MENÜ

Malezya Uçağı

Malezya Uçağı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Malezya Uçağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Malezya Uçağı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 374 Malezya Uçağı haberi bulunmuştur.

Malaysia Airlines 370 sefer sayılı uçuşu, 8 Mart 2014 tarihinde China Southern Airlines adına yolcu taşıyan Malaysia Airlines'a ait yolcu uçağının Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı ile Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı arasındaki seferi sırasında kaybolduğu havacılık olayı.

227'si yolcu ve 12'si mürettebat toplam 239 kişi taşıyan Uçuş 370, Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı'na doğru 8 saat sürecek yolculuğu için Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı'ndan yerel saatle gece 00:41'de havalandı. Subang Hava Trafik Kontrol Merkezi saat 01:22'de Tayland Körfezi üzerindeyken uçakla bağlantıyı kaybetti ve 02:40 kayıp raporu geçti. Kayıp raporu üzerine Güney Çin Denizi ve Tayland Körfezi'nde yoğunlaşan, ABD, Çin, Avustralya, Vietnam, Filipinler, Malezya, Singapur ve Tayland'dan ekiplerin katıldığı ortak arama-kurtarma operasyonu başlatıldı.

Kara kutuların yerlerinin belirlenmesi için sinyal yayabildiği sürenin dolmasıyla, enkazla görsel temas kurmak geriye kalan seçenekler arasında öne çıktı. Arama yapılacak bölgenin 5000 metre derinlikte çukurlar olduğu, su yüzeyinin tropikal kasırgalar ve tayfunlar bölgesi olması sebebiyle çalışmaların yıllar alabileceği bildirildi. 8 Mart 2014 tarihinde kaybolan uçağa ait bir parça Réunion adasında bulundu.

DEVAMI

Malezya Uçağı Haberleri

5 yıl önce sırra kadem basmıştı İşte Kayıp Malezya Uçağı

5 yıl önce sırra kadem basmıştı! İşte Kayıp Malezya Uçağı

Kayıp Malezya Uçağı MH370'in yerini gösterdi.

17.11.2019Dünya
Ukraynada 2014te düşürülen Malezya uçağı ile ilgili yeni tanık

Ukrayna'da 2014'te düşürülen Malezya uçağı ile ilgili yeni tanık

Uluslararası Ortak Soruşturma Ekibi (JIT), 2014'te Ukrayna'da Malezya Hava Yollarına ait MH17 sefer sayılı uçağın düşürülmesiyle ilgili süren ceza soruşturmasında yeni tanık çağrısı yaptı.

14.11.2019Dünya
Saatlerce cesetlerle uçtu En yakın kıyıdan 1000 km uzakta

'Saatlerce cesetlerle uçtu' En yakın kıyıdan 1000 km uzakta

Kayıp Malezya Uçağı MH370 ile ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı.

14.09.2019Dünya
Kayıp Malezya Uçağı MH370in yerini gösterdi

Kayıp Malezya Uçağı MH370'in yerini gösterdi

İrlandalı araştırmacı Noel O’Gara, Kayıp Malezya Uçağı MH370'in düşme anına tanıklık eden 5 kişi bulduğunu öne sürdü.

26.02.2019Dünya
Saatlerce cesetlerle uçtu

'Saatlerce cesetlerle uçtu'

Kayıp Malezya Uçağı MH370 ile ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı.

19.02.2019Dünya
O isim yıllar sonra konuştu

O isim yıllar sonra konuştu

Kayıp Malezya Uçağı MH370'in pilotu ile telefonda görüşen isim yıllar sonra konuştu.

14.02.2019Dünya
Kayıp Malezya Uçağı neden bulunmuyor

Kayıp Malezya Uçağı neden bulunmuyor?

Kayıp Malezya Uçağı MH370'le ilgili yeni açıklama büyük tartışma başlattı.

7.02.2019Dünya
İşte Kayıp Malezya Uçağı

'İşte Kayıp Malezya Uçağı'

Kayıp Malezya Uçağı MH370'in yerini gösterdi.

10.01.2019Dünya
Putinden kriz uyarısı: Dünyanın daha önce görmediği...

Putin'den kriz uyarısı: Dünyanın daha önce görmediği...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Malezya Havayollarına ait MH17 sefer sayılı yolcu uçağının düşürülmesinde kullanılan füzenin, Rus füzesi olmadığını savunarak, “Rusya, dahil edilmediği bir soruşturmanın sonuçlarını kabul etmeyecektir” dedi. Öte yandan “Küresel ekonomi, bir sarmal gibi büyüyen korumacı önlemler nedeniyle yıkıcı bir krizin içerisine düşebilir diyen Putin bu durumun dünyanın daha önce görmediği bir sistematik krize dönüşebileceği uyarısında bulundu.

25.05.2018Dünya
Sır olmuştu: Yine bulunamadı

Sır olmuştu: Yine bulunamadı

Hint Okyanusu üzerinde 2014'te kaybolan Malezya Havayollarına ait MH370 sefer sayılı yolcu uçağının enkazının bulunması için tekrar başlanan arama çalışmalarının durdurulması kararı alındı.

23.05.2018Dünya
Akıl almaz kayıp Malezya uçağı

Akıl almaz kayıp Malezya uçağı

8 Mart 2014'te Kuala Lumpur'dan Pekin'e uçarken kaybolan Malezya uçağına ait 440 sayfalık nihai rapor tamamlandı. Avustralyalı uzmanlar, uçağın hala bulunamamasını ‘‘akıl almaz’’ olarak niteledi.

3.10.2017Dünya
Kayıp Malezya uçağı hakkında şok iddia

Kayıp Malezya uçağı hakkında şok iddia

İki yıl önce ortadan kaybolan Malezya Havayolları’nın MH370 sefer sayılı uçağının bulunmuş olabileceği açıklandı.

25.03.2016Dünya
Ukraynada düşürülen uçak Rus füzesiyle vurulmuş olabilir

Ukrayna'da düşürülen uçak 'Rus füzesiyle vurulmuş olabilir'

Ukrayna'nın doğusunda geçen yıl Haziran ayında düşürülen Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağını inceleyen Hollandalı yetkililer Rus yapımı hava savunma sistemi BUK füzesiyle vurulmuş olabileceğini söyledi.

11.08.2015 Dünya
Kayıp Malezya uçağının parçasının bulunduğu iddiası

Kayıp Malezya uçağının parçasının bulunduğu iddiası

Malezyalı bir araştırma ekibinin Hint Okyanusu'ndaki Fransa'ya ait Reunion adasında yeni uçak parçaları bulduğu açıklandı.

3.08.2015Dünya
Kayıp uçağın enkazı bulunabilecek mi

Kayıp uçağın enkazı bulunabilecek mi?

Malezya ulaştırma bakanı bir yıl önce kaybolan MH370 uçağının güney Hint Okyanusu'nda bulunacağından emin olduğunu söyledi.

7.03.2015Dünya
Kayıp Malezya uçağı rotasını Antarktika’ya çevirdi

'Kayıp Malezya uçağı rotasını Antarktika’ya çevirdi'

National Geographic Kanalı’nın hazırladığı yeni bir belgeselde, 8 Mart 2014’te Kuala Lumpur- Pekin seferini yaparken ortadan kaybolan Malezya Havayolları’na ait MH370 sefersayılı yolcu uçağının rotasının büyük ihtimalle “bilinçli olarak” Antarktika’ya çevrildiği iddia edildi.

24.02.2015Dünya
AirAsia uçağı yardımcı pilotun kontrolündeyken düşmüş

AirAsia uçağı yardımcı pilotun kontrolündeyken düşmüş

Endonezya'nın Surabaya kentinden Singapur'a giderken kaza yapan AirAsia uçağının düştüğü sırada kaptan pilotun kontrolünde olmadığı ortaya çıktı.

29.01.2015Dünya
Malezya uçağı yarı yolda kayboldu

Malezya uçağı yarı yolda kayboldu

Endonezya’nın Surabaya kentinden havalanan Malezyalı AirAsia şirketinin 162 yolcu ve mürettebatlı QZ8501 sefer sayılı uçağı Singapur’a giderken kayboldu. Uçuş mesafesinin hemen hemen yarısındayken radardan izi silinen uçağın bölgedeki kötü hava şartlarından ötürü düşmüş olabileceği belirtiliyor. Olaydan yaklaşık 11 saat sonra ara verilen arama kurtarma çalışmalarına yeniden başlandı. Çalışmalara askeri uçaklar da destek veriyor.

29.12.2014Dünya
Dünya kaybolan AirAsia uçağını arıyor

Dünya kaybolan AirAsia uçağını arıyor

Endonezya'nın Surabaya Adası'ndan Singapur'a giderken kaybolan AirAsia uçağının arandığı bölgede denizin üstünde bazı nesneler tespit edildi. Ancak Endonezya makamları daha sonra bu nesnelerin uçağa ait olmadığı bilgisini verdi. Arama çalışmalarına, havanın kararmasıyla birlikte yarına kadar ara verildi.

29.12.2014Dünya
Uçak Java Denizine düştü iddiası

Uçak Java Denizi'ne düştü iddiası

Malezya merkezli havayolu şirketi AirAsia'ya ait bir yolcu uçağı, içinde bulunan 162 yolcu ve mürettebat ile birlikte havada seyir halindeyken kayboldu. Pilotun kuleyle son konuşmasında, "kötü hava nedeniyle rotasının değiştirilmesini istediği" ortaya çıktı.

28.12.2014Dünya
Ön rapora göre Malezya uçağı düşürüldü

Ön rapora göre Malezya uçağı düşürüldü

MALEZYA Havayolları’na ait Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yapan MH17 sefer sayılı Boeing 777 yolcu uçağının 17 Temmuz’da Ukrayna’nın doğusunda düşmesinin sebebinin ‘dışarıdan gelen yüksek enerjili birden fazla cismin çarpması’ olduğu açıklandı.

9.09.2014Dünya
Füzeyle vurdular

Füzeyle vurdular

Malezya uçağı Ukrayna hava sahasında vuruldu. Gündeme ‘Yolcu uçakları füzeden kaçabilir mi?’ sorusu geldi. Uğur Cebeci’nin hazırladığı Kokpit’te bu sorunun cevabı geliyor ekranlara. İkinci konuda ise 25-28 Eylül’de yapılacak bölgenin en büyük havacılık fuarı İstanbul Air Show’a katılacak uçaklar anlatılıyor.

5.09.2014Haber
12 kişi iki göz odada kalıyoruz

"12 kişi iki göz odada kalıyoruz"

Ukrayna’daki iç savaş nedeniyle sürgünden kaçarak sığındıkları evleri yerle bir olan Ahıska Türkü Muradov ailesinin son sığınağı Bursa oldu.

3.09.2014Avrupa
Kayıp yolcuların hesaplarını boşalttılar

Kayıp yolcuların hesaplarını boşalttılar

Kuala Lumpur-Pekin seferini yapan 227 yolcu ve 12 mürettebatlı Malezya uçağının 4 yolcusunun banka hesabından para çeken 2 şüpheli yakalandı.

16.08.2014Avrupa
Kayıp Malezya uçağının yolcularının paralarını çalanlar yakalandı

Kayıp Malezya uçağının yolcularının paralarını çalanlar yakalandı

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile ortadan kaybolan Malezya Havayolları'na ait uçaktaki dört yolcunun hesaplarından para çektikleri iddia edilen iki kişi yakalandı.

16.08.2014Dünya
Kaybolan Malezya uçağı yolcularının hesaplarından para çekildiği iddiası

Kaybolan Malezya uçağı yolcularının hesaplarından para çekildiği iddiası

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile 8 Mart Cumartesi günü kaybolan ve tüm aramalara rağmen izine rastlanamayan Malezya uçağında bulunan dört yolcunun banka hesaplarından para çekildiği ileri sürüldü.

15.08.2014Dünya
Malezya uçağı kurbanlarına hakaret işinden etti

Malezya uçağı kurbanlarına hakaret işinden etti

Doğu Ukrayna'da düşürülen Malezya Hava Yolları'na ait MH17 sefer sayılı uçakta yaşamını yitiren Hollandalılar için, "280 Hollandalı daha azaldı" diyen Türk kökenli belediye çalışanının sözleşmesi askıya alındı.

1.08.2014Dünya
Yunanistanda uçak düştü: 2 ölü

Yunanistan'da uçak düştü: 2 ölü

Yunanistan'ın Mora Yarımadası'ndaki Sparti kenti yakınlarında tek motorlu küçük bir uçağın düşmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti. Bu kazayla birlikte son 10 gün içinde düşen uçakların sayısı dörde çıktı.

26.07.2014Dünya
Enkazdan çalınan rimeli kullandı, ülke ayağa kalktı

Enkazdan çalınan rimeli kullandı, ülke ayağa kalktı

Ukrayna’da düşürülen Malezya uçağı sonrasında ölen yolcuların yüzüklerini alan bir Rus milisten sonra ayrılıkçı bir kadının da düşürülen, Boeing 777 enkazından çalınan rimeli kullanması ülke gündemine oturdu.

26.07.2014Dünya
ABD istihabaratı: Malezya uçağını Rusya düşürmediyse de koşulları hazırladı

ABD istihabaratı: Malezya uçağını Rusya düşürmediyse de koşulları hazırladı

Amerikan istihbaratı, Ukrayna'nın doğusunda Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağının düştüğü olayla Rusya hükümetinin "doğrudan" bir ilişkisi olmadığını ancak ülkenin doğusundaki Rus yanlısı ayrılıkçılara silah sağlayarak olayın "koşullarını hazırladığını" belirtti.

23.07.2014Dünya
Russia Today muhabiri Malezya uçağı haberlerine dayanamayıp istifa etti

Russia Today muhabiri 'Malezya uçağı' haberlerine dayanamayıp istifa etti

Ukrayna’nın doğusunda düşürülen Malezya hava yollarına ait yolcu uçağı haberlerinin “Russia Today” devlet televizyon kanalı tarafından sunulma biçimine isyan eden muhabir 5 yıldır çalıştığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

19.07.2014Dünya
Uçak korkusu

Uçak korkusu

HİÇ lafı dolandırmayayım; uçak korkusu başladı bende.

19.07.2014Ekonomi
İsrail soykırım yapıyor

İsrail soykırım yapıyor

Başbakan Tayyip Erdoğan, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği kara harekâtını sert şekilde eleştirerek “Şu anda insanlığın vicdanı sızlamıyor. Kanamıyor. İsrail şu anda terör estiriyor, soykırım yapıyor” dedi. Cuma namazını Ateşehir’deki Mimar Sinan Camisi’nde kılan Erdoğan çıkışta, İsrail’in Gazze’ye kara harekâtı ve Türkiye’yle ilişkilerine ilişkin sorular üzerine şunları söyledi:

18.07.2014Gündem
AB Bakanı Çavuşoğlu Ukraynada

AB Bakanı Çavuşoğlu Ukrayna'da

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna'nın reform kararlılığını desteklediklerini, ve Türkiye'nin desteğinin Ukrayna yönetiminin yanında olduğunu söyledi.

18.07.2014Dünya
Obamadan İsraile Gazze desteği

Obama'dan İsrail'e Gazze desteği

ABD Başkanı Barack Obama İsrail'i Gazze operasyonunda sivil ölümleri "minimize" etmeye çağırdı.

18.07.2014Dünya
Erdoğan: Malezya uçağını Rusya vurdu

Erdoğan: Malezya uçağını Rusya vurdu

BURSA’da konuşan Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan, Batı ülklerini İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırı karşısında tutundukları tavırları eleştirdi. Erdoğan, "Yeni bir haçlı ittifakı ile karşı karşıyayız. Bu çok yanlış bir gidiş. Ben Batı’ya sesleniyorum. Bu dürüst bir yaklaşım değil. Bu yaklaşım yarın inanıyorum ki sizleri de boğacaktır. İşte buyurun bakın Ukrayna hava sahasında Malezya uçağı. Maalesef Rusya tarafından füze ile vurularak indirildi. Bu nasıl bir yaklaşımdır, bu nasıl anlayıştır. Hani dünya barışı için koşacaktık, Hani dünya barışına çalışacaktık" dedi.

18.07.2014Gündem
Davutoğlu: Sesimizi en gür şekilde çıkarmaya devam edeceğiz

Davutoğlu: Sesimizi en gür şekilde çıkarmaya devam edeceğiz

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Grand Tarabya Oteli’nde Türkiye - Karayip Topluluğu (CARICOM) Genel Sekreteri ile yapacağı çalışma toplantısının ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

18.07.2014Gündem
Davutoğlundan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Grand Tarabya Oteli'nde Türkiye - Karayip topluluğu (CARICOM) Genel Sekreteri ile ortak basın toplantısı yaptı. İşte Davutoğlu’nun konuşmalarından satır başları:

18.07.2014Gündem
Düşen Malezya uçağı ile ilgili korkunç iddia

Düşen Malezya uçağı ile ilgili korkunç iddia

Düşen Malezya uçağı ile ilgili bir iddia da Luhansk Halk Cumhuriyeti'nden geldi.

17.07.2014Dünya
Malezya Havayollarının uçağı Ukraynanın doğusunda düşürüldü

Malezya Havayolları'nın uçağı Ukrayna'nın doğusunda düşürüldü

Malezya Havayolları’na ait 298 kişi taşıyan ve Amsterdam'dan Kuala Lumpur’a gitmekte olan bir yolcu uçağı, Ukrayna’nın doğusunda düşürüldü. Ukrayna ve Rusya yanlısı ayrılıkçılar birbirini suçlarken ABD istihbaratının, uçağın karadan atılan fırlatılan 'Buk' füzesiyle vurulduğunu düşündüğü bildirildi.

17.07.2014Dünya
ABD: Malezya uçağı füzeyle vuruldu

ABD: Malezya uçağı füzeyle vuruldu

ABD istihbarat kaynakları, 280 yolcu ve 15 mürettebatla, Amsterdam'dan, Kuala Lumpur'a seyir halindeyken Ukrayna-Rusya sınırı yakınlarında düşen Malezya Havayolları'na ait Boeing 777-200 tipi, MH17 sefer sayılı uçağın, yerden fırlatılan bir füze ile vurulduğunu açıkladı.

17.07.2014Dünya
Malezya yolcu uçağı düştü

Malezya yolcu uçağı düştü

Malezya Havayolları'na ait 295 kişi taşıyan ve Amsterdam Kuala Lumpur'a gitmekte olan bir yolcu uçağı, Rusya-Ukrayna sınırına yakın bir bölgede düştü. Ukrayna'nın doğusunda düşen uçağın füzeyle vurulmuş olabileceği iddia edildi.

17.07.2014Dünya
Malezya uçağı Donetskin 80 kilometre uzağına düştü

Malezya uçağı Donetsk'in 80 kilometre uzağına düştü

Donetsk yakınlarında düşen Malezya Havayolları'na ait Boeing 777-200 tipi uçaktan kurtulan olmadı. Olayda 295 yolcu ve mürettebat hayatını kaybetti. Bu olay, Malezya'nın bu yıl aynı tipteki ikinci olayı.Amsterdam'dan kalkan ve içinde 280 yolcu ile 15 mürettebat bulunan Malezya Havayolları'na ait Boeing 777-200 tipi uçak, Ukrayna'da Donetsk yakınlarında bilinmeyen bir nedenle düştü. Alınan ilk bilgilere göre olayda kurtulan olmadı.Boeing 777-200 tipi 9M-MRD tescilli uçak ile en son temasın 33 bin feet yani yaklaşık 11 bin metre yükseklikte, Türkiye saati ile 13.43'te sağlandı. Ardından uçaktan alınan sinyal kayboldu.Rus Haber Ajansı İnterfax'ın verdiği bilgiye göre, Rusya-Ukrayna sınırı yakınlarında düşen uçağın enkazına ulaşıldı. KURGU: Levent SERT

17.07.2014Haber
Kayıp Malezya uçağı otomatik pilottaymış

Kayıp Malezya uçağı otomatik pilottaymış

Malezya Havayolları'nın 8 Mart'tan bu yana haber alınamayan ve okyanusa çakıldığına inanılan MH 370 sefer sayılı uçağın düştüğü esnada otomatik pilotta olduğu ortaya çıktı.

26.06.2014Dünya
Kayıp Malezya uçağı yanlış yerde aranmış

Kayıp Malezya uçağı yanlış yerde aranmış

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 8 Mart Cumartesi günü 227 yolcu ve 12 kişilik mürettebatıyla kaybolan ve tüm aramalara rağmen izine rastlanamayan MH370 sefer sayılı Malezya uçağının düştüğü belirtilen Hint Okyanusu'nda olmadığı açıklandı.

29.05.2014Dünya
Paranın satın alamadığı bir medya yemeği

Paranın satın alamadığı bir medya yemeği

Beyaz Saray Muhabirleri Derneği’nin 100’üncü yıl geleneksel yemeğine katılan seçkin konuklar arasındaki Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı geceyi yazdı.

5.05.2014Dünya
Malezya uçağı yine korkuttu

Malezya uçağı yine korkuttu

Malezya Havayolları’na ait bir yolcu uçağının gece yarısı gerçekleştirdiği acil iniş Kuala Lumpur’da yürekleri ağza getirdi.

21.04.2014Dünya

Yazar Sonuçları

Malezya uçağını nasıl düşürdüler?

İçinde 280 yolcu ve 15 mürettebat olan uçağın düşürülmesi akla bir sürü soru getirdi.

17.07.2014

İstanbul’a dair son güncel rapor

En yeni mekân hangisi? İçinden Karaköy geçen dedikodu nasıl bir şey? “Vay be!” dedirten otel nerede? Salı gecesi ünlülerin akınına uğrayan o küçük bar ve şehrin en pahalı tostu… İstanbul’a dair şıkırtılı bir son rapor, buyrunuz...

17.04.2014