MENÜ

Mescid I Aksa

Mescid I Aksa ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mescid I Aksa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mescid I Aksa haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.327 Mescid I Aksa haberi bulunmuştur.

Mescid I Aksa Haberleri

Türk asıllı Hollandalı vekile Kudüs’te gözaltı

Türk asıllı Hollandalı vekile Kudüs’te gözaltı

İSRAİL güçlerince işgal altındaki Doğu Kudüs’te dün sabah gözaltına alınan Türk kökenli Hollanda milletvekili Tunahan Kuzu daha sonra serbest bırakıldı.

18.05.2019Dünya
Türk kökenli milletvekili Kudüste gözaltına alındı

Türk kökenli milletvekili Kudüs'te gözaltına alındı

Hollanda milletvekili Tunahan Kuzu, işgal altındaki Doğu Kudüs'te gözaltına alındı.

17.05.2019Dünya
İsrail polisinden Mescid-i Aksaya baskın

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

12.05.2019Dünya
Filistinliler engel tanımadı

Filistinliler engel tanımadı

Filistinliler, İsrail’in çıkardığı zorluklar ve engellere rağmen ramazan ayının ilk cuma namazını kılmak için Mescid-i Aksa’ya akın etti.

11.05.2019Dünya
Bursa ezan saatleri 2019 Bursada iftar saat kaçta

Bursa ezan saatleri 2019! Bursa'da iftar saat kaçta?

Bursa'da ezan ve iftar saatleri Ramazan ayının ilk gününde birçok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. İftar saatlerine göre planlarını şekillendirecek olan vatandaşlar, internet üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı iftar vakitleri bilgilerini sorguluyor. İşte, Bursa iftar saatleri ve 2019 imsakiye bilgileri

6.05.2019Gündem
Bugün kandil mi Bugün hangi kandil

Bugün kandil mi? Bugün hangi kandil?

19 Nisan Cuma gününden itibaren, internette yer alan haberler ve sosyal medyada kandil mesajlarının paylaşılması ile beraber, bazı vatandaşlar bugünün kandil olup olmadığını merak etmeye başladı. Sevdiklerinden SMS ile kandil mesajları alan vatandaşlar, 'Bugün kandil mi' 'Bugün hangi kandil?' gibi sorularına yanıt arıyor. İşte, internette araştırılan o konularla ilgili detaylar....

19.04.2019Gündem
Mescid-i Aksada yangın çıktı

Mescid-i Aksa'da yangın çıktı

İşgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’daki bir güvenlik kabininde yangın çıktı.

16.04.2019Dünya
İsrail polisi Kudüs’te Filistinli gençleri ve çocukları gözaltına aldı

İsrail polisi Kudüs’te Filistinli gençleri ve çocukları gözaltına aldı

İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs’ün çeşitli bölgelerinden biri çocuk 3 Filistinliyi gözaltına alırken, 4 Filistinli çocuğa da ev hapsi verdi.

10.04.2019Dünya
İsrailli aşırı sağcı milletvekilinden Mescid-i Aksaya baskın

İsrailli aşırı sağcı milletvekilinden Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki Likud Partisi Milletvekili Haham Yehuda Glick, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

4.04.2019Dünya
Arap Birliğinden İsraile Kudüs uyarısı

Arap Birliği'nden İsrail'e Kudüs uyarısı

Arap Birliği, Kudüs'ün demografik yapısını değiştirme girişimleri nedeniyle İsrail yönetimini uyardı.

3.04.2019Dünya
Bahçeliden Miraç Kandili mesajı

Bahçeli'den Miraç Kandili mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Miraç Kandili için paylaştığı mesajda, "Kalpleri ile dilleri arasında uçurumlar bulunan, taktıkları maskelerin altında günahkar yüzler taşıyan, iyi gibi görünüp kötülüğe hizmet eden kim varsa günü saati geldiğinde maşeri vicdana hesap vereceklerdir. Melanetin Truva Atlarının iki cihanda da yatacak yerleri olmayacaktır" dedi.

2.04.2019Gündem
Miraç nedir Miraç isminin anlamı ne

Miraç nedir? Miraç isminin anlamı ne?

Dini bir terim olan Miraç, son yıllarda bebeklere de isim olarak konuyor. Miraç, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2018 yılında doğan bebeklere en çok verilen isimleri arasında da yer alıyor. Peki, Miraç nedir, anlamı ne?

2.04.2019Gündem
Recep ayının 27nci gecesi Miraç Kandili mesajlarla hatırlatılıyor - İşte resimli kandil mesajları

Recep ayının 27'nci gecesi 'Miraç Kandili' mesajlarla hatırlatılıyor - İşte resimli kandil mesajları

Miraç Kandili, 8 Mart'ta başlayan 'üç aylar'ın ilki olan recep ayının 27'nci gecesine denk geliyor. Dini vecibelerin arttığı, çeşitli etkinliklerin gerçekleştiği Miraç Kandili'nin en yaygın geleneklerinden biri de kandil mesajları. Vatandaşlar, Miraç Kandili'nin gelmesiyle sevdikleri ve akrabalarının kandilini kutlamak için daha önce kullanılmamış yeni ve farklı kandil mesajlarını araştırıyor. İşte henüz aradığı mesajı bulamamış olanlar için resimli Miraç Kandili mesajları

2.04.2019Gündem
Miraç Kandili ibadetleri neler Miraç Kandilinde yapılması gerekenler

Miraç Kandili ibadetleri neler? Miraç Kandili'nde yapılması gerekenler

Bu yıl 2 Nisan'a denk gelen Miraç Kandili, İslam dünyası için büyük öneme sahip üç aylardan, recep ayının 27. gecesi idrak ediliyor. Bu mübarek gecede Rabbimizden günahlarımızın mağfiretini isteyerek gündüzünün oruç, gecesinin namazla ve ibadetlerle geçirilmesi tavsiye edilir. Peki, Miraç Kandili nasıl ibadet edilir?

2.04.2019Gündem
Filistin hükümeti ve Hamastan Brezilyaya tepki

Filistin hükümeti ve Hamas'tan Brezilya'ya tepki

Filistin hükümeti ve Hamas, Brezilya'nın Kudüs'te diplomatik ofis açmasını ve Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Mescid-i Aksa'nın batı duvarı olan Burak Duvarı'nı (Ağlama Duvarı) ziyaretini kınadı.

2.04.2019Dünya
2019 Miraç Kandili ne zaman Miraç Kandili’nin önemi

2019 Miraç Kandili ne zaman? Miraç Kandili’nin önemi

Recep ayının 27. gecesi olarak bilinen ve Hz. Muhammed’in Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olan mübarek Miraç Kandili’ne kısa süre kaldı. İslam dünyası için önemli olan ve Müslümanların bol ibadet edeceği Miraç Kandili’nin tarihi milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Peki, 2019 Miraç Kandili ne zaman?

31.03.2019Gündem
Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek

Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek?

İslam alemi için en önemli günlerden birisi olan Miraç Kandili, Recep ayının 27. gecesi ibadetlerle idrak edilecek. Bu özel günde ibadet ve dua edecek vatandaşlar, Miraç Kandili'nin 2019'da hangi tarihe denk geleceğini araştırıyor. Peki, Miraç Kandili ne zaman?

30.03.2019Gündem
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksaya baskın

Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail polisinin eşlik ettiği onlarca fanatik Yahudi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın yaptı.

28.03.2019Dünya
Miraç Kandili için günler kaldı... 2019 Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek

Miraç Kandili için günler kaldı... 2019 Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek?

Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek sorusu, araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Bu önemli günleri ibadet ederek geçirmek isteyen Müslümanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2019 Miraç Kandili tarihini sorgulamaya başladı. Peki, Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte, bu güne özel olarak yapılabilecek ibadetler

28.03.2019Gündem
Gazzede tedirgin bekleyiş

Gazze'de tedirgin bekleyiş

Abluka altındaki Gazze Şeridi'nden atılan bir roketin İsrail'in başkenti Tel Aviv'in kuzeyindeki bölgede bir eve düşmesinin ardından İsrail tarafından çeşitli açıklamalar gelirken, Gazze'deki tedirgin bekleyiş sürüyor.

25.03.2019Dünya
Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek 2019 Miraç Kandili tarihi

Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek? 2019 Miraç Kandili tarihi

Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili’nin 2019 tarihi için geri sayım devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Miraç Kandili dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Peki, Miraç Kandili ne zaman?

25.03.2019Gündem
Kriz haftası

Kriz haftası

ABD Başkanı Trump’ın ‘Golan Tepeleri üzerinde İsrail’in egemenliğini tanıma zamanı’ diye tweet atmasının ardından İsrail Başbakanı Netanyahu, yarın görüşme için Beyaz Saray’a gidiyor. 9 Nisan’da yapılacak seçimler öncesinde Netanyahu, Trump ile görüşecek. Trump’ın bir başkanlık kararnamesiyle Golan’ı resmen İsrail toprağı ilan edeceği öne sürülüyor.

24.03.2019Dünya
BBP lideri Destici: HDPnin kazanma ihtimalinin olduğu yerlerde...

BBP lideri Destici: "HDP'nin kazanma ihtimalinin olduğu yerlerde..."

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Özellikle PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP’nin 2014 yılında kazandığı Doğu ve Güneydoğu illerinde ve daha sonrasında kayyumlar atanan iller başta olmak üzere onların kazanma ihtimalinin olduğu yerlerde BBP olarak hangi partinin adayı orada güçlüyse onu destekleyeceğiz." dedi.

21.03.2019Gündem
Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek

Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek?

Üç ayların içinde yer alan ikinci kandil olan Miraç Kandili’nin idrak edilmesine kısa bir zaman kaldı. İslam dünyası için oldukça önemli olan Miraç Kandili'nin tarihi, milyonlarca Müslüman tarafından araştırılıyor. Peki, Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek?

18.03.2019Gündem
İstanbul’un ilk fotoğrafları New Yorkta

İstanbul’un ilk fotoğrafları New York'ta

Fransız fotoğrafçı Girault de Prangey'nin çektiği ve ‘İstanbul'un ilk fotoğrafları’ olarak nitelendirilen 176 yıllık kareler, ABD’nin en önemli müzelerinden New York Metropolitan Sanat Müzesi'nde sergileniyor.

18.03.2019Kitap Sanat
İstanbulun bilinen ilk fotoğrafları New Yorkta sergileniyor

İstanbul'un bilinen ilk fotoğrafları New York'ta sergileniyor

Fransız fotoğrafçı Girault de Prangey'in çektiği ve "İstanbul'un ilk fotoğrafları" olarak nitelendirilen 176 yıllık kareler, New York Metropolitan Sanat Müzesi'nde sergileniyor.

18.03.2019Keyif
İsrail mahkemesinden Rahmet Kapısını kapatma kararı

İsrail mahkemesinden "Rahmet Kapısı'nı kapatma" kararı

İsrail mahkemesi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'nın doğu surlarındaki Rahmet Kapısı'nın geçici olarak kapatılması yönünde karar verdi.

17.03.2019Dünya
Irkçı siyaset saldırıya zemin hazırlıyor

Irkçı siyaset saldırıya zemin hazırlıyor

Yerel seçim için son iki haftaya girildi. Miting meydanlarına ‘beka sorunu’ söylemi damgasını vurdu. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’a göre son altı yıldır yaşanan olaylarla eski Türkiye’nin siyasi iktidarlarından biri karşılaşmış olsaydı alır şapkasını giderdi. Kurtulmuş ile buluştuk, S400’den ‘ezan krizi’ne, AB’nin kararından Yeni Zelanda’daki korkunç saldırıya gündemi konuştuk. Kurtulmuş, bu saldırganın dünyadaki gelişen aşırı sağcı faşist ideolojiden etkilendiği ve eylemiyle de bu tür etkilenmelere açık olan gençleri motive ettiğini söyledi.

17.03.2019Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Camilere vahşice saldırıyı şiddetle lanetliyorum

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Camilere vahşice saldırıyı şiddetle lanetliyorum

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "İslamofobi, bir akıl tutulmasıdır ve ardında kirli çıkar ilişkileri ve ırkçılık barındıran ciddi bir insanlık suçudur." dedi.

15.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Denizlide çok ciddi bir yanlış yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Denizli'de çok ciddi bir yanlış yaptı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. MHP lideri Bahçeli ile İstanbul, Ankara ve İzmir mitinglerinin yapılacağını söyleyen Erdoğan, İYİ Parti lideri Meral Akşener için de "Denizli'de çok ciddi bir yanlış yaptı. 'Cumhurbaşkanının terörist dediği Denizliler' dedi. Ardından Aydın'a geçti, 'Cumhurbaşkanının terörist dediği Aydınlı vatandaşlarım' ifadesini kullandı. Tayyip Erdoğan böyle bir şeye tahammül edemez. Hiçbir vatandaşıma kalkıp da terörist diyecek kadar bu işlerin farkında olmayacak birisi değilim, daha kaba bir ifadeyle enayi değilim." ifadelerini kullandı.

14.03.2019Gündem
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksaya baskın

Fanatik Yahudiler'den Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail polisi korumasındaki 240 fanatik Yahudi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

14.03.2019Dünya
Arap Birliği İsrailin Aksadaki ihlallerini kınadı

Arap Birliği İsrail'in Aksa'daki ihlallerini kınadı

Arap Birliği, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik mükerrer ihlallerini kınayarak, Filistinlilerin direnişine mali destek verilmesi çağrısında bulundu.

14.03.2019Dünya
Mescid-i Aksanın kapıları yeniden açıldı

Mescid-i Aksa'nın kapıları yeniden açıldı

İsrail polisi tarafından dün tüm kapıları kapatılan Mescid-i Aksa yeniden açıldı.

13.03.2019Dünya
BM yetkilisinden İsrail polisinin Aksaya müdahalesine tepki

BM yetkilisinden 'İsrail polisinin Aksa'ya müdahalesine' tepki

Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'nın imamlarına ve görevlilerine saldırarak, Harem-i Şerif'in kapılarını kapatmasına tepki gösterdi.

13.03.2019Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan İsraile sert tepki

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e sert tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki saldırıları ile ilgili açıklamada bulundu.

12.03.2019Dünya
İsrail polisinden Mescid-i Aksada provokatif hareket

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'da provokatif hareket

İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın Rahmet Kapısı'ndaki provokatif hareketi AA kameralarına takıldı.İsrail Tarihi Eserler Kurumu'ndan bir heyetle Mescid-i Aksa'nın Rahmet Kapısı'na gelen bir grup İsrail polisi, Rahmet Kapısı'ndaki mescide postallarıyla girdi.Harem-i Şerif'e baskın düzenleyen fanatik Yahudilerle kutsal mabede giren İsrailli yetkililer, polis korumasında Rahmet Kapısı'nın iç alan ölçümlerini alarak fotoğraflarını çekti. İsrailli yetkililerin Rahmet Kapısı'ndaki "çalışmalarını" durdurmak isteyen Mescid-i Aksa görevlilerini engelleyen İsrail polisi, Rahmet Kapısı'nda gerginlik yaşanmasına neden oldu.Dün sabah saatlerinde gerçekleşen olay, anbean AA kameralarına yansıdı.

12.03.2019Haber
Son dakika... İsrail Harem-i Şerif’in bazı kapılarını kapattı

Son dakika... İsrail Harem-i Şerif’in bazı kapılarını kapattı

Kubbetu's Sahra’ya baskın düzenleyen İsrail polisi, Mescid-i Aksa’nın imamlarına ve görevlilerine saldırdı, Harem-i Şerif’in bazı kapılarını kapattı.

12.03.2019Dünya
Miraç Kandili ne zaman 2019 Miraç Kandili tarihi

Miraç Kandili ne zaman? 2019 Miraç Kandili tarihi

Mübarek üç ayların başlaması ve yılın ilk kandili olan Regaip Kandili’nin idrak edilmesi ardından gözler Miraç Kandili’ne çevrildi. Bu yılın ikinci kandili Miraç Kandili olacak. Kullukta ve insani değerlerde en yüce mertebelere yükselişi simgeleyen Miraç Gecesi her yıl olduğu gibi bu yıl da ibadetler ve dualarla geçecek. Peki, Miraç Kandili ne zaman?

12.03.2019Gündem
Mescid-i Aksa İmamından çağrı

'Mescid-i Aksa İmamı'ndan çağrı

Aksa İmamı Şeyh İsmail Navahde, Mescid-i Aksa’nın, Kudüs’ün ve mukaddesatının her gün acımasız saldırıya maruz kaldığını belirterek, "acilen kurtarılması" çağrısında bulundu.

8.03.2019Dünya
İsrail, Mescidi Aksadan uzaklaştırma cezalarına devam ediyor

İsrail, Mescidi Aksa'dan uzaklaştırma cezalarına devam ediyor

İsrail makamları şubat ayında 133 Filistinliye Mescidi Aksa'dan uzaklaştırma cezası verdi.

5.03.2019Dünya
İsrailli bakan Mescid-i Aksayı bastı

İsrailli bakan Mescid-i Aksa'yı bastı

İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel ve beraberindeki bir grup fanatik Yahudi, İsrail polisi korumasında Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

26.02.2019Dünya
İsrail polisi Aksanın Rahmet Kapısını açan Şeyh Selhebi gözaltına aldı

İsrail polisi Aksa'nın Rahmet Kapısı'nı açan Şeyh Selheb'i gözaltına aldı

İsrail polisi, Kudüs Yüksek İslami Vakıflar Konseyi Başkanı Şeyh Abdülazim Selheb ile Mescid-i Aksa'nın eski Müdürü Şeyh Nacih Bukeyrat'ı gözaltına aldı.

24.02.2019Dünya
Katardan İsraile kınama

Katar'dan İsrail'e kınama

Katar Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik uyguladığı politika şiddetle kınandı.

21.02.2019Dünya
İsrail bölgeyi dini çatışmaya sürüklüyor

"İsrail bölgeyi dini çatışmaya sürüklüyor"

Filistin Devlet Başkanlığı, İsrail'in Filistin halkına ve kutsal değerlerine yönelik ihlalleriyle bölgeyi "dini çatışmaya" sürüklediği uyarısı yaptı.

20.02.2019Dünya
İsrail polisi Mescid-i Aksada nöbet tutan cemaate saldırdı

İsrail polisi Mescid-i Aksa'da nöbet tutan cemaate saldırdı

İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinli cemaate saldırısı sonucu çok sayıda kişi yaralandı.

20.02.2019Dünya
Mescid-i Aksadaki kötüye gidişin sorumlusu İsrail

"Mescid-i Aksa'daki kötüye gidişin sorumlusu İsrail"

Filistin Devlet Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail hükümeti baskıcı ve keyfi politikalarını sürdürmemesi, halkın duyguları ve ortaya çıkabilecek tepkileri alevlendirmemesi konusunda uyarıldı.

19.02.2019Dünya
Son dakika... İsrail, Mescid-i Aksanın tüm kapılarını kapattı

Son dakika... İsrail, Mescid-i Aksa'nın tüm kapılarını kapattı

İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'nın tüm kapılarını kapattı. İsrail güçleri Mescid-i Aksa'nın kapılarını bir süre sonra tekrar açtı.

18.02.2019Dünya
Ağlama Duvarı için İslami vakıf fetvası

Ağlama Duvarı için 'İslami vakıf' fetvası

Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Mescid-i Aksa'nın güneybatı duvarı olan Ağlama Duvarı'nın (Burak) İslami vakıf olduğu yönünde fetva verdi.

12.02.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Kudüs ve Filistin sorunu

Dışişleri Bakanlığı’nda görev gördüğüm 37 yıl boyunca Kudüs’ü birçok kez ziyaret etme fırsatı buldum. İsrail’de Büyükelçi olduğum dönem de bana Kudüs’ü daha iyi, yakından tanıma imkanı verdi. Kudüs bende daima çekici, tarihiyle çarpıcı, dini yapılarıyla büyüleyici bir şehir izlenimi bıraktı.

23.04.2019

Bir an aklıma Cübbeli’nin yanmaz kefeni geldi

Yılmaz Özdil’in meşhur ‘Atatürk’ kitabının son ve lüks versiyonu, Kırmızı Kedi Yayınları’nın verdiği bilgiye göre:

21.01.2019