MENÜ

Mehmet Akif Ersoy

Mehmet Akif Ersoy ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mehmet Akif Ersoy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mehmet Akif Ersoy haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.231 Mehmet Akif Ersoy haberi bulunmuştur.

Mehmet Akif Ersoy Haberleri

Hastaneye baş ağrısı şikayetiyle gitti: Sonrası korkunç

Hastaneye baş ağrısı şikayetiyle gitti: Sonrası korkunç

Kuduz teşhisi koyulan Azeri işçi, yoğun bakımda.

18.08.2018Gündem
Afrin şehidi Pamukçu’nun vasiyeti yerine getirildi

Afrin şehidi Pamukçu’nun vasiyeti yerine getirildi

Afrin’de Zeytindalı Harekatı’nda şehit olan sözleşmeli er Sergen Pamukçu’nun vasiyeti yerine getirildi.

18.08.2018Gündem
Çankırı’da bulundu 8.5 milyon yıllık olduğu düşünülüyor

Çankırı’da bulundu! 8.5 milyon yıllık olduğu düşünülüyor

Çankırı'daki "Çorak Yerler Omurgalı Fosil Lokalitesi"nde bu yıl yürütülen kazı çalışmalarında aralarında zürafa, at, küçük koyun, keçi türlerinin yanı sıra 8,5 milyon yıllık olduğu değerlendirilen tam bir gergedan kafatasının da yer aldığı 15 türde yaklaşık 140 fosile ulaşıldı.

17.08.2018Gündem
Mehmet Akif’in insan halleri

Mehmet Akif’in insan halleri

Mehmet Akif’i çok yakından tanıyan Mithat Cemal’in kitabı vesilesiyle İstiklal Marşı şairi olmanın ötesinde, Osmanlı entelektüelleri içinde kendi varlığını toplumun varlığı ile özdeşleştirmiş ve bunun için edebiyat ve düşünce alanında kendisini var etmeye koyulmuş bir insanla buluşuyoruz.

9.08.2018Kitap Sanat
Dolandırıcıyı katalogdan buldular

Dolandırıcıyı katalogdan buldular!

Adana'da bir şahsın otomobilini yardım istemek için durdurup daha sonra da yankesicilik yöntemiyle 3 bin 500 lirasını alan kadın, katalogtan teşhis edilerek yakalandı.

8.08.2018Gündem
Son dakika: 4 gündür haber alınamayan PTT görevlisi ölü bulundu

Son dakika: 4 gündür haber alınamayan PTT görevlisi ölü bulundu

ÇORUM’da PTT dağıtım bürosunda görevli İlyas Metin (28), evinde başından tüfekle vurulmuş olarak ölü bulundu. 4 gün önce öldüğü belirlenen Metin’in ölüm nedeni yapılacak otopsi ile belirlenecek.

7.08.2018Gündem
YÖKten engelsiz üniversitelere dikkat uyarısı

YÖK'ten 'engelsiz üniversitelere' dikkat uyarısı

YÖK'ten, engelli öğrencilerin YKS tercihlerini yaparken mekanda, sosyokültürel faaliyetlerde ve eğitimde erişilebilirlik konularında öne çıkan üniversiteleri takip etmeleri önerisi geldi. YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, "Bütün üniversitelerin tüm programlarının engelli öğrenciler için erişilebilir olması için gayret sarf ediyoruz ancak henüz tüm yükseköğretim kurumlarında yapısal ve içeriksel erişilebilirlik sağlanamadı. Dolayısıyla engelli öğrencilerin, tercihlerini yaparken ilgili üniversiteler ve programları hakkında güncel bilgileri takip etmeleri yararlı olur" dedi.  

2.08.2018Eğitim
ÖSYM’den çarpıcı rapor... Öğretmenlik alan sınavında en başarılı üniversiteler hangileri

ÖSYM’den çarpıcı rapor... Öğretmenlik alan sınavında en başarılı üniversiteler hangileri?

2017 yılında yapılan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) raporu ÖSYM tarafından açıklandı. Raporda öğretmen atamalarında kullanılan KPSS puan ortalamalarına göre, 16 branşta en başarılı ilk on üniversite belirlendi . İşte; sınava katılan aday sayısı, kadın-erkek aday dağılımı, testlerdeki başarı ortalamaları, hangi testlere hangi fakültelerden daha fazla katılım olduğu gibi bilgilerin yer aldığı rapordan dikkat çeken detaylar.

26.07.2018Eğitim
Atık malzemelerle matematik öğrenecekler

Atık malzemelerle matematik öğrenecekler

Muş'ta 12 üniversiteden 30 öğrenci, atık malzemelerden tasarladıkları materyallerle köy ve il merkezindeki anaokulu öğrencilerine matematiği sevdirmeyi amaçlıyor.

23.07.2018Eğitim
KPSS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı Lisans soruları nasıldı

KPSS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı? Lisans soruları nasıldı?

Öğretmenlik ve kamudaki A ve B grubu kadrolar için 4 oturumda gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleşti. Şimdiden alacakları puanı merak eden adaylar, bir yandan soru değerlendirmesi yaparken bir yandan da KPSS soruları ve cevaplarının ne zaman erişime açılacağını sorguluyor. Peki, KPSS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı? Lisans soruları nasıldı?

22.07.2018Gündem
Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşını ne zaman ve nerede yazdı

Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı'nı ne zaman ve nerede yazdı?

Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'un kalem aldığı İstiklal Marşı, KPSS’deki sorulardan biri oldu. Peki, Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı’nı ne zaman ve nerede yazdı? İşte, İstiklal Marşı’nın tarihi!

22.07.2018Gündem
KPSS genel yetenek - genel kültür soru yorumları... Sınav zor muydu

KPSS genel yetenek - genel kültür soru yorumları... Sınav zor muydu?

Genel kültür ve genel yetenek sorularından oluşan KPSS lisans 1. oturumu bugün tamamlandı. Sınav sonuçları öncesinde fikir alışverişinde bulunmaya çalışan memur adayları, KPSS yorumlarını sosyal medya hesaplarından dile getirmeye başladı. Peki, lisans oturumlarının ilki nasıldı, zor muydu? KPSS genel yetenek - genel kültür soru yorumları

22.07.2018Eğitim
İstanbul’un pek çok ilçesinde elektrik kesintisi… Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul’un pek çok ilçesinde elektrik kesintisi… Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul’dan elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ, 16 Temmuz’da İstanbul’un pek çok ilçesinde elektrik kesintisi yaşanacağını duyurdu. Peki, kesinti yaşanacak ilçeler hangileri? Elektrikler ne zaman gelecek?

16.07.2018Gündem
TFF ve kulüplerden 15 Temmuz mesajları

TFF ve kulüplerden 15 Temmuz mesajları

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve üç büyükler, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıl dönümünü unutmayarak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle açıklama yayınladı.

15.07.2018Futbol

Yazar Sonuçları

İlk edebiyat anketi

Midhat Cemal Kuntay, 1909’dan itibaren dönemin tanınmış yazarlarına, edebi kimliklerini kendilerinden öğrenmek amacıyla birer anket formu gönderir. İşte o yazarların cevapları şimdi bir kitap oldu.

17.08.2018