MENÜ

Mehmet Aydın

Mehmet Aydın ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mehmet Aydın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mehmet Aydın haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 27.060 Mehmet Aydın haberi bulunmuştur.

Mehmet Aydın Haberleri

O çocuğun akıbeti belli oldu

O çocuğun akıbeti belli oldu

Bursa’da 4 çocuk annesi 32 yaşındaki Neşe Aydın’ın, tabancayla ateş ederek öldürdüğü komşusu 30 yaşındaki Ümit Şahin ile 3 yıldır sevgili olduğu ve DNA testiyle en küçük çocuğunun babası olduğunun da ortaya çıkmasından sonra, yeni bir gelişme oldu. Neşe Aydın’ın eşi Mehmet Aydın, 3 kızdan sonra dünyaya gelen ve oğlu sandığı 4’üncü çocuğunu kabul etmeyerek, kayınvalidesine teslim etti.

4.03.2017Gündem
Belçikada Karadeniz günleri

Belçika'da Karadeniz günleri

Eşsiz doğası, sıcak insanları, hareketli folklörü, ritmik ezgileri, renkli şivesi ve lezzetli tatları geniş bir yelpazeye sahip olan Karadeniz kültürü ve sanatı Belçika Genk’de düzenlenen Karadeniz Kültür Sanat Festivali’nde tanıtılacak. Türkiye’den pek çok sanatçı, gazeteci, yazar ve markanın katılacağı festival 1-5 Mart tarihleri arasında Lımburghal’da düzenlenecek.

27.02.2017Hayat
Adıyaman’da mezra için referandum kavgası: 10 yaralı

Adıyaman’da mezra için referandum kavgası: 10 yaralı

Adıyaman’ın Sincik ilçesi Çatbahçe köyüne bağlı Çavçük mezrası, bağlı bulunduğu Çatbahçe köyünden ayrılması için yapılan referandumda çıkan kavgada 10 kişi yaralanırken, 12 kişi ise gözaltına alındı.

29.01.2017Gündem
Güzel vatana sahip çıkalım

Güzel vatana sahip çıkalım

Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplantısı İstanbul Hilton Oteli’nde gerçekleştirilirken, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, konuşmasında medyaya çağrıda bulundu. “Gelin hep birlikte teröre karşı bir ve beraber olalım, bu güzel vatana sahip çıkalım. Hiçbirimizin gidecek başka vatanı yok. Milletçe kenetlenip ülkemize, insanımıza, demokrasimize ve hukukun üstünlüğüne sahip çıkacağız” diyen Aydın Doğan, şunları söyledi:

5.01.2017Gündem
Aydın Doğandan medyaya çağrı

Aydın Doğan'dan medyaya çağrı

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan: "Gelin hep birlikte teröre karşı bir ve beraber olalım, bu güzel vatana sahip çıkalım. Hiçbirimizin gidecek başka vatanı yok."

5.01.2017Gündem
Doğan Yayın İlkeleri Kuruluna 3 yeni üye

Doğan Yayın İlkeleri Kurulu'na 3 yeni üye

2012 yılında oluşturulan Doğan Yayın İlkeleri Kurulu’na, AK Parti hükümetlerinde devlet bakanı olarak görev yapmış, akademik çalışmaları ile ilahiyat ve felsefe alanlarında uluslararası saygınlık kazanmış Prof. Mehmet Aydın, ceza hukukunda ülkemizin önemli otoritelerinden İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan vekili Prof. Adem Sözüer ve Uluslararası İlişkiler alanında uzman, Kadir Has Üniversitesi öğretim üyesi ve yazar Soli Özel yeni üyeler olarak atandı.

9.12.2016Gündem
Doğan Yayın İlkeleri Kuruluna yeni üyeler atandı

Doğan Yayın İlkeleri Kuruluna yeni üyeler atandı

Doğan Yayın İlkeler Kuruluna, Prof. Adem Sözüer, Prof. Mehmet Aydın ve öğretim üyesi Soli Özel atandı.

9.12.2016Gündem
Doğan Grubundan ABDde tarihi panel: İslamofobi zehirlidir, yenmemiz gerek

Doğan Grubu'ndan ABD'de tarihi panel: İslamofobi zehirlidir, yenmemiz gerek

Washington’daki İslamofobi panelinin açılışını yapan Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, İslamofobinin Batı nefreti doğurduğunu bunun da dönüp İslamofobiyi beslediğini belirtip “İslamofobi zehirlidir. İslamofobiyi yenmemiz gerekir” dedi. Doğan Grubu'nun Atlantik Konseyi ile birlikte düzenlediği, ABD başkentinin etkin isimlerinin izlediği panele, alanında dünyaca ünlü uzmanlar katıldı.

20.10.2016Gündem
İslamofobiye karşı kayıtsız kalınmamalı

'İslamofobi'ye karşı kayıtsız kalınmamalı'

Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vuslat Doğan Sabancı, Doğan Grubu’nun İslamofobi ile mücadele amacıyla ABD başkentinde imza attığı iki tarihi etkinliği bu akşam CNN Türk’e anlattı. Sabancı, DEAŞ terörünün arttığı ve ABD'nin seçim ortamına girdiği bir dönemde İslamofobi tehdidine karşı Doğan Grubu'nun kayıtsız kalmadığını vurguladı.

19.10.2016Gündem
Doğan Grubundan İslamofobiye karşı iki uluslararası etkinlik

Doğan Grubu'ndan İslamofobi'ye karşı iki uluslararası etkinlik

Doğan Grubu İslamofobi’ye karşı ABD'de iki tarihi etkinliğe imza atıyor. İslam'a dair yanlış inanışlar ve önyargılarla küresel düzeyde mücadele etmeyi amaçlayan etkinliklerin ilki yarın Washington DC’de düzenlenecek.

19.10.2016Dünya
Topkapıda korkutan çukur

Topkapı'da korkutan çukur

Topkapı Sarayı hazine bölümündeki derin çatlaklardan sonra bahçede kendiliğinden oluşan üç metre çapındaki çukur müzede tedirginliğe neden oldu. Adalet Kulesi’nin önündeki çimenlik alanda oluşan çukurun etrafı güvenlik şeridi ile koruma altına alındı.

29.09.2016Gündem
Yine müdür

Yine müdür

Başbakanlık ile bazı bakanlıklara ilişkin atama ve görevden alma kararları dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Dokuz yıl önce Paris’te düzenlenen Mevlana etkinliklerinde topuklarına bastığı ayakkabılarını çıkarıp, koltuğa bağdaş kurarak sema gösterisini izlemesiyle gündeme gelen Abdüssettar Yarar, yeniden Konya Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atandı.

21.09.2016Gündem
TEM Daire Başkanı ve korumasını vurmakla suçlanan albayın ifadesi

TEM Daire Başkanı ve korumasını vurmakla suçlanan albayın ifadesi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan ve darbe girişimi sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan ile korumasını başından vurduğu ileri sürülen Albay Erkan Öktem, savcılık ifadesinde, o gün edindiği MP5 silahı ormanlık alanın girişine attığını belirterek, "MP5 silahı ile Emniyetten alınan rehinelerin kafasına ateş etmedim. Kimin ateş ettiğini bilmiyorum." iddiasında bulundu.

4.08.2016Gündem
Prof. Dr. Mete Tunçaydan AK Parti ve Erdoğan yorumu: 16 yıl daha

Prof. Dr. Mete Tunçay'dan AK Parti ve Erdoğan yorumu: 16 yıl daha

Türkiye’de siyasal düşüncenin, özellikle de sol siyasetin kitabını yazan akademisyen Prof. Dr. Mete Tunçay bu sene 80 yaşında. Tunçay sol akımlarla ilgili derinlikli çalışmalarının yanı sıra tek parti dönemi ve erken Cumhuriyet konusundaki yetkinliğiyle haklı şöhrete sahip bir tarihçi. Toplumsal Tarih dergisinin Tunçay’ın 80. yaşı için hazırladığı dosyada kaleme aldığı yazıda Tanıl Bora şöyle bir hatırlatma yapıyor: “Mete Tunçay’ın ‘palto’sundan çok bahsedildi, Türkiye’nin siyasal tarihi üzerine çalışanların hep onun paltosundan çıktığı çok söylendi...” Akademideki yerleşik anlayışla kavgalı, eleştirel duruşu nedeniyle tepki görmeye alışık olan Tunçay, son 10 yılını soldan gelen ‘İslamcılara yaklaştı’ suçlamalarının gölgesinde geçirse de aldırmadı. AK Parti iktidarının toplam 30 yılı bulabileceğini iddia eden Prof. Tunçay, kimseye de lafını esirgemedi.

10.07.2016Gündem
Beşiktaşlılar iftarda buluştu

Beşiktaşlılar iftarda buluştu

Beşiktaş Divan Kurulu ve camianın ileri gelenleri önceki akşam siyah beyazlı kulübün kongre üyesi Mehmet Aydın'ın iftar yemeğinde bir araya geldiler.

28.06.2016Spor Arena

Yazar Sonuçları

İslamofobinin politik sorumluluğu

İSLAMOFOBİ, 20. yüzyılın başlarında Batı literatürüne girmiş olmakla birlikte özellikle New York’ta İkiz Kuleler’e 11 Eylül 2001’de yapılan saldırıdan sonra yaygın olarak kullanılan bir kavram haline geldi.

21.10.2016