MENÜ

Mehmet Selim Kiraz

Mehmet Selim Kiraz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mehmet Selim Kiraz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mehmet Selim Kiraz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 817 Mehmet Selim Kiraz haberi bulunmuştur.

Mehmet Selim Kiraz Haberleri

Savcı Kiraza yönelik saldırıda yeni gelişme

Savcı Kiraz'a yönelik saldırıda yeni gelişme

AA'nın haberine göre Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında teröristlerce rehin alındıktan sonra şehit edilmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, terör örgütü DHKP/C'nin 9 yöneticisi hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

30.03.2016Gündem
Savcı Kirazın şehit edilmesinde 9 yakalama kararı

Savcı Kiraz'ın şehit edilmesinde 9 yakalama kararı

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında teröristlerce rehin alındıktan sonra şehit edilmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, terör örgütü DHKP/C'nin 9 yöneticisi hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

30.03.2016Gündem
Alo 140 Terör İhbar Hattına ihbar yağdı

Alo 140 Terör İhbar Hattı'na ihbar yağdı

İçişleri Bakanlığınca kurulan "Alo 140 Terör İhbar Hattı"na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor, geçen yıl 31 Ağustos'tan bugüne kadar ihbar hattını arayan 114 bin 495 vatandaş, terör örgütü mensupları ve eylemlerine ilişkin güvenlik güçlerine bilgi verdi.

25.03.2016Gündem
Adliyeye hakim ve savcı kapısından giren avukata 218 TL ceza kesildi

Adliyeye hakim ve savcı kapısından giren avukata 218 TL ceza kesildi

Bursa Adliyesi'ne, hakim ve savcılara ayrılan kapıdan giren iki avukata, "adli işlemler nedeniyle veya kamu güvenliği, kamu düzeni ya da genel sağlığın korunması için verilen emre aykırı hareket etmek"ten 218'er TL para cezası kesildi.

24.03.2016Gündem
Sabancı suikastı zanlısı İsmail Akkol ifade verdi

Sabancı suikastı zanlısı İsmail Akkol ifade verdi

Özdemir Sabancı suikasti sanığı DHKP-C terör örgütü üyesi İsmail Akkol, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında teröristlerce rehin alındıktan sonra şehit edilmesine ilişkin soruşturma kapsamında ifade verdi.

18.03.2016Gündem
Gözyaşlarıyla İstiklal Marşı

Gözyaşlarıyla İstiklal Marşı

İstİklal Marşı’nın Kabulünün 95’inci Yılı ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü’nde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı İstiklal Marşı okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

14.03.2016Gündem
Son 6 yılda 33 Milyon TL kaptırdık

Son 6 yılda 33 Milyon TL kaptırdık

İZMİR Emniyet Müdürlüğü, kentte 2015’te telefon yoluyla 483 kişinin 11.5 milyon TL dolandırıldığını, son 6 yılın bilançosunun ise toplam 33 milyon 176 bin TL olduğunu açıkladı.

12.03.2016Ege
Sabancı suikastı sanığı İsmail Akkolun yakalanması: Önce fotoğraf sonra gözaltı

Sabancı suikastı sanığı İsmail Akkol'un yakalanması: Önce fotoğraf sonra gözaltı

Türkiye’de parmak izi dahi olmayan Sabancı suikastı sanığı İsmail Akkol ile Fadik Adıyaman’ın yakalanması için 100 kişilik ekip 20 gün çalıştı. Zanlıların fotoğrafları çekilip eşleştirildi. Teröristler bu yolla yakalanırken çamurlu ayakkabıları da ele veren bir unsur oldu. Bu arada İsmail Akkol ile Fadik Adıyaman, Özdemir Sabancı suikastı ile ilgili sorgulanmak ve haklarında işlem yapılmak üzere bu sabah getirildiği İstanbul'da adliyeye sevk edildi. İddianame okunmadan savunma yapmayacağını söyleyen Akkol için duruşma savcısı tutuklanmasını talep etti. Akkol duruşmada, “3 gündür dolaylı yollardan hapishanelerde infaz edileceğim söyleniyor. Oysa ben neyle suçlandığımı bilmiyorum” iddiasında bulundu. İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman tutuklandı.

3.02.2016Gündem
Savcıyı rehin alma görüntülerine beraat

Savcıyı rehin alma görüntülerine beraat

Taraf Gazetesi muhabiri Aysun Yazıcı ve dönemin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Tunca İlker Öğreten, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın odasında rehin alınmasıyla ilgili fotoğrafların yayımlanması nedeniyle, “terör örgütü propagandası” suçundan 7,5 yıl hapis istemiyle yargılandıkları davada beraat etti. Aynı suçtan 21 gazeteciye daha dava açılmış, 18’i beraat etmişti.

2.02.2016Gündem
Arabuluculuk Merkezi açıldı

Arabuluculuk Merkezi açıldı

DÜNYANIN en büyük adliyesi olarak bilinen Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda taraflar arasındaki bazı hukuki uyuşmazlıkları mahkemeye yoluna götürmeden çözmek için ‘Arabuluculuk Merkezi’ açıldı.

27.01.2016Gündem
Ustasız açılış

Ustasız açılış

ÇAĞLAYAN’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda yeni yıl resepsiyonu düzenlenirken Ara Güler’in fotoğraflarından oluşan bir sergi de açıldı.

4.01.2016Gündem
18 gazetecinin davası düştü

18 gazetecinin davası düştü

İstanbul Adliyesi’ndeki makamında DHKP-C terör örgütü üyelerince şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın fotoğraflarını yayımladıkları gerekçesiyle 18 gazeteci hakkında açılan dava düştü. 14. Ağır Ceza Mahkemesi, davanın 4 aylık yasal süre içerisinde açılmadığını belirtti.

12.12.2015Gündem
‘Savcının rehin alınması haberdir’

‘Savcının rehin alınması haberdir’

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi’nde bulunan makam odasında 31 Mart 2015 günü DHKP-C’li teröristlerce şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınmasına ilişkin fotoğrafları yayımlayan Hürriyet, Yeniçağ ve Dokuz Sütun gazeteleri hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma sonunda ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan dava açıldı.

8.12.2015Gündem
Bakırköy Adliyesi’ne kurşun geçirmez cam

Bakırköy Adliyesi’ne kurşun geçirmez cam

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın İstanbul Adalet Sarayı’nda teröristler tarafından şehit edilmesinin ardından adliyelerde alınan güvenlik önlemlerine bir yenisi daha eklendi.

27.11.2015Gündem
Grup Yorum konserine izin vermeyen valilikten ilginç gerekçe

Grup Yorum konserine izin vermeyen valilikten ilginç gerekçe

İzmir'in Kınık İlçesi’nde, Maden İşçileri Mücadele Derneği’nin organizasyonunda Grup Yorum’un konseri valilik tarafından yasaklandı. Valiliğin yasaklama kararında Almanya’nın Oberhausen kentindeki konseri yasaklarken Grup Yorum için ’Shengen ülkelerinde, yarattıkları güvenlik sorunu nedeniyle sınır dışı edilmişlerdir’ gerekçesi de gösterildi. Avukat Dinçer Çalım’ın, buna itiraz etmesi üzerine ise, 6’ncı İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verirken, yeni bir gelişme olmazsa konser mahkeme kararıyla yapılacak.

20.11.2015Gündem
Korkunçluğu göstermek için yayınladık

'Korkunçluğu göstermek için yayınladık'

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın, DHKP/C terör örgütü üyelerince makamında rehin alındığı ana ilişkin fotoğrafı yayınlayarak örgüt propagandası yaptıkları iddia edilen 18 gazetecinin yargılanmasına başlandı. Gazeteciler, fotoğrafı, eylemin korkunçluğunu göstermesi açısından habercilik adına yayınladıklarını söyledi.

17.11.2015Gündem
Ankara’da DHKP-C operasyonu

Ankara’da DHKP-C operasyonu

ANKARA Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, uzun süredir takip ettikleri DHKP-C üyelerine operasyon yaptı.

7.10.2015Gündem
Adalet Bakanı Kenan İpek: YSK’nın kararının gerekçesine bakmak lazım

Adalet Bakanı Kenan İpek: YSK’nın kararının gerekçesine bakmak lazım

Adalet Bakanı Kenan İpek, YSK’nın sandıkların taşınmasıyla ilgili aldığı kararın gerekçesine bakmak gerektiğini söyledi.

3.10.2015Gündem
İftira ve soruşturma

İftira ve soruşturma

Uzun süredir yalan ve iftira dolu yayınlarla Doğan Grubu’nu hedef alan Güneş, 10 Eylül günü yine akıl almaz çarpıtmalarla dolu bir haber yaptı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt da gazetenin bu haberini ihbar kabul ederek Doğan Medya Grubu’na ‘terör örgütü propagandası yapmak’ iddiasıyla re’sen soruşturma açtı.

15.09.2015Gündem
TBB Başkanı Feyzioğludan açıklama

TBB Başkanı Feyzioğlu'dan açıklama

TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, TBB Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen, 2015-2016 Adli Yılı Açılış Töreni’ne katıldı.

5.09.2015Gündem
TBB’den alternatif adli yıl açılışı

TBB’den alternatif adli yıl açılışı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın 2014’te başbakanlık görevindeyken katıldığı Danıştay’ın 146. kuruluş yıldönümünde Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun konuşması nedeniyle tepki göstererek salonu terk etmesinin ardından bu yıl adli yıl açılış töreni bölündü. Yargıtay, yasal dayanağı kaldırılmasına rağmen gelenekselleşen adli yıl açılış törenini bu yıl Dünya Barış Günü’ne rastlayan 1 Eylül’de yaptı. Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) alternatif töreni ise bugün yapılıyor. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılıyor.

5.09.2015Gündem
Berkin Elvan dosyasına 3 savcı görevlendirildi

Berkin Elvan dosyasına 3 savcı görevlendirildi

Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma için 3 savcı görevlendirildi.

4.09.2015Gündem
İslahiye Adliyesi’de savcı Kiraz için saygı duruşu

İslahiye Adliyesi’de savcı Kiraz için saygı duruşu

İSTANBUL Adalet Sarayı’ndaki odasında teröristler tarafından rehin alınarak şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Gaziantep’in İslahiye İlçe Adliyesi’nde yargı mensupları tarafından saygı duruşunda bulunuldu.

3.09.2015Çukurova
Şehit savcı için örgüt sorgusu

Şehit savcı için örgüt sorgusu

Gezi Parkı protestolarında polisin attığı gaz fişeğiyle başından yaralanarak yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın makamında şehit edilmesinin ardından sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan oyuncu Barış Atay ile gazeteci Ceyda Karan’ın ifadesi alındı.

18.08.2015Gündem
Savcı Kirazın şehit edilmesiyle ilgili facebooktan 2 kişiye dava

Savcı Kiraz'ın şehit edilmesiyle ilgili facebook'tan 2 kişiye dava

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin sosyal medyada paylaşımda bulunarak, "terör örgütü propagandası" yaptıkları ileri sürülen 2 kişi hakkında 7,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

9.08.2015Gündem
Gazetecilere hapis istemine uluslararası tepki

Gazetecilere hapis istemine uluslararası tepki

ULUSLARARASI Gazeteciler Federasyonu (IFJ) ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ), İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınmasına ilişkin fotoğrafları yayımlayan 9 gazeteden 18 gazeteci hakkında terör örgütü propagandası suçlamasıyla 7.5’ar yıl hapis cezası istemesine tepki gösterdi.

6.08.2015Dünya
Bakırköy Başsavcılığı dava açtı

Bakırköy Başsavcılığı dava açtı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınmasına ilişkin fotoğrafları yayımlayan 3 gazetenin sorumlu müdürleri hakkında, 7,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

6.08.2015Gündem
18 gazeteciye 7şer buçuk yıl hapis talebi

18 gazeteciye 7'şer buçuk yıl hapis talebi

Çağlayan Adliyesi'nde şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın odasındaki fotoğrafların yayınlanmasıyla ilgili soruşturmada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 9 gazeteden, aralarında Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın da bulunduğu 18 gazeteci hakkında 'Terör örgütü propagandası yapma" suçlamasıyla iddianame düzenledi. Şüphelilerin 7'şer buçuk yıla kadar hapsi isteniyor.

5.08.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Hiçbir önyargı ve ön şartımız yok ama hükümet dışı tartışmalara girmeyeceğiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Hiçbir önyargı ve ön şartımız yok ama hükümet dışı tartışmalara girmeyeceğiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı'nın iftar programında konuştu. Koalisyon görüşmelerinin ilk turuna saatler kala Başbakan Davutoğlu'ndan iki kritik mesaj geldi. 'Hiçbir önyargı ve ön şartımız yok. Ama hükümet dışı tartışmalara girmeyeceğiz. Özellikle Cumhurbaşkanlığı makamını tartışmaya açtırmayız' diyen Davutoğlu, 'Ramazan'ın son 10 gününde bir helalleşme seferberliği gerçekleştirelim' diye konuştu.

12.07.2015Gündem
Üniversite öğrencisi eylem hazırlığında yakalandı

Üniversite öğrencisi eylem hazırlığında yakalandı

Poliste DHKP/C terör örgütü üyeliğinden kaydı bulunan İstanbul Üniversitesi öğrencisi Tuğçe Nur Özbay, geçtiğimiz Cuma günü Beşiktaş’ta vapurdan indikten sonra terör polisi tarafından gözaltına alındı. Üzerinden bir tabanca ve 89 mermi çıkan Tuğçe Nur Özbay, iddiaya göre sanslasyonel bir eylem için hazırlanmıştı. Emniyetteki sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkartılan Tuğçe Nur Özbay tutuklanarak cezaevine gönderildi.

20.06.2015Gündem
Gazeteci Koray Çalışkan ifade verdi

Gazeteci Koray Çalışkan ifade verdi

Gazeteci Koray Çalışkan, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında şehit edildiği gün sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki paylaşım içeriklerinin "terör örgütü propagandası yapmak" suçunu kapsadığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

17.06.2015Gündem

Yazar Sonuçları

‘İç güvenlik operasyonu’ mu dediniz?

MİLLİ Güvenlik Kurulu’na sunulan bir rapora göre, PKK, “barış süreci nedeniyle çekiliyoruz” bahanesinin arkasına saklanarak Doğu ve Güneydoğu’da 80 bin adet silah depolamış.

9.08.2015