MENÜ

Mahmut Özer

Mahmut Özer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mahmut Özer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.416 Mahmut Özer haberi bulunmuştur.

Mahmut Özer Haberleri

Liselere sınavsız yerleştirmede kayıt bölgeleri güncelleniyor

Liselere sınavsız yerleştirmede kayıt bölgeleri güncelleniyor

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, “LGS kapsamındaki liselere sınavsız yerleştirmede kayıt bölgeleri, hem yeni kurulan coğrafi bilgi sistemi hem de geçen sene karşılaşılan sorunları çözecek şekilde güncelleniyor. Bu amaçla her ili ayrı ayrı inceliyoruz. Bu süreçte her ilde yaşanan sorunlara yönelik çözümler geliştiriyoruz” dedi.

14.01.2019Eğitim
Bakan Selçuk, engelli öğrencilere ahşap oyuncak hediye etti

Bakan Selçuk, engelli öğrencilere ahşap oyuncak hediye etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve eşi Rana Selçuk, üç ay önce hayata geçirilen uygulama kapsamında mesleki ve teknik Anadolu liselerinde üretilen ilk ahşap oyuncakları Gökkuşağı Özel Eğitim Okulundaki öğrencilere hediye etti.

11.01.2019Eğitim
Türk müziğinin 3 emekçisi...

Türk müziğinin 3 emekçisi...

MEB himayesinde Türk Sanat Müziği’nin billur sesi Aylin Şengün Taşçı, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ve yardımcısı Mahmut Özer’in eşleri Rana Selçuk ve Nebahat Özer ile Türk müziğini yeni nesil gençlere tanıtmak ve sevdirmek adına yola çıktı

9.01.2019Keyif
Bakan Selçuk: Çocuklarımızı, ‘kendimizi taş devrinde hissedeceğimiz’ bir gelecek bekliyor

Bakan Selçuk: Çocuklarımızı, ‘kendimizi taş devrinde hissedeceğimiz’ bir gelecek bekliyor

MEB ile ASELSAN arasında Türkiye'nin ortaöğretim alanında savunma sanayi sistemlerine yönelik ilk mesleki ve teknik Anadolu lisesinin kurulmasını sağlayacak protokol imzalandı. Bakanı Selçuk: "Çocuklarımızı, benim kuşağımın kendini taş devrinde hissedeceği kadar farklı bir gelecek bekliyor" dedi.

3.01.2019Eğitim
Mesleki eğitimde ‘güneş’i seçenlere iş imkânı sağlanacak

Mesleki eğitimde ‘güneş’i seçenlere iş imkânı sağlanacak

MEB tarafından elektrik üretiminde güneş enerjisi payının artırılması amacıyla mesleki eğitim öğrencilerinin eğitimlerinde sektörle yakın iş birliği kararı alındı. Yenilenebilir sektör temsilcilerinin çatı kuruluşu GÜNDER ile yapılan protokol kapsamında düzenlenecek sürekli eğitimlerle öğrencilere iş garantili beceri eğitimleri verilecek.

27.12.2018Eğitim
‘Mesleki eğitim okullarında kalite kültürü geliştirilecek’

‘Mesleki eğitim okullarında kalite kültürü geliştirilecek’

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Mesleki eğitimde yaparak öğrenme yönteminin yaygınlaşması ve eğitim verilen tüm alanlarda bu yöntemin uygulanması önemli. Bunun için de okullarımıza kalite kültürünü geliştirmeleri için destek vereceğiz. Mesleki eğitimle ilgili mevcut iş birliklerimizi çok daha güçlü hale getireceğiz, iş birliklerimizin kapasitesini artıracağız" dedi.

25.12.2018Eğitim
Mesleki eğitimde ‘maden ve petrol’ alanlarında yeni dönem

Mesleki eğitimde ‘maden ve petrol’ alanlarında yeni dönem

MEB ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolüyle ‘maden ve petrol’ alanlarında eğitim veren mesleki ve teknik Anadolu liselerinin tamamında eğitimin yeniden yapılandırılması kararı alındı. Öğrencilerin işletmelerde beceri eğitimi ve staj uygulamalarının gerçek hizmet ve üretim ortamında yapılmasını sağlayacak iş birliğiyle sektörün talepleri doğrultusunda üretim de yapılacak. Maden ve petrol alanlarında ilk kez sanal gerçeklik ortamında iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri başlatılacak.

20.12.2018Eğitim
MEB’den LGS raporu: En yüksek başarı Türkçe’de, en düşük matematikte

MEB’den LGS raporu: En yüksek başarı Türkçe’de, en düşük matematikte

MEB, bu yıl ilki yapılan LGS kapsamındaki merkezi sınavın sonuçlarına göre, liselere yerleşen öğrencilerin performansını içeren değerlendirme raporu hazırladı. Buna göre, okul başarı puanı ile merkezi sınav puanları arasında güçlü ve pozitif bir ilişki saptandı. Öğrenciler, en yüksek başarıyı 16.48 ortalama ile Türkçe; en düşük başarıyı ise 6.99 ortalamayla matematik testinde gösterdi. Kız öğrencilerin ortalama puanları, matematik dışındaki tüm alt testlerde erkek öğrencilerden daha yüksek oldu. Annesinin eğitim düzeyi ilkokul olan öğrencilerle lisansüstü olan öğrencilerin ortalama merkezi sınav puanları arasında 60 puandan fazla fark bulundu.

17.12.2018Eğitim
MEBden mesleki eğitimi güçlendirecek proje

MEB'den mesleki eğitimi güçlendirecek proje

Mesleki ve teknik eğitim veren okulların alt yapısının güncellenmesi ve geçici koruma altındaki Suriyelilerin, eğitim, sosyal ve ekonomik uyum alanlarında desteklenmesi amacıyla ‘Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyoekonomik Uyum Projesi’ başladı.

5.12.2018Eğitim
Et ve et ürünleri üretimi ‘mesleki eğitim’ kapsamına alındı

Et ve et ürünleri üretimi ‘mesleki eğitim’ kapsamına alındı

Et ve et ürünleri üretimi alanında sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli teknik eleman ihtiyacının karşılanması için mesleki eğitimde gıda teknolojisi alanı altında ‘et ve et ürünleri üretimi teknolojisi’ dalı açılması kararlaştırıldı.

1.12.2018Eğitim
MEB ‘TIMSS’ için yeni yol haritası hazırladı

MEB ‘TIMSS’ için yeni yol haritası hazırladı

Milli Eğitim Bakanlığınca, 4’üncü ve 8’inci sınıf öğrencilerinin matematik ve fen bilimleri derslerindeki bilgi ve becerilerini ölçmeye yönelik olarak gelecek nisan ayında yapılacak Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması’nın hazırlık çalışmaları başlatıldı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, “TIMSS 2019’un ilk kez elektronik ortamda uygulanmasından dolayı bu yılki çalışmalar daha fazla önem arz ediyor” dedi.

27.11.2018Eğitim
Türkçe becerisi 4 sınavla ölçülecek

Türkçe becerisi 4 sınavla ölçülecek

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okuma, yazma, konuşma ve dinleme olmak üzere dört beceride yeterlilikleri ölçmeye yönelik Türkçe sınav yapmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

23.11.2018Eğitim
MEB dört beceride Türkçe sınav yapacak

MEB dört beceride Türkçe sınav yapacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "MEB olarak ölçme ve değerlendirme süreçlerimizi sürekli iyileştirmek ve yeni yaklaşımları kullanmak istiyoruz. Bu kapsamda dört beceride Türkçe sınav yapabilmeyle ilgili çalışmalarımızı başlattık. Özellikle Suriyelilere yönelik Türkçe öğretiminde bu sınavları kullanmayı planlıyoruz. Daha sonra öğrencilerimizin ana dil becerilerini ölçmek için de yaygın bir şekilde kullanacağız. Bu amaçla 81 ilimizdeki mevcut elektronik sınav merkezlerimizi kullanacağız. Ayrıca tüm illerimizde ölçme ve değerlendirme merkezlerimizin kurulumunu yıl sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz" dedi.

22.11.2018Eğitim
MEB ahşap oyuncak üretimi için Ar-Ge yapacak

MEB 'ahşap oyuncak' üretimi için Ar-Ge yapacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, büyük oranda ithal edilen ahşap oyuncakların tasarımı ve üretimiyle ilgili sektör temsilcileriyle istişare toplantısı düzenledi. Toplantıda, okullarda kurulması planlanan beceri atölyelerinde ahşap oyuncak ve zeka materyallerinin kullanımına yönelik bir Ar-Ge birimi kurulmasına karar verildi.

21.11.2018Eğitim
MEB’ten iklimlendirme işbirliği

MEB’ten iklimlendirme işbirliği

MEB'in, Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) ile yaptığı protokol kapsamında, 30 ildeki 30 mesleki ve teknik Anadolu lisesinde tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanına ait atölye ve laboratuvarlar kurulacak. Sektör ile yapılacak işbirliği ile ayrıca okulların bu alandan mezun olan öğrencilerin istihdamları sağlanacak.

20.11.2018Eğitim
Meslek liselerinde ‘değirmencilik’ alanı açılacak

Meslek liselerinde ‘değirmencilik’ alanı açılacak

MEB tarafından geçen yıl 1.35 milyar dolarlık ihracat yapan ‘değirmen ve sektör makineleri’ imalatçılarının talebi doğrultusunda, mesleki eğitimde makine teknolojisi alanı altında ilk kez ‘değirmencilik’ dalının açılmasına karar verildi. Konya, Gaziantep ve Çorum illerinde MEB'in belirleyeceği mesleki ve teknik Anadolu liselerinde eğitim alacak öğrencilere sektörde iş garantisi sunulacak. Okullardaki müfredat, bakanlık ve sektör temsilcileriyle hazırlanacak.

16.11.2018Eğitim
MEB, Türkiyenin mesleki eğitim haritasını çıkarttı

MEB, Türkiye'nin mesleki eğitim haritasını çıkarttı

MEB, 100 Günlük İcraat Programı'nda yer alan ‘Mesleki eğitimin Endüstri 4.0 anlayışıyla yeniden yapılandırılması’ hedefi için önemli bir adım atarak mesleki eğitim haritalandırma çalışmasını tamamladı. Bakanlığın internet sitesinden kullanıma açtığı haritalandırma çalışması, Endüstri 4.0 ile uyumlu mesleki eğitim alan öğrencilere ilişkin tüm bilgilerle illerin teknoloji ve üretim kapasitesi bilgilerinin yer aldığı bir veri tabanı özelliği taşıyor.

15.11.2018Eğitim
2 milyona yakın öğrenci meslek liselerinde

2 milyona yakın öğrenci meslek liselerinde

MEB tarafından Türkiye'de mesleki ve teknik eğitimin geçmişten bugüne görünümünü sunan rapora göre, 2017-2018 eğitim yılında ortaöğretim düzeyinde eğitim alan toplam 5 milyon 689 bin 427 öğrencinin 1 milyon 947 bin 282'si mesleki ve teknik eğitim veren kurumlarda bulunuyor. Mesleki ve teknik eğitim veren öğretmen sayısındaki artış ile 2017-2018 eğitim yılında öğretmen sayısı 130 bin 372'ye ulaşırken, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 13 olarak gerçekleşti. Böylece yüz yüze eğitimin en önemli unsur olduğu mesleki eğitimde öğretmen-öğrenci etkileşimi artırıldı.

12.11.2018Eğitim
Bakan Yardımcısı Özer: Mükemmeliyetçilik Merkezleri önümüzdeki günlerde hayata geçecek

Bakan Yardımcısı Özer: Mükemmeliyetçilik Merkezleri önümüzdeki günlerde hayata geçecek

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, 54 alanda okullar belirlenerek özel proje ve program uygulayan okullar kapsamına alınacağını açıkladı. Özer, 2023 vizyonunda okullarda kurulması hedeflenen Mükemmeliyetçilik Merkezleri’nin önümüzdeki günlerde İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Sanayi Odası ile imzalanacak çatı protokolle hayata geçirileceğini söyledi.

9.11.2018Eğitim
MEB, mesleki eğitimde teknokent iş birliği ağını genişletiyor

MEB, mesleki eğitimde teknokent iş birliği ağını genişletiyor

MEB ile İstanbul Teknokent arasında imzalanan ‘Ar-Ge Merkezleri ile Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme’ iş birliği protokolüyle mesleki ve teknik eğitimde Ar-Ge çalışmalarının güçlendirilmesi hedefleniyor.

8.11.2018Eğitim
MEB’ten sınavlarda bilgi güvenliği için yeni adım

MEB’ten sınavlarda bilgi güvenliği için yeni adım

MEB, ölçme, değerlendirme ve sınav hizmetlerinde sahip olduğu bilginin gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliğini garanti altına alan uluslararası bir standart olan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ne sahip olmak için çalışmalara başladı. Yılda, 25 milyon adayın katıldığı sınavlar düzenleyen bakanlık, 2019’da ISO belgesine sahip olmayı hedefliyor.

6.11.2018Eğitim
MEB, mesleki eğitimde kurumsal kalite güvence sistemini başlattı

MEB, mesleki eğitimde kurumsal kalite güvence sistemini başlattı

MEB, mesleki ve teknik eğitim veren okulların tamamında, kurumsal kaliteyi izleme ve kurumları sürekli iyileştirme amacıyla kalite güvence sistemini kurdu. Bu kapsamda, 3 bin 469 mesleki ve teknik eğitim kurumunun tamamı yedi tema ve 70 gösterge üzerinden kurumsal değerlendirmeye tabi tutuldu. Okulun eğitim-öğretim ortamı, rehberlik çalışmaları, öğrencilerin başarı, devam ve disiplin durumları gibi temaların dikkate alındığı değerlendirme raporunun bu ay yayımlanması planlanıyor.

5.11.2018Eğitim
20 bin öğretmenlik fırsatı

20 bin öğretmenlik fırsatı

2023 Eğitim Vizyonu’nun kuşkusuz en önemli maddelerinden biri okul öncesi eğitim.

3.11.2018Eğitim
Bakan Selçuk: Mesleki ve teknik eğitim Türkiyede gözde olacak

Bakan Selçuk: Mesleki ve teknik eğitim Türkiye'de gözde olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Mesleki eğitimle ilgili önümüzdeki yıllarda çok farklı atılımların, hamlelerin olduğunu hep beraber göreceğiz. Bu hamleler ilerledikçe bu tür okullara rağbetin çok artacağını, mesleki ve teknik eğitimin Türkiye'de gözde kurumlar haline geleceğine birlikte şahit olacağız" dedi.

1.11.2018Eğitim
Geleneksel Türk Sanatları eğitimi için ilk lise İstanbul’a

Geleneksel Türk Sanatları eğitimi için ilk lise İstanbul’a

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından imzalanan ‘Geleneksel Türk Sanatlarını Gelecek Nesillere Aktarma ve Yaşatma İş Birliği Protokolü’ kapsamında ilk kez bu alanda eğitim verecek Geleneksel Türk Sanatları Meslek Lisesi İstanbul'da kuruluyor. Bakanlık, lisenin öğretim programı ve ders içeriklerini hat, ebru, minyatür, çini, tezhip, kalem işi, cilt, ahşap oymacılık ve kat'ı gibi alanlardan sanatçıların yoğun katılımıyla yapılan toplantıda ele aldı. Kurulacak atölyelerin de değerlendirildiği toplantıda, meslek lisesi ile birlikte mesleki eğitim merkezinin de kurulması kararlaştırıldı.

22.10.2018Eğitim
MEB, ölçme ve değerlendirme süreçleri için çalışma grubu kurdu

MEB, ölçme ve değerlendirme süreçleri için çalışma grubu kurdu

MEB tarafından ölçme ve değerlendirme süreçlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla çalışma grubu oluşturuldu. Çalışma grubunun ilk toplantısı Bakan Selçuk Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Selçuk, “Ölçme ve değerlendirme süreçlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için dış değerlendirmeye ve bakışa ihtiyacımız bulunuyor. Bu kapsamda, ölçme ve değerlendirme süreçleriyle ilgili çalışma ve deneyimi olan öğretim üyeleri ile uzmanların katkılarını almak üzere bir çalışma grubu oluşturduk. Eğitimle ilgili analiz ve değerlendirme raporları yayımlayacağız. Bu raporların hazırlanmasında da çalışma grubunun katkısını alacağız" dedi.

18.10.2018Eğitim
Ahşap oyuncağınız meslek lisesi öğrencilerinden

Ahşap oyuncağınız meslek lisesi öğrencilerinden

MEB, büyük oranda ithal edilen ahşap oyuncakların yerli imkânlarla tasarım ve üretiminin yapılması için yeni bir karara imza attı. Buna göre, mobilya ve dekorasyon alanında üretim yapan mesleki ve teknik eğitim liselerinde ahşap oyuncak üretimi için ilk pilot uygulama başlatıldı.

17.10.2018Eğitim
Mesleki eğitime ‘ulusal yeterlilik’ değerlendirmesi

Mesleki eğitime ‘ulusal yeterlilik’ değerlendirmesi

MEB, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile MYK, yaklaşık 1.5 milyon öğrencinin eğitim aldığı meslek lisesi ve mesleki eğitim merkezlerindeki tüm programların Ulusal Meslek Standartları ve Ulusal Yeterliliklerle uyumunu değerlendirdi. Toplantıda, mesleki eğitim merkezlerindeki 22 dal programıyla ilgili bu ayın sonuna kadar güncelleme yapılması kararlaştırıldı.

3.10.2018Eğitim
Batmanlı meslek liselilerin rekoru

Batmanlı meslek liselilerin rekoru

Batman ve çevredeki tüm anaokulu, ilk ve ortaokullarının malzemeleri Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılıyor.

2.10.2018Eğitim
MEB’de görev değişimi

MEB’de görev değişimi

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne Osman Nuri Gülay’ın yerine Kemal Varın Numanoğlu getirildi. Gerçekleşen devir teslim töreninde Osman Nuri Gülay, hayırlı ve uğurlu olsun dilekleriyle görevi Kemal Varın Numanoğlu’na teslim etti.

13.09.2018Eğitim
Kumarhaneler Kralının kızı çalışanından davacı oldu

'Kumarhaneler Kralı'nın kızı çalışanından davacı oldu!

22 yıl önce öldürülen ve Kumarhaneler Kralı olarak bilinen Ömer Lütfü Topal'ın kızı Elif Lütfiye Topal, Hummer marka aracını yetkisi olmadan kullanıp hasara neden olduğu gerekçesiyle güvenlik görevlisinden şikayetçi oldu. Savcılık, güvenlik görevlisi Özer hakkında "Güveni kötüye kullanma" suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

31.08.2018Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM yerleştirme sonuçları

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM yerleştirme sonuçları

Üniversiteli adaylarının heyecanlı bekleyişi bugünde devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM) YKS tercih sonuçlarını bugün içinde açıklayıp açıklamayacağı merak konusu oldu. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihe yönelik beklenti içinde olan yüz binler genç ve ailesi, ÖSYM'den gelecek YKS tercih sonuçları haberine odaklanmış vaziyette. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.08.2018Gündem
YKS tercih sonuçları yarın mı açıklanacak ÖSYM eski başkanı tarih vermişti

YKS tercih sonuçları yarın mı açıklanacak? ÖSYM eski başkanı tarih vermişti

Yaklaşık iki milyon üniversite adayının gözü kulağı YKS tercih sonuçlarında... Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı bu yıl ilk kez gerçekleştirilmişti. Tercihler ise 7-14 Ağustos tarihleri arasında osym.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirildi. YKS tercih sonuçlarıyla ilgili en net açıklamayı ise geçtiğimiz temmuz ayında ÖSYM eski Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer yapmıştı. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.08.2018Gündem
Üniversite adaylarından ÖSYM’ye... #tercihimiaçıkla

Üniversite adaylarından ÖSYM’ye... #tercihimiaçıkla

YKS puanlarını öğrendikten sonra 7-14 Ağustos’ta tercih yapan üniversite adayları, şimdi de yerleştirme sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. ÖSYM Eski Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, daha önce yaptığı açıklamada sonuçların 31 Ağustos’ta ilan edileceğini duyurmuştu. Sosyal medyada #tercihimiaçıkla hashtag’i açan adaylar ise, sonuçların bir an önce açıklanmasını istiyor. Kayıtların 3 Eylül’de başlayacağını hatırlatan adaylar, gereken hazırlıkların yetişmeyeceğini belirtiyorlar.

28.08.2018Eğitim
YKS tercih sonuçları için nefesler tutuldu... Üniversite sonuçları ne zaman erişime açılacak

YKS tercih sonuçları için nefesler tutuldu... Üniversite sonuçları ne zaman erişime açılacak?

Üniversite adaylarının gözü kulağı YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) tercih sonuçlarında. YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, herhangi bir üniversite ve bölüme yerleşenler için kayıt maratonu başlayacak. Yükseköğretim kurumlarına kayıtlar 3-7 Eylül’de yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman, ayın kaçında erişime açılacak?

27.08.2018Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak

YKS tercih sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

YKS tercih sonuçları için nefesler tutuldu, üniversite kayıt tarihlerinin yaklaşmasıyla birlikte beklentiler yükseldi. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine getirilen ÖSYM eski Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in, temmuz ayında yaptığı açıklamada YKS tercih sonuçları için bir tarih belirtmişti. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

27.08.2018Eğitim
Milli Eğitim Bakan yardımcılarının görev dağılımı belli oldu

Milli Eğitim Bakan yardımcılarının görev dağılımı belli oldu

Milli Eğitim Bakan Yardımcılarının görev dağılımları belli oldu. Ayrıca Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı görevden alınarak, yerine en son Müsteşar Yardımcılığı yapan Turan Akpınar getirildi.

15.08.2018Eğitim
Bir yıl daha LGSyle devam

Bir yıl daha LGS'yle devam

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, eğitim editörleriyle Dolmabahçe’deki eski Başbakanlık Ofisi’nde önceki gün bir araya geldi. Lise yerleştirmeleriyle ilgili üçüncü nakil döneminde büyük rahatlamalar olacağını söyleyen Selçuk, Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) önümüzdeki yıl devam edeceğini belirtti. Bakan Selçuk’un açıklamasının ana başlıkları şöyle:

11.08.2018Eğitim
MEB’e iki yeni atama... ÖSYM Başkanı, bakan yardımcısı oldu

MEB’e iki yeni atama... ÖSYM Başkanı, bakan yardımcısı oldu

Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına iki yeni atama yapıldı. Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, ÖSYM Başkanlığı görevinde bulunan Prof. Dr. Mahmut Özer ve YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Safran, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak atandı.

9.08.2018Eğitim
Mahmut Özer kimdir Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer

Mahmut Özer kimdir? Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer

Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olmasının ardından kamuoyunun araştırdığı isim oldu. Daha önce ÖSYM Başkanı olarak görev alan Mahmut Özer, yeni dönemde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak görevine başlayacak. Peki, Mahmut Özer kimdir? İşte o isim hakkında bazı bilgiler

9.08.2018Gündem
İşte yeni atanan Bakan yardımcıları ve Cumhurbaşkanı danışmanları

İşte yeni atanan Bakan yardımcıları ve Cumhurbaşkanı danışmanları

Tarım ve Orman ile Milli Eğitim Bakan Yardımcılıkları ve Cumhurbaşkanı danışmanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Tarım ve Orman Bakan Yardımcılıklarına Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Mustafa Aksu atandı. Milli Eğitim Bakan Yardımcılıklarına ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer ile Prof. Dr. Mustafa Safran getirildi.

9.08.2018Gündem
KPSS ÖABT sınavı ne zaman yapılacak KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

KPSS ÖABT sınavı ne zaman yapılacak? KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

Lisans mezunlarına yönelik düzenlenen 2018 Lisans Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) Genel Yetenek ve Genel Kültür Sınavı ile Alan Bilgisi Oturumları geçtiğimiz haftalarda tamamlandı. Geriye bir tek öğretmen adaylarına yönelik düzenlenen Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) kaldı. Peki, KPSS ÖABT sınavı ne zaman?

2.08.2018Gündem
YKS tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte uzmanların tercih süreci değerlendirmesi

YKS tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte uzmanların tercih süreci değerlendirmesi

Yüz binlerce kişinin heyecanla beklediği YKS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. Kılavuza göre, ÖSYM, 7-14 Ağustos tarihleri arasında üniversite adaylarının tercihlerini kabul edecek. Uzmanlar YKS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından değerlendirmelerde bulundular.. İşte, YKS tercih kılavuzu ve merak edilen detaylar...

2.08.2018Gündem
Uzmanlar tercih sürecini değerlendirdi: Sürprizler yaşanabilir

Uzmanlar tercih sürecini değerlendirdi: Sürprizler yaşanabilir

Üniversite adayları, 7-14 Ağustos’ta doğru tercih yapmak için ter dökecek. ‘2018 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nun son hali dün açıklandı. Son üç yıla ait başarı sırası verildi. ÖSYM, adayları verileri değerlendirirken sistemin değiştiğini unutmamaları konusunda uyardı. ‘Sürprizli’ bir dönemin yaşanabileceğini söyleyen uzmanlar ise, öğrencilere tercih sıralamalarını geniş tutmalarını öneriyor.

1.08.2018Eğitim
YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM Başkanı tarih verdi

YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM Başkanı tarih verdi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, "Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun son halini 1 Ağustos’ta yayımlayacağız. Üniversite tercihleri 7-14 Ağustos'ta yapılacak. ÖSYM tarafından tercih süreciyle ilgili bilgilendirmeler sürekli yapılacak. Ayrıca tercihlerle ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplarını da paylaşacağız. Yerleştirme sonuçları, 31 Ağustos'ta açıklanacak. Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra üniversite kayıtları 3-7 Eylül'de yapılacak. YKS değerlendirme raporu üzerinde çalışmalarımız devam ediyor; son halini 6 Ağustos'ta kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

31.07.2018Eğitim
ÖSYM, 28 sınavda yaklaşık 4 bin 500 soru kullandı

ÖSYM, 28 sınavda yaklaşık 4 bin 500 soru kullandı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, "ÖSYM 2018'in yedi ayında yaptığı 28 sınavda 4 bin 429 soru kullandı. Şu ana kadar soruların hiçbirisi iptal edilmedi. Sınavlarda 1 milyon 73 bin 784 sınav görevlisi hazır bulundu. Sınav görevlisi başına düşen aday sayısı ortalama yedi oldu. Yıl sonuna kadar dört değerlendirme raporu daha yayımlanacak" dedi.

30.07.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

20 bin öğretmenlik fırsatı

2023 Eğitim Vizyonu’nun kuşkusuz en önemli maddelerinden biri okul öncesi eğitim.

2.11.2018

Batmanlı meslek liselilerin rekoru

Batman ve çevredeki tüm anaokulu, ilk ve ortaokullarının malzemeleri Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılıyor.

1.10.2018