MENÜ

Mekong Deltası

Mekong Deltası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mekong Deltası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30 Mekong Deltası haberi bulunmuştur.

Mekong Deltası Haberleri

Az para harcayarak keyifli tatil yapabileceğiniz rotalar

Az para harcayarak keyifli tatil yapabileceğiniz rotalar

Vizesiz seyahat edilebilen ülkeler listesi her geçen gün genişliyor. Üstelik hava yolu şirketleri ülkemizden eskiye göre çok daha fazla sayıda destinasyona direkt ulaşım imkânı sağlıyor. Gelişen bu iki koşula karşılık bütçe oluşturmak konusunda kimi zaman zorluklar yaşanabiliyor. Böyle bir durumla karşılaştığınızda az harcayarak keyifli tatil yapabileceğiniz destinasyonlar arayışına giriyorsanız, işinizi kolaylaştırmak adına bazı ülkelere öncelik verebilirsiniz.

29.06.2018Seyahat
Mekongda 100den fazla canlı türü keşfedildi

Mekong'da 100'den fazla canlı türü keşfedildi

Bilim insanları geçen yıl Vietnam, Laos, Myanmar, Tayland ve Kamboçya'yı kapsayan Mekong Deltası'nda aralarında kertenkele ve kamplumbağa türlerinin de olduğu 100'den fazla yeni canlı türünün keşfedildiğini açıkladı.

19.12.2017Dünya
Mekong Deltasında romantizm

Mekong Deltası'nda romantizm

Mekong Deltasını belki ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Mekong Deltası Vietnam’ın Ho Chi Mhi şehrinin güneyinde yer alıyor. Bu sularda yeşil ve canlı doğanın verdiği huzurla yaşamı fark edeceksiniz. İşte size seyahatiniz boyunca rüyada gibi hissedeceğiniz Mekong Deltası gezi rehberi...

30.10.2017Seyahat
Tapınaklar Diyarı Asyadan ilginç rotalar

Tapınaklar Diyarı Asya'dan ilginç rotalar

Gizemli kültürü, egzotik atmosferi ve birbirinden ilginç yerleriyle Asya keşfedilmeye değer rotaların başında geliyor. İşte Asya'da keşfedilecek rotalar...

3.10.2016Seyahat
Yıla anlam kazandıracak 10 yolculuk

Yıla anlam kazandıracak 10 yolculuk

2014’ün unutulmaz bir yıl olmasını, geride güzel anılar bırakmasını istiyorsanız planlarınızı tamamlamak için iki gününüz var. İşte size unutulmayacak yolculuk önerileri...

5.01.2014Seyahat
Rüya gemilerle 5 kıtada 12 rotada rüya yolculuklar

Rüya gemilerle 5 kıtada 12 rotada rüya yolculuklar

Bavulunuzu toplamadan, odanızı değiştirmeden şehirler, ülkeler arası yolculuğa çıkmak istiyorsanız yüzer tatil köyü konforundaki kruvaziyerler sizi bekliyor. Yeter ki siz temanızı seçin: Macera, huzur, lezzet, keşif, güvertede eğlence. Ne ararsanız var...

24.02.2013Seyahat
Hindiçin’in hayat damarı Mekong

Hindiçin’in hayat damarı Mekong

Boylu boyunca akıp gider hiç durmadan, sadece akıp gitmekle kalmaz, geçtiği topraklara yaşam, güç verir.

25.12.2011Seyahat
Birkaç günde 50 yıl yaşlandı

Birkaç günde 50 yıl yaşlandı

Vietnam'da birkaç gün içinde 50 yıl yaşlanan kadın, doktorları şaşkınlık içinde bıraktı.

14.10.2011Gündem
Holbrooke Washingtonda anıldı

Holbrooke Washington'da anıldı

ABD'nin başkenti Washington'da geçen ay geçirdiği kalp rahatsızlığının ardından hayatını kaybeden Amerikalı deneyimli diplomat Richard Holbrooke için anma töreni düzenlendi.

15.01.2011Dünya
ABDli diplomat Holbrooke öldü

ABD'li diplomat Holbrooke öldü

Aort damarındaki yırtık nedeniyle iki ameliyat geçiren ABD'nin Afganistan ve Pakistan Özel Temsilcisi Richard Holbrooke'un, hayata gözlerini yumduğu bildirildi.

14.12.2010Dünya
Gülümseyen insanların fakir ülkesi Kamboçya

Gülümseyen insanların fakir ülkesi Kamboçya

Belma Köylü (43), 19 yıllık turist rehberi. İtalyan ve Japon turistleri Anadolu’nun dört bir yanında gezdiriyor. Kendine ayırdığı zamanlarda da, o turist olarak dünyayı keşfe çıkıyor. Bize geçen yıl yaptığı Vietnam-Kamboçya seyahatinin, 5 günlük Kamboçya bölümünü, ama özellikle üzerinde yüzen bir yaşamın sürüldüğü Tonle Sap Gölü’nü yazdı.

16.11.2008Kelebek
Vietnamda kuş gribi yeniden baş gösterdi

Vietnam'da kuş gribi yeniden baş gösterdi

Vietnam'da kuş gribinin yeniden baş gösterdiği, ülkenin güneyindeki Mekong Deltası'nda iki bölgede bulunan kümes hayvanlarında insanlara bulaşan H5N1 virüsünün tespit edildiği bildirildi.

20.12.2006Dünya
Vietnamda şiddetli yağışlar 42 can aldı

Vietnam'da şiddetli yağışlar 42 can aldı

Vietnam'da bir haftadır süren şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarıyla yıldırım düşmesi sonucu ölenlerin sayısının 42'ye yükseldiği bildirildi.

20.08.2006Gündem
Katrina: Doğal süreçleri bozduk kasırgalar şiddetlendi

Katrina: Doğal süreçleri bozduk kasırgalar şiddetlendi

Bilim, felaketten önce şöyle uyarıyordu: ‘Kenti denizden koruyan Mississippi deltasında bir yıl içinde yetmiş kilometrekarelik bataklık yok olacak. Yaklaşık olarak iki saatte bir yok olan bir hektarlık kara parçasıyla, deltaya akacak ve New Orleans’ı sular altında bırakacak olan sel tehlikesi artmakta.

16.09.2005Spor
Vietnamda sel 5 can aldı

Vietnam'da sel 5 can aldı

Vietnam'ın Mekong Deltası'nda mevsimsel sellerde 5 kişinin öldüğü, 28 bin kişinin yüksek bölgelerde tahliye edildiği bildirildi.

10.09.2005Dünya
Kuş gribi bir can daha aldı

Kuş gribi bir can daha aldı

Vietnam'da bir kişinin daha kuş gribi hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

9.08.2005Gündem
Kuş gribi Vietnamda bir can daha aldı

Kuş gribi Vietnam'da bir can daha aldı

Vietnam'da bir kişinin daha kuş gribi hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi. Vietnam'da bir kişinin daha kuş gribi hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

9.08.2005Gündem
Demokratların son çapkını

Demokratların son çapkını

ABD’de Demokrat Parti’den başkan adaylığı neredeyse kesinleşen John Kerry, renkli bir adam. Kişiliği ve imajıyla Kennedy ve Clinton’ın mirasını taşıyabilecek tipik bir Demokrat

6.03.2004Kelebek
İki JFK aynı karede

İki JFK aynı karede

Demokrat Parti'deki ‘‘Süper Salı’’ ön seçimlerine önde giren John Forbes Kerry ile efsanevi Başkan John Fitzgerald Kennedy arasındaki benzerlik sadece isimlerinin baş harfleri olan ‘‘JFK’’ ile sınırlı değil. Kennedy ile benzer bir geçmişe sahip olan ancak onun kadar karizmatik olmayan Kerry, gençliğinde Jacqueline Kennedy'nin üvey kızkardeşiyle çıkmış.

2.03.2004Dünya
Dakika dakika terör

Dakika dakika terör

ABD, 11 Eylül 2001 sabahına tarihte eşi görülmemiş bir terörist saldırıyla başladı. Şu ana kadarki gelişmelerin dakika dakika seyri...

18.09.2001Dünya
Gezgin

Gezgin

22.01.2000Gündem

Yazar Sonuçları

Mekong Deltası’nda romantizm

Havaalanından indiğimde bindiğim taksiden çılgın görüntüyü dehşetle seyrediyordum. Aracın her yerinden bakımsız, hızlı ve tozlu motosiklet geçiyordu, çok kalabalık ve karışık bir görüntüydü ve kimse sinirlenmiyordu. Hatta ara sıra ben “Eyvah, şimdi çarptı” diye heyecanlanırken taksinin sürücüsü garip garip bana bakıyordu. Galiba korkuma bir anlam verememişti. Ya da benim korkmamdan ötürü korkmuş da olabilirdi. Oranın insanı öyle alışık ki sanki bir lunaparkta çarpışan arabalardaki çocuklar gibi tehlikeyi normalleştirmişler. Sinirlenmek yok ama büyük bir sakinlikle birlikte yoğun dikkat var ve yan gözler de beni izliyor.

14.01.2019