MENÜ

Mal Beyanı

Mal Beyanı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mal Beyanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mal Beyanı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 580 Mal Beyanı haberi bulunmuştur.

Mal Beyanı Haberleri

Yılın son kabinesinde gündem Doğu Akdeniz

Yılın son kabinesinde gündem Doğu Akdeniz

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan 2019 yılının son kabine toplantısında ana gündem maddesi, Türkiye ile Libya arasında imzalanan mutabakatın ardından yaşanan gelişmelerle Doğu Akdeniz’deki arama faaliyetleri oldu. Yunanistan’ın mutabakattan sonra Libya Büyükelçisi’ni göndermesi kararı, Avrupa ülkelerinden gelen açıklamalar ve önümüzdeki dönem atılacak adımlar değerlendirildi.

12.12.2019Gündem
Eski KKTC başbakanına 3 yolsuzluk dosyası

Eski KKTC başbakanına 3 yolsuzluk dosyası

KKTC’de yaptığı evlilikler ve özel hayatı ile gündem olan eski Başbakanı Hüseyin Özgürgün hakkında 3 yolsuzluk dosyası hazırlandı.

15.06.2019Dünya
Venezuelada Guaidoya kamudan men cezası

Venezuela'da Guaido'ya kamudan men cezası

Venezuela Devlet Denetçiliği, kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu, mal beyanı ve harcamalarındaki tutarsızlık gerekçesiyle kamu görevinden 15 yıl süreyle men etti.

28.03.2019Dünya
Son dakika: Mehmet Özhaseki, Yavaşın mesajlarını okudu: Bu şantaj değil mi

Son dakika: Mehmet Özhaseki, Yavaş'ın mesajlarını okudu: Bu şantaj değil mi?

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Mansur Yavaş ile ilgili sahte senet iddialarına ilişkin canlı yayında açıklamalarda bulundu. Özhaseki, "Beni korkutan bir şey var. Karşıdaki kişiye mesajlar atıyor. 'Fakülte diplomanı iptal ettiririm' diye mesaj atıyor. Bunlar şantaj değil mi? 'Parayı alırsam bütün bunlara göz yumacağım ama ödemezsen sen görürsün gününü.' Bu nasıl bir iştir? Nasıl bir adamdır?" dedi.

15.03.2019Gündem
AK Partili Mahir Ünaldan Mansur Yavaş açıklaması

AK Partili Mahir Ünal'dan 'Mansur Yavaş' açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş ile ilgili sahte senet iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Ünal, "Biz AK Parti olarak taraf değiliz. Ortada müşteki var, Yargıtay’ın onayladığı bir durum söz konusu. kaçınılmaz olarak bunlar ortaya çıktığında siyasetin konusudur artık bunlar. Siyaset bunları konuşmak zorundadır. Şehrin emanet edileceği seçimlerde bir sahte senet davası varsa, bu geçmişte gündeme gelmiş, kasaba kurnazlığı ile bu iş bir şekilde kapatılmışsa, Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olduğunda bunun ortaya çıkması ve konuşulmasından daha doğal bir şey olamaz" dedi.

14.03.2019Gündem
Esad rejimi o yasadan vazgeçmedi

Esad rejimi o yasadan vazgeçmedi

Esad rejimi, Suriye’de göç eden mültecilerin taşınmazlarına kamulaştırma yolunu açan yasadan vazgeçmedi ancak değişikliğe gitti. İlk yasa hak talebi için 30 gün süre tanırken şimdi bu bir yıla çıkarıldı.

14.11.2018Dünya
Trump’a bu kez vergi suçlaması

Trump’a bu kez vergi suçlaması

ABD Başkanı Donald Trump’a yeni bir ‘cephe’ daha açılıyor. Başkanlık koltuğuna geldiğinden bu yana birçok suçlamayla karşı karşıya kalan Trump, bu kez 1990’lı yıllarda ailesinin milyonlarca dolar vergi kaçırmasına yardım etmekle itham ediliyor.

3.10.2018Dünya
Çalışmayanlar Kredi Alabilir Mi

Çalışmayanlar Kredi Alabilir Mi?

Kredi alabilmek için gereken en önemli şartlar arasında belgelenebilir gelir ve sigorta geliyor. Peki ya kişi çalışmıyorsa da ya da çalışıyor ama sigortası yoksa?

5.07.2018Ekonomi
Çalışmayanlar Kredi Çekebilir Mi

Çalışmayanlar Kredi Çekebilir Mi?

Kredi alabilmek için gereken en önemli şartlar arasında belgelenebilir gelir ve sigorta geliyor. Peki ya kişi çalışmıyorsa da ya da çalışıyor ama sigortası yoksa?

21.04.2018Kredi
Çalışmayanlar Nasıl Kredi Alabilir

Çalışmayanlar Nasıl Kredi Alabilir?

Kredi alabilmek için gereken en önemli şartlar arasında belgelenebilir gelir ve sigorta geliyor. Peki ya kişi çalışmıyorsa da ya da çalışıyor ama sigortası yoksa? Hangikredi.com tarafından hazırlanan bu yazı çalışmayanların kredi alıp alamayacağı ile ilgili detayları anlatıyor...

22.01.2018Kredi
Çalışmayanlar kredi çekebilir mi

Çalışmayanlar kredi çekebilir mi?

Hem acil nakit ihtiyaçları için hem de yüklü tutardaki nakit ihtiyaçları için başvurulan en yaygın yöntem banka kredileri. Bordrolu çalışan kesim için gelir-gider dengesi belli ve kayıtlı olduğu için bankalardan kredi almak daha kolaydır. Peki, çalışmadığı halde ya da sigortalı olmayanlar kredi çekebilir mi?

8.12.2017Kredi
Çalışmayanlar kredi çekebilir mi

Çalışmayanlar kredi çekebilir mi?

Kredi alabilmek için gereken en önemli şartlar arasında belgelenebilir gelir ve sigorta geliyor. Peki ya kişi çalışmıyorsa da ya da çalışıyor ama sigortası yoksa…

7.07.2017Kredi
Trumpın kızı ve damadının mal varlıkları açıklandı

Trump'ın kızı ve damadının mal varlıkları açıklandı!

Beyaz Saray'daki üst düzey çalışanların mal beyanları açıklandı. Böylece ücret almadan çalışacakları açıklanan ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner'ın mal varlıkları ortaya çıkmış oldu.

1.04.2017Dünya
Emlak zengini Donald Trumpın mal beyanı 92 sayfa tuttu

Emlak zengini Donald Trump'ın mal beyanı 92 sayfa tuttu

ABD’de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’den aday adaylığını açıklayan emlak zengini Donald Trump’ın yüzlerce yatırım ve mülkten oluşan mal beyanı 92 sayfa tuttu.

23.07.2015Dünya
Bir numara ehliyetli yolsuzluk

Bir numara ehliyetli yolsuzluk

TÜRKİYE’deki en yaygın yolsuzluk davranışı Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı’nın (TESEV) yolsuzluk araştırmasıyla ortaya çıktı.

7.03.2015Ekonomi
Trabzon gömü mü buldu

Trabzon gömü mü buldu!

“Biz hesap ediyoruz. Para veremiyoruz. 13 milyon Euro’ya Emenike’yi aldık. Ama siz bana bir oyuncu hediye ederseniz, ‘hayır’ diyemem.”. “Allah, benim olmadığım yönetimde olanlara yardım etsin. 3 kere MASAK kulübe geldi. Hiçbir şey çıkmadı. Çünkü her şeyimiz düzgün.”

16.01.2015Futbol
Umut Orandan vekiller için mal beyanı teklifi

Umut Oran'dan vekiller için mal beyanı teklifi

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Milletvekillerinin mal beyanlarının Resmi Gazete’de yayımlanması gerekçesi ile TBMM’YE Siyasi Etik ve Ahlak Yasa Teklifi sundu. Oran, " 17 Aralık’ın yıldönümünde TBMM’de Siyasi Etik Komisyonu kuralım. Milletvekilliği dokunulmazlar kulübü olmamalı. Milletvekili aile bireyleri de tatil, konaklama, seyahat hediyesi kabul edemeyecek" dedi.

18.12.2014Gündem
Eski Bakan Zafer Çağlayana 2,5 milyon liralık soru

Eski Bakan Zafer Çağlayan'a 2,5 milyon liralık soru

Reza Zarrab'ın iş yaptığı Abdullah Happani'nin 30 Ekim 2012'de Çağlayan'ın kardeşine gönderdiği 2 milyon 465 bin lira 2 gün sonra Zafer Çağlayan'ın hesabına aktarılmış.

9.12.2014Ekonomi
Tuncelide TOKİ konutlarından milletvekili de aldı

Tunceli'de TOKİ konutlarından milletvekili de aldı

TOKİ’nin, Tunceli’nin Çemişgezek İlçesi’nde 'alt gelir grubu' için yaptığı konutlardan, Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ve Çemişgezek eski Belediye Başkanı Ak Partili Metin Levent Yıldız ile bazı işadamlarının da daire aldığı ortaya çıktı. Milletvekili Ataş, teşvik için daire aldığını ileri sürerek, "Hırsızlık yapmıyorum. Parasını ödedim. Milletvekili TOKİ’nin yaptığı yerden neden konut alamaz mı ki?" dedi.

13.11.2014Gündem
Köşkte üçüncü kravatlı

Köşk'te üçüncü kravatlı

TBMM’de düzenlenen cumhurbaşkanı yemin töreni sırasında frak giyme geleneğine uymayan ilk isim 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer olmuştu.

28.08.2014Gündem
Türkiyede mal varlığı olan borçlular dikkat

Türkiye'de mal varlığı olan borçlular dikkat

Türkiye'de mal varlıkları olduğu halde Almanya'da kişisel iflas verenlerin ciddi bir takip sonucu mutlaka mal varlıklarının ortaya çıktığını belirten avukat Oğuz Sarıkaya, yanlış mal beyanında bulunmanın cezasının bir yıl hapis cezasından başladığını söyledi.

4.08.2014Avrupa
Ağabeyinin yerine 10 gün yattı 2 yılla yargılanıyor

Ağabeyinin yerine 10 gün yattı 2 yılla yargılanıyor

İSTANBUL’da icralık olan, mal beyanı vermeyince de 10 gün hapse mahkûm olan F.K’nın yerine kardeşi A.K’nın Kartal H Tipi Cezaevi’ne girdiği ve bu cezayı çektikten sonra tahliye olduğu ortaya çıktı. Yedi yıl süren davada Yargıtay 9. Ceza Dairesi, ağabeyinin yerine hapse giren cezasını çeken kardeşe verilen 200 lira adli para cezasını bozdu. Yargıtay, sanık A.K’nın başkasının yerine cezaevine girmekten altı aydan 2 yıla kadar hapisle yeniden yargılanmasına karar verdi.

3.08.2014Ekonomi
Başbakan, İhsanoğlunun yatırdığı 1000 TLyi iade etti

Başbakan, İhsanoğlu'nun yatırdığı 1000 TL'yi iade etti

Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’ndan, seçimdeki rakipleri Başbakan Erdoğan ve HDP Eşgenel Başkanı Selahaddin Demirtaş’a 'centilmenlik' jesti geldi.

14.07.2014Gündem
Selahattin Demirtaşın mal varlığındaki ilginç ayrıntı

Selahattin Demirtaş'ın mal varlığındaki ilginç ayrıntı

Selahattin Demirtaş'ın açıklanan mal varlığında ilginç bir ayrıntı dikkat çekti. Genelde siyasilerin makam araçlarını özel işlerinde kullanması eleştirilir. Demirtaş'ın ise özel araçlarını siyasi çalışmalarında kullandığı öğrenildi.

4.07.2014Gündem
Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın mal beyanı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mal beyanı

Başbakan Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimi için YSK’ya mal bildiriminde bulundu. Erdoğan'ın avukatları Ali Özkaya ve Burhanettin Sevencan ile serbest muhasebeci ve mali müşavir Ramazan Kocaboy, mal bildirim formunu YSK’ya teslim etti.

3.07.2014Gündem
İhsanoğlu mal beyanını açıkladı

İhsanoğlu mal beyanını açıkladı

CUMHURBAŞKANI adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, mal beyanını açıkladı.

3.07.2014Gündem
Bürokrasinin tepesine dinleme mağduru müsteşar

Bürokrasinin tepesine dinleme mağduru müsteşar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün resmi ziyaret için Brüksel'e gitmeden hemen önce, bürokrasideki en kritik atamayı yaptı;Efkan Âlâ'nın İçişleri Bakanlığı'na atanmasıyla boşalan Başbakanlık Müsteşarlığı görevine, Fahri Kasırga'yı atadı.

21.01.2014Gündem
Kaya Çilingiroğluna haciz şoku

Kaya Çilingiroğlu'na haciz şoku

Sanatçı Hülya Avşar’ın eski eşi spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu İstanbul Etiler’de annesi için kiraladığı evi bir yıl önce boşalttı.

3.08.2012Gündem
Demirtaş: Üstünü örtmeye çalışıyorlar

Demirtaş: Üstünü örtmeye çalışıyorlar

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Asıl ABD'de, Pakistan'da, bomba yüklü predatör almak için eş zamanlı yapılan görüşmeler kan pazarlığıdır” dedi.

22.05.2012Gündem
Bora İnşaattan Çeçenistan açıklaması

Bora İnşaat'tan Çeçenistan açıklaması

Çeçenistan’da inşaat faaliyetleri yürüten Bora İnşaat’ın sahibi Alper Suri, son günlerde haklarında çıkan bazı iddialara yönelik basın toplantısı düzenledi.

4.01.2012Ekonomi
Çay toplamada yabancı işçi çalıştırdı hayatı karardı

Çay toplamada yabancı işçi çalıştırdı hayatı karardı

RİZE’de çay hasadında yabancı işçi çalıştırdığı için hakkında zabıt tutulan 3 çocuk babası 35 yaşındaki İbrahim Karagüzel’e 24 bin 652 TL ceza kesildi. Eşi hasta olan oğluna baktığı için, hasatta yabancı işçi çalıştırmak zorunda kaldığını söyleyen İbrahim Karagüzel, 4 aydır ev kirasını bile ödeyemdiğini belirterek, "Çoğu akşam yatağa aç giriyoruz. Bu yetmedi, şimdi de 24 bin lira ceza kestiler. Çocukları bile yarı aç yarı tok okula gönderiyorum" diye dert yandı.

20.12.2011Ekonomi
Köşk tasarısı komisyonda kabul edildi

Köşk tasarısı komisyonda kabul edildi

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine usul ve esaslarına ilişkin düzenleme içeren “Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu Tasarısı” TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.

17.06.2010Gündem
Erdoğan’ın banka hesabı 2.3 milyon liraya çıktı, 500 bin liralık da ‘alacak’ bildirdi

Erdoğan’ın banka hesabı 2.3 milyon liraya çıktı, 500 bin liralık da ‘alacak’ bildirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın banka hesaplarında 2 milyon 366 bin TL’si bulunuyor. Başbakanlık Basın Merkezi’nin internet sitesinde açıklanan mal beyanına göre Başbakan Erdoğan, 500 bin TL de alacaklı.

1.03.2010Ekonomi
750 kişilik cezaevinde 2 bin mahkum

750 kişilik cezaevinde 2 bin mahkum

DENİZLİ'de 750 kişi kapasiteli Kocabaş D Tipi Cezaevi'nde 2 bin tutuklu ve hükümlü kalıyor. 3 kişilik odalarda 8 kişinin kaldığı cezaevinde yönetim, çareyi yerlere yatak sermekte buldu.

18.06.2009Gündem
Karargah Evleri soruşturmasını yürüten savcıdan Tarafa dava

Karargah Evleri soruşturmasını yürüten savcıdan Taraf'a dava

“Karargah Evleri” soruşturmasını yürüten Askeri Savcı Hava Hakim Yüzbaşı Mehmet Çelik, “gizli mal beyanını yayımlayarak kişilik haklarına saldırıda bulundukları” iddiasıyla Taraf gazetesine 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

4.04.2009Gündem
Topbaşa 45 milyon TLlik fatura şoku

Topbaş'a 45 milyon TL'lik fatura şoku

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla seçim yarışının iyice kızıştığı İstanbul'da Başkan Kadir Topbaş'a bir büyük fatura da Bakırköy Belediyesi’nden geliyor. E-5 yol davasını Bakırköy kazandı, Belediye'nin hesaplarına haciz gelebilir.

11.02.2009Gündem

DSP'li Yağız'dan Erdoğan'a mal beyanı sorusu

DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yasal bir gereklilik olmamasına karşın her yıl yenileyerek mal beyanını açıklamayıp açıklamayacağına” ilişkin soru önergesine verilen yanıtın, “Tamamen baştan savma olduğunu, hiç bir sorusunu karşılamadığını” savundu.

14.12.2008Gündem

Yazar Sonuçları

İmamoğlu’nun mal beyanı önemli bir ilk adım

FOX TV’den İsmail Küçükkaya’nın İstanbul büyükşehir belediye başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ile birlikte düzenlediği tartışma programının en önemli sonuçlarından biri siyasilerin mal beyanlarının şeffaflaşması meselesini uzunca bir aradan sonra yeniden siyasetin gündemine taşıyarak kamuoyunda tartışmaya açması oldu.

27.06.2019

Paranın içinde doğdum ama 'sonradan görme' dediler

Zayıflık takıntısı yüzünden geçen yıl ölümden dönen İrem Derici, zor günleri arkasında bıraktı, hayatında yeni bir sayfa açtı. Ünlü şarkıcı, Bodrum’da Ömür Gedik’in sorularını yanıtladı, ilginç itiraflarda bulundu.

23.08.2018

AKP’nin sıkıntıları

ADALET ve Kalkınma Partisi sıkıntılı bir devreden geçiyor. Bunu “normal iktidar yıpranması” olarak görmek yanıltıcı olur.

26.05.2015

Öncelikli projeler kâğıt üstünde kalabilir

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu “öncelikli projeler” başlıklı reform programının son ayağını bu hafta açıklayacak.

25.01.2015

Yeni paket

BAŞBAKAN Davutoğlu’nun dün açıkladığı Kamuda Şeffaflık Paketi çok olumlu bir adımdır.

15.01.2015

TRT’nin açıklaması neden inandırıcı değil?

Bir konunun sosyal medyada çalkalanması, artık yeni çağın “nabız yoklaması” sayılır.

25.01.2014

Eşim kimseye ‘hayır’ diyemiyor

Marifet iltifata tabidir, demiş büyüklerimiz. Geçen haftaki ilk yazımın sizlerin bu kadar yoğun ilgisine mazhar olacağını ne ben ne de Yazı İşleri Müdürümüz tahmin etmiştik doğrusu.

17.04.2013

Plaj tipleri (1)

Her yaz hayatımızı şenlendiren sahil insanlarının eylemleri, bu sene de bazı ufak değişikliklerle sürüyor.

19.07.2012

Bırakın slip yüzücülerde kalsın!

Yaz geldi, slip mayolu erkekler sardı plajları sevgili kendine yakışanı giymesini bilen Habitus okuru. Gelin bugün biraz “erkek bikinisi” konuşalım.

18.08.2011

Avrupalı hilebazlığı yemiyor

AVRUPALI Türklerin çoğu Avrupa’da malulen emekli oluyor da... İlginç olaylar da yaşanıyor.

3.01.2011

Domates salçasında ‘ithalat kapısı açılacak’ korkusu var

GEÇEN hafta Koçtaş’ın Bursa’daki ikinci mağazasını açılıştan hemen sonra Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’la turlarken, holdingin Turizm ve Perakende Grubu Başkanı Ömer Bozer bana takıldı:

28.11.2010

Erdoğan'ın yanı başındaki acil kan

"Girişim dehası bakan çocukları"nın ticaret derdi sadece beni değil seçim öncesi herkesi gerdi!

17.02.2009