MENÜ

Matematikçiler Derneği Başkanı

Matematikçiler Derneği Başkanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Matematikçiler Derneği Başkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20 Matematikçiler Derneği Başkanı haberi bulunmuştur.

Matematikçiler Derneği Başkanı Haberleri

Matematik profesörünü dolandırmıştı Karar verildi...

Matematik profesörünü dolandırmıştı! Karar verildi...

ANKARA'da, üniversitede öğretim görevlisi, Matematikçiler Derneği Başkanı Prof. Dr. Ömer Akın'ın, telefonda kendilerini 'polis' ve 'savcı' olarak tanıtan kişilerce dolandırılmasıyla ilgili davada karar çıktı. Mahkeme, Akın'ın 99 bin lirasını alan Suriyeli Ali Hammud El Casım'a, 7 yıl 3 ay 15 hapis cezası verdi.

13.09.2019Gündem
Kendisini uyaran banka görevlisini umursamadı, Profesörüm, kimse beni dolandıramaz dedi ama..

Kendisini uyaran banka görevlisini umursamadı, 'Profesörüm, kimse beni dolandıramaz' dedi ama..

Ankara'da üniversitede öğretim görevlisi, Matematikçiler Derneği Başkanı Prof. Dr. Ömer Akın, telefon dolandırıcılarının kurbanı oldu. Akın, telefonda kendisini polis- savcı olarak tanıtarak kredi kartının farklı ülkelerde kullanıldığını, ülke olarak bunlara karşı operasyon yapacaklarını söyleyen dolandırıcılara otomobilini satarak 99 bin lirasını kaptırdı. Prof. Dr. Akın, ''Banka görevlisi 'Hocam sizi dolandırıyor olabilirler' dedi. Ben de profesör olduğumu ve kimsenin beni dolandıramayacağını söyledim'' dedi.

13.07.2019Gündem
Prof. Dr. Altun’a ‘Ömür Boyu Matematiğe Hizmet Onur’ ödülü

Prof. Dr. Altun’a ‘Ömür Boyu Matematiğe Hizmet Onur’ ödülü

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Altun, Matematikçiler Derneği tarafından Ömür Boyu Matematiğe Hizmet Onur Ödülüne layık görüldü.

30.05.2017Eğitim
Akademisyenin ikramiyesi ‘Matematik Atölyesi’ne

Akademisyenin ikramiyesi ‘Matematik Atölyesi’ne

Erciyes Üniversitesi’nden emekli olan Prof. Dr. Rıfat Yıldız, emeklilik ikramiyesini, doğup büyüdüğü memleketindeki çocuklar daha iyi matematik öğrensin diye kendi girişimiyle kurulan "Matematik Atölyesi"ne bağışladı.

4.11.2017Eğitim
Yanıt için 30 saniyen var: A mı, B mi, C mi

Yanıt için 30 saniyen var: A mı, B mi, C mi?

Türkiye, dünyada matematik konusundaki sıralamalarda çok gerilerde. Bu ders çocukların en çok korktuğu konuların başında geliyor. Peki matematik kaygısını azaltmanın yolları neler? Türkiye’de dersler nasıl işleniyor? Gelişmiş ülkelerin eğitim anlayışı farklı mı? Bu soruları Türkiye’nin önemli matematikçilerine sorduk.

15.01.2015Eğitim
Mardindeki sivil toplum örgütlerinden PKKya tepki

Mardin'deki sivil toplum örgütlerinden PKK'ya tepki

MARDİN'de bir araya gelen sivil toplum örgütleri, terör örgütü PKK'ya ‘şiddetten vazgeç’ çağrısında bulundu. ‘Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu' tarafından hazırlanan bildiriyi okuyan Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Mustafa Aydın, “Şiddet hak arama yöntemi olmaktan çıkarılmalıdır. Daha çok operasyon ve daha çok şiddet bu sorunu çözemez. Herkese bedel ödeten ve herkesin herkesle kan davalı olacağı bir sürece ‘dur' diyoruz” dedi.

26.06.2010Gündem
Matematik’te iyilere ödül

Matematik’te iyilere ödül

Türkiye Matematikçiler Derneği (MATDER) tarafından altı yıldır Ankara’da düzenlenen ’Matematik Sempozyumu’nun yedincisi Ekonomi Üniversitesi’nin bilimsel desteği ile İzmir Özel Türk Koleji ev sahipliğinde gerçekleşti.

17.11.2008Ege
Üç zirve bin umut

Üç zirve bin umut

Talihsiz oylama sonucu EXPO şansını kaybeden İzmir, çeşitli uluslararası toplantılarla yeni açılımlar peşinde. Hedef, süper projelere imza atmak.

4.10.2008Ege