MENÜ

Mavi Balina

Mavi Balina ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mavi Balina haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mavi Balina haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 328 Mavi Balina haberi bulunmuştur.

Mavi Balina Haberleri

İntihar oyununun yaratıcısından itiraf

İntihar oyununun yaratıcısından itiraf!

Rusya’da gençler arasında oldukça popüler olan ve çok sayıda intiharın nedeni olarak gösterilen Mavi Balina oyununun yaratıcısı suçunu kabul etti.

15.05.2017eSpor
The Legend of Zelda bu kez telefonlara geliyor

The Legend of Zelda bu kez telefonlara geliyor!

Nintendo'nun yeni oyun konsolu Nintendo Switch ile birlikte çıkan ve konsol kadar başarılı satış rakamlarına imza atan Zelda, mobil platforma geliyor.

16.05.2017Teknoloji
Ölmeden önce Mavi Balina oynamış

Ölmeden önce Mavi Balina oynamış

130’dan fazla intihara neden olduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan 'Mavi Balina' adlı bilgisayar oyunu, Almanya'da 14 yaşındaki Furkan'ın da ölümüne neden oldu. Almanya, ABD, Fransa ve İngiltere’deki okulların ebeveynleri uyardığı ‘Mavi Balina'nın virüs yoluyla kişisel bilgileri ele geçirerek çocuklara şantaj yaptığı, bu şekilde çocukların sonu intihar komutuyla biten talimatları yerine getirmeye zorlandığı iddia ediliyor.

10.09.2017Dünya
Furkan’ın cenazesi Türkiye’ye gönderildi

Furkan’ın cenazesi Türkiye’ye gönderildi

Almanya’da ‘Mavi Balina’ adlı bilgisayar oyunu sonrasında intihar ettiği ileri sürülen 14 yaşındaki Furkan Şen’in cenazesi memleketi Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine gönderildi.

13.09.2017Dünya
Aile suç duyurusunda bulundu: ‘Mavi Balina’ oğlumuzu aldı

Aile suç duyurusunda bulundu: ‘Mavi Balina’ oğlumuzu aldı

Gazi Üniversitesi öğrencisi Evrim Mertin (24), 5 Ağustos tarihinde intihar etti. Aile, çocuklarının son zamanlarda sürekli “Mavi Balina”, (Blue Whale) oyunu oynadığını, davranışlarının çok değiştiğini, intiharda bu oyunun etkili olduğunu iddia ederek, sorumlular hakkında dava açılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık soruşturma başlattı.

13.09.2017Gündem
Furkan Şen’in cenazesi Afyonkarahisar’da toprağa verildi

Furkan Şen’in cenazesi Afyonkarahisar’da toprağa verildi

Almanya’da ‘Mavi Balina’ adlı bilgisayar oyunu sonrasında intihar ettiği ileri sürülen 14 yaşındaki Furkan Şen’in cenazesi, memleketi Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde toprağa verildi.

14.09.2017Dünya
Mavi Balina nasıl öldürüyor

Mavi Balina nasıl öldürüyor

Son günlerde iki Türk gencini de ölüme sürüklediği iddia edilen ve hakkında suç duyurusunda bulunulan Mavi Balina oyunu, birçok ebeveynin dikkatini çekti. Peki nedir bu oyun, çocukları nasıl etkiliyor, uzmanlar ne düşünüyor?

14.09.2017Gündem
Mavi Balinadan kurtulanlar anlattı Korkunç...

'Mavi Balina'dan kurtulanlar anlattı! Korkunç...

Son günlerde iki Türk gencini de ölüme sürüklediği iddia edilen ve hakkında suç duyurusunda bulunulan Mavi Balina oyunu, birçok ebeveynin dikkatini çekti. Gençler arasında yayılan ve dünya çapında yüzlerce intihar olayıyla bağdaştırılan Mavi Balina isimli oyununun yaratıcısı Rusya'da 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak "oyunla" ilişkilendirilen ölümler sonlanmış değil.

15.09.2017Dünya
BTKdan Mavi Balina oyunu uyarısı

BTK'dan "Mavi Balina" oyunu uyarısı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye'de ve dünyada intiharlara yol açtığı belirtilen "Mavi Balina (Blue Whale)" oyununun çocuklar ve gençler için yarattığı tehlikelere ilişkin aileleri uyardı.

16.09.2017Gündem
Mavi Balina oyunu nedir Çocukları nasıl öldürüyor

Mavi Balina oyunu nedir? Çocukları nasıl öldürüyor?

BTK, intiharlara yol açtığı belirtilen Mavi Balina oyunu yöneticisinin gizlice gönderdiği linklerle sosyal medya ve benzeri ortamlarda çocuklara ulaşabildiğini belirterek, aileleri dikkatli olmaları konusunda uyardı

17.09.2017Teknoloji
Çocuğunuz bunları yapıyorsa dikkat

Çocuğunuz bunları yapıyorsa dikkat

ŞANTAJ komutlarıyla oynayanları intihara sürüklediği iddia edilen “Mavi Balina” oyunu, özellikle ergenlik çağında çocukları olan ebeveynleri korkutmaya başladı. Çok sayıda vatandaş Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nı arayarak oyun hakkında bilgi aldı. Bakanlık yetkilileri, ailelerden gelen başvurular üzerine konuyu gündemlerine aldıklarını ve yapılabilecekleri belirlemek üzere çalışma başlattıklarını söylediler.

19.09.2017Gündem
Ulaştırma Bakanından Mavi Balina oyunu açıklaması

Ulaştırma Bakanı'ndan Mavi Balina oyunu açıklaması

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tartışma yaratan Mavi Balina oyunu hakkında konuştu.

20.09.2017Gündem
Ulaştırma Bakanından Mavi Balina oyunu açıklaması

Ulaştırma Bakanı'ndan Mavi Balina oyunu açıklaması

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tartışma yaratan Mavi Balina oyunu hakkında konuştu.

20.09.2017Haber
Bakan’dan ‘Mavi Balina oyunu’ açıklaması

Bakan’dan ‘Mavi Balina oyunu’ açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, okul servislerindeki güvenlikle ilgili, “Servislerin denetlenmesi, öğrencilerimizin taşınmasında herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına üç bakanlık olarak çok titiz çalışma yapıyoruz. Çalışmalar devam ediyor” dedi. Bakan Arslan, Mavi Balina oyunuyla ilgili ise, “Bu servisi sağlayan internet servis sağlayıcılarının bu tip zararlı içerik içeren oyunları oynatmaması adına düzenlemelerimiz var. Bu konuda onları tekrardan uyardık” diye konuştu.

20.09.2017Eğitim
Direk linke müdahale edilemiyor

Direk linke müdahale edilemiyor

ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Mavi Balina” oyununun müdahale ile yasaklanamadığını söyledi. Arslan konuyla ilgili şöyle konuştu:

20.09.2017Gündem
Mavi Balina oyunu nedir İşte öldüren oyun hakkında detaylar

Mavi Balina oyunu nedir? İşte öldüren oyun hakkında detaylar

Mavi Balina oyunu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de aileleri tedirgin Peki dünyanın birçok ülkesinde onlarca çocuğun ölümünde sorumlu olduğu iddia edilen Mavi Balina oyunu nedir?

27.09.2017Teknoloji
Çocukları internetteki tehlikelerden korumak için modeminize bunları yapın

Çocukları internetteki tehlikelerden korumak için modeminize bunları yapın!

TP-Link, özellikle son dönemde bazı oyunlar ile yeniden gündeme gelen internette çocukların güvenliği konusunda, ailelere modemler üzerinden yapabilecekleri denetimleri hatırlatıyor.

2.10.2017Teknoloji
Mavi Balina oyunu nedir Uzmanlar uyarıyor

Mavi Balina oyunu nedir? Uzmanlar uyarıyor

Uzmanlar uyarıyor, ‘Mavi Balina buz dağının görünen kısmı’ Birçok gencin kendisine zarar vermesine, hatta intiharına sebep olan 'Mavi Balina' oyunu tehlikesi devam ediyor. Oyunun tehlikeleri, ailelerin ve bireylerin bu tür zararlı oyundan nasıl korunacağı hakkında uzmanlar açıklamalarda bulundu.

17.10.2017Teknoloji
Anne-babalar dikkat Mavi Balinadan sonra şimdi de...

Anne-babalar dikkat! 'Mavi Balina'dan sonra şimdi de...

Türkiye'nin de gündemini bir hayli meşgul eden Mavi Balina oyundan sonra tehlike çanları bu kez '48 Hour Challenge' adlı bir oyun için çalıyor. Sosyal paylaşım sitesi Facebook, çocukları iki gün ortadan kaybolmaya teşvik eden bu oyun için soruşturma başlattı.

26.10.2017Dünya
Korkunç olay Öğretmeninin boğazını kesip cesediyle selfie çekildi

Korkunç olay! Öğretmeninin boğazını kesip cesediyle selfie çekildi

Rusya'nın başkenti Moskova'da yaşayan Andrey Emelyannikov isimli 18 yaşındaki genç, 'Mavi Balina' tarzı bir oyuna dahil olarak önce önce öğretmenin boğazını kesti, daha sonra ise intihar etti.

2.11.2017Dünya
Uyuşturucu derin internet ve sosyal ağlardan rahatlıkla satılıyor

Uyuşturucu derin internet ve sosyal ağlardan rahatlıkla satılıyor

Nevşehir Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Ahiler Kalkınma Ajansı koordinatörlüğünde 'Uyuşturucu ile Mücadelede Medyanın Rolü' sempozyumunda, “uyuşturucu ve medya” panelinde konuşan sosyal medya uzmanı Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Eraslan, derin ve kirli internet olarak tabir edilen Dark Net, Deep Web, Dirty Web gibi uygulamaların yanısıra Twitter ve Facebook gibi popüler sosyal ağlardan da rahatlıkla uyuşturucu satıldığını söyledi. Eraslan, "Geleneksel medya uyuşturucunun zararlarını anlatırken, yeni medya bunun satışını yapmaktadır" dedi.

4.11.2017Gündem
Mavi Balina oyunu bu kez Orduda can aldı

'Mavi Balina' oyunu bu kez Ordu'da can aldı

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca çocuğu tehdit eden 'Mavi Balina' oyunu, Türkiye'de yine bir gencin ölüme yol açtı.

10.11.2017Gündem
İntihar oyunu Mavi Balinadan kurtulanlar anlatıyor

İntihar oyunu Mavi Balina'dan kurtulanlar anlatıyor

Gençler arasında yayılan ve dünya çapında çok sayıda intihar olayıyla bağdaştırılan Mavi Balina isimli oyununun yaratıcısı Rusya'da 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak "oyunla" ilişkilendirilen ölümler sonlanmış değil.

10.11.2017Teknoloji
Hükümet öldüren oyun Mavi Balina’ya karşı harekete geçti

Hükümet öldüren oyun Mavi Balina’ya karşı harekete geçti

Birçok ülkede ergen intiharlarına yol açan Mavi Balina oyunu için hükümet harekete geçti. Ulaştırma Bakanlığı internet sağlayıcılarını uyardı. Oyunu yönetenlere ceza uygulanacak. Emniyet oyun için link gönderenleri sıkı takibe alacak.

12.11.2017Gündem
Whatsapptan gelen mavi balina tehlikesi

Whatsapp'tan gelen mavi balina tehlikesi

Rusya’dan dünyaya yayılan ve aralarında Ordulu İbrahim Can Duman’ın da olduğu 142 ergeni intihara sürükleyen Mavi Balina oyununun ölüm tuzağından kurtulan 22 yaşındaki Hintli genç Alexander K.; iş arkadaşlarının bulunduğu WhatsApp grubuna gelen bir linkle oyunu açtığını, oyundaki talimatları saatinde yerine getirmeyince Rusya’dan aranarak tehdit edildiğini söyledi.

13.11.2017Teknoloji
Mavi Balina nedir Neden öldürüyor

Mavi Balina nedir? Neden öldürüyor?

Rusya'da geliştirilen ve sosyal medya üzerinden yayılan Mavi Balina oyunu nedeniyle dünya genelinde 100'den fazla çocuğun intihar ettiğinin bildirilmesi birçok ülkenin bir dizi önlem almasına neden oldu.

17.11.2017Teknoloji
Sosyal medya psikolojimizi bozdu

Sosyal medya psikolojimizi bozdu

Son dönemde gittikçe artan sosyal medya ve internet kullanımı nedeniyle psikolojisi bozulan tüketicilerin yüzde 43'ü kendini "bağımlı" olarak tanımlıyor. Bilinçsiz internet kullanımı yüzünden, gelişmeleri kaçırma korkusu, sosyal çekilme, fake titreme gibi psikolojik rahatsızlıklar zirve yaparken, Türk gençlerinde internet kullanımı yüzde 90'lara ulaştı.

29.11.2017Teknoloji
Dünyanın balina başkenti Husavik

Dünyanın balina başkenti Husavik

Hayatınızda hiç balina görmediyseniz ve görmeye can atıyorsanız gitmeniz gereken yer kesinlikle Husavik. Bu küçük yerin geçim kaynağı olan balina turları balina görmek için en doğru yer. Game Of Thrones çekimlerinin yapıldığı alana çok yakın olan Husavik aynı zamanda dünyanın balina başkenti. Balina görmeye can atıyorsanız İzlanda'da bulunan Husavik'i rotanıza ekleyebilirsiniz...

28.12.2017Seyahat
Fas’ta uzmanlardan Mavi Balina oyunu uyarısı

Fas’ta uzmanlardan "Mavi Balina" oyunu uyarısı

Fas Tüketici Hakları Derneği, kullanıcılarına tehlikeli talimatlar vererek, bunları yerine getirmelerini isteyen, çocukları ve gençleri intihara sürüklediği gerekçesiyle çeşitli ülkelerde yasaklanan "Mavi Balina" (Blue Whale) oyunu hakkında yetkilileri uyardı.

8.01.2018Teknoloji
Instagramdan mavi balina oyunu için büyük önlem

Instagram'dan mavi balina oyunu için büyük önlem!

Mavi Balina oyununa karşı bir önlem de Instagram'dan geldi. Uygulama, arama bölümünden etiket olarak "bluewhale" arandığında kullanıcısına destek mesajı gönderiyor.

23.01.2018Teknoloji
Sürpriz yumurtadan çıktı Soluğu savcılıkta aldı

Sürpriz yumurtadan çıktı! Soluğu savcılıkta aldı

Dört yaşındaki kızı için aldığı sürpriz yumurtadan mavi balina oyuncağı çıktığını gören Nilüfer Akcoşkun Bozbağ, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Bozbağ, "Mavi balina oyununu oynayanlar kurtulamıyor, hatta intihar ediyor. Dört yaşındaki bir çocuğa böyle bir oyuncak nasıl verilir?" dedi. Rusya'da geliştirilen ve sosyal medya üzerinden yayılan Mavi Balina Oyunu nedeniyle dünya genelinde 100'den fazla çocuk intihar etmişti.

31.01.2018Gündem
Sürpriz yumurtadan Mavi Balina çıkınca soluğu adliyede aldı

Sürpriz yumurtadan 'Mavi Balina' çıkınca soluğu adliyede aldı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yaşayan elektrik ve inşaat teknikeri Nilüfer Akcoşkun Bozbağ, 4 yaşındaki kızı için aldığı sürpriz yumurtadan mavi balina oyuncağı çıkınca gıda firmasına tazminat davası açtı. Dünyada yüzlerce çocuğun mavi balina oyununu oynaması sonucunda intihar ettiğine dikkat çeken anne Bozbağ, bu tür oyuncakların küçük çocukların psikolojilerini olumsuzca etkilediğine belirtti. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Bozdağ, “Küçük bir ayrıntı gibi gözükebilir ama 4 yaşındaki bir çocuk bu oyuncağa alışırsa mavi balina oyununa da alışabilir” dedi.

31.01.2018Haber
Boluda mavi balina şüphesi

Bolu'da 'mavi balina' şüphesi

Bolu’da yaşayan Nuray K., dün işlerini halletmek için oğlu Çağlar K.’yı (19) evde yalnız bırakarak dışarı çıktı.

16.02.2018Gündem
Googleda Türkiye neleri arıyor

Google'da Türkiye neleri arıyor?

İnternet devi Google'da Türkiye geçen hafta en çok neleri aradı?

19.02.2018Teknoloji
Mavi Balina oyunu nasıl engellenir

Mavi Balina oyunu nasıl engellenir?

Çocuklar için tehlike saçan Mavi Balina oyunu için uzmanlardan ailelere uyarı geldi. Oyunun erişiminin doğru olmadığını belirten uzmanlar, Mavi Balina'nın cihazlarda yer almaması gerektiğini aktardı. Peki, Mavi Balina oyunu nasıl engellenir?

21.02.2018Gündem
Mavi Balinada ölüm zinciri 40ta elini kes, 50de intihar et emri

Mavi Balina'da ölüm zinciri! '40'ta elini kes, 50'de intihar et' emri

Geçtiğimiz günlerde Bursa'da oynadıkları 'Mavi Balina' oyunun ardından Ahmet P. intihar etti. Batuhan K. ise intihar girişiminde bulundu. Batuhan K.'nin annesi, oğlunun hastanede yatarken çekilmiş fotoğrafını paylaşarak anne-babaları uyardı.

22.02.2018Gündem
Mavi balina oyunu nedir Neden ve nasıl öldürüyor

Mavi balina oyunu nedir? Neden ve nasıl öldürüyor?

Mavi Balina oyunu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de aileleri tedirgin Peki dünyanın birçok ülkesinde onlarca çocuğun ölümünde sorumlu olduğu iddia edilen Mavi Balina oyunu nedir? Nasıl çocukları tuzağına düşürüyor? Mavi Balina oyunundan çocukları nasıl koruyabilirsiniz? İşte son günlerde sıkça konuşulan ve tehlike saçan mavi balina oyunuyla ilgili tüm ebeveyn ve çocukların bilmesi gerekenler...

22.02.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Haberi yerinde izlemenin üstünlüğü

HÜRRİYET Dünyası, güçlü ekipleriyle haberi yerinde izleyerek geçtiğimiz hafta da yazılı, dijital ve görsel basında büyük fark yarattı.

24.09.2017

NATO haddini aştı

NORVEÇ’te yapılan NATO tatbikatında, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın düşman taraftaki hedefler arasına konulması büyük bir skandaldır.

19.11.2017