlı kuruluşlarının 2020 yılı bütçeleri kabul edildi.

16.11.2019Eğitim
Aile işletmeleri markalaşma desteğiyle güçlenecek

Aile işletmeleri "markalaşma" desteğiyle güçlenecek

Aile işletmelerinin üretim ve finansal yapısını güçlendirmek üzere üretim ve lojistik altyapılarıyla markalaşma ve pazarlama faaliyetleri iyileştirilecek.

16.11.2019Ekonomi
Yazılımcı sayının artırılması hedefleniyor Hedef 500 bin

Yazılımcı sayının artırılması hedefleniyor! Hedef 500 bin

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır,'Yazılımcı sayımız yeterli değil. Aktif olarak yaklaşık 150 bin yazılımcımız var, bunu hızla 500 bine çıkarmak hedefindeyiz.' dedi.

16.11.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Galatasaray, Koç, Bilkent mezunu hâkim ve savcılar geliyor

2023’te tamamlanması hedeflenen yeni Yargı Reformu Strateji Belgesi’ndeki en önemli düzenlemelerden biri hâkim-savcı yardımcılığıydı. Bu sistemle, yargı mensupları kürsüye çıkmadan önce belirli bir süre kıdemli meslektaşları nezaretinde işlemleri izleyecek. Sonrasındaki sınavı geçerlerse hâkim-savcı cüppesi giyecekler. Yeni yargı vizyonu çerçevesinde Türkiye Adalet Akademisi’ndeki hâkim-savcı adaylarının eğitim müfredatı da değişiyor öğrenci profili de. Aralarında Bilkent, Koç ve Galatasaray gibi üniversitelerden mezunlar var.

13.01.2020

İşe meslek lisesi ile başlasak nasıl olur?

BURSA, son yıllarda Mesleki Eğitime büyük önem vermeye başladı.

9.01.2020

‘Denizyıldızı’ akşam korku sokağı oluyor

Okurumuz Erman Becerikli, Kıymet Sokak karanlıktan kurtuldu ancak “Denizyıldızı Sokak akşam olunca korku sokağı olmaktan kurtulamayacak sanırım” derken, UEDAŞ’a çağrıda bulundu.

13.12.2019

‘Memleket meselesi’ her zaman gündemde

 İZMİR Ticaret Odası Meclisi Başkanı Selami Özpoyraz’ı anımsadım.

23.11.2019