MENÜ

Mehmet Selim Kiraz

Mehmet Selim Kiraz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mehmet Selim Kiraz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mehmet Selim Kiraz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 817 Mehmet Selim Kiraz haberi bulunmuştur.

Mehmet Selim Kiraz Haberleri

Şehit Savcı unutulmadı

Şehit Savcı unutulmadı

İSTANBUL Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP/C’li iki terörist tarafından şehit edilmesinin üçüncü yıldönümünde, İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen tören ile anıldı.

30.03.2018Gündem
Meslektaşları unutmadı

Meslektaşları unutmadı

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP/C’li iki terörist tarafından rehin alındıktan sonra makamında şehit edilmesinin 3’üncü yıldönümünde, İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen tören ile anıldı. Törende konuşma yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Son 5 yılda yoğun bir şekilde ülkemize yönelik terör saldırılarının arttırıldığını görüyoruz. Adına FETÖ, PKK, YPG, DHKP/C hangi örgütü dersek diyelim, bu proje terör örgütlerinin temel amacı, ülkemizin birliğini, beraberliğini, bağımsızlığını, istiklalini ve istikbalini ortadan kaldırmaktır” dedi.

30.03.2018Gündem
Savcı Kiraz’ın şehit edilmesi DHKP/C iddianamesinde

Savcı Kiraz’ın şehit edilmesi DHKP/C iddianamesinde

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ve DHKP/C silahlı terör örgütünün avukat yapılanması içerisinde yer aldıkları iddia edilen 20 avukat hakkında “Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak” veya “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından 7,5 yıl ile 22,5 yıl arasında hapis istemiyle iddianame düzenlendi. İstanbul Cumhuriyet  Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca hazırlanan 521 sayfalık iddianamede Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın örgüt mensubu olan Şafak Yaylalı ve Bahtiyar Doğruyol tarafından makamında 31 Mart 2015’de rehin alınarak şehit edilmesi eylemine de yer verildi.

29.03.2018Gündem
Bir tutuklama daha

Bir tutuklama daha

İSTANBUL Adalet Sarayı’nda 31 Mart 2015’te Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın DHKP/C’li teröristlerce şehit edilmesine ilişkin soruşturmada gözaltına alınan Mithat Öztürk, ‘silahlı terör örgütüne yardım’ suçundan tutuklandı.

13.02.2018Gündem
Savcı Kiraz’ın şehit edilmesi soruşturmasında bir tutuklama

Savcı Kiraz’ın şehit edilmesi soruşturmasında bir tutuklama

Gezi Parkı eylemlerinde Okmeydanı’nın da Berkin Elvan’ın öldürülmesi soruşturmasını yürütürken DHKP/C’li teröristlerce 31 Mart 2015’de Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın makamında şehit edilmesine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Mithat Öztürk, “Silahlı terör örgütüne yardım” suçundan tutuklandı. Öztürk’ün, Savcı Kiraz’ın ölüm talimatını ağzına sakladığı SD kart ile getiren Berna Yılmaz’ın, yurt dışına çıkış vizesi alabilmesi için muhasebeciliğini yaptığı şirkette çalışmış gibi gösterdiği öne sürüldü.

13.02.2018Gündem
Talimatı ‘ağzında SD kartla’ getirmiş

Talimatı ‘ağzında SD kartla’ getirmiş

İstanbul Adalet Sarayı’nda Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın, DHKP/C’li teröristlerce 31 Mart 2015’de makam odasında şehit edilmesine ilişkin talimatın, Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde 3 Mart 2016’da polisle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen Berna Yılmaz tarafından yurtdışından ağzına sakladığı SD kart ile getirildiği ortaya çıktı.

12.02.2018Gündem
Çağlayan Adliyesinde inanılmaz asansör kazası 2 savcı yaralandı

Çağlayan Adliyesi'nde inanılmaz asansör kazası! 2 savcı yaralandı

İstanbul Adliyesi'nde mesai bitiminde meydana gelen asansör kazasında 2 Cumhuriyet savcısının yaralandığı öğrenildi.

1.12.2017Gündem
Atinada yakalanan DHKP-Clilerin kimlikleri belli oldu

Atina'da yakalanan DHKP-C'lilerin kimlikleri belli oldu

Yunan polisi Atina'daki hücre evinde yakalanan an 8’i erkek, 1’i kadın 9 kişinin kimliklerini bildirdi.

30.11.2017Dünya
Şehit savcı soruşturmasında flaş gelişme

Şehit savcı soruşturmasında flaş gelişme

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı makamında şehit eden iki teröriste yardım ettikleri iddia edilen iki şüpheli tutuklanmak üzere Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

4.10.2017Gündem
Cumhuriyet davasında tanıklar dinleniyor

Cumhuriyet davasında tanıklar dinleniyor

Gazeteciler Can Dündar, Ahmet Şık, Kadri Gürsel ve Musa Kart'ın da sanıkları arasında bulunduğu Cumhuriyet Gazetesi'nin  yönetici ve yazarlarına yönelik açılan 20 sanıklı davaya devam ediliyor.

25.09.2017Gündem
O teröristlere silah temin eden kişi yakalandı

O teröristlere silah temin eden kişi yakalandı

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı makam odasında şehit eden teröristlere silah temin eden M.K bugün gözaltına alındı. M.K.'nın itirafçı olan bir örgüt üyesinin ifadesinin ardından yakalandığı öğrenildi.

23.09.2017Gündem
14 avukata DHKP/C tutuklaması

14 avukata DHKP/C tutuklaması

İSTANBUL Başsavcılığı’nca terör örgütü DHKP/C’nin avukat yapılanmasında yer aldıkları iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 16 avukattan 14’ü tutuklandı.

21.09.2017Gündem
Cumhuriyet Gazetesi davasında ara karar verildi

Cumhuriyet Gazetesi davasında ara karar verildi

Gazeteciler Can Dündar, Ahmet Şık, Kadri Gürsel ve Musa Kart'ın da sanıkları arasında bulunduğu Cumhuriyet Gazetesi'nin yönetici ve yazarlarına yönelik açılan 20 sanıklı davanın 6. duruşmasında tanıklar dinlendi. Tanıkların dinlenmesinin ardından duruşma savcısı, aralarında Ahmet Şık'ın da bulunduğu 6 sanığın tutukluluk hallerinin devamını talep etti. Mahkeme, 6 sanığın tutukluluk halinin sürmesine karar vererek bir sonraki duruşmayı 25 Eylül'e erteledi.

11.09.2017Gündem
Hâkim ve savcılar hiç olmadıkları kadar bağımsız

'Hâkim ve savcılar hiç olmadıkları kadar bağımsız'

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, adli yıl açılışında yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili 10 binin üzerinde Fetullahçı terör örgütü mensubu şüpheli hakkında soruşturma ve yargılamanın devam ettiğini söyledi.

5.09.2017Gündem
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Fidan: Hakim ve savcılarımız hiç olmadığı kadar bağımsızdır,tarafsızdır

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Fidan: Hakim ve savcılarımız hiç olmadığı kadar bağımsızdır,tarafsızdır

Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’nda yeni adli yılın açılış töreni düzenlendi.

5.09.2017Gündem
Cumhuriyet davasında 3. gün

Cumhuriyet davasında 3. gün

Gazeteciler Can Dündar, Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Musa Kart’ın sanıkları arasında bulunduğu Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik 19 sanıklı davanın, üçüncü duruşması bugün yapıldı. Savunmasını yapan isimlerden Ahmet Şık, "Her dönemin 'suçlusu' olmayı başardım; kızıma bırakacağım bu mirastan gurur duyuyorum" dedi.

26.07.2017Gündem
İranlı gazeteciden ortalığı karıştıracak iddia... Türkiyede elektrikleri İran Siber Timi kesti

İranlı gazeteciden ortalığı karıştıracak iddia... Türkiye'de elektrikleri İran Siber Timi kesti

İranlı rejim muhalifi gazeteci Ruhullah Zam, Türkiye genelinde 31 Mart 2015 günü meydana gelen elektrik kesintisinin, İran tarafından düzenlenen bir siber saldırı olduğunu iddia etti. İddiaya göre İran 2015'te 3 farklı siber saldırı gerçekleştirdi.

14.07.2017Dünya