MENÜ

Mef Okulları

Mef Okulları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mef Okulları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mef Okulları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 462 Mef Okulları haberi bulunmuştur.

Mef Okulları Haberleri

Yeni lise tasarımı çalıştayı

Yeni lise tasarımı çalıştayı

Türkiye Özel Okullar Derneği Komisyonu üyelerinin işbirliğiyle her yıl, farklı bir temada sempozyum veya çalıştaylar düzenleniyor. Bu çalışmalarda Milli eğitim sistemi içerinde yer alan uygulamalar, yöntemler ve sorunlar görüşülerek çözüm önerileri konuşuluyor ve okulların kazanımları arttırılmaya çalışılıyor.

9.11.2019Eğitim
Uzmanlar TYT’yi değerlendirdi: Türkçe’de çeldiriciler güçlüydü, matematikte yorum gerekiyordu

Uzmanlar TYT’yi değerlendirdi: Türkçe’de çeldiriciler güçlüydü, matematikte yorum gerekiyordu

YKS’nin ilk oturumu olan TYT’yi eğitim kurumlarının uzmanları yorumladı: Türkçe’de benzer şıklara sahip birçok soru dikkat çekerken, matematikte yorum becerileri sorgulandı. Fen ve sosyal bilimler testleri ise ortalama bir aday için yapılabilir düzeyde.

15.06.2019Eğitim
Öğrencilere Kanada’da eğitim ve staj imkânı

Öğrencilere Kanada’da eğitim ve staj imkânı

Upper Canada Milli Eğitim Müdürlüğü Uluslararası Eğitim Birimi ile eğitim alanında işbirliği anlaşması imzalandı. Buna göre, Türk öğrencilere Kanada’da eğitim ve staj imkânı sağlandı.

27.05.2019Eğitim
Liselilerden elektronik bebek dadı

Liselilerden elektronik bebek dadı

Liseli öğrencileri bilimsel araştırmaya özendirmek amacıyla düzenlenen 28’inci Dr. İbrahim Arıkan Uluslararası MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması’nda mucitler, ilginç projeleriyle dikkat çekti.

11.05.2019Eğitim
Uluslararası bilim yarışmasında finalistler belli oldu

Uluslararası bilim yarışmasında finalistler belli oldu

Uluslararası araştırma projeleri yarışmasında finale kalan 90 proje belli oldu, Projeler, 7- 9 Mayıs’ta yarışacak ve dereceye giren okul ile öğrenciler, 10 Mayıs’ta açıklanacak.

29.04.2019Eğitim
TÖZOK Başkanı yeniden Nurullah Dal

TÖZOK Başkanı yeniden Nurullah Dal

Türkiye Özel Okullar Derneği'nin genel kurul toplantısı sonrası yönetim kurulu belirlendi. Buna göre, mevcut Başkan Nurullah Dal başkanlık görevine devam edecek.

29.03.2019Eğitim
Liseliler her tatilde staj yapsın

Liseliler her tatilde staj yapsın

Erdoğan Bozdemir, 42 yıllık eğitimci. Mudanya Lisesi’nden mezun oldu, Bursa Eğitim Enstitüsünden diplomayı alınca, mezun olduğu okula öğretmen olarak atandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenim görmek üzere Fransa’ya gönderildi. Öğrenimini tamamlayıp Türkiye’ye döndüğünde ilk görev yeri Galatasaray Lisesi oldu. Daha sonra Kopenhag Büyükelçiliği eğitim müşavirliği görevine atandı. 2000’de yurda dönerek iki özel okulun üst düzey yöneticiliğini yaptı.

17.03.2019Eğitim
‘Fark yaratanlar’ ödüllerini aldı

‘Fark yaratanlar’ ödüllerini aldı

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Fark Yaratanlar’ ödül töreni yapıldı. Öğrencilerin yaptığı anket sonucunda 56 kişiye ödülleri verildi.

21.02.2019Eğitim
Liselilerden ‘fark yaratanlar’a ödül

Liselilerden ‘fark yaratanlar’a ödül

Gazeteci, sanatçı ve sporcular ödüllendirildi. Lise öğrenciler tarafından, toplumdaki duruşlarıyla fark yarattıklarını düşünülen 56 isim, ödüllerini 20 Şubat’ta düzenlenecek törenle alacak.

15.02.2019Eğitim
Yeni başlayanların zaman ve ilgiye ihtiyacı var

Yeni başlayanların zaman ve ilgiye ihtiyacı var

17 Eylül’de okullar açılıyor. Özellikle okula yeni başlayacak çocukların bu dönemde desteğe ihtiyacı olacak. Uzmanlar uyum sürecine dikkat çekiyor, çocuğun okulda kendini güvende ve rahat hissetmesi için zamana ihtiyacı olacağını hatırlatıyorlar.

9.09.2018Eğitim
Arkadaşlığın kazandığı resim yarışması

Arkadaşlığın kazandığı resim yarışması

Bu yıl 'Canım Arkadaşım' temasıyla düzenlenen 37’nci Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın kazananları belli oldu. Jüri değerlendirmesinin ardından ödül almaya hak kazanan 16 minik ressam, ödül ve sertifikalarını almak üzere 18-20 Haziran tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek Pınar Kültür & Sanat Etkinliği’nde bir araya gelecek.

14.05.2018Kitap Sanat
160 öğrenci üç dilde yarıştı

160 öğrenci üç dilde yarıştı

İkinci yabancı dilde farklı kültürler arasında bağlantı kurmak, öğrencilerin yabancı dil bilgileriyle duygu ve düşüncelerini ifade etmelerini sağlamak için iki yılda bir düzenlenen ‘Ülke Maket’ yarışmasının ikincisi yapıldı. Almanca, İspanyolca ve Fransızca dillerinde yapılan yarışmaya 30 okuldan toplam 160 öğrenci katıldı.

27.02.2018Eğitim
Okulda 6 ay sürecek ‘sanat günleri’

Okulda 6 ay sürecek ‘sanat günleri’

Bir özel okulda, yeni yıl ile birlikte 6 ay devam edecek ‘sanat günleri’ etkinliği de başlıyor. Her ayın ilk çarşamba günü gerçekleştirilecek olan programın ilk konseri ise Borusan Quartet’ten.

12.12.2017Eğitim
Ahmet Hulusi Akten ile çekilen fotoğrafları olay yarattı… Selin İmer kimdir

Ahmet Hulusi Akten ile çekilen fotoğrafları olay yarattı… Selin İmer kimdir?

Temmuz ayında Mustafa Ceceli ile nikah masasına oturan Selin İmer'in, Ahmet Hulusi Akten'in dizinin dibinde çekilen fotoğrafları ortaya çıktı. Selin İmer'in geçmişi yeniden gündeme geldi. Peki Selin İmer kimdir?

27.09.2017Magazin
Mustafa Ceceli ve Selin İmere düğün öncesi kötü sürpriz... Redettiler

Mustafa Ceceli ve Selin İmer'e düğün öncesi kötü sürpriz... Redettiler

Mustafa Ceceli ve Selin İmer’in düğün tarihi kesinleşti. Ancak düğünü Kuruçeşme’deki Les Ottomans Hotel’in küçük salonunda yapmayı planlayan Selin İmer ve Mustafa Ceceli, geçen hafta yapılan görüşmede otel yönetiminden ret cevabı aldı.

29.06.2017Magazin
Mustafa Cecelinin sevgilisi Selin İmer kimdir

Mustafa Ceceli'nin sevgilisi Selin İmer kimdir?

Selin İmer, Mustafa Ceceli ile isminin anılmasının ardından magazin dünyasının gündemine oturdu. Mustafa Ceceli'nin 9 yıllık eşi Sinem Gedik'ten ayrılması ve Selin İmer'i işaret etmesi, ünlü şarkıcının takipçileri tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, Mustafa Ceceli'nin müstakbel eşi olarak anılan Selin İmer kimdir? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

4.06.2017Kelebek
Selin İmer kimdir Mustafa Ceceli’nin müstakbel eşi kaç yaşında

Selin İmer kimdir? Mustafa Ceceli’nin müstakbel eşi kaç yaşında?

Selin İmer son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri haline geldi. Cemiyetin tanıdık simalarından olan ancak uzun süredir magazin sayfalarında görülmeyen Selin İmer, Mustafa Ceceli’yle yaşadığı ilişkiyle gündeme geldi. İkilinin önce samimi görüntüleri ortaya çıktı, ardından evlilik açıklaması geldi. Peki, Selin İmer kimdir? Mustafa Ceceli’nin müstakbel eşi kaç yaşında?

2.06.2017Kelebek
Selin İmer kimdir Mustafa Cecelinin evlilik kararı aldığı Selin İmerin bilinmeyenleri

Selin İmer kimdir? Mustafa Ceceli'nin evlilik kararı aldığı Selin İmer'in bilinmeyenleri

Uzun süredir sessizliğini koruyan Selin İmer'in Mustafa Ceceli ile yeni bir aşka yelken açtığı haberleri magazin gündemine bomba gibi düştü. 9 yıllık eşinden tek celsede boşanan ve eski eşine 3 milyon lira tazminat ödeyen Mustafa Ceceli'nin 34 yaşındaki Selin İmer ile evleniyor. Peki, Selin İmer kimdir?

30.05.2017Magazin
Öğrencilerden tekstil atığına ayvalı müdahale

Öğrencilerden tekstil atığına ayvalı müdahale

Gaziantepli lise öğrencileri ayvadan elde ettikleri jöleyle tekstil atık sularındaki doğaya zararlı boyayı temizlemeyi başardı. Çalışma, MEF Okulları ve MEF Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen ‘Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması’nda 13 ülkeden finale kalan 20 biyoloji projesi arasında birinci seçildi.

27.05.2017Eğitim
Sağlıklı gıda için proje üreten de var, park sorununu çözen de

Sağlıklı gıda için proje üreten de var, park sorununu çözen de

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren bir eğitim kurumu, 13 ülkeden lise düzeyinde öğrencilerin katıldığı bir araştırma projeleri yarışması düzenliyor. Bu yıl 26’ncısı 23-26 Mayıs’ta yapılan yarışmada, ışkın bitkisiyle kanser tedavisi, gıdaların raf ömrünü artıracak biyoplastik, akıllı otopark sistemi projeleri dikkat çekiyor.

23.05.2017Eğitim
‘Uluslararası Araştırma Proje Yarışması’ başlıyor

‘Uluslararası Araştırma Proje Yarışması’ başlıyor

Bu yıl 26’ncısı düzenlenen “Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması” 23-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bilim zirvesinde bu yıl 13 ülkeden toplam 508 proje arasından finale kalan 79 projeyi temsilen 142 lise öğrencisi, fizik, kimya ve biyoloji alanlarında geliştirdikleri projeler ile yarışacak.

9.05.2017Eğitim
Genç yetenekten keman resitali

Genç yetenekten keman resitali

2015’te dünyanın en prestijli klasik müzik yarışmalarından Uluslararası Tchaikovsky Yarışması’na katılma hakkı kazanan ve 2016’da Polonya’da düzenlenen Wieniawski Uluslararası Keman Yarışması’nda birinci olan genç yetenek Veriko Tchumburidze MEF Okulları Ulus Kampusu’nda olacak.

26.04.2017Kitap Sanat
Horon yoksa diploma yok

Horon yoksa diploma yok

MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin her bölümündeki öğretmen adayları 2’nci sınıfta zorunlu olarak ‘Kültürel Beceri’ dersini alıyor. Bu derste bir müzik aleti çalmayan, halkoyunu oynamayan, dans etmeyen, şarkı söylemeyen ya da bir sanatı öğrenmeyen üst sınıfa geçemiyor. Yeteneği olan bir alanda haftada 2 gün ders alan öğrencilere önce 4 kişilik bir heyet not veriyor. Adaylar yıl sonu notunu ise performanslarını sergiledikleri halk jürisinden alıyor.

15.04.2017Eğitim
TÜBİTAK Bölge Sergisi 17-20 Nisan’da

TÜBİTAK Bölge Sergisi 17-20 Nisan’da

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) düzenlendiği ‘11’inci Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın bölge sergisi 17-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

5.04.2017Eğitim
14’üncü kitap fuarı başladı

14’üncü kitap fuarı başladı

Bir özel okulun düzenlediği, 48 yayınevi ve 29 yayıncılık firmasının katılımıyla gerçekleşen “14. Kitap Fuarı ve Söyleşi Günleri” başladı, etkinlik 7 Nisan'a kadar sürecek.

3.04.2017Eğitim
Terörü çocuklara nasıl anlatmalıyız

Terörü çocuklara nasıl anlatmalıyız?

Son günlerde yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili ailelere uyarılarda bulunan uzmanlara göre, 5 yaşından itibaren onlarla şiddet olayları ve nedenleri konuşulabilir. Bu hem onları doğru bilgilendirmek, hem de sorularına yanıt vermek açısından önemli. Ancak bu ortamda onların kendilerini güvende hissetmeleri için rutin hayatın devam etmesi gerekiyor. Yani çocukların okula gitmesi, oyun oynayıp kitap okumasının sağlanması lazım.

20.12.2016Eğitim
Özel okullarda fiyat yelpazesi genişledi

Özel okullarda fiyat yelpazesi genişledi

Özel eğitim kurumlarında 2016-2017 eğitim-öğretim yılı ücretlerinin açıklanmasının ardından ön kayıt ve indirimli kayıt süreci devam ederken, özel okul sayısındaki artış ve devletin özel okullara giden öğrencilere verdiği desteğin de etkisiyle artık hemen hemen "her keseye uygun" özel okul bulunabiliyor. Buna karşın bazı özel okulların ücreti ise el yakmaya devam ediyor.

13.06.2016Eğitim
Öğrencilerden kanserli çocuklara destek

Öğrencilerden kanserli çocuklara destek

Öğrenciler çeşitli etkinliklerle elde ettikleri yaklaşık 45 bin lirayı İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Onkoloji Servisi’ne kanserli çocukların tedavisinde kullanılacak cihaz için bağışladı.

24.05.2016Eğitim
“Okullarımız kuşaktan kuşağa sürecek”

“Okullarımız kuşaktan kuşağa sürecek”

Geçtiğimiz şubat ayında kaybettiğimiz İbrahim Arıkan’ın kurucusu olduğu Arıkanlı Holding CEO’su ve aynı zamanda 50 yıllık arkadaşı Halil Ünlü ile buluştuk. Arıkan’ı anarken onun çok önem verdiği eğitim kurumları ile ilgili yönetim kurulunun, kurucusunun felsefesi doğrultusunda yeni projelerini dinledim.

16.05.2016Eğitim
Geleceğin bilim insanları ödüllendirildi

Geleceğin bilim insanları ödüllendirildi

İstanbul’da bir eğitim kurumunun bu yıl 25’incisini düzenlediği proje yarışmasına 21 ükeden 169 öğrenci katıldı. Öğrenciler ve danışman öğretmenler projelerini üç gün boyunca sergiledi. Yarışma sonunda ulusal kategoride fizik dalında ‘Uçuş Süresi ile Maden İçinde Konum Belirleme’, kimyada ‘Yaşlanma Karşıtı Nano-Malzeme Geliştirilmesi’ ve biyoloji alanında ise ‘Gıda Paketlemede Geleceğin Anahtarı: K.E.Y’ projeleri birinci oldu. Uluslararası dalda ise fizik ve kimya dalında Poloya, biyoloji alanında ise Azerbaycan birincilik ödülünün sahibi oldu.

13.05.2016Eğitim
Lise öğrencileri projeleriyle yarışıyor

Lise öğrencileri projeleriyle yarışıyor

1991 yılından bu yana, tüm dünyadaki lise öğrencilerinin bilimsel araştırma geliştirmeye yönelik isteklerini, hayallerini ve heveslerini ara vermeden destekleyen “Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”, bu yıl 10-13 Mayıs arasında düzenlenecek. 25’incisi gerçekleştirilecek olan yarIşmaya yurtiçinden 476 ve yurtdışından 103 proje olmak üzere toplamda 579 başvuru oldu.

26.04.2016Eğitim
TEOG’a sayılı günler kala tempo artmalı

TEOG’a sayılı günler kala tempo artmalı

TEOG süreci öğrencileri olduğu kadar velileri de içine alan, yoğun tempo nedeniyle birçok evde çatışmaları körükleyen bir süreç. Sınav tarihi yaklaştıkça akıllardaki sorularda, kaygı ile birlikte artıyor.

22.04.2016Eğitim
Öğrencilerden ‘Şiddete Hayır’ sergisi

Öğrencilerden ‘Şiddete Hayır’ sergisi

Öğrenciler okullarında düzenlenen resim yarışmasıyla “Şiddete Hayır” dedi. Yarışma sonrası ödül alan eserler, yarışmayla aynı isimli sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

8.03.2016Eğitim
Kan bağı olmadan akraba yaratan adam: İbrahim Arıkan

Kan bağı olmadan akraba yaratan adam: İbrahim Arıkan

Kader çizgisini değiştiren öğretmen okulundaki öğretmeni İsmet Dolay’ın heykelini kurduğu okulun bahçesine dikecek kadar eğitim sevdalısı biriydi İbrahim Arıkan. MEF Okulları’nı kurarken onlarca ülke gezip, onların en iyi taraflarını alıp farklı bir müfredat ve sistem oluşturacak kadar öngörüsü yüksek biriydi. Serbest kıyafet, çift öğretmen, kurulduğu yıllarda lisenin 4 yıl olması gibi ilkleri gerçekleştirmekle kalmadı, bunların birçoğunun başarıya ulaşması üzerine Milli Eğitim yetkilileri bu modeli yaygınlaştırırken ülkesi adına gurur duydu.

7.02.2016Eğitim
Karanfillerle uğurlandı

Karanfillerle uğurlandı

MEF Okulları’nın kurucusu ve Arıkanlı Holding’in patronu İbrahim Arıkan (75) Zincirlikuyu Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

4.02.2016Gündem
İbrahim Arıkan son yolculuğuna uğurlandı

İbrahim Arıkan son yolculuğuna uğurlandı

Hayatını eğitime adayan İbrahim Arıkan son yolculuğuna uğurlandı.

4.02.2016Eğitim
Eğitimin duayeni İbrahim Arıkan son yolculuğuna uğurlanıyor

Eğitimin duayeni İbrahim Arıkan son yolculuğuna uğurlanıyor

MEF Okulları’nın kurucusu, Arıkanlı Holding’in patronu İbrahim Arıkan son yolculuğun uğurlanıyor.

4.02.2016Eğitim
Duayen eğitimci ve işadamı İbrahim Arıkan vefat etti | Cenaze töreni ne zaman

Duayen eğitimci ve işadamı İbrahim Arıkan vefat etti | Cenaze töreni ne zaman?

İş ve eğitim dünyasının yakından tanıdığı, MEF Okulları ve Yurtiçi Kargo’ nun bağlı olduğu Arıkanlı Holding’ in kurucusu ünlü işadamı İbrahim Arıkan hayatını kaybetti. Peki; İbrahim Arıkan kimdir? İşte detaylar...

3.02.2016Kelebek
Okulsuz köyden çıkan eğitim devi

Okulsuz köyden çıkan eğitim devi

MEF Okulları’nın kurucusu, Arıkanlı Holding’in patronu İbrahim Arıkan, 75 yaşında hayata gözlerini yumdu. Arıkan, okulu olmayan bir köyden çıkıp Türkiye’nin en gözde eğitim imparatorluklarından birini kurmuştu.

3.02.2016Eğitim
Okulsuz köyden çıkan eğitim devi: İbrahim Arıkan

Okulsuz köyden çıkan eğitim devi: İbrahim Arıkan

MEF Okulları’nın kurucusu, Arıkanlı Holding’in patronu İbrahim Arıkan, 75 yaşında hayata gözlerini yumdu. Arıkan, okulu olmayan bir köyden çıkıp Türkiye’nin en gözde eğitim imparatorluklarından birini kurmuştu.

2.02.2016Eğitim
İbrahim Arıkan kimdir

İbrahim Arıkan kimdir?

Eğitim sektörüne yaptığı yatırımlarla tanınan, Yurtiçi Kargo ve MEF Okulları'nın bağlı olduğu Arıkanlı Holding’in kurucusu İbrahim Arıkan yaşamını yitirdi.

2.02.2016Gündem
Arıkanlı Holdingin kurucusu İbrahim Arıkan kimdir

Arıkanlı Holding'in kurucusu İbrahim Arıkan kimdir?

Arıkanlı Holding’in kurucusu olan İbrahim Arıkan’dan kötü haber geldi. Doğduğu köyde okul olmadığı için ilkokula 9 yaşında başlayan ve Fizik öğretmeni olan İbrahim Arıkan, Yurtiçi Kargo ve MEF (Modern Eğitim Fen) Okulları’nın bağlı olduğu Arıkanlı Holding’i büyük uğraşlarla kurmuştu.

2.02.2016Gündem
Eğitimci İbrahim Arıkan vefat etti

Eğitimci İbrahim Arıkan vefat etti

MEF Okulları’nın kurucusu ve MEF Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı, eğitimci, iş adamı İbrahim Arıkan hayatını kaybetti.

2.02.2016Eğitim
Arıkanlı Holdingin kurucusu İbrahim Arıkan hayatını kaybetti

Arıkanlı Holding'in kurucusu İbrahim Arıkan hayatını kaybetti

Yurtiçi Kargo ve MEF Okulları'nın bağlı olduğu Arıkanlı Holding’in kurucusu İbrahim Arıkan hayatını kaybetti.

2.02.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

“Okullarımız kuşaktan kuşağa sürecek”

Geçtiğimiz şubat ayında kaybettiğimiz İbrahim Arıkan’ın kurucusu olduğu Arıkanlı Holding CEO’su ve aynı zamanda 50 yıllık arkadaşı Halil Ünlü ile buluştuk.

14.05.2016

Kan bağı olmadan akraba yaratan adam: İbrahim Arıkan

Kader çizgisini değiştiren öğretmen okulundaki öğretmeni İsmet Dolay’ın heykelini kurduğu okulun bahçesine dikecek kadar eğitim sevdalası biriydi İbrahim Arıkan.

6.02.2016