MENÜ

Mehmet Aydın

Mehmet Aydın ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mehmet Aydın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mehmet Aydın haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 27.001 Mehmet Aydın haberi bulunmuştur.

Mehmet Aydın Haberleri

Çiftlik Bank, Taraklı’da davullu, zurnalı ve mangallı açılış yapmış

Çiftlik Bank, Taraklı’da davullu, zurnalı ve mangallı açılış yapmış

ÇİFTLİK Bank’ın, Sakarya’nın Taraklı ilçesinde kurduğu mavi yumurta üretim tesisinin davullu, zurnalı açılış görüntüleri ortaya çıktı.

27.03.2018Gündem
Yönetim Kurulu Başkanı anlattı: 700 bin lira prim aldım

Yönetim Kurulu Başkanı anlattı: '700 bin lira prim aldım'

Sakarya merkezli Çiftlik Bank soruşturması kapsamında tutuklanan şirketin yönetim kurulu üyesi Savaş Yıkılmaz ve firari şirket sahibi Mehmet Aydın'ın yengesi Hava Aydın'ın ifadelerinde dikkati çeken detaylar yer alıyor. Şüpheli Savaş Yıkılmaz, ''Yönetim kurulu üyesi olarak 'Çiftlik Bank' adına Tekirdağ Saray'da bulunan çiftliği 6 milyon 500 bin, Sakarya Taraklı'da bulunan tesisi 2 milyon 900 bin liraya satın aldım. Satın aldığım çiftliklerin anlaşmasını yapıp firari Mehmet Aydın'a bildiriyordum. Satın aldığım bu tesislerin karşılığında 'Çiftlik Bank' şirketinden 700 bin lira prim aldım" derken, Hava Aydın ise "Mehmet Aydın ve Sıla, balayı için Uruguay'a gittiler. Haziran 2017 içerisinde beni Uruguay'a çağırdılar. Uruguay'a gittiğimde Mehmet Aydın ve eşi Sıla Aydın ile Montevideo'da buluştuk ve şu anda sosyal medyada ve internette Mehmet Aydın'ın bulunduğu villa diye gösterilen villaya gittik" dedi.

27.03.2018Gündem
Çiftlik Bankta akıl almaz rakam Sadece İstanbulda bin 637 kişi yeniden dolandırıldı

Çiftlik Bank'ta akıl almaz rakam! Sadece İstanbul'da bin 637 kişi yeniden dolandırıldı

Tüketici örgütlerinin temsilcileri, internet üzerinden para toplayıp dağıttığını belirten Çiftlik Bank benzeri yasal olmayan firmalar ile mağdur vatandaşlardan "paranızı kurtaracağız" diyerek ücret talep eden dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.

27.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydının fikir babası Mavrodi hayatını kaybetti

Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydın'ın fikir babası Mavrodi hayatını kaybetti

1990'lı yılların başında Rusya'da milyonlarca kişiyi mağdur eden dolandırıcılık çetesinin lideri Sergey Mavrodi hayatını kaybetti. Mavrodi yaptıklarıyla Çiftlik Bank'ın sahibi firari Mehmet Aydın'ı hatırlatıyor

27.03.2018Dünya
6 kişiye kırmızı bülten çıkarıldı

6 kişiye kırmızı bülten çıkarıldı

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Mehmet Aydın başta olmak üzere 6 kişi için kırmızı bülten çıkarıldığını söyledi.

26.03.2018Ekonomi
Bakanlar Kurulu sonrası flaş açıklama: Teyit ettik

Bakanlar Kurulu sonrası flaş açıklama: Teyit ettik

BAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Irak Ordusu’nun Sincar’a girdiğinin Türk istihbaratı tarafından teyit edildiğini söyledi. Bozdağ, İngiltere-Rusya arasındaki gerilimle ilgili olarak da, “Türkiye Rusya’ya karşı herhangi bir karar almayı düşünmemektedir” değerlendirmesini yaptı.

26.03.2018Gündem
İstanbuldaki Çiftlik Bank şubesi bu hale geldi... 1 milyon 200 bin lira yatırdım

İstanbul'daki Çiftlik Bank şubesi bu hale geldi... "1 milyon 200 bin lira yatırdım"

Çiftlik Bank’ın Beylikdüzü Şube’si gece saatlerinde soyuldu. Şube sahibi “İçeri girip sadece gıda çalmışlar. Kasaya dokunmamışlar. Mağdurdum, bir daha mağdur oldum” dedi.

26.03.2018Gündem
Osman Türkiyeye mi iade ediliyor Mehmet Aydın yine herkesi kandırmış

Osman Türkiye'ye mi iade ediliyor? Mehmet Aydın yine herkesi kandırmış!

Hürriyet Dünyası'na konuşan Uruguaylı kaynaklar, Çiftlik Bank vurgununda Mehmet Aydın'ın Uruguay'daki aracısı Osman Naim Kaya'nın geçici olarak tutuklandığını ve Türkiye'ye iade sürecinin başlatıldığını söyledi. Osman Naim Kaya'nın Uruguay'da ocak ayında Mehmet Aydın'a yönelik başlatılan soruşturmada suçlu bulunması durumunda Türkiye'ye iade edilmeden Uruguay'da hapse atılması da söz konusu. Uruguay'da Mehmet Aydın'a yönelik açılan soruşturmanın merkezinde 'kara para aklama' iddiaları bulunuyor.

26.03.2018Dünya
Tosuncuk bu evde kaldı...

Tosuncuk bu evde kaldı...

Türkiye'de büyük vurgun yaptıktan sonra Uruguay'a kaçan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın Urguay'da geçici bir süreyle kaldığı mekân böyle görüntülendi...

26.03.2018Haber
Arjantin’den arayıp tehdit etmiş Cengin önünü kesiyorsun

Arjantin’den arayıp tehdit etmiş! 'Cengin önünü kesiyorsun'

Çiftlik Bank vurgunuyla ilgili detaylar ortaya çıkarken, bir iddia da Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu’ndan geldi. Ağaoğlu, Çiftlik Bank’la ilgili bir televizyon yayınında, “Bunlar dolandırıcı” dedikten sonra kendisinin Arjantin’den arandığını ve Mehmet Aydın tarafından, “Bunu yanına bırakmayız, bunun hesabını vereceksin” diye tehdit edildiğini söyledi.

26.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bank vurgununda 3 kritik isim daha var

Çiftlik Bank vurgununda 3 kritik isim daha var

Çiftlik Bank vurgununda, MASAK müfettişleri ve savcılıkların yaptığı incelemelere göre, çetenin tepe yöneticisi Mehmet Aydın dışında aynı soyisimde 3 yönetici daha var. Bu 3 yöneticinin altında ise 4 isim bulunuyor. Vurgun kapsamında sistem üzerinden toplanan paralarla farklı şehirlerde büyükbaş hayvan çiftlikleri, arıcılık ve kümes hayvancılığı tesisleri kuruluyormuş gibi gösterildi; sahte açılışlar organize edildi. Çete lideri Mehmet Aydın’ın Uruguay’dan Brezilya’ya kaçtığı belirtiliyor ancak civar ülkelerle de temasa geçildi. Arjantin dışında Dubai’ye de bir dosya gönderildi.

26.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bank soruşturmasında flaş gelişme... Sanılandan da beter

Çiftlik Bank soruşturmasında flaş gelişme... Sanılandan da beter!

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, çeşitli illerde yürütülen soruşturmalar ile ilgili önemli bir karar aldı. Tüm soruşturma dosyaları İstanbul'da toplanıyor. Üyelerden 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 TL toplayan Çiftlik Bank, 687 milyon 838 bin TL geri ödeme yapmış. Sistemdeki mal varlığı değeri 58 milyon 126 bin TL. Şirketlere sermaye olarak aktarılan para tutarı ise 128 milyon 490 bin TL. Başsavcılık yazısında "Sistemin kuruluşundan bu yana öngörüldüğü şekilde çalıştığının varsayılması halinde katılımcılara 2 milyar 971 milyon 905 bin TL geri ödeme yapılması gerektiği, şüphelilerin ise baştan beri durumun farkında olduğu ve dolandırıcılık kastıyla hareket ettiği" belirtildi.

25.03.2018Ekonomi
Çay bahçesinde çalışırken tanıştık dedi, anlattı...

'Çay bahçesinde çalışırken tanıştık' dedi, anlattı...

Çiftlik Bank’la 77 bin kişiyi dolandırıp kaçan Mehmet Aydın’ın tezgâhını, eşi Sıla Aydın anlattı: “Çay bahçesinde asgari ücretle çalışıyor, Facebook’ta FarmVille oynuyordu. Sonra Fame Game oyununu kurdu, çiftlik kiraladı. Uruguay, Arjantin ve BAE’den geçici vatandaşlık aldı. İşi bu üçgende sürdürüyordu” dedi

25.03.2018Gündem
Herkes bunu merak ediyordu. Karısının ifadesiyle ortaya çıktı

Herkes bunu merak ediyordu. Karısının ifadesiyle ortaya çıktı

Türkiye'nin gündemine oturan Çiftlik Bank soruşturmasında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Çiftlik Bank'ın aranan firari Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın savcılık ifadesinde, "Mehmet, Urguay'ın yanında Dubai ve Arjantin'den de geçici vatandaşlık almıştı. Uruguay patladığı için bu iki ülkede olabilir" dedi.

24.03.2018Gündem
Bakan Fakıbabadan Çiftlikbank açıklaması: Açık bir şekilde adam aldı götürdü

Bakan Fakıbaba'dan Çiftlikbank açıklaması: Açık bir şekilde adam aldı götürdü

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: "Çiftlik Bank konusunda Bakanlığımızın savcılığa müşteki olarak dilekçesi var. Bu da önemli. Bu konu hukukun vereceği bir karar. Ona ben bir şey diyemem ama ben şunu derim. Bütün vatandaşların uyanık olması lazım. (Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın) Açık bir şekilde adam aldı götürdü yani ama inşallah Türkiye'ye getiririz diye düşünüyorum"

24.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bankın 200 bin lirası başına dert oldu İade etti ama…

Çiftlik Bank'ın 200 bin lirası başına dert oldu! İade etti ama…

Sanal çiftlik üzerinden 511 milyon lira dolandıran Mehmet Aydın, Çiftlik Bank dolandırıcılığıyla Türkiye'nin gündemine oturdu. Makine imalatçısı Fatih Yalçınkaya'nın yaşadıkları da oldukça ilginç.

23.03.2018Gündem
Uruguay ile kritik görüşme

Uruguay ile kritik görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Uruguaylı mevkidaşı ile görüştü. Türkiye'den kaçan Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın'ın Uruguay'da olduğu ortaya çıkmıştı.

23.03.2018Gündem
O kaçtı, yengesi yandı

O kaçtı, yengesi yandı

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın yengesi tutuklandı

23.03.2018Haber
O kaçtı, yengesi yandı...

O kaçtı, yengesi yandı...

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın yengesi tutuklandı

23.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bank CEOsu Mehmet Aydının yengesi tutuklandı

Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın yengesi tutuklandı

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında aranan firari şirket sahibi Mehmet Aydın’ın yengesi ve yönetim kurulu üyesi olan bir kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

22.03.2018Haber
Çiftlik Bankta flaş gelişme

Çiftlik Bank'ta flaş gelişme

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında aranan firari şirket sahibi Mehmet Aydın’ın yengesi ve yönetim kurulu üyesi olan bir kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

22.03.2018Gündem
Adalet Bakanı Gülden Mehmet Aydın açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den Mehmet Aydın açıklaması

Adalet Bakanı Gül, Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın ile ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Adalet Bakanı Gül, 'Bu kişiyle ilgili kaçtıysa da başka bir şey olduysa da kırmızı bülten kararı çıkmıştır. Nerede olursa olsun, uluslararası sözleşmeden kaynaklı olarak her türlü hukuki yollara müracaat edilmiştir. Yargı makamları bu konuda titizce konuyu takip etmektedirler ve umuyoruz adalet yerini bulacaktır.' dedi.

22.03.2018Gündem
Çiftlik Bank’ın hesabı bu kez tutmadı 20 milyon TL teklif ettiler…

Çiftlik Bank’ın hesabı bu kez tutmadı! 20 milyon TL teklif ettiler…

Çiftlik Bank’ın firari CEO'su Mehmet Aydın'ın bir ay önce Türkiye’nin Avrupa’ya açılan sınır kapısı Kapıkule’ye yakın bir arazide dondurma fabrikası açmayı planladığı ortaya çıktı.

22.03.2018Gündem
Her şeyi buradan yönetmiş Havuzlu villa basıldı...

Her şeyi buradan yönetmiş! Havuzlu villa basıldı...

İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Çiftlik Bank’ın Beykoz’daki ana merkezi olan lüks villaya operasyon düzenledi. Çiftlik Bank’ın firari CEO'su Mehmet Aydın’ın da kaldığı 3 katlı, havuzlu lüks villadan yönetildiği belirlendi. Villadaki aramalarda Çiftlik Bank’ın ana server kayıtları ile 9 bilgisayara incelenmek üzere el konuldu.

22.03.2018Ekonomi
Uruguay’ı  terk etti iddiası

Uruguay’ı terk etti iddiası

Uruguay gazetesi El Observator, Türkiye’nin resmi yollarla iadesini istediği Mehmet Aydın’ın artık Uruguay’da olmadığını, ülkeden ayrıldığını yazdı.

21.03.2018Dünya
Çaldıklarını  Uruguay’da yedi

Çaldıklarını Uruguay’da yedi

Türkiye’de onbinlerce kişiyi dolandıran Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın Uruguay’da aylar öncesinde kurduğu tezgâh ortaya çıktı. Aydın’ın ilk olarak Mayıs 2017’de Uruguay’a giderek lüks bir villa, Ferrari ve yat satın aldığı, ülkede ticari faaliyetlerde bulunmak için çeşitli kişilerle temasa geçtiği öğrenildi. Aydın’ın satın aldığı mülkleri 10 yıldır Uruguay’da yaşayan ve inşaat işleriyle uğraşan Osman K. isimli bir Türk’ün üzerine kayıt ettirdiği iddia edildi.

21.03.2018Dünya
Çiftlik Bank milyonları ‘posta kutusu’ şirkete

Çiftlik Bank milyonları ‘posta kutusu’ şirkete

Çiftlik Bank ile 77 bin kişiden 511 milyon lira toplayan Mehmet Aydın’ın, paraları gönderdiği KKTC’deki Fame Game adlı şirket, 30 santimlik bir posta kutusu şirketi çıktı.

21.03.2018Dünya
Çiftlik Bank’ın el konulan araçları çiftlikte

Çiftlik Bank’ın el konulan araçları çiftlikte

Yüksek kar vaadiyle binlerce kişiyi dolandırıp Uruguay'a kaçan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın Bursa'da işyeri olarak kullandığı binanın önündeki 34 aracına Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında el konuldu. El konulan araçlardan 25 tanesi İnegöl’deki çiftliğe getirildi. Bursa Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri tarafından gözetim altında tutulan araçlar soruşturmayı yürüten İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edildi.

21.03.2018Gündem
İşte Uruguaydaki meçhul Osman

İşte Uruguay'daki meçhul Osman!

Çiftlik Bank skandalında şirketin CEO’su Mehmet Aydın için Uruguay’da aracılığı Osman K.'nin yaptığı iddia ediliyor. Uruguay'a yerleşen Mehmet Aydın'ın Ferrari, malikâne ve yatı Osman K.'nin üzerine aldırdığı ileri sürülüyor. Hürriyet, Uruguay'da yaşayan Osman K.'ye ulaştı...Osman K.'nin iddiasına göre, Mehmet Aydın Uruguay'da çiftlik kurmak üzere kendisiyle iletişime geçti. Osman K., Çiftlik Bank CEO’su ile olan ilişkisinden 30 bin dolar para kazandığını söyledi. Türkiye’deki çiftliklerin işleyişini gördükten sonra Mehmet Aydın ve kardeşi Fatih Aydın’a inandığını söyleyen Osman K., Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın ile Türkiye’ye özel uçakla seyahat etmiş… Ancak 10 sene önce Uruguay'a yerleşen Osman K.'nin Mehmet Aydın ile tanıştıktan sonra zenginleştiği iddiası da Uruguay basınında konuşuluyor.

21.03.2018Dünya
Çiftlik Bank Ceosu Mehmet Aydın Ferrariye binerken görüntülendi

Çiftlik Bank Ceo'su Mehmet Aydın Ferrari'ye binerken görüntülendi

Çiftlik Bank vurgunuyla ilgili Hürriyet Dünyası çok çarpıcı bilgilere ulaştı. Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın geçen sene Uruguay'a giderek son model bir araç, bir malikâne ve bir yat aldığı ortaya çıktı.

21.03.2018Haber
Çiftlik Bank vurgununda inanılmaz detaylar Ferrari ve yat aldı... İşte malikânesi...

Çiftlik Bank vurgununda inanılmaz detaylar! Ferrari ve yat aldı... İşte malikânesi...

Çiftlik Bank vurgunuyla ilgili Hürriyet Dünyası çok çarpıcı bilgilere ulaştı. Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın geçen sene Uruguay'a giderek son model bir araç, bir malikâne ve bir yat aldığı ortaya çıktı. Aydın'ın satın aldığı mülkleri 10 yıldır Uruguay'da yaşayan ve inşaat işleriyle uğraşan Osman K isimli bir Türk'ün üzerine kayıt ettirdiği iddia edildi. Hürriyet'in ulaştığı Mehmet Aydın'ın bir süre kaldığı apart oteldeki komşuları Aydın'ın fotoğrafını tanıyarak, Aydın'ın 'otelde Aralık ayına kadar kaldığını doğruladı. Yerel kaynakların aktardığına göre, Aydın'ın Uruguay'da 640 bin dolara satın aldığı Ferrari hakkında komşularına 'babamdan bir hediye' diye söz ediyordu. Aydın'ın bir süre önce hayatını kaybeden babasını yalanına alet ettiği ortaya çıktı. Mehmet Aydın'ın Ferrari marka araç içinde göründüğü iddia edilen video sosyal medyada paylaşıldı.

21.03.2018Dünya
Çiftlik Banktan sonra ikinci vurgun: 200 milyon lira...

Çiftlik Bank'tan sonra ikinci vurgun: 200 milyon lira...

Piyasadan yarım milyardan fazla para topladığı ortaya çıkan Çiftlik Bank'ın, sanal ponzi oyunlarında buzdağının görünen kısmı olduğu ortaya çıktı. İncelemelere göre, hâlâ faaliyette olan 120'den fazla sanal çiftlik oyunu bulunuyor. Anadolu Farm, Çılgıninekler, Sütbank, Galeribank, Yeşilbank, Çiftlikshop, Bizimtavuklar, İmecebank, Gerçekçiftçi gibi sanal oyunlar da Çiftlik Bank benzeri yapılanma içinde. Ancak bu markalardan biri olan Anadolu Farm'ın üye sayısı ve topladığı iddia edilen para neredeyse Çiftlik Bank ile yarışacak düzeyde.

21.03.2018Gündem
Çiftlik Bank CEOsu Mehmet Aydının iadesiyle ilgili son dakika gelişmesi

Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın iadesiyle ilgili son dakika gelişmesi

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, “Çiftlik Bank olayında, iade ve kırmızı bülten süreçleri başlatılmıştır, konu savcılarımız ve Bakanlığımızca yakından takip edilmektedir” ifadesini kullandı.

20.03.2018Gündem
Ünlü profesör canlı yayında o anları anlattı

Ünlü profesör canlı yayında o anları anlattı

Çiftlik Bank’ın açılışına katılan Prof. Orhan Kural, Mehmet Aydın’ın rekor başvurusu yapmak istediğini söyledi. Prof. Kural açılışta yaşadıklarını anlattı.

20.03.2018Gündem
Ateş püskürdü: Bu bebenin burayla ilgisi yok

Ateş püskürdü: 'Bu bebenin burayla ilgisi yok'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Türkiye’de 80 bin kişiyi 511 milyon lira dolandırıp ortadan kaybolan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın’ın KKTC ile bir bağlantısının olmadığını söyledi. Denktaş, "Kuzey Kıbrıs sürekli günah keçisi ilan ediliyor. Bu dolandırıcı bebenin KKTC ile ilişkilendirilmesini istemiyorum" dedi.

20.03.2018Ekonomi
Sıcak gelişme... Araçlarına el konuldu

Sıcak gelişme... Araçlarına el konuldu

Binlerce kişiyi dolandırıp Uruguay’a kaçan Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın'ın Bursa’da iş yeri olarak kullandığı binanın önündeki 34 aracına Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında el konuldu. Bursa Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri tarafından gözetim altında tutulan araçların, soruşturmayı yürüten İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edileceği öğrenildi.

20.03.2018Ekonomi
Son dakika: O iddia doğru çıktı... Çiftlik Bank mağdurları ikinci kez dolandırıldı

Son dakika: O iddia doğru çıktı... Çiftlik Bank mağdurları ikinci kez dolandırıldı

Çiftlik Bank mağdurları ikinci kez dolandırıcı şoku yaşadı.

19.03.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hürriyet Türkiye’nin ortak değeridir

Hürriyet bu yıl 70’inci yaşını kutlayacak.

25.03.2018

Bizim Çiftlikbank’ımız varsa onların da Theranos’u var

Sizlere tekrar Çiftlikbank hikayesini anlatmayacağım, zaten defalarca yazıldı, manşetlere taşındı.

21.03.2018