MENÜ

Mehmet Aydın

Mehmet Aydın ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mehmet Aydın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mehmet Aydın haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 27.071 Mehmet Aydın haberi bulunmuştur.

Mehmet Aydın Haberleri

‘Vakıflar mafya’ dediler, Meclis araştırması açtılar

‘Vakıflar mafya’ dediler, Meclis araştırması açtılar

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP grubu adına konuşan Denizli Mİlletvekili Mehmet Uğur Neşşar'ın, ‘‘Adeta mafya benzeri yöntemle çalışıyorlar’’ dediği kamu vakıfları ile ilgili Meclis araştırması açılması kabul edildi.

3.12.2003Ekonomi
Kuran kursları yönetmeliğinde değişiklik

Kuran kursları yönetmeliğinde değişiklik

CHP İstanbul Milletvekili Birgen Keleş, Kuran Kursları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle öğrencilerin yaz kuran kurslarına gitmelerinin öğrenim birliği ilkesine ve zorunlu temel eğitimin gerekçelerine aykırı olup olmadığını sordu.

5.12.2003Gündem
Kuran kursu yönetmeliği değişikliğine tepki

Kuran kursu yönetmeliği değişikliğine tepki

Kuran kursları yönetmeliğinde yapılan değişikliğe tepkiler sürüyor. CHP milletvekilleri, bu değişikliğin öğrenim birliği ilkesine aykırı olduğunu ve milli eğitim sistemine alternatif bir eğitim sistemi yaratılmak istendiğini belirtti.

5.12.2003Gündem
Petkimde İranlı protestosuna 19 gözaltı

Petkim'de İranlı protestosuna 19 gözaltı

İzmir'in Aliağa İlçesi'nde günü Petkim'i ziyaret eden İran Petrol Bakan Yardımcısı Muhammed Reza Nematzadeh ve beraberindeki heyeti protesto eden Petrol-İş Sendikası yöneticisi ve üyesi 19 kişi gözaltına alındı.

6.12.2003Ekonomi
Bastırdı, çekecekler

Bastırdı, çekecekler

Kamuoyunda büyük tepki uyandıran Kuran kursları yönetmeliği, Cumhurbaşkanı Sezer'in telkini ve ‘‘İyi niyetinizi anlıyorum. Ancak böyle bir düzenleme için konjonktür uygun değil. Lütfen geri çekin’’ ricası üzerine değiştiriliyor.

9.12.2003Gündem
Bastırdı, çekecekler

Bastırdı, çekecekler

Diyanet İşleri Başkanlığı, tepkiler üzerine Kuran kursu yönetmeliğinde değişiklik yapılacağını açıkladı.

10.12.2003Gündem
Sezer Insisted, Regulations Will Be Withdrawn

Sezer Insisted, Regulations Will Be Withdrawn

The Religious Affairs Directorate announced that it would amend the controversial regulations on Koran courses. The regulations that aroused public reaction is being withdrawn upon the request of President Ahmet Necdet Sezer that, “I understand your good will. However, the conjuncture is not suitable for that. Please withdraw it.”

10.12.2003Gündem
AKP’li bakan ‘ateistler’i sevindirmiş

AKP’li bakan ‘ateistler’i sevindirmiş

Türk Diyanet Vakıf-Sen Başkanı Bilal Eser, Kuran Kursu Yönetmeliği konusunda geri adım atılmasına ilginç bir tepki göstererek, ‘‘Ülkemiz ‘ateistlerinin' nerede ise, düğün dernek düzenledikleri görülüyor’’ dedi.

13.12.2003Gündem
Sezer-Erdoğan Aliyevin cenaze törenine katılıyor

Sezer-Erdoğan Aliyev'in cenaze törenine katılıyor

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçakla saat 08.35'te Bakü'ye gitti.

15.12.2003Gündem
Yüksekova Çetesi AİHMde

Yüksekova Çetesi AİHM'de

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 1995 yılında, Ağaçlı köyündeki bir askeri operasyon sırasında gözaltına alınan ve kendilerinden bir daha haber alınamayan Şemsettin Yurtseven, Mikdat Özeken ve Münir Sarıtaş'ın akrabalarının açtığı davayı yarın görüşecek.

17.12.2003Gündem
Erdoğanın asgari ücreti 475 milyon lira

Erdoğan'ın asgari ücreti 475 milyon lira

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücretin insanca yaşam standardına yükseltilmesi gerektiğini belirterek "Asgari ücretin brüt 475 milyon liraya çıkarılması için çaba sarf ediyoruz" dedi.

18.12.2003Ekonomi
Sezer, Kıbrısa ilişkin toplantı düzenleyecek

Sezer, Kıbrıs'a ilişkin toplantı düzenleyecek

Cumhurbaşkanlığı Dışişleri Başdanışmanı ve Özel Kalem Müdürü Sermet Atacanlı, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in önümüzdeki dönemde Kıbrıs konusunda bir toplantı düzenlemeyi düşündüğünü bildirdi.

19.12.2003Gündem

Yazar Sonuçları

AKP hükümeti dik duramayınca

BÜLENT Ecevit'in yatağından çıkamadığı dönemlerde bile Türkiye bugünkü kadar orasından burasından çekiştirilip hırpalanmamıştı.

5.12.2003

Yara kaşıyıcıları

GEÇENLERDE televizyon kanallarından birinde bir Kuran kursu görüntülerini gördüm. Dikdörtgen bir salonun çevresine konmuş rahlelerin arkasına dizilmiş 60-70 çocuk vardı.

6.12.2003

Bu yönetmelik, laik eğitimin idam fermanı

GEÇENLERDE bir tanıdığımın cenazesi için Fatih Camii'ne gittiğimde öbek öbek ufacık kız çocuklarının tepeden tırnağa örtülü bekleştiklerini gördüm.

6.12.2003

Aşırılık dışında olduğunuz için başarı sağladınız

ÖZBEKİSTAN Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki ziyafet, atılan nutukların içeriğinden, fonda çalınan müziğe, masaların kompozisyonundan mönüdeki alkol sınırlamasına kadar pek çok sembol ve mesajla doluydu.

20.12.2003

Siz aşırılık dışında yol olduğunu gösterdiniz

El Kaide'yi ‘‘iğrenç güçler’’ olarak nitelendiren Özbekistan Cumhurbaşkanı Kerimov, ‘‘İslam diniyle terör arasında bağ kurulmasına’’, Erdoğan gibi karşı olduğunu söyledi.

21.12.2003