MENÜ

Mazeret Sınavı

Mazeret Sınavı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mazeret Sınavı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mazeret Sınavı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 369 Mazeret Sınavı haberi bulunmuştur.

Mazeret Sınavı Haberleri

AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi tarafından Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi sınavları 25-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. Sınavın ardından, final sınavlarına katılan öğrencilerin gözü sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. AÖF sınav sonuçları, belirlenen tarihte kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. Peki, AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu ile ilgili detaylar...

31.05.2019Gündem
AÖF final sınavları ne zaman başlıyor AÖF güz dönemi final sınavları

AÖF final sınavları ne zaman başlıyor? AÖF güz dönemi final sınavları

Üniversite eğitimine Anadolu Üniversitesi bünyesinde yer alan Açıköğretim Fakültesi'nde (AÖF) devam eden yüz binlerce öğrenci, güz dönemi final sınavlarının ne zaman yapılacağını sorguluyor. Yakın zaman önce vizelere giren ve sonuçlarını öğrenen öğrenciler, bir yandan finallere hazırlanırken bir yandan da sınav tarihlerini araştırıyor. Peki, AÖF final sınavı ne zaman? AÖF güz dönemi final sınavları ne zaman?

17.12.2018Gündem
Bedelli askerlik yapmak isteyen üniversitelilere müjde

Bedelli askerlik yapmak isteyen üniversitelilere müjde

YÖK, bedelli askerlik yapmak isteyen üniversite öğrencilerinin, eğitimlerinde mağduriyet yaşanmayacağını açıkladı. Buna göre, askerlik temel eğitimi aldıkları süre içinde öğrenciler idari izinli sayılacak. Bu dönemin ara sınav, vize veya yıl sonu final sınavlarına denk gelmesi durumunda da mazeret sınavı hakkı verilecek.

16.08.2018Eğitim
AÖF sınav soruları ve cevapları E Kampüs sistemi üzerinden sorgulanıyor

AÖF sınav soruları ve cevapları E Kampüs sistemi üzerinden sorgulanıyor

Okumakta oldukları bölümün sınavlarına giren öğrenciler için AÖF sınav soruları ve cevapları açıklaması geldi. Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştirilen sınavlara katılım gösteren öğrenciler, Anadolu Üniversitesi'nin E-Kampüs üzerinden sorular ve cevaplar bilgisine erişebilecek. Peki, AÖF sınav soruları ve cevapları nereden ve nasıl öğrenilebilecek? İşte, sorular ve cevaplarlar birlikte sonuç açıklaması hakkında bazı bilgiler

16.04.2018Eğitim
AÖF soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak Sonuçlar ne zaman açıklanacak

AÖF soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

AÖF sınav yorumları, Anadolu Üniversitesi'nin yurt genelinde gerçekleştirdiği sınavların ardından gündem konusu oldu. Sınavın tamamlanmasının ardından ise öğrenciler, aynı kaderi paylaşan diğer adayların sınav yorumlarını merak etmeye başladı. Öte yandan sınava katılım sağlayan öğrenciler AÖF soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar. Peki, AÖF soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

14.04.2018Eğitim
AÖF vize soruları ve cevapları yayımlandı mı 2017 AÖF sonuçları ne zaman açıklanır

AÖF vize soruları ve cevapları yayımlandı mı? 2017 AÖF sonuçları ne zaman açıklanır?

AÖF sınav sonuçları, bugün gerçekleşen son sınavın da sona ermesiyle birlikte vatandaşların merakına neden oldu. Sınav soruları ve cevaplarının yanı sıra, sınav sonuçları bilgisini de merak eden vatandaşlar, AÖF'ün yapacağı açıklamaya kilitlenecek. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sorular ve cevaplar ile birlikte itiraz hakkında bazı detaylar

25.11.2017Gündem
AÖF 3 ders sınavı hangi illerde gerçekleşecek AÖF 3 ders sınavında geçme notu kaç

AÖF 3 ders sınavı hangi illerde gerçekleşecek? AÖF 3 ders sınavında geçme notu kaç?

AÖF 3 ders sınavı için geri sayım devam ediyor. Vize ve final dönemlerinin ardından başarısız oldukları dersten üç ders sınavına girecek olan vatandaşlar, bu sınavın hangi illerde gerçekleşeceğini öğrenmek istedi. AÖF 3 ders sınavı hangi illerde yapılacak sorusuna cevap arayan öğrenciler, merkezlerin durumuna göre detayları araştırmaya başlayacak. Peki, AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak?

1.07.2017Eğitim
AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak

AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak?

AÖF 3 ders sınavının ne zaman yapılacağını merak eden Açıköğretim Fakültesi öğrencileri konuyla ilgili detayları araştırıyorlar. Başarısız oldukları derslerin sınavına girecek olan öğrenciler, sınav tarihini tam olarak öğrenmek istiyorlar. Anadolu Üniversitesi tarafından AÖF 3 ders sınavlarının tarihi belirlendi. Peki, AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

28.06.2017Eğitim
2017 AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak AÖF 3 ders sınavı hangi illerde gerçekleşecek

2017 AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak? AÖF 3 ders sınavı hangi illerde gerçekleşecek?

2017 AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacağı binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi tarafından merakla araştırılan konular arasında yer alıyor. Açıköğretim Fakültesi öğrencileri başarısız oldukları derslerin sınavlarına girecekler. Öğrenciler bir yandan da AÖF 3 ders sınavlarının hangi illerde gerçekleştirileceğini merak ediyorlar. Anadolu Üniversitesinin resmi internet sitesinde AÖF 3 ders sınavlarının ne zaman ve hangi illerde yapılacağı açıklandı. Peki, 2017 AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak? AÖF 3 ders sınavı hangi illerde gerçekleşecek?

22.06.2017Eğitim
TEOG 2. Dönem mazeret sınavları yarın saat kaçta başlayacak

TEOG 2. Dönem mazeret sınavları yarın saat kaçta başlayacak?

TEOG sınavının yarın saat kaçta başlayacağı ve biteceği yüz binlerce öğrenci ve veli tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. TEOG 2. Dönem mazeret sınavları 20-21 mayıs tarihlerinde yapılacak ve binlerce öğrenci güzel bir sonuç alabilmek için ter dökecek. Çocuklarını okula götürecek olan veliler ise TEOG sınavının yarın saat kaçta başlayacağını araştırıyor. Peki, TEOG 2. Dönem mazeret sınavları yarın saat kaçta başlayacak?

19.05.2017Eğitim
Yarıyıl tatilinin son günü akın ettiler

Yarıyıl tatilinin son günü akın ettiler

Bolu'daki Kartalkaya Kayak Merkezi ile Abant Tabiat Parkı, yarıyıl tatilinin son gününde yoğun ilgi görüyor. Yarıyıl tatilinin ardından 2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi yarın başlayacak. Yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmenin 23 Ocak'ta başlayan yarıyıl tatili yarın sona eriyor. Tatil sonrası sınav maratonu da başlıyor.

5.02.2017Gündem
2017 AÖF sınav sonuçları için heyecan sona erdi İşte AÖF final sınavı sonuç sorgulama sayfası

2017 AÖF sınav sonuçları için heyecan sona erdi! İşte AÖF final sınavı sonuç sorgulama sayfası

AÖF final sınavı sonuçları binlerce açıköğretim öğrencisi tarafından merak edilen konular arasındaydı. AÖF final sınavı sonuçları bugün Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamayla binlerce öğrencinin erişimine açıldı. AÖF sınavlarında 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceği sisteme geçildiği için umutsuz olan bazı öğrenciler, AÖF sonuçları açıklanmasının ardından itiraz yolunu araştırmaya başladı. Öğrenciler, sınavın uygulaması, sorular ve sonuçlarla ilgili inceleme ve yeniden düzenleme talebiyle itirazda bulunabilecekler. İşte, 2017 AÖF final sınavı sonucu sorgulama sayfası.

30.01.2017Gündem
AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır AÖFten geçmek için gerekli şartlar neler

AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖF'ten geçmek için gerekli şartlar neler?

AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? Açıköğretim sınavına girecek olan adaylar, final sınavlarının yaklaşmasıyla birlikte bu soruyu sık sık sormaya başladı. AÖF sınav giriş belgeleri sınav anında mutlaka bulundurulması gerekenlerden biri. Peki, AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖF'ten geçmek için gerekli şartlar neler? Açıköğretim öğrencilerinin merak ettiği sorular ve yanıtları detayda!

12.01.2017Eğitim
AÖF sınav yerleri belli oldu AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır

AÖF sınav yerleri belli oldu! AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

AÖF sınav yerleri bu kez kısa sürede netlik kazandı. Adayların merakla beklediği sınav giriş belgeleri Açıköğretim Fakültesi'nin resmi sayfası üzerinden erişime açıldı. AÖF sınav giriş belgelerini almak isteyen öğrenciler, kendilerinden istenilen bilgileri online sistem üzerinden girerek sınav giriş belgelerini edinebilecek: Peki, sınav yerleri bilgisinin de içerisinde bulunduğu AÖF sınav giriş belgeleri nasıl alınır?

8.01.2017Eğitim
AÖF sınav giriş belgeleri açıklandı.. AÖF sınavına girecek adaylar dikkat

AÖF sınav giriş belgeleri açıklandı.. AÖF sınavına girecek adaylar dikkat!

AÖF sınav giriş belgeleri dün yayınlandı. AÖF sınavı öncesinde adayların merakla beklediği sınav giriş belgeleri resmi olarak duyuruldu. Yapılan açıklamada AÖF sınav giriş belgeleri hakkında merak edilen detaylarda açıklandı. Peki AÖF sınav giriş belgelerine nasıl ulaşılacak? İşte AÖF sınav giriş belgeleri hakkında tüm detaylar

7.01.2017Eğitim
İstanbulda okullar tatil olacak mı İşte okulların tatil olduğu şehirler

İstanbul'da okullar tatil olacak mı? İşte okulların tatil olduğu şehirler

Yurdun büyük bölümünde etkisini arttıran kar yağışı ve fırtına nedeniyle birçok il ve ilçede okullar 30 Aralık 2016 tarihinde eğitime ara verecek. Ankara Valiliği yaptığı açıklamada 30 Aralık Cuma günü okulların tatil edildiğini duyurdu. İstanbul için henüz bir tatil açıklaması yapılmadı. İşte, 30 Aralık Cuma günü okulların tatil olduğu iller...

29.12.2016Gündem
30 Aralık’ta hangi illerde okullar tatil

30 Aralık’ta hangi illerde okullar tatil?

Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle birçok ilde ve ilçede okullar 30 Aralık’ta tatil edildi.

29.12.2016Eğitim
Tek ders sınavları üç derse çıkarıldı

Tek ders sınavları üç derse çıkarıldı

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gündoğan, Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinden mezun olmasına tek dersi kalan öğrencilerin dönem uzatmamaları için uygulanan tek ders sınavları, bu yıldan itibaren üç derse çıkarıldığını bildirdi.

26.12.2016Gündem
AÖF öğrencilerine müjde

AÖF öğrencilerine müjde

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Açıköğretim Sistemi’nde kayıtlı yaklaşık 1,5 milyon öğrenciyi yakından ilgilendiren müjdeli bir haber verdi. Rektör Gündoğan, tek ders sınavlarının bu yıldan itibaren üç derse çıkarıldığını bildirdi.

26.12.2016Gündem
AÖF öğrencilerine büyük müjde.. 3 dersi kalanlar dikkat

AÖF öğrencilerine büyük müjde.. 3 dersi kalanlar dikkat!

AÖF öğrencileri arasından mezuniyet hazırlığı yapanlara sevindirici haber geldi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde okuyan ve mezuniyetleri tek ders sınavına kalan adaylara, üç ders sınavı hakkı verildi. Konuyla ilgili açıklama yapan A.Ü Rektörü Gündoğan, bu tarihten sonra üç dersten kalan öğrencilere dönem uzatmamaları için sınav hakkı tanınacağını dile getirdi. İşte üç ders sınavları hakkında detaylı bilgiler ve sınav tarihleri

26.12.2016Eğitim
TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak Mazeret sınavı için geri sayım başladı

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? Mazeret sınavı için geri sayım başladı

TEOG sınavına giremeyen adayların katılım göstereceği mazeret sınavı bu hafta sonu gerçekleştirilecek. Mazeret gerekçelerine göre bazı sınavların evde, bazı sınavların ise hastanede yapılacağı TEOG'da, sınavın tamamlanmasının ardından gözler sonuçlara gidecek. Peki 1. dönem TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

15.12.2016Eğitim
2016 TEOG soruları mazeret sınavı öncesi ilgi görüyor

2016 TEOG soruları mazeret sınavı öncesi ilgi görüyor

TEOG 1. dönem sınavlarına çeşitli sebeplerle katılamayan öğrenciler, 17-18 Aralık tarihlerinde yapılacak sınav için son hazırlıklarını tamamlamaya başladı. Arkadaşlarından sınav hakkında bilgi alan mazeret sınavı öğrencileri, 2015-2016 TEOG sorularını araştırarak girecekleri sınavda ne tarz sorularla karşılaşabileceklerini görmek istedi. Öğrencilerin mazeret sınavı öncesi TEOG sorularını bulmalarındaki en büyük yardımcıları ise yine arama motorları oldu

14.12.2016Eğitim
TEOG mazeret sınavı giriş belgeleri açıklandı

TEOG mazeret sınavı giriş belgeleri açıklandı

TEOG birinci dönem ortak mazeret sınavları giriş yerleri belli oldu. Adaylar MEB'in internet adresi üzerinden sınavla ilgili bilgileri öğrenebilir.

12.12.2016Eğitim
AÖF güz dönemi sınav sonuçları açıklandı AÖF itirazı nasıl yapılır

AÖF güz dönemi sınav sonuçları açıklandı! AÖF itirazı nasıl yapılır?

AÖF sınav sonuçları dün öğleden sonra erişime açıldı. 26-27 Kasım'da girdikleri sınavın sonucunu bekleyen Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, Anadolu Üniversitesi resmi sitesi üzerinde yer alan sorgulama sayfasıyla sonuçlarına ulaşabildiler. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından bekledikleri notları alamayan öğrenciler, AÖF sınav itirazının nasıl yapıldığını merak ettiler. Peki, AÖF sınav sonuç itirazları nasıl yapılır?

8.12.2016Eğitim
2016 AÖF ara sınav sonuçları açıklandı AÖF sınav itirazı ve final tarihi detayı

2016 AÖF ara sınav sonuçları açıklandı! AÖF sınav itirazı ve final tarihi detayı

AÖF sınav sonuçları için merakla beklenen açıklama Anadolu Üniversitesi tarafından yapıldı. Okumakta oldukları Lisans ve Ön Lisans bölümleri için ara sınavlara katılan öğrenciler, AÖF sınav sonuçları açıklamasına ilgi gösterdi. Sonuçların ardından aldıkları puana itiraz etmek isteyen öğrenciler, AÖF sınav sonucu itirazının nasıl yapılacağını araştırdı. İşte itiraz hakkında bazı bilgiler ve AÖF sınav sonuç ekranı

7.12.2016Eğitim
TEOG mazeret sınavı için tarihler MEB tarafından açıklandı

TEOG mazeret sınavı için tarihler MEB tarafından açıklandı!

TEOG mazeret sınavı için tarih belli oldu. Perşembe ve cuma günü yapılan sınavların ardından ilk dönemi tamamlanan TEOG'da, mazeret sınavları için süreç devam ediyor. Sınava çeşitli problemlerden dolayı katılım gösteremeyen öğrenciler, TEOG mazeret sınavı ne zaman başlayacak sorularını yöneltiyor. İşte MEB tarafından açıklanan TEOG mazeret sınavı ne zaman yapılacak sorularının cevabı

24.11.2016Gündem
TEOG ne zaman 23-24 Kasımda okullar tatil mi

TEOG ne zaman? 23-24 Kasım'da okullar tatil mi?

TEOG sınavı için sayılı gün kaldı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş için yapılan sınavların tarihleri hem ebeveynler hem de öğrenciler tarafından merakla bekleniyordu. Nihayet beklenen bilgi geldi, "TEOG ne zaman?" sorusuna yanıt geldi. Tarihlerin netleşmesiyle birlikte 23-24 Kasım'da okullar tatil mi? sorusu da gündeme geldi. İşte, TEOG günü ile ilgili ayrıntılar!

15.11.2016Gündem
AÖF tek ders sınavı ne zaman

AÖF tek ders sınavı ne zaman?

AÖF sınav sonuçlarının açıklanması ile mezun olmak için sadece tek bir dersi kalan öğrenciler tek ders sınavlarını bekliyorlar. Peki AÖF tek ders sınavları ne zaman yapılacak? İşte AÖF 2016 tek ders sınavları ile ilgili yapılan son açıklama..

23.06.2016Gündem
Müsteşar Yardımcısı Kurt: Mazeret sınavının sonuçları haziranın ilk haftasında

Müsteşar Yardımcısı Kurt: Mazeret sınavının sonuçları haziranın ilk haftasında

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, bir televizyon kanalında katıldığı programda, TEOG ile ilgili soruları yanıtladı. 14-15 Mayıs’ta düzenlenen TEOG mazeret sınavlarına 4 bin 459 öğrencinin katıldığı belirten Kurt, sınavlarda herhangi bir sorunun yaşanmadığını dile getirdi. TEOG mazeret sınavı sonuçlarının ise haziranın ilk haftasında e-okul sistemine girileceğini ifade etti.

15.05.2016Eğitim
TEOG mazeret sınavı soruları yayınlandı

TEOG mazeret sınavı soruları yayınlandı

TEOG ortak sınavlarına katılamayan ve geçerli bir nedeni olan öğrenciler için yapılan mazeret sınavları sona erdi. 14-15 Mayıs’ta düzenlenen sınavların soru ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınlandı. İşte TEOG mazeret sınavı soru ve cevapları:

15.05.2016Eğitim
TEOG mazeret sınavına bacağı alçıda geldi

TEOG mazeret sınavına bacağı alçıda geldi

Sonuçları liseye girişte kullanılacak olan ve nisan ayında düzenlenen TEOG ortak sınavlarına katılamayanlar için yapılan mazeret sınavlarının ilk günkü oturumları tamamlandı. Sınava bacağı alçıda gelen öğrenci de vardı, yetiştirme yurdunda ders çalışarak hazırlanan da vardı.

14.05.2016Eğitim
TEOG mazeret sınavında ilk gün oturumları tamamlandı

TEOG mazeret sınavında ilk gün oturumları tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri için uyguladığı ve nisan ayında düzenlenen TEOG ortak sınavlarına katılamayanlar için yapılan mazeret sınavlarının ilk günkü oturumları tamamlandı. Adaylar yarın da fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarına katılacak.

4.05.2016Eğitim
Gündemi takip eden avantajlı

Gündemi takip eden avantajlı

1 milyondan fazla öğrencinin katıldığı TEOG sınavları tamamlandı. İkinci gün fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavları yapıldı.Uzmanlara göre gündemi takip edenler için fende Aziz Sancar’lı, inkılapta ‘Selanik’ konulu ve yabancı dilde ise diyalog soruları belirleyici olacak.

29.04.2016Eğitim
Silopi’de TEOG hazırlıkları tamamlandı, öğrenciler erteleme istiyor

Silopi’de TEOG hazırlıkları tamamlandı, öğrenciler erteleme istiyor

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde bugün ve perşembe günü yapılacak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavları için tüm hazırlıkları tamamladı. Öğrenciler sokağa çıkma yasakları nedeniyle sınava yeterince hazırlanamadıklarını belirterek, mazeret sınavı ya da ekstra puan avantajı sağlanmasını istedi.

26.04.2016Eğitim
Bütün seçenekleri okuyun

Bütün seçenekleri okuyun

Uzmanlara göre inkılap tarihi ve Atatürkçülük testlerini çözerken seçenekleri tam okumak gerekiyor. Yabancı dilde ise verilen bilginin dışında yorum yapmayın, soru köklerine dikkat edin. Ayrıca, TEOG’dan önce sınav kurallarını gözden geçirmeyi unutmayın. Kurallara uymayanlar, tüm soruları doğru cevaplasa bile sınavının iptali ile karşı karşıya kalabilir.

25.04.2016Eğitim
TEOG soruları yola çıkıyor

TEOG soruları yola çıkıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram Çetin, konuk olduğu televizyon programında TEOG’a dair merak edilenleri yanıtladı. Çetin, TEOG sorularının bugünden itibaren dağıtımına başlanacağını belirtti.

21.04.2016Eğitim
TEOG 2016 Sınav tarihleri ne zaman yapılacak - TEOG 2. Dönem

TEOG 2016 Sınav tarihleri ne zaman yapılacak? - TEOG 2. Dönem

TEOG 2. dönem sınavı ne zaman yapılacak sorusu sınav dönemi yaklaştıkça daha çok gündeme geliyor. İstediği liseye girebilmek için TEOG sınavında ter döken öğrenciler, 2. dönem TEOG sınavının tarihini merak etmeye başladılar. Peki 2015-2016 öğretim yılı 2. dönem TEOG sınavı ne zaman yapılacak? İşte TEOG 2. Dönem sınav takvimi hakkında detaylar..

4.04.2016Kelebek
E-okul girişi nasıl yapılır TEOG sınavı sonuçları nasıl görüntülenir

E-okul girişi nasıl yapılır? TEOG sınavı sonuçları nasıl görüntülenir?

E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi ile velisi olduğunuz öğrencinin tüm sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz. E-okul girişi nasıl yapılır? E-okul üzerinden sınav sonuçları ve TEOG sonuçlarına nasıl bakılır? E-okul işlemleri hakkında bilgiler haberimizde...

12.01.2016Eğitim
15 tatil için geri sayım başladı 2016 yarıyıl tatiline son 15 gün

15 tatil için geri sayım başladı! 2016 yarıyıl tatiline son 15 gün!

Öğrenciler, sömestr tatili için geri sayım yapmaya başladı. 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk döneminin bitmesine iki hafta kaldı. 2016 yarıyıl tatili ne zaman? İkinci dönem ne zaman başlayacak?

8.01.2016Gündem
TEOG sınav sonuçları açıklandı mı TEOG 1. dönem sınavı sonuçları

TEOG sınav sonuçları açıklandı mı? TEOG 1. dönem sınavı sonuçları

TEOG sınav sonuçları ile ilgili meraklı bekleyişi devam ediyor. Ocak ayında açıklanması beklenen sınav sonuçlarının bu ay içerisinde neticelendirilmesi bekleniyor. TEOG sınavı le ilgili son gelişmeler haberimizde.

6.01.2016Gündem
TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG sınav sonuçları açıklandı mı? Öğrencilerin meraklı bekleyişi devam ediyor. TEOG sınav sonuçları ile ilgili son gelişmeler haberimizde.

4.01.2016Gündem
Sömestr tatili ne zaman başlıyor Yarıyıl tatili kaç gün olacak

Sömestr tatili ne zaman başlıyor? Yarıyıl tatili kaç gün olacak?

2015-2016 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili ne zaman? sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. Sömestr tatili ne zaman başlıyor? Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği yarıyıl tatili kaç gün olacak? İşte detaylar…

4.01.2016Eğitim
TEOG birinci dönem sonuçları ne zaman açıklanacak

TEOG birinci dönem sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sınav sonuçları açıklandı mı? Öğrencilerin merakla beklediği TEOG sınavı birinci dönem sonuçları ile ilgili detaylar haberimizde.

30.12.2015Gündem
E-Okul sistemine giriş | Teog Sınav Sonuçları

E-Okul sistemine giriş | Teog Sınav Sonuçları

Her yıl öğrencilerin ve ailelerinin yaşadığı sınav streslerinin başında gelen TEOG sınavları yapıldıktan sonra öğrenci ve velilerin ilk adresi e okul sistemi olmaktadır. Öğrencilerin ve velilerin uğrak adresi olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi nedir ve nasıl giriş yapılır? E-okul üzerinden TEOG sonuçlarına nasıl bakılabilir? gibi soruların cevabı ve daha fazlası haberimizde..

28.12.2015Eğitim
TEOG Sınav Tarihi Ne Zaman 2016 MEB Sınav Takvimi Açıklandı

TEOG Sınav Tarihi Ne Zaman? 2016 MEB Sınav Takvimi Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2016 yılının MEB sınav takvimini açıkladı. MEB'in yayınladığı sınav takviminde 2016 yılında yapılacak olan ehliyet sınavı, YGS-LYS, AÖL ve TEOG gibi pek çok sınav tarihi de yer alıyor. Peki; TEOG sınav tarihi ne zaman? İşte, MEB 2016 sınav takvimi...

23.12.2015Eğitim
TEOG Kazanım Testleri 2015 - 2016 Yayınlandı

TEOG Kazanım Testleri 2015 - 2016 Yayınlandı

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 8'ni sınıflar için hazırlanan TEOG Kazanım Kavrama Testleri yayınlandı. TEOG Kazanım Testleri nereden indirilir? TEOG kazanım testlerinde hangi dersler var? TEOG Güz Dönemi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

23.12.2015Eğitim
TEOG Sınavlarında 15 Olan Tercih Hakkı 25e Çıkıyor

TEOG Sınavlarında 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor

12-13 Aralık 2015 tarihinde yapılan TEOG Mazeret Sınavlarının ardından öğrenciler, TEOG sonuçları açıklandı mı? diye araştırmaya başladılar. TEOG sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak. TEOG'da tercih hakkı kaç? Bu sorunun cevabı haberimizde...

21.12.2015Eğitim
TEOG Puan Hesaplama nasıl yapılır TEOG puanı öğren

TEOG Puan Hesaplama nasıl yapılır? TEOG puanı öğren!

TEOG merkezi ortak sınavları 25-26 Kasım 2015 tarihinde, mazeret sınavları ise 12-13 Aralık 2015'te yapılmıştı. Peki; TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?, TEOG Mazeret sınavı sonuçları açıklandı mı?, TEOG Puan hesaplama nasıl yapılır? Öğrenciler hesaplama yaparak tahmini puanlarını öğrenebilirler.

21.12.2015Eğitim
2015 TEOG Mazeret Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı Yayınlandı

2015 TEOG Mazeret Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı Yayınlandı

Kasım ayında gerçekleştirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına katılamayan öğrenciler için düzenlenen mazeret sınavları 12 - 13 Aralık'ta yapılmıştı. MEB, 2015 TEOG Mazeret Sınavı soruları ve cevap anahtarını yayınladı. 2015 TEOG Mazeret Sınavı Soruları nasıl indirilir? Detaylar haberimizde..

19.12.2015Eğitim
TEOG Sınav Sonuçları Açıklanmadığı Halde Dereceye Girdiler

TEOG Sınav Sonuçları Açıklanmadığı Halde Dereceye Girdiler

TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG 1. Dönem sınavında dereceye girenler açıklandı mı? TEOG sınavında dereceye girenler kimler? TEOG ile ilgili merak edilenler haberimizde!

18.12.2015Eğitim