MENÜ

Menapoz

Menapoz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Menapoz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Menapoz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 286 Menapoz haberi bulunmuştur.

Menapoz Haberleri

Hamilelikte Yaşanan Diş Eti Problemleri Erken Doğuma Sebep Olabilir

Hamilelikte Yaşanan Diş Eti Problemleri Erken Doğuma Sebep Olabilir!

“Yapılan bazı çalışmalarda, hamilelik döneminde yaşanan diş eti problemlerinin; erken veya düşük ağırlıklı doğuma neden olabileceği gösterilmiştir” diyen Periodontoloji Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Ekin Beşiroğlu, anne adaylarını bilgilendirdi.

Yorgunluğun 20 Sebebine Dikkat

Yorgunluğun 20 Sebebine Dikkat!

İç hastalıkları-endokronoloji ve matabolizma bölümünden, Prof. Dr. Haluk Sargın pek çoğumuzun yaşadığı kronik yorgunlukla savaşta adım adım öneriler getiriyor...

Adet söktürücü besinler ve bitkiler neler

Adet söktürücü besinler ve bitkiler neler?

Kadınların en büyük korkularından biri önemli tarihlerin adet dönemiyle çakışmasıdır. Öte yandan aşırı stres ve kilo kaybı gibi birçok nedenle adet dönemi gecikebilir, bu durum psikolojik ve fiziksel sorunları da beraberinde getirir. Ancak bazı besinlerle adet süreci hızlandırılabilir. Peki, adet söktürücü besinler ve bitkiler neler?

27.09.2018Gündem
Rahim kanseri nedir Rahim kanseri belirtileri

Rahim kanseri nedir? Rahim kanseri belirtileri

Rahim kanserinin dünyada ve ülkemizde en sık görülen 10 kanser türü içinde, kadın kanserleri arasında ise ilk 4 hastalık arasında yer aldığı biliniyor. Rahim kanserlerinin yaklaşık yüzde 25'i menopoz öncesi, yüzde 5'i de 40 yaş altında görülüyor. Hastalığın en önemli belirtisi düzensiz kanamadır. Peki, rahim kanseri nedir? Rahim kanseri belirtileri neler?

19.07.2018Gündem
Rahim ağzı kanseri nedir Rahim ağzı kanseri belirtileri

Rahim ağzı kanseri nedir? Rahim ağzı kanseri belirtileri

Kadın kanserlerinde ilk sıralarda yer alan rahim ağzı kanseri, tıp dünyasında serviks kanseri olarak da biliniyor. Dünyada yılda 500 bin kadına rahim ağzı kanseri tanısı konulduğunu ve bu kişilerin yarısının hayatını kaybettiğini söyleyen uzmanlar, Türkiye'de de yılda yaklaşık bin 800 kadına rahim ağzı kanseri teşhisi konulduğunu belirtiyor. Peki, Rahim ağzı kanseri nedir? Rahim ağzı kanseri belirtileri neler?

19.07.2018Gündem
Saç dökülmesi neden olur Saç ekiminde nelere dikkat edilmelidir

Saç dökülmesi neden olur? Saç ekiminde nelere dikkat edilmelidir?

Saç dökülmesi, ergenlik dönemini tamamlayan her erkeğin karşılaştığı problemler arasında yer alabilmektedir. Genetik problemler dolayısıyla ortaya çıkabilen saç dökülmesi, kadınlarda da karşılaşılabilen sorunlar olabilmektedir. Peki, saç dökülmesi neden olur? İşte, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre saç ekiminde dikkat edilmesi gereken hususlar ve saç kaybının bazı nedenleri

18.07.2018Gündem
Menopoza iğne sapla

Menopoza iğne sapla

Özellikle menopoza giren kadınların en büyük şikayetlerinden biri olan ‘sıcak basması’ ve ‘gece terlemeleri’nin çözümünün geleneksel Çin tıbbı tedavisi olan ‘akupunktur’ olabileceği iddia edildi.

8.04.2018Dünya
Hafızanız üzerinde etkisi olan 5 ilginç durum

Hafızanız üzerinde etkisi olan 5 ilginç durum

Hafıza hayatınızda gördüğünüz her görüntüyü sesi, kokuyu kayıt altına alan bir depodur. Geliştirmek de, zayıflatmak da sizin elinizdedir. Ancak sizin elinizde olmadan hafızanız üzerinde etkisi olan bazı durumlar vardır.

21.02.2018Hayat
Yumurta Kabuğunu Sakın Çöpe Atmayın

Yumurta Kabuğunu Sakın Çöpe Atmayın!

Yumurta kabuğu ne kadar kalsiyum içeriyor? Yumurta kabuğu yemek güvenli mi, nasıl tüketilmeli? Diyetisyen Emre Uzun, vücudun kalsiyum eksikliğini gidermenin en pratik ve en ekonomik yolunu paylaşıyor...

Kalın bağırsak kanseri neden olur

Kalın bağırsak kanseri neden olur?

Kolorektal cerrahi ve proktoloji (bağırsak ve makat hastalıkları) alanında çalışan Prof. Dr. Korhan Taviloğlu, kalın bağırsak kanseri hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

29.06.2017Sağlık
Türk doktor Bahar Uslu adını tıp literatürüne yazdırdı

Türk doktor Bahar Uslu adını tıp literatürüne yazdırdı

ABD'nin önde gelen eğitim ve araştırma kurumlarından birisi olan Yale Üniversitesi'nde görev yapan Türk doktor Bahar Uslu, adını uluslararası tıp literatürüne yazdırdı.

2.03.2017Sağlık
Ruh bedene sığmayınca

Ruh bedene sığmayınca

Thomas Mann ‘Aldanan Kadın’da beden ve ruh ilişkisi, yaşlılık, yaşam ve ölüm temalarının pek çoğuna temas ediyor. Bu uzun hikâyenin çağdaş feminist araştırmalarda sıklıkla kaynak gösterilmesini, güncelliğini yitirmemesinin kanıtı olarak kabul edebiliriz...

3.02.2017Kitap Sanat
Menapoz- Sayarak Zayıfla

Menapoz- Sayarak Zayıfla

Doktor Ayça Kaya, bu hafta menapozu anlattı.

Yumurta dondurmak için geç kalmayın

Yumurta dondurmak için geç kalmayın

Çocuk sahibi olmak isteyen ama kariyer hedeflerinden vazgeçemeyen ya da erken menopoz riski taşıyan kadınlar için son dönemde akla gelen ilk seçeneklerden birisi yumurta dondurmak. Böyle bir durumda dondurma işlemi gerçekleştirmek isteyen anne adayları vakit kaybetmeden işlemi yaptırabilecekleri sağlık kuruluşlarının yolunu tutuyor.

5.10.2016Sağlık
Göğüsleri dikleştiren 6 egzersiz

Göğüsleri dikleştiren 6 egzersiz

Emzirme, kilo değişimi gibi sebeplere bağlı olarak değişen göğüs formunu eski haline getirmek için egzersiz şart!

12.07.2016Sağlık
Saç dökülmesi kaç tip olur

Saç dökülmesi kaç tip olur?

Kış mevsimini arkamızda bıraktığımız bu günlerde mevsim değişikliğine bağlı olarak saç dökülmesi ile ilgili şikayetlerde artmaktadır. Saçlar insanların karakteristik özelliklerindendir. Saç kayıpları hem kadınlarda hem erkeklerde önemsenmektedir.

13.05.2016Sağlık
Rahim ağzı kanseri ve HPV aşısı

Rahim ağzı kanseri ve HPV aşısı

Rahim ağzı kanseri, smear tarama programları ve erken dönem lezyonlarının etkin tedavisinin mümkün olması nedeniyle önlenebilir bir kanser türü olarak kabul edilir.

25.04.2016Sağlık
Kadınlarda orta yaş krizi

Kadınlarda orta yaş krizi

Artık ömür çok uzadı ve 19. yüzyıl’da kullanılan kavramlar da değişti; yaşlanmak yerine, yaş almak söylemini kullanmayı tercih eder olduk. Orta yaş da 40 ile 55 yaşa kadar çıktı.

28.03.2016Sağlık
Mucize Çinkonun Bilinmeyenleri

Mucize Çinkonun Bilinmeyenleri

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi , Sağlıklı Yaşam Merkezi Direktörü Uzm. Dr. Özgür Şamilgil vücudumuzdaki bir çok hormonun sağlıklı bir şekilde görev yapması çinkonun yeterli düzeyde bulunmasına bağlı olduğuna dikkat çekiyor.

Kontrolsüz Diyet

Kontrolsüz Diyet!

Yazı bitirmek üzereyiz. Sonbaharın hüzünlü ve depresif günleri üç beş hafta sonra kapımızı çalacak.

Yazar Sonuçları

Kansere karşı organik gıda

FRANSA’da çoğunluğu kadın 70 bin kişinin yiyip içtikleri beş yıl boyunca takip edilerek bir araştırma yapıldı.

20.05.2019

Kanserde Hormonal Tedavi Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Kanserde hormonoterapi, kanser hücrelerinin büyümesinin yavaşlatılması veya durdurulması amacıyla, kadınlık hormonu (Meme kanseri, yumurtalık kanseri, rahim kanseri) veya erkeklik hormonunun (Prostat kanseri) salgılanması veya salgılanmış hormonun kanser hücrelerinin çoğalmasını sağlayan uyarıcı etkisini engelleyen ilaçlar ile yapılan tedaviye verilen isimdir.

16.04.2019

Meme kanserinde kimler risk altında!

1-31 Ekim, Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı olunca Prof. Dr. Tamer Çolakoğlu ile bir araya gelip, meme kanseri üzerine konuştuk…

8.10.2018

Mezoterapi ile selülite çözüm

ESKİDEN insanlar daha hareketli yaşam içindeydi, kimse kilo veya selülit sorunu yaşamazdı.

24.12.2017

Akupunktur ile rahat menapoz

KADINLARIN 40-65 yaşları arasında vücutlarının doğal bir süreci olarak yaşadıkları ve 5-10 yıl süren, ani terleme, sıcak basmalar, alınganlık, unutkanlık ve uykusuzluk gibi belirtilerle kendini gösteren ‘menapoz dönemi’ni daha rahat geçirmek artık mümkün. “Saydığımız semptomları yaşayan kadınların bu dönemi daha rahat, sıkıntısız ve gördükleri tedavilerin yan etkilerini yaşamadan geçirmelerini sağlamak biz hekimlerin kaçınılmaz görevlerinden” diyen akupunktur uzmanı Dr. Tayfur Yağcı, kadınları kendileriyle barışık olmaya çağırdı.

30.01.2017

Kemiklerinizin sessiz düşmanı

Halk arasında kemik erimesi olarak bilinen osteoporoz, kemik yoğunluğunda azalma, kalitesinde bozulma ile birlikte ortaya çıkan bir iskelet hastalığıdır. Kemik kırılganlığında artışla birlikte en çok omur, kalça ve önkol kırıkları gelişir.

22.01.2017