MENÜ

Mavi Balina

Mavi Balina ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mavi Balina haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mavi Balina haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 328 Mavi Balina haberi bulunmuştur.

Mavi Balina Haberleri

Bakan’dan ‘Mavi Balina oyunu’ açıklaması

Bakan’dan ‘Mavi Balina oyunu’ açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, okul servislerindeki güvenlikle ilgili, “Servislerin denetlenmesi, öğrencilerimizin taşınmasında herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına üç bakanlık olarak çok titiz çalışma yapıyoruz. Çalışmalar devam ediyor” dedi. Bakan Arslan, Mavi Balina oyunuyla ilgili ise, “Bu servisi sağlayan internet servis sağlayıcılarının bu tip zararlı içerik içeren oyunları oynatmaması adına düzenlemelerimiz var. Bu konuda onları tekrardan uyardık” diye konuştu.

20.09.2017Eğitim
Ulaştırma Bakanından Mavi Balina oyunu açıklaması

Ulaştırma Bakanı'ndan Mavi Balina oyunu açıklaması

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tartışma yaratan Mavi Balina oyunu hakkında konuştu.

20.09.2017Haber
Ulaştırma Bakanından Mavi Balina oyunu açıklaması

Ulaştırma Bakanı'ndan Mavi Balina oyunu açıklaması

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tartışma yaratan Mavi Balina oyunu hakkında konuştu.

20.09.2017Gündem
Çocuğunuz bunları yapıyorsa dikkat

Çocuğunuz bunları yapıyorsa dikkat

ŞANTAJ komutlarıyla oynayanları intihara sürüklediği iddia edilen “Mavi Balina” oyunu, özellikle ergenlik çağında çocukları olan ebeveynleri korkutmaya başladı. Çok sayıda vatandaş Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nı arayarak oyun hakkında bilgi aldı. Bakanlık yetkilileri, ailelerden gelen başvurular üzerine konuyu gündemlerine aldıklarını ve yapılabilecekleri belirlemek üzere çalışma başlattıklarını söylediler.

19.09.2017Gündem
Mavi Balina oyunu nedir Çocukları nasıl öldürüyor

Mavi Balina oyunu nedir? Çocukları nasıl öldürüyor?

BTK, intiharlara yol açtığı belirtilen Mavi Balina oyunu yöneticisinin gizlice gönderdiği linklerle sosyal medya ve benzeri ortamlarda çocuklara ulaşabildiğini belirterek, aileleri dikkatli olmaları konusunda uyardı

17.09.2017Teknoloji
BTKdan Mavi Balina oyunu uyarısı

BTK'dan "Mavi Balina" oyunu uyarısı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye'de ve dünyada intiharlara yol açtığı belirtilen "Mavi Balina (Blue Whale)" oyununun çocuklar ve gençler için yarattığı tehlikelere ilişkin aileleri uyardı.

16.09.2017Gündem
Mavi Balinadan kurtulanlar anlattı Korkunç...

'Mavi Balina'dan kurtulanlar anlattı! Korkunç...

Son günlerde iki Türk gencini de ölüme sürüklediği iddia edilen ve hakkında suç duyurusunda bulunulan Mavi Balina oyunu, birçok ebeveynin dikkatini çekti. Gençler arasında yayılan ve dünya çapında yüzlerce intihar olayıyla bağdaştırılan Mavi Balina isimli oyununun yaratıcısı Rusya'da 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak "oyunla" ilişkilendirilen ölümler sonlanmış değil.

15.09.2017Dünya
Mavi Balina nasıl öldürüyor

Mavi Balina nasıl öldürüyor

Son günlerde iki Türk gencini de ölüme sürüklediği iddia edilen ve hakkında suç duyurusunda bulunulan Mavi Balina oyunu, birçok ebeveynin dikkatini çekti. Peki nedir bu oyun, çocukları nasıl etkiliyor, uzmanlar ne düşünüyor?

14.09.2017Gündem
Furkan Şen’in cenazesi Afyonkarahisar’da toprağa verildi

Furkan Şen’in cenazesi Afyonkarahisar’da toprağa verildi

Almanya’da ‘Mavi Balina’ adlı bilgisayar oyunu sonrasında intihar ettiği ileri sürülen 14 yaşındaki Furkan Şen’in cenazesi, memleketi Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde toprağa verildi.

14.09.2017Dünya
Aile suç duyurusunda bulundu: ‘Mavi Balina’ oğlumuzu aldı

Aile suç duyurusunda bulundu: ‘Mavi Balina’ oğlumuzu aldı

Gazi Üniversitesi öğrencisi Evrim Mertin (24), 5 Ağustos tarihinde intihar etti. Aile, çocuklarının son zamanlarda sürekli “Mavi Balina”, (Blue Whale) oyunu oynadığını, davranışlarının çok değiştiğini, intiharda bu oyunun etkili olduğunu iddia ederek, sorumlular hakkında dava açılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık soruşturma başlattı.

13.09.2017Gündem
Furkan’ın cenazesi Türkiye’ye gönderildi

Furkan’ın cenazesi Türkiye’ye gönderildi

Almanya’da ‘Mavi Balina’ adlı bilgisayar oyunu sonrasında intihar ettiği ileri sürülen 14 yaşındaki Furkan Şen’in cenazesi memleketi Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine gönderildi.

13.09.2017Dünya
Ölmeden önce Mavi Balina oynamış

Ölmeden önce Mavi Balina oynamış

130’dan fazla intihara neden olduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan 'Mavi Balina' adlı bilgisayar oyunu, Almanya'da 14 yaşındaki Furkan'ın da ölümüne neden oldu. Almanya, ABD, Fransa ve İngiltere’deki okulların ebeveynleri uyardığı ‘Mavi Balina'nın virüs yoluyla kişisel bilgileri ele geçirerek çocuklara şantaj yaptığı, bu şekilde çocukların sonu intihar komutuyla biten talimatları yerine getirmeye zorlandığı iddia ediliyor.

10.09.2017Dünya
The Legend of Zelda bu kez telefonlara geliyor

The Legend of Zelda bu kez telefonlara geliyor!

Nintendo'nun yeni oyun konsolu Nintendo Switch ile birlikte çıkan ve konsol kadar başarılı satış rakamlarına imza atan Zelda, mobil platforma geliyor.

16.05.2017Teknoloji
İntihar oyununun yaratıcısından itiraf

İntihar oyununun yaratıcısından itiraf!

Rusya’da gençler arasında oldukça popüler olan ve çok sayıda intiharın nedeni olarak gösterilen Mavi Balina oyununun yaratıcısı suçunu kabul etti.

15.05.2017eSpor
Çinin tehlikeli oyunu: Mavi Balina

Çin'in tehlikeli oyunu: Mavi Balina

Ülkede siber güvenlik birimleri, çocukları intihara sürüklediği iddia edilen 'Mavi Balina' bilgisayar oyunuyla bağlantılı online gruplara erişimi engelledi.

15.05.2017Teknoloji
Gençleri intihara sürükleyen oyunun yapımcısı suçunu kabul etti

Gençleri intihara sürükleyen oyunun yapımcısı suçunu kabul etti!

Rusya'da gençler arasında yaşanan çok sayıda intihar olayları ile ilişkilendirilen "Blue Whale (Mavi Balina) Challange" adlı oyunun yaratıcısı çıkarıldığı mahkemede suçunu kabul etti.

12.05.2017Teknoloji
Rus intihar oyunu organizatörü Philipp Budeikin suçunu kabul etti

Rus 'intihar oyunu' organizatörü Philipp Budeikin suçunu kabul etti

Rusya'da gençler arasında yaşanan çok sayıda intihar olayları ile ilişkilendirilen "Blue Whale (Mavi Balina) Challange" adlı oyunun yaratıcısı çıkarıldığı mahkemede suçunu kabul etti.

12.05.2017Dünya
Mavi Balina Tatbikatı sürüyor

Mavi Balina Tatbikatı sürüyor

TÜRK Deniz Kuvvetleri’nin ev sahipliğinde Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilen, dünyanın en prestijli tatbikatlarından biri olarak nitelendirilen ’Mavi Balina-2016 Davet Tatbikatı’, bugün de devam etti.

24.11.2016Gündem
Doğu Akdeniz krizinin sonu kötü

Doğu Akdeniz krizinin sonu kötü

BM Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, doğalgaz krizinin çözümü için geliştirdiği ‘Akil Adamlar’ formülünün Rumlar tarafından reddedilmesini değerlendirdi. Eide, çözüm olmazsa krizin tırmanacağı uyarısında bulundu.

9.11.2014Dünya
Hayalet gemi Büyükada tatbikatta

Hayalet gemi Büyükada tatbikatta

TÜRKİYE’nin ev sahipliğinde NATO, ABD, İngiltere ve Pakistan Deniz Kuvvetleri unsurları ile Türkiye’den Deniz, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının katılımıyla 6 -14 Kasım 2014 tarihleri arasında Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilen ’Mavi Balina- 14 Fiili Deniz Davet Tatbikatı’nda deniz periyodu başladı. Sabah erken saatlerde Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’ndan ayrılan gemiler tatbikat alanına hareket etti. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu helikopterle Büyükada Gemisi’ne gelerek tatbikatı izledi.

9.11.2014Gündem
Deniz Kuvvetleri Komutanından angajman açıklaması

Deniz Kuvvetleri Komutanı'ndan 'angajman' açıklaması

Deniz Kuvvetleri Komutanı Bülent Bostanoğlu, Güney Kıbrıs kaynaklı gerilimle ilgili, "Angajman kuralları Başbakanlık tarafından Genelkurmay Başkanlığına, Genelkurmay da Deniz Kuvvetleri Komutanlığına devredilmiş durumda. Biz bu konuda herhangi bir durumla karşılaştığımız takdirde verilen angajman kuralları çerçevesinde hareket edeceğiz" dedi.

9.11.2014Gündem
Dinozorlarla birlikte ‘Müzede Bir Gece’

Dinozorlarla birlikte ‘Müzede Bir Gece’

Başrolünü Ben Stiller’in oynadığı ‘Müzede Bir Gece’ adlı filme konu olan New York’taki Amerikan Doğa Tarihi Müzesi (American Museum of Natural History), heyecan arayan ziyaretçilerine sergi salonlarındaki dioramalar arasında geceleme fırsatı sunuyor.

27.06.2013Seyahat
New Yorktaki Amerikan Doğa Tarihi Müzesinde yatıya kalınabiliyor

New York'taki Amerikan Doğa Tarihi Müzesi'nde yatıya kalınabiliyor

Başrolünü Ben Stiller'in oynadığı "Müzede Bir Gece' adlı filme konu olan New York'taki Amerikan Doğa Tarihi Müzesi (American Museum of Natural History), heyecan arayan genç ziyaretçilerine sergi salonlarındaki dioramalar arasında geceleme fırsatı sunuyor.

27.06.2013Seyahat
Bir arkadaşa ‘batıp’ çıkacağım

Bir arkadaşa ‘batıp’ çıkacağım

ABD’nin sakin kıyı kasabası San Luis Obispo, beklenmedik bir misafirle hareketlendi.

21.08.2012Gündem
Dünyanın en küçük omurgalısı

Dünyanın en küçük omurgalısı

Dünyanın en küçük omurgalısının 7.7 milimetre uzunluğundaki bir kurbağa olduğu belirlendi.

12.01.2012Gündem
BODRUMDA ÖLÜ BALİNA KIYIYA VURDU

BODRUM'DA ÖLÜ BALİNA KIYIYA VURDU

3 metre boyunda 700 kilo ağırlığındaki balina incelenmek üzere Bodrum Belediyesi Mezbahası'na götürüldü.Bodrum'a bağlı Yalı beldesi Gerenkuyu mevkiinde ölü olarak karaya vuran balina ilgi odağı oldu. Çoğunlukla Atlas okyanusu ve Pasifik okyanusunda görülen mavi renkli balinanın nasıl geldiği merak uyandırdı. İlçe Tarım Müdürlüğü'ne ait ekipler tarafından kamyona konularak Bodrum Belediyesi Mezbaha ve Soğukhava Tesisleri'ne incelenmek üzere getirilen mavi balina görenleri şaşkına çevirdi. Balinan üzerinde herhangi bir yara, kesik izi olmadığı belirtildi.Balina üzerinde inceleme yapan Bodrum Deniz Ticaret Odası üyesi kaptan Arif Yılmaz "Birkaç kez gemicilerden balina gördüklerini duymuştuk. Ege ve Akdeniz suyunun ısınması ile tropik sulardaki canlılar bölgeye gelmeye başladı, balinan üzerinde herhangi bir yara izinin olmaması intihar ettiği anlamına gelmiş olabilir." dedi. (Yaşar ANTER-Nilüfer KANDIRMIŞ / DHA)

5.05.2011Haber
Yavru foklar insandan uzakta büyüyecek

Yavru foklar insandan uzakta büyüyecek

Antalya ve Mersin'de bulunduktan sonra Foça'da koruma altına alınan yavru foklar, Sualtı Araştırmaları Derneği - Akdeniz Foku Araştırma Grubu (SAD-AFAG) veterineri Avni Gök tarafından bulunan yöntemle insanlara alışmalarını önleyecek şekilde besleniyor.

2.02.2011Gündem
Balina avını kesmesi için Japonyaya süre verildi

Balina avını kesmesi için Japonya'ya süre verildi

Avustralya hükümeti, güney yarımkürenin yaz mevsiminde Antarktika yakınında balina avlayan Japonya'ya, "kasım ayı sonuna kadar balina avını temelli kesmesi" çağrısını iletti.

19.02.2010Dünya
Devin ölümü

Devin ölümü

Dünyanın en büyük canlısının cesedine rastlayan uzmanlar ölüm nedenini araştırıyor.

12.06.2009Dünya
Balina cenneti

Balina cenneti

Sri Lanka’nın güneyindeki Mirissa adası çevresinde dünyadaki toplam 81 balina türünün 27’si görülebiliyor.

12.04.2009Dünya
Uzay mekiği kadar bir dev

Uzay mekiği kadar bir dev

İşte dünyanın en büyük canlısı. Bir uzay mekiği kadar. Ağzına 100 kişi sığabiliyor. O kadar devasa olmasına rağmen çok az görülebiliyor. Şimdi soyu tükenmek üzere ve bilim adamları için bile hala esrarengiz.

22.03.2009Dünya
Dili 2.7 ton, kalbi 600 kilo

Dili 2.7 ton, kalbi 600 kilo

Bu dünyada yaşayan tüm zamanların en büyüğü o. Ama artık yok oluyor.

23.06.2008Dünya
En iyi 10 bağımlılarına site

En iyi 10 bağımlılarına site

Alfred Hitchcock’un en iyi filmlerini seçseniz 1 numaraya Kuşlar’ı mı koyardınız yoksa Arka Pencere’yi mi? Peki, dünyanın en tuhaf fobisi hangisi? Ya en korkunç ölüm? Mutlaka yaptırmanız gereken 10 tıbbi kontrol, en depresif 10 rock şarkısı belki ilginizi çekmeyebilir. Ama bir yalancıyı tanımanın 10 yolunu bilmek işinize yarayabilir. Hangi 10 iblis bilim adamı dünyamızı cehenneme çevirdi, en komik 10 son sözde ne denildi?

26.01.2008Kelebek
130 yaşındaki Mobydick

130 yaşındaki Mobydick

Alaska’da geçen ay avlanan 50 tonluk Grönland balinasının boyun kısmında, 1879 yılından kalma antika bir mızrak ucu bulundu.

14.06.2007Dünya

Yazar Sonuçları

Anneler ‘Mavi Balina Meydan Okumasına’ dikkat

26 Şubat 2017 günü Rusya’da iki genç kız el ele tutuşarak bir binanın tepesinden kendini aşağı bıraktı ve hayatını kaybetti.

29.03.2017

İnatlaşmanın böylesi

ÇEŞİT çeşit inatlaşma var.

5.05.2012

Bir kadının kader numarası

KAÇ kere yazdım, lunatik insanlar böyledir.

Fırıldak ruhludur.

31.07.2010

Karadeniz’i kadınlar anlatırsa

Kadın öykü yazarları, Karadeniz’e nasıl bakıyorlar?
Karadeniz, onların öykülerine nasıl yansımış?
İklimiyle, doğasıyla, insanıyla Karadeniz bir kitapta toplandı.

24.07.2009

Fareye gümrükte fil tarifesi

OLAYI ben de Teoman Yazgan’dan öğrendim.

16.08.2008