MENÜ

Mavi Balina

Mavi Balina ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mavi Balina haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mavi Balina haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 328 Mavi Balina haberi bulunmuştur.

Mavi Balina Haberleri

Üç tonluk bebek müzede

Üç tonluk bebek müzede

Akdeniz'in en büyük balinasıydı. Boyu 10.5 metre, ağırlığı 3.26 tondu. Son nefesini verdiğinde ilk yaşını doldurmasına birkaç ay vardı. Mart 2000'de Adana'nın Yumurtalık sahillerine vurdu.

23.03.2002Gündem
Üç tonluk bebek müzede

Üç tonluk bebek müzede

Akdeniz'in en büyük balinasıydı. Boyu 10.5 metre, ağırlığı 3.26 tondu. Son nefesini verdiğinde ilk yaşını doldurmasına birkaç ay vardı.

24.03.2002Gündem
Dünyanın en büyük canlısı ‘mavi balina’ yok oluyor

Dünyanın en büyük canlısı ‘mavi balina’ yok oluyor

Bugün yeryüzüne yaşayan en büyük canlı türü olan ‘‘mavi balina’’ yok olma tehlikesi altında. Kanada'da tehlike altındaki hayvanları inceleyen kuruluş COSEPAC, Kanada'da yok olma tehlikesi altında olan hayvanlar listesine mavi balinayı da ekledi.

11.05.2002Gündem
Şahin, 320 kilometre hızla dalıyor Çita 100 km’ye 4.5 saniyede çıkıyor

Şahin, 320 kilometre hızla dalıyor Çita 100 km’ye 4.5 saniyede çıkıyor

Bir zamanlar ulaşım için at arabalarını, yük taşımak için kağnı arabalarını kullanan insanoğlu bu gün zekasını kullanıp, teknolojinin sınırları zorluyor. Hergeçen gün daha hızlı motorlu araçlar geliştirilirken, geçmişte hayal bile edilemeyen hızlara ulaşan bu araçlar, hız rekorlarını yeniliyor.

29.06.2005Seyahat
130 yaşındaki Mobydick

130 yaşındaki Mobydick

Alaska’da geçen ay avlanan 50 tonluk Grönland balinasının boyun kısmında, 1879 yılından kalma antika bir mızrak ucu bulundu.

14.06.2007Dünya
En iyi 10 bağımlılarına site

En iyi 10 bağımlılarına site

Alfred Hitchcock’un en iyi filmlerini seçseniz 1 numaraya Kuşlar’ı mı koyardınız yoksa Arka Pencere’yi mi? Peki, dünyanın en tuhaf fobisi hangisi? Ya en korkunç ölüm? Mutlaka yaptırmanız gereken 10 tıbbi kontrol, en depresif 10 rock şarkısı belki ilginizi çekmeyebilir. Ama bir yalancıyı tanımanın 10 yolunu bilmek işinize yarayabilir. Hangi 10 iblis bilim adamı dünyamızı cehenneme çevirdi, en komik 10 son sözde ne denildi?

26.01.2008Kelebek
Dili 2.7 ton, kalbi 600 kilo

Dili 2.7 ton, kalbi 600 kilo

Bu dünyada yaşayan tüm zamanların en büyüğü o. Ama artık yok oluyor.

23.06.2008Dünya
Uzay mekiği kadar bir dev

Uzay mekiği kadar bir dev

İşte dünyanın en büyük canlısı. Bir uzay mekiği kadar. Ağzına 100 kişi sığabiliyor. O kadar devasa olmasına rağmen çok az görülebiliyor. Şimdi soyu tükenmek üzere ve bilim adamları için bile hala esrarengiz.

22.03.2009Dünya
Balina cenneti

Balina cenneti

Sri Lanka’nın güneyindeki Mirissa adası çevresinde dünyadaki toplam 81 balina türünün 27’si görülebiliyor.

12.04.2009Dünya
Devin ölümü

Devin ölümü

Dünyanın en büyük canlısının cesedine rastlayan uzmanlar ölüm nedenini araştırıyor.

12.06.2009Dünya
Balina avını kesmesi için Japonyaya süre verildi

Balina avını kesmesi için Japonya'ya süre verildi

Avustralya hükümeti, güney yarımkürenin yaz mevsiminde Antarktika yakınında balina avlayan Japonya'ya, "kasım ayı sonuna kadar balina avını temelli kesmesi" çağrısını iletti.

19.02.2010Dünya
Yavru foklar insandan uzakta büyüyecek

Yavru foklar insandan uzakta büyüyecek

Antalya ve Mersin'de bulunduktan sonra Foça'da koruma altına alınan yavru foklar, Sualtı Araştırmaları Derneği - Akdeniz Foku Araştırma Grubu (SAD-AFAG) veterineri Avni Gök tarafından bulunan yöntemle insanlara alışmalarını önleyecek şekilde besleniyor.

2.02.2011Gündem
BODRUMDA ÖLÜ BALİNA KIYIYA VURDU

BODRUM'DA ÖLÜ BALİNA KIYIYA VURDU

3 metre boyunda 700 kilo ağırlığındaki balina incelenmek üzere Bodrum Belediyesi Mezbahası'na götürüldü.Bodrum'a bağlı Yalı beldesi Gerenkuyu mevkiinde ölü olarak karaya vuran balina ilgi odağı oldu. Çoğunlukla Atlas okyanusu ve Pasifik okyanusunda görülen mavi renkli balinanın nasıl geldiği merak uyandırdı. İlçe Tarım Müdürlüğü'ne ait ekipler tarafından kamyona konularak Bodrum Belediyesi Mezbaha ve Soğukhava Tesisleri'ne incelenmek üzere getirilen mavi balina görenleri şaşkına çevirdi. Balinan üzerinde herhangi bir yara, kesik izi olmadığı belirtildi.Balina üzerinde inceleme yapan Bodrum Deniz Ticaret Odası üyesi kaptan Arif Yılmaz "Birkaç kez gemicilerden balina gördüklerini duymuştuk. Ege ve Akdeniz suyunun ısınması ile tropik sulardaki canlılar bölgeye gelmeye başladı, balinan üzerinde herhangi bir yara izinin olmaması intihar ettiği anlamına gelmiş olabilir." dedi. (Yaşar ANTER-Nilüfer KANDIRMIŞ / DHA)

5.05.2011Haber
Dünyanın en küçük omurgalısı

Dünyanın en küçük omurgalısı

Dünyanın en küçük omurgalısının 7.7 milimetre uzunluğundaki bir kurbağa olduğu belirlendi.

12.01.2012Gündem
Bir arkadaşa ‘batıp’ çıkacağım

Bir arkadaşa ‘batıp’ çıkacağım

ABD’nin sakin kıyı kasabası San Luis Obispo, beklenmedik bir misafirle hareketlendi.

21.08.2012Gündem
New Yorktaki Amerikan Doğa Tarihi Müzesinde yatıya kalınabiliyor

New York'taki Amerikan Doğa Tarihi Müzesi'nde yatıya kalınabiliyor

Başrolünü Ben Stiller'in oynadığı "Müzede Bir Gece' adlı filme konu olan New York'taki Amerikan Doğa Tarihi Müzesi (American Museum of Natural History), heyecan arayan genç ziyaretçilerine sergi salonlarındaki dioramalar arasında geceleme fırsatı sunuyor.

27.06.2013Seyahat
Dinozorlarla birlikte ‘Müzede Bir Gece’

Dinozorlarla birlikte ‘Müzede Bir Gece’

Başrolünü Ben Stiller’in oynadığı ‘Müzede Bir Gece’ adlı filme konu olan New York’taki Amerikan Doğa Tarihi Müzesi (American Museum of Natural History), heyecan arayan ziyaretçilerine sergi salonlarındaki dioramalar arasında geceleme fırsatı sunuyor.

27.06.2013Seyahat
Deniz Kuvvetleri Komutanından angajman açıklaması

Deniz Kuvvetleri Komutanı'ndan 'angajman' açıklaması

Deniz Kuvvetleri Komutanı Bülent Bostanoğlu, Güney Kıbrıs kaynaklı gerilimle ilgili, "Angajman kuralları Başbakanlık tarafından Genelkurmay Başkanlığına, Genelkurmay da Deniz Kuvvetleri Komutanlığına devredilmiş durumda. Biz bu konuda herhangi bir durumla karşılaştığımız takdirde verilen angajman kuralları çerçevesinde hareket edeceğiz" dedi.

9.11.2014Gündem
Hayalet gemi Büyükada tatbikatta

Hayalet gemi Büyükada tatbikatta

TÜRKİYE’nin ev sahipliğinde NATO, ABD, İngiltere ve Pakistan Deniz Kuvvetleri unsurları ile Türkiye’den Deniz, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının katılımıyla 6 -14 Kasım 2014 tarihleri arasında Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilen ’Mavi Balina- 14 Fiili Deniz Davet Tatbikatı’nda deniz periyodu başladı. Sabah erken saatlerde Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’ndan ayrılan gemiler tatbikat alanına hareket etti. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu helikopterle Büyükada Gemisi’ne gelerek tatbikatı izledi.

9.11.2014Gündem
Doğu Akdeniz krizinin sonu kötü

Doğu Akdeniz krizinin sonu kötü

BM Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, doğalgaz krizinin çözümü için geliştirdiği ‘Akil Adamlar’ formülünün Rumlar tarafından reddedilmesini değerlendirdi. Eide, çözüm olmazsa krizin tırmanacağı uyarısında bulundu.

9.11.2014Dünya
Mavi Balina Tatbikatı sürüyor

Mavi Balina Tatbikatı sürüyor

TÜRK Deniz Kuvvetleri’nin ev sahipliğinde Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilen, dünyanın en prestijli tatbikatlarından biri olarak nitelendirilen ’Mavi Balina-2016 Davet Tatbikatı’, bugün de devam etti.

24.11.2016Gündem
Rus intihar oyunu organizatörü Philipp Budeikin suçunu kabul etti

Rus 'intihar oyunu' organizatörü Philipp Budeikin suçunu kabul etti

Rusya'da gençler arasında yaşanan çok sayıda intihar olayları ile ilişkilendirilen "Blue Whale (Mavi Balina) Challange" adlı oyunun yaratıcısı çıkarıldığı mahkemede suçunu kabul etti.

12.05.2017Dünya
Gençleri intihara sürükleyen oyunun yapımcısı suçunu kabul etti

Gençleri intihara sürükleyen oyunun yapımcısı suçunu kabul etti!

Rusya'da gençler arasında yaşanan çok sayıda intihar olayları ile ilişkilendirilen "Blue Whale (Mavi Balina) Challange" adlı oyunun yaratıcısı çıkarıldığı mahkemede suçunu kabul etti.

12.05.2017Teknoloji
Çinin tehlikeli oyunu: Mavi Balina

Çin'in tehlikeli oyunu: Mavi Balina

Ülkede siber güvenlik birimleri, çocukları intihara sürüklediği iddia edilen 'Mavi Balina' bilgisayar oyunuyla bağlantılı online gruplara erişimi engelledi.

15.05.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Fareye gümrükte fil tarifesi

OLAYI ben de Teoman Yazgan’dan öğrendim.

16.08.2008

Karadeniz’i kadınlar anlatırsa

Kadın öykü yazarları, Karadeniz’e nasıl bakıyorlar?
Karadeniz, onların öykülerine nasıl yansımış?
İklimiyle, doğasıyla, insanıyla Karadeniz bir kitapta toplandı.

24.07.2009

Bir kadının kader numarası

KAÇ kere yazdım, lunatik insanlar böyledir.

Fırıldak ruhludur.

31.07.2010

İnatlaşmanın böylesi

ÇEŞİT çeşit inatlaşma var.

5.05.2012

Anneler ‘Mavi Balina Meydan Okumasına’ dikkat

26 Şubat 2017 günü Rusya’da iki genç kız el ele tutuşarak bir binanın tepesinden kendini aşağı bıraktı ve hayatını kaybetti.

29.03.2017