MENÜ

Makina

Makina ile ilgili tüm haberleri, son dakika Makina haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Makina haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.131 Makina haberi bulunmuştur.

Makina Haberleri

Yağ kralının yarım asrı deviren fabrikası satıldı

Yağ kralının yarım asrı deviren fabrikası satıldı

Türkiye'nin eski sanayi kuruluşları arasında yer alan İzmir merkezli Altınyağ Kombinaları, hem Altınyağ'a hem de iştiraki Gürtaş'a ait tüm gayrimenkuller ve makina parkını Lüksemburg merkezli Sodrugestvo Group'a satıyor. Fiyat ise KDV hariç 34 milyon dolar. Altınyağ'ı alan şirketin sahibi ise Rus ordusunun eski bir subayı Alexander Lutsenko...

29.11.2017Ekonomi
Şimşek: Son dönemde ciddi dalgalanma var ama geçici

Şimşek: Son dönemde ciddi dalgalanma var ama geçici

Başbakan Yardımcısı Şimşek, Türkiye piyasalarında ciddi dalgalanma olduğunu belirterek "Bunları iyi anlamak ve sakin bir şekilde paniklemeden resmi doğru okumak çok önemli" şeklinde açıklama yaptı.

22.11.2017Ekonomi
Marka şehir vizyonu var

Marka şehir vizyonu var

HÜRRİYET gazetesi tarafından Taş Yapı sponsorluğunda, Bandırma Belediyesi, Bandırma Ticaret Odası, Bandırma Ticaret Borsası desteği ile düzenlenen ‘Bandırma Ekonomi Zirvesi’ne ‘marka kent’ olma vizyonu damga vurdu. Zirvede düzenlenen panelde dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durum, reel ekonomi, sanayinin gelişimi ve kurlardaki değişimlerin yatırımlar üzerindeki etkisi gibi konular masaya yatırıldı. Sanayi ve üretim konusunda Türkiye’nin en önde gelen illeri ile Bandırma’nın yarıştığı gelecekte de aynı başarıyı sürdürebilmesi için neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Bandırma’nın il olması konusunda yapılması gerekenlerin altı çizilirken, şehrin sosyal yapısı, üretimi ve turizmiyle ‘marka kent’ vizyonuna sahip olduğu öne çıktı. Panelistlerin yaptıkları konuşmalarda üzerinde durdukları en önemli konu ise Bandırma’nın planlı bir şekilde büyüyerek 30 yıl sonrasında bile aynı şekilde başarılı olması için çalışmalar yapılması gerekliliğiydi. Gerçekleştirilen panele yoğun ilgi gösterilirken, panelin moderatörlüğünü, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent üstlendi. Paneldeki konuşmacılar ise şu isimlerden oluştu: Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Denizbank Marmara Bölge Müdürü Burak Bozkaya, Hürriyet Gazetesi Yazarı Erdal Sağlam, Hürriyet Gazetesi Yazarı Jale Özgentürk.

15.11.2017Ekonomi
İller Bankası 18 ilde toplam 155 personel alımı yapacak

İller Bankası 18 ilde toplam 155 personel alımı yapacak!

İller Bankası personel alımı başvurusu için süreç devam ediyor. 18 bölge müdürlüğünde görevlendirmek için 155 personel alımı yapacak olan İller Bankası, alımları mühendis ve tekniker alanlarında gerçekleştirecek. Peki, İller Bankası personel alımı başvurusu nasıl gerçekleştirilecek? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı başvuru süreci ve adaylardan istenen kriterler

11.11.2017Gündem
Cam filmi için 3 kritik öneri

Cam filmi için 3 kritik öneri

Makina Yüksek Mühendisi Alpay Lök, cam filmi konusunda, bazıları kafaları karıştıran, çok önemli beş ayrıntıyı ve bu konuda 3 önerisini aktardı.

10.11.2017Ekonomi
İller Bankası 155 personel alımı yapıyor

İller Bankası 155 personel alımı yapıyor!

İller Bankası personel alımı ile mühendis ve tekniker alanındaki eksik pozisyonları kapatmaya çabalayacak. Toplam 155 kişinin istihdam edileceği İller Bankası personel alımı başvurusu, bölge müdürlükleri için gerçekleştirilecek. Peki, İller Bankası personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

6.11.2017Ekonomi
Bir tıkla silah

Bir tıkla silah

Türkiye’de bireysel silahlanma giderek artıyor. Rus yazar Çehov’un “Duvarda asılı bir silah varsa sonunda mutlaka patlar” sözünü doğrularcasına hemen her gün bu silahlarla işlenen bir cinayeti konuşuyoruz. Buna rağmen binlerce kişi internetten bir tuşa basarak silahlanmaya devam ediyor. Ve sonuç: Bu yıl 1722 kişi silahla öldürüldü.

4.11.2017Gündem
Dış ticaret açığı Ekimde 7.36 milyar dolar oldu

Dış ticaret açığı Ekim'de 7.36 milyar dolar oldu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın öncü verilerine göre dış ticaret açığı Ekim'de geçen yılın aynı ayına göre yüzde 74.6 artarak 7.36 milyar dolar oldu.

2.11.2017Ekonomi
Kamikaze drone envantere giriyor

'Kamikaze drone' envantere giriyor

Türkiye'nin gökyüzündeki yeni askerleri olarak nitelendirilen, "Seri üretimine başlanan "kamikaze drone" ailesinde yer alacak daha büyük ve daha etkili yeni ürün için çalışmalar sürdürülüyor.

30.10.2017Gündem
İstanbulun dev simgesi için çalışıyoruz

'İstanbul'un dev simgesi için çalışıyoruz'

Türkiye’de birçok belediyeye tema parklar yapan Outdoor Factory’nin patronları Toygar Yedigöz ve Suphi Aydıner’in en büyük hayali Karaköy’e İstanbul’un simgesini yapmak. Bunun için çalışmalara başladıklarını anlatan iki ortak, “80 milyon Euro’luk proje London Eye gibi olmalı” dedi.

23.10.2017Ekonomi
Dev  uçakların parçası bizden

Dev uçakların parçası bizden

AIRBUS, Boeing ve Bombardier uçakları için parça üretimi yapan Manisalı HMS Makina, kilogram başına ihracatını 500 doların üzerine taşımayı başardı.

22.10.2017Ekonomi
Uçak parçalarına Manisalı firma imzası

Uçak parçalarına Manisalı firma imzası

Airbus, Boeing ve Bombardier uçakları için parça üretimi yapan Manisalı HMS Makina, kilogram başına ihracatını 500 doların üzerine taşımayı başardı.

22.10.2017Ekonomi
Sakaryanın önde gelen iş insanına haciz

Sakarya'nın önde gelen iş insanına haciz

Sakarya’nın önde gelen iş adamlarından Yusuf Kenan Sakallıoğlu’nun arazileri Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borcundan dolayı haczedilerek açık artırma usulünce satışa sunuldu.

16.10.2017Ekonomi
Turkven, Egeli Vansanı satın alıyor

Turkven, Egeli Vansan'ı satın alıyor

Ege’nin önde gelen ihracatçılarından ve Türkiye’nin lider pompa üreticisi Vansan Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile çoğunluk hisse satın alımı için anlaşma imzalandı.

10.10.2017Ekonomi
Batıda sonbahar güneyde yaz... Sahiller emeklilere kaldı

Batı'da sonbahar güneyde yaz... Sahiller emeklilere kaldı

MUĞLA’nın Ula İlçesi’ndeki Akyaka Plajı, yaz aylarını aratmayan renkli görüntülere sahne oldu. Tatilciveturistler denize girerek güneşlenirken, keyifli saatler geçirdi.

30.09.2017Gündem
Gülümsemenin bedeli 8 bin TL

Gülümsemenin bedeli 8 bin TL

30’lu yaşlarının başındayken beyin enfeksiyonu geçirerek ölümden dönen işadamı Murat Akdoğan, son dönemde sağlık yatırımlarına odaklandı. “İdeal olan sağlıklı güzellik” diyen Akdoğan, insanların mutlu görünmek için 8 bin liraya gülüş ameliyatı yaptırdığını söyledi. Akdoğan sağlık yatırımlarını yurtdışına da taşıyor, ilk yurtdışı hastanesini Bulgaristan’da açıyor.

29.09.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sana pompalı aldım tüfek pazarından

Çok seviyoruz ulen. Seviyoruz ki öldürüyoruz. Nasıl böyle içimiz yanıyor bir bilsen. Karımız, kızımız dayaktan, zulümden bizi terk edince, korkunca, evden kaçınca. Sevdiğimiz yüz vermeyince. İnternetten alıyoruz pompalıyı basıyoruz tetiğe. Seviyoruz ulen,çok seviyoruz! Bir kişi de çıkıp demiyor bize; ¨sevginiz batsın¨.

6.11.2017

İntihar Eden Robot

Gün geçmiyor ki Elon Musk, Steve Hawkings gibi günümüzün en zeki insanları yapay zekanın insanoğluna vereceği zararlardan bahsetmesin. Gelin görün ki Steve isimli robotun başına gelenler doğrusu akla şu soruyu getirmiyor da değil: Bu akıllı makinalar çok akıllı hale gelip, dünyadaki adaletsizlikleri ve anlamsızlıkları farkettiklerinde, kendilerinde devam etme gücünü bulabilecekler mi?

23.10.2017

Genç mühendislerin ilk tercihi o şirket!

Başarılı bir şekilde kalkınan ülkeler her zaman bu başarıyı bir teknolojik kalkınma süreci üzerine inşa etmiştir.

2.10.2017