MENÜ

Mark Carney

Mark Carney ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mark Carney haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 117 Mark Carney haberi bulunmuştur.

Mark Carney Haberleri

BoE/Ramsden: Brexit anlaşması faiz artışına neden olabilir

BoE/Ramsden: Brexit anlaşması faiz artışına neden olabilir

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkan Yardımcısı Dave Ramsden yumuşak bir Brexit'in faiz oranlarının yukarı yönlü hareketine sebep olacağını söyledi.

18.10.2019Ekonomi
İngiltere negatif faiz uygulamayabilir

İngiltere negatif faiz uygulamayabilir

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney "İngiltere'de bir araç olarak negatif faiz beklemiyorum. Sert Brexit, büyümenin yavaşlamasına ve enflasyonun yükselmesine neden olabilir" dedi.

11.09.2019Ekonomi
BoE/Carney: Ticaret savaşı ve anlaşmasız Brexite dayanabiliriz

BoE/Carney: Ticaret savaşı ve anlaşmasız Brexit'e dayanabiliriz

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Mark Carney, Birleşik Krallık'ın ülke ekonomisinin olası bir ticaret savaşlı ve anlaşmasız bir Brexit'e dayanacak gücü olduğunu söyledi.

5.09.2019Ekonomi
Ve resmen kaos Adım adım kriz: Ortalık tozduman

Ve resmen kaos! Adım adım kriz: Ortalık tozduman

Anlaşmasız ayrılığı engelleyen yasa teklifinin Parlamento'da kabul edilmesi üzerine İngiltere Başbakanı Johnson '15 Ekim'de erken seçim' istedi ama teklif parlamentoda kabul edilmedi. İngiltere'de siyasi kriz derinleşirken Avrupa Birliği (AB), Brexit anlaşmasındaki İrlanda - Kuzey İrlanda sınırı hakkındaki ihtiyat maddesine bir alternatifin kabul edilmeyeceği ve İngiltere'nin birlikten anlaşmasız ayrılması ihtimalinin arttığı uyarısında bulundu. Öte yandan İngiltere’de hizmet sektörünün ağustos ayında cılız büyüme göstermesi de ülkede resesyon endişelerini yükseltti. İngiltere Maliye Bakanı kemer sıkma döneminin sonuna gelindiğini öne sürerken muhalefet ve ekonomistler açıklamayı inandırıcı bulmadı. İngiltere Merkez Bankası anlaşmasız Brexit'in olumsuz etkilerinin, tahmin edilenden az olabileceğini söyledi ve Sterlin Dolar karşısında toparlandı.

4.09.2019Ekonomi
Carneyden Brexit uyarısı

Carney'den Brexit uyarısı

BoE Başkanı Mark Carney “ Anlaşmasız ayrılık durumunda ani bir şok oluşacak. Ürün tedarikinde aksamalar oluşur. Ticari ilişkilerimizdeki değişim, reel gelirlerin daha düşük olacağı anlamına geliyor” dedi.

2.08.2019Ekonomi
“Anlaşmasız ayrılık ani şok yaratır”

“Anlaşmasız ayrılık ani şok yaratır”

BoE Başkanı Mark Carney, “Anlaşmasız ayrılık durumunda ani bir şok oluşacak. Ürün tedarikinde aksamalar oluşur. Ticari ilişkilerimizdeki değişim, reel gelirlerin daha düşük olacağı anlamına geliyor” açıklamasında bulundu.

2.08.2019Ekonomi
İngiltere Merkez Bankası Başkanı Carneyden anlaşmasız ayrılık uyarısı

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Carney'den anlaşmasız ayrılık uyarısı

BoE Başkanı Mark Carney, "Anlaşmasız ayrılık ve Brexit'te geçiş sürecinin olmaması durumunda sterlinde düşüş, İngiliz varlıklarının risk primlerinde ve oynaklıkta artış görülmesi olası" açıklamasında bulundu.

1.08.2019Ekonomi
İngiltere Merkez Bankasından anlaşmasız ayrılık uyarısı

İngiltere Merkez Bankası'ndan "anlaşmasız ayrılık" uyarısı

İngiltere Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporu'nda, "Brexit'in düzensiz bir şekilde (anlaşmasız) gerçekleşmesi halinde sterlin kuru da dahil olmak üzere hisse senetleri, şirket ve devlet tahvilleri ile bankların borçlanma maliyetlerinin sert şekilde (bu duruma) uyum sağlaması beklenmektedir. Bu durum, hanehalkı ve işletmeler için finansal koşulları sıkılaştıracaktır" ifadeleri yer alıyor.

11.07.2019Ekonomi
Lagarde’nin koltuğuna en büyük aday BoE Başkanı Carney

Lagarde’nin koltuğuna en büyük aday BoE Başkanı Carney

IMF Başkanı Lagarde'ın ECB Başkan adayı olmasıyla birlikte yerine gelecek isim merak edilmeye başlandı.

4.07.2019Ekonomi
BoE Başkanı Carney: Elbette ki göstergeler endişe verici

BoE Başkanı Carney: Elbette ki göstergeler endişe verici

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney “Şu anda, küresel ticaret savaşı ve (İngiltere’nin AB’den) anlaşmasız ayrılık ihtimali artan belirsizlikleri oluşturmaya devam ediyor" dedi.

3.07.2019Ekonomi
Kripto paraların en büyük 100den 53ü düştü

Kripto paraların en büyük 100'den 53'ü düştü

Kripto para birimleri piyasalarında Facebook'un kripto para birimi Libra'nın tanıtılmasının etkileri izlenmeye devam ederken, piyasadaki dalgalı seyrin etkisiyle son 24 saatte en yüksek hacimli 100 birimden 53'ü düştü.

19.06.2019Ekonomi
Bitcoin yılın rekor düzeyini gördü

Bitcoin yılın rekor düzeyini gördü

Kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin, piyasada görülen dalgalanmaların ardından yılın en yüksek düzeyi olan 8,846 doları gördükten sonra, 8,725 dolardan işlem görüyor.

27.05.2019Teknoloji
Bitcoin yılın rekor düzeyini gördü

Bitcoin yılın rekor düzeyini gördü

Kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin, piyasada görülen dalgalanmaların ardından yılın en yüksek düzeyi olan 8,846 doları gördükten sonra, 8,725 dolardan işlem görüyor.

27.05.2019Ekonomi
Facebook kripto parası GlobalCoinde çalışmaları hızlandırdı

Facebook kripto parası 'GlobalCoin'de çalışmaları hızlandırdı

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, yeni dijital ödeme sistemini ve kripto para birimi "GlobalCoin"i önümüzdeki yıl kullanıma sunmayı planlıyor.

24.05.2019Teknoloji
Kripto paraların en büyük 100den 89u yükseldi

Kripto paraların en büyük 100'den 89'u yükseldi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina'nın Rusya'nın sınır ötesi işlemleri için altın destekli bir kripto para biriminin kullanılabileceği önerisinin ardından kripto para birimleri piyasalarında yeniden başlayan artışın etkisiyle son 24 saatte en yüksek hacimli 100 birimden 89'u yükseldi.

24.05.2019Ekonomi
İngiltere Merkez Bankasında yeni başkan arayışı

İngiltere Merkez Bankasında yeni başkan arayışı

İngiltere Merkez Bankası’nın mevcut başkanı Mark Carney’in görevinin 31 Ocak 2020'de sona ermesinin ardından göreve gelecek yeni başkan için hazırlıklara başlandığı bildirildi.

24.04.2019Ekonomi
BoE : Anlaşmasız Brexit Birleşik Krallık için en büyük risk

BoE : Anlaşmasız Brexit Birleşik Krallık için en büyük risk

Birleşik Krallık Merkez Bankası (BoE) Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliğinden anlaşmasız ayrılmasının Birleşik Krallık finans sektörü için en büyük riski oluşturacağı uyarısını yaptı.

7.03.2019Ekonomi
Anlaşmasız ayrılık yıllık 13 milyar sterlinlik ek maliyet yaratabilir

Anlaşmasız ayrılık yıllık 13 milyar sterlinlik ek maliyet yaratabilir

İngiltere'nin, Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşma olmadan ayrılmasının iş dünyasına yıllık 13 milyar sterlin değerinde ek maliyet getirebileceği bildirildi.

27.02.2019Dünya
BoE Başkanından anlaşmasız Brexit çıkışı

BoE Başkanı'ndan anlaşmasız Brexit çıkışı

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney "Finansal istikrar, piyasa bütünlüğü ve devamlılık perspektifi açısından mart ayının sonunda geçiş anlaşması olmaksızın (AB'den) çıkış yapılması, finansal hizmetler endüstrisi için en riskli senaryo" dedi.

26.02.2019Ekonomi
İngiltere ekonomisi büyük şoka mı hazırlanıyor

İngiltere ekonomisi büyük şoka mı hazırlanıyor?

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney "Brexit’e ilişkin bir çözümün bulunması herkesin çıkarına. Anlaşmasız ayrılık bu ülke için ekonomik şok oluşturur" dedi.

13.02.2019Ekonomi
Finans devleri varlıklarını İngiltere dışına çıkarmaya başladı

Finans devleri varlıklarını İngiltere dışına çıkarmaya başladı

İngiltere'nin AB üyeliğinden ayrılmasına ilişkin tarihe 50 günden az kalmasına rağmen bu konuda herhangi bir uzlaşmaya varılmaması, şirketlerin artık en kötü senaryo olan yani anlaşmasız ayrılık için harekete geçmesine neden oluyor.

8.02.2019Ekonomi
İngiliz şirketler anlaşmasız Brexit’e hazır değil

İngiliz şirketler anlaşmasız Brexit’e hazır değil

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, İngiltere şirketlerin ülkenin Avrupa Birliği’nden anlaşmasız bir şekilde çıkmasına karşı hazırlıklı olmadığını söyledi.

25.01.2019Ekonomi
Brexit reddedilirse, senaryolar neler

Brexit reddedilirse, senaryolar neler?

İngiltere Parlamentosu'nda, aylardır merakla beklenen Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma sürecine (Brexit) ilişkin anlaşmayla ilgili oylama bugün yapılacak. Mevcut şartlarda milletvekillerinin AB ile varılan anlaşmaya onay vermesi çok zor görülüyor. Bu durumda İngiltere'yi belirsiz bir dönem bekliyor.

15.01.2019Dünya
Yeni 50 sterlinlik banknotlar için Hawking ve Thatcher önde

Yeni 50 sterlinlik banknotlar için Hawking ve Thatcher önde

Birleşik Krallık, 2020 yılında basılacak olan yeni 50 sterlinlik banknotun üzerinde yer alacak fotoğraf için, bilim insanı Stephen Hawking ve eski Başkabakan Margaret Thatcher isimleri öne çıkıyor.

25.12.2018Ekonomi
Krizin üstünden 10 yıl geçti ama Avrupa hâlâ muhtaç

Krizin üstünden 10 yıl geçti ama Avrupa hâlâ muhtaç!

Lehman Brothers'ın çöküşü ve küresel finans krizinin başlamasının üzerinden 10 yıl geçti ancak sanayileşmiş dünyanın büyük bölümü daha tam anlamıyla toparlanamadı. Bu durumun, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Perşembe günü yapacağı politika toplantısında açıkça görülmesi bekleniyor.

10.09.2018Ekonomi
Carneyin görev süresinin uzatılması tartışılıyor

Carney'in görev süresinin uzatılması tartışılıyor

İngiltere maliye bakanlığı ve merkez bankasının, BoE Başkanı Mark Carney'in 2019 Haziran ayı sonunda bitecek olan görev süresinin uzatılmasını görüştükleri bildirildi.

3.09.2018Ekonomi
Brexitte anlaşmazlık olasılığı rahatsız edici derecede yüksek

"Brexit'te anlaşmazlık olasılığı rahatsız edici derecede yüksek"

İngiltere Merkez Bankası Başkanı (BoE) Başkanı Mark Carney, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) herhangi bir anlaşma olmaksızın ayrılması olasılığının rahatsız edici derecede yüksek olduğunu söyledi.

3.08.2018Dünya
Küresel piyasalar Fedin Bej Kitap raporunu bekliyor

Küresel piyasalar Fed'in Bej Kitap raporunu bekliyor      

Küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın beklentiler doğrultusunda kademeli faiz artırımlarına devam edileceği mesajını vermesinin ardından pozitif seyrederken, bugün Fed'in Bej Kitap Raporu izlenecek.

18.07.2018Ekonomi
BoEden kripto paralara denetim çağrısı

BoE'den kripto paralara denetim çağrısı

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Mark Carney finansal sistemin koruması ve yasa dışı faaliyetlerle mücadelenin yürütülmesi için Bitcoin dahil kripto olarak bilinen sanal para birimlerinin denetlenmesi gerektiğini söyledi.

2.03.2018Teknoloji
Birleşik Krallık’ta enflasyon henüz zirveyi görmedi

"Birleşik Krallık’ta enflasyon henüz zirveyi görmedi"

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Mark Carney, Birleşik Krallık'ta enflasyonun henüz zirve seviyesini görmediğini söyledi.

17.10.2017Ekonomi
Brexit yatırımcıyı olumsuz etkiledi

Brexit yatırımcıyı olumsuz etkiledi

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Mark Carney, ülkesinin Avrupa Birliği’den (AB) ayrılış sürecinin (Brexit) yarattığı belirsizliğin ekonomi üzerinde ağırlığını hissettirmeye başladığı söyledi.

4.08.2017Ekonomi
Carneyden faiz artış sinyali

Carney'den faiz artış sinyali

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Carney: "Para Politikası Komitesi'nin karşı karşıya olduğu ikilemin hafiflediği ve politika kararında uzlaşmaya yaklaşıldığı durumda, parasal teşviğin bir miktar azaltılması muhtemelen gerekli olacak" açıklamasında bulundu.

29.06.2017Ekonomi
Fransız Bakan: Kurumlar kendisini ayrılığa hazırlıyor

Fransız Bakan: Kurumlar kendisini ayrılığa hazırlıyor

Fransa Maliye Bakanı Michel Sapin, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılmasıyla birlikte Londra’nın finans merkezinden çok sayıda finans kuruluşunun ayrılacağını söyledi.

27.04.2017Ekonomi
İngiltere finansal şirketleri seçime hazırlıklı

İngiltere finansal şirketleri seçime hazırlıklı

BoE Başkanı Carney, "İngiliz finansal şirketleri seçimlere hazırlıklılar" dedi.

21.04.2017Ekonomi
BoE Başkanı’ndan küresel bankacılık açıklaması

BoE Başkanı’ndan küresel bankacılık açıklaması

İngiltere Merkez Bankası Başkanı (BoE) Mark Carney, küresel bankacılık sektöründeki suistimallerin maliyetinin 320 milyar doları aştığını belirtti…

22.03.2017Ekonomi
BoE Başkanı Carneyden tüketici talebi ve enflasyon uyarısı

BoE Başkanı Carney'den tüketici talebi ve enflasyon uyarısı

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Mark Carney, ülkede tüketici talebinin bu yıl hız kesebileceği uyarısında bulundu.

18.01.2017Ekonomi
Brexite ilişkin riskler daha düşük seviyede

'Brexit'e ilişkin riskler daha düşük seviyede'

BoE Başkanı Carney: Merkez Bankası'nın referandum öncesi ve sonrasındaki adımları, finansal istikrara ilişkin risklerin azalmasını sağladı. Brexit'in yaratabileceği riskler önceye kıyasla artık daha düşük seviyede.

12.01.2017Ekonomi