MENÜ

Meral Camcı

Meral Camcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meral Camcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25 Meral Camcı haberi bulunmuştur.

Meral Camcı Haberleri

Bildiriye imza atan akademisyenlerden açıklama

Bildiriye imza atan akademisyenlerden açıklama

İstanbul Barış İçin Akademisyenleri İnisiyatifi, 11 Ocak’ta paylaştıkları "Bu Suça Ortak Olmayacağız" bildirisinin ardından süreçteki gelişmeler hakkında bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Eğitim Sen 6 No’lu Şubesinde gerçekleştirilen toplantıda bildiriye imza atan akademisyenlerden Esra Mungan, Muzaffer Kaya, Kıvanç Ersoy ve Meral Camcı basın açıklamasını sırayla okudu.

10.03.2016Gündem
Bu suça ortak olmayacağız bildirisini imzalayan 3 akademisyene gözaltı

'Bu suça ortak olmayacağız' bildirisini imzalayan 3 akademisyene gözaltı

Güneydoğu’daki olaylarla ilgili olarak "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye imza attıkları gerekçesiyle 4 akademisyen hakkında gözaltı kararı verildi. Akademisyenlerden 3’ü gözaltına alındı.

14.03.2016Gündem
3 akademisyen için tutuklama talebi

3 akademisyen için tutuklama talebi

'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı bildiriyi imzalayan akademisyenler Esra Mungan, Muzaffer Kaya ve Kıvanç Ersoy, "terör örgütü propagandası yapmak" ve TCK 301. maddesinde yer alan, "Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve organlarını aşağılamak" suçundan tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

15.03.2016Gündem
3 tutuklu akademisyene Boğaziçi desteği

3 tutuklu akademisyene Boğaziçi desteği

Boğaziçi Üniversitesi’nden yaklaşık 100 öğretim üyesi, ‘Bu Suça Ortak Olmayacağız’ başlıklı bildiriye imza atan meslektaşları Esra Mungan, Muzaffer Kaya ve Kıvanç Ersoy’un tutuklanmasına tepki gösterdi. Akademisyenler “Meslektaşlarımızın acilen serbest bırakılmasını ve öğrencilerine kavuşabilmelerini talep ediyoruz” dedi.

18.03.2016Gündem
Hakkında yakalama kararı bulunan akademisyen Meral Camcı Türkiyeye döndü

Hakkında yakalama kararı bulunan akademisyen Meral Camcı Türkiye'ye döndü

Haklarında yakalama kararı çıkartılan 4 akademisyenden Meral Camcı bugün Fransa'dan Türkiye'ye döndü.

30.03.2016Gündem
Akademisyen Meral Camcıya tutuklama istemi

Akademisyen Meral Camcı'ya tutuklama istemi

‘Bu suça ortak olmayacağız’' başlıklı bildiriye imza attıkları için tutuklanan üç akademisyenle birlikte hakkında yakalama kararı çıkarılan akademisyen Meral Camcı tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi

31.03.2016Gündem
Akademisyen Meral Camcı da tutuklandı

Akademisyen Meral Camcı da tutuklandı

Akademisyen Meral Camcı sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Camcı hakkında 'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı bildiriye imza attığı için daha önce tutuklanan üç akademisyenler beraber yakalama kararı çıkartılmıştı.

31.03.2016Gündem
Bilim akademisi: Tutuksuz yargılayın

Bilim akademisi: Tutuksuz yargılayın

TÜRKİYE’nin önde gelen bilim insanlarının yer aldığı Bilim Akademisi Yönetim Kurulu, ‘Bu Suça Ortak Olmayacağız’ bildirisine imza atan akademislerler Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan, Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı, Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya ve Doç. Dr. Kıvanç Ersoy’un tutuksuz yargılanması çağrısı yaptı.

19.04.2016Gündem
Akademisyenlere tahliye kararı

Akademisyenlere tahliye kararı

"Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye imza attıkları gerekçesiyle gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan, akademisyenler Esra Mungan, Muzaffer Kaya, Kıvanç Ersoy ve Meral Camcı hakim karşısına çıktı. Duruşmada savcı, 4 akademisyenin tahliyesini istedi. Mahkeme de adli kontrol şartı olmaksızın akademisyenlerin tahliyesine karar verdi.

22.04.2016Gündem
Akademisyenlere tahliye kararı çıktı

Akademisyenlere tahliye kararı çıktı

"Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye imza attıkları gerekçesiyle gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan 4 akademisyenin ilk duruşmada tahliyelerine karar verildi. Karar sonrası Yrd. Doç. Esra Mungan ve Yrd. Doç. Meral Camcı Bakırköy  Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan çıktı.

22.04.2016Haber
Yargılama durdu, tahliye çıktı

Yargılama durdu, tahliye çıktı

‘Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı bildiriye imza attıktan sonra, metnin arkasında olduklarına dair açıklama yaptıkları için tutuklanan 4 akademisyen ilk duruşmada tahliye edildi. Suçlamanın, TCK’nın 301. maddesinde düzenlenen ‘Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama’ kapsamında kalma ihtimali nedeniyle yargılama için Adalet Bakanlığı’ndan izin alınması amacıyla yargılamanın durdurulmasına karar verildi.

22.04.2016Gündem
Akademisyenlerin davası ertelendi

Akademisyenlerin davası ertelendi

"Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildirinin imzacısı 4 akademisyenin, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılandığı davanın 2’nci duruşması dosyanın Adalet Bakanlığı’ndan gelmemesi nedeniyle ertelendi.

27.09.2016Gündem
Akademisyenlerin beraat talebine ret

Akademisyenlerin beraat talebine ret

‘BU Suça Ortak Olmayacağız’ bildirisine imza attıkları gerekçesiyle ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ iddiasıyla haklarında ayrı ayrı dava açılan ve tutuksuz yargılanan 10 akademisyen dün İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıktı.

5.12.2017Gündem
Barış için akademisyenler hakkında 7.5 yıl istendi

'Barış için akademisyenler' hakkında 7.5 yıl istendi

‘BARIŞ İçin Akademisyenler'in "bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza attıkları gerekçesiyle "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılanan akademisyenler Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan, Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı, Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya ve Doç. Dr. Kıvanç Ersoy hakkında savcı mütalaasını bildirdi. Savcı, akademisyenler hakkında 1.5 yıldan 7.5 yıla kadar hapis cezası talep etti.

9.10.2018Gündem
Başkentte elektrik kesintisi

Başkentte elektrik kesintisi

Şebekelerde deplase, tesis, tadilat, bakım, onarım, alçak gerilim panolarının değişimi ve trafoların tesisleri ile güç artırımı çalışmaları nedeniyle 18, 19, 20 Aralık'ta Ankara'nın bazı yerlerine elektrik verilemeyecek.

16.12.2005Gündem
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.08.2010Gündem
611 akademisyenden ifade özgürlüğü bildirisi

611 akademisyenden ifade özgürlüğü bildirisi

Türkiye’de yaşanan son tartışmaların ardından, farklı üniversitelerden 611 profesör, doçent ve yardımcı doçent bir bildiri yayınladı. Aralarında Prof. Dr. Daron Acemoğlu ve Prof. Dr. Dani Rodrik dahil dünyaca ünlü akademisyenlerin de bulunduğu grup, fikir ve ifade özgürlüğü vurgusu yaptı.

18.01.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Aşk, yalnızlıktan korur

UNICEF’in Suriyeli çocuklar ile ilgili raporuna göre, iç savaş sırasında doğan çocukların sayısı 3 milyon 700 bine ulaştı.

1.04.2016