MENÜ

Mehmet Çetingüleç

Mehmet Çetingüleç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mehmet Çetingüleç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 39 Mehmet Çetingüleç haberi bulunmuştur.

Mehmet Çetingüleç Haberleri

Ecevit’in 12 yıl saklı tutulan anılarından: ‘Kemal Derviş şeytani hesaplar içerisindeydi

Ecevit’in 12 yıl saklı tutulan anılarından: ‘Kemal Derviş şeytani hesaplar içerisindeydi'

Ecevit ailesini çok yakından tanıyan gazeteci Mehmet Çetingüleç, ölümünden önce üç yıl boyunca eski Başbakan Bülent Ecevit’le konuştu. Ecevit, Kemal Derviş’e ne kadar kızgındı, 12 gün boyunca ona neden ulaşamadı, koalisyonun çatlamasında Washington ne kadar etkili oldu? Aslında Ahmet Necdet Sezer’e de anayasa kitapçığı fırlatıldı mı? Ecevit kendisine âşık olan kadını odasına davet edip ne dedi? Türk siyasi hayatının uzunca bir dönemine ışık tutacak olan ‘Ecevit’in Anıları: 12 Yıl Saklı Tutulan Veda Sohbetleri’ adlı bu kitap çok konuşulacak...

24.03.2018Hürriyet Pazar
12 yıl saklı tutulan ‘veda’ sohbetleri

12 yıl saklı tutulan ‘veda’ sohbetleri

Gazeteci Mehmet Çetingüleç, eski başbakan Bülent Ecevit ile ölümünden önce 3 yıl boyunca konuştu…Bu konuşmaları, ‘Ecevit’in Anıları, 12 Yıl Saklı Tutulan Veda Sohbetleri’ kitabında topladı. Kemal Derviş’in ‘şeytani planlar içinde olduğunu düşünen Bülent Ecevit’e göre koalisyon hükümetinin ipi Washington’da çekildi. Rahşan Ecevit ile tanışmalarını, aşklarını, neden çocuk istemediklerini anlatan Ecevitler’in açıklamaları çok ses getirecek.

23.03.2018Haber
Ecevit’e göre Vahdettin neden hain değildir

Ecevit’e göre Vahdettin neden hain değildir

Bülent Ecevit, ‘Vahdettin hain değildir’ dedi, ortalık karıştı. Atatürkçüler, Kemalistler (vardır vardır, arasında fark vardır) ve ‘ulusalcılar’ çok kızdı, dinciler sevinçten iki takla attı. Ecevit ‘Neden Vahdettin’e hain demediğini Takvim gazetesine açıkladı. Çok vahim bir açıklamaydı...

11.08.2005Spor Arena
RTÜK üyelerine takipsizlik kararı

RTÜK üyelerine takipsizlik kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı RTÜK üyelerinin Ankara dışına kurum olanaklarını kullanarak usulsüz görevlendirmeyle gittikleri ve mazeretsiz olarak kurul toplantılarına katılmadıkları iddiasıyla başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verdi.

23.02.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Fener’i de, Federasyon’u da eleştirmeyeceğim Kaya

KAYA Çilingiroğlu, senin benim vergimle çalışan TRT ekranına çıkmış önüne gelene saydırıyor...

21.04.2018

Ödüllü habercilik

Hürriyet’te bir süre önce hayata geçirdiğimiz ve bu köşede defalarca size aktardığımız haberciliğin en güzel meyvelerini geçen hafta topladık.

1.04.2018

Elimde hangi pankartla aktivist olur yürürdüm

“EN iyi arkadaşlarımdan biri, buraya yakın bir yerde silahla öldürüldü. Onun için bu yürüyüşe katılıyorum.”

26.03.2018

BDDK’nın dosyasını açıyorum (1)

BDDK ile ilgili olarak hükümetin duyduğu endişelerin benzerini duymaya başlıyorum giderek.

28.05.2003

Ecevit sağlık raporunu açıklayacak mı?

BUGÜN 2 Haziran Pazar. Başbakan Bülent Ecevit'in sırtındaki ağrılar nedeniyle 4 Mayıs tarihinde Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne yatmasıyla birlikte girdiğimiz kritik dönemin başlamasından bu yana tam 29 gün geçmiş.

1.06.2002

Ecevit, koltuğa dalgalı kurla bağlı

BAŞBAKAN Bülent Ecevit, siyasi gelişmelere dönük senaryolar konusunda net tavrını Cuma günü koydu.

12.05.2002

RTÜK, TRT’ye genel müdür arıyor!

ANAP'a yakın bir kaynak, ‘‘TRT'nin başına kimin getirileceğine medya pek ilgisiz; sadece aday isimleri sayfalarda yer alıyor. Ama geride büyük pazarlıklar var’’ dedi.

21.04.2003