MENÜ

Maden

Maden ile ilgili tüm haberleri, son dakika Maden haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Maden haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 21.439 Maden haberi bulunmuştur.

Maden Haberleri

Milastaki maden ocağında göçük Acı haber geldi...

Milas'taki maden ocağında göçük! Acı haber geldi...

MUĞLA'nın Milas ilçesinde, feldspat madeni çıkarılan ocakta göçük meydana geldi, 4 işçi enkaz altında kaldı. İşçilerden 1'i ağır yaralı olarak kurtarılırken, 2 işçinin de cansız bedenine ulaşıldı. 1 işçi için kurtarma çalışmaları devam ediyor.

18.02.2019Gündem
Türkiyenin ilk maden uzmanı sertifikaları verildi

Türkiye'nin ilk maden uzmanı sertifikaları verildi

Madencilikte her türlü çalışma verisini uluslararası standartlarda ve şeffaf bir şekilde raporlayacak ilk uzmanlar sertifikalarını aldı.

17.02.2019Ekonomi
Ne yaşadıysanız  yüzünüze yansır, monotonluktan uzaklaşın, yüzünüz ifadesiz kalmasın

Ne yaşadıysanız yüzünüze yansır, monotonluktan uzaklaşın, yüzünüz ifadesiz kalmasın

En son kimden, ne tavsiye aldınız? Hayatınızın istikametiyle, kişisel gelişiminizle ilgili birilerinin fikrini sorar mısınız? Herkesin bir şeyler önermesi, her kafadan bir ses çıkması yıldırdı mı yoksa sizi? Bu dertlere derman olacak bir kitap çıktı bu hafta. Gazeteci arkadaşımız Yenal Bilgici, Hürriyet yazarı, tarihçi Prof. İlber Ortaylı’yla meslek seçiminden seyahat tercihine, neleri okumak gerektiğinden hangi yaşı, nasıl tecrübe edeceğimize, hayatta doğru seçimler yapmanın yollarını konuştu. Ortaya, ‘Bir Ömür Nasıl Yaşanır’ çıktı. Ortaylı ve Bilgici’yle bir araya geldik.

17.02.2019Hürriyet Pazar
Sosyalist Sindirella  ABD başkanı olacak mı

Sosyalist Sindirella ABD başkanı olacak mı?

ABD Temsilciler Meclisi’nin en genç üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, korkusuzca düzene meydan okumaya geldi. Arkasında derin derin ritmini bulan değişim dalgaları var. Cortez, Amerika’da sol siyaseti yeniden popüler bir şeye dönüştürerek, heyecan, umut, ilham veren enerjisiyle geliyor.

17.02.2019Hürriyet Pazar
75 yaşında hayalimdeki dağa çıktım

75 yaşında hayalimdeki dağa çıktım

Yeryüzünde mutlaka görmek istediğim dağları yıllar önce, öğrenciliğim sırasında belirlemiştim. İlk sırada Alpler (Avrupa’nın genç dağları) vardı. Ardından Hartz Dağları (Avrupa’nın yaşlısı), Kayalık Dağları (Kuzey Amerika’nın genci), And Dağları (Güney Amerika’nın genci) ve Table Mountain (Masa Dağı) geliyordu. Masa Dağı dışındaki dağları daha önce gördüm. Şimdi, 75’inci yaşımda, görmek istediğim sonuncu dağ Güney Afrika’nın simgesi Masa Dağı. En başta şunu söylemeliyim ki, gezmeyi çok istiyorsanız, kendinize iyi bakıyorsanız 75 yaş geç değil. Bu yazıyı yazmamın amacı da bu zaten.

17.02.2019Seyahat
Son dakika: Enerji Bakanı Dönmez: En büyük keşfimiz denizde olacak...

Son dakika: Enerji Bakanı Dönmez: En büyük keşfimiz denizde olacak...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Geçtiğimiz yıl milli kuruluşumuz Türkiye Petrolleri yaklaşık 70 civarında sondaj gerçekleştirdi. Bu sene hem denizde hem karada onu iki katına çıkaracağız. En büyük keşfimiz inşallah denizde olacak." dedi.

16.02.2019Ekonomi
Dünyada bir ilk Bitirme tezi için yaptı, yatırıma dönüştürdü...

Dünyada bir ilk! Bitirme tezi için yaptı, yatırıma dönüştürdü...

Elazığ'da Eti Krom AŞ'de cevher hazırlama mühendisi Ali Anagül'ün, üniversite yıllarındaki bitirme tezinden yola çıkılarak kurulan tesiste, maden atıklarından hibrit ayrıştırma yöntemiyle kromit ve olivin mineralleri elde ediliyor. Tesisin tüm etaplarının tamamlanmasıyla saatte 20 ton üretim yapılarak, 1 milyon ton maden atığının 7 yılda işlenerek ekonomiye 52 milyon dolar katkı sağlanması hedefleniyor.

16.02.2019Ekonomi
Maden yönetmeliğinde değişiklik

Maden yönetmeliğinde değişiklik

Maden bölgeleri ve ruhsatların taşınmasına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapıldı.

16.02.2019Ekonomi
Boron deterjanına talep beklentiyi aştı, fabrikada vardiyalar arttırıldı: 24 saat ‘bor’ mesaisi

Boron deterjanına talep beklentiyi aştı, fabrikada vardiyalar arttırıldı: 24 saat ‘bor’ mesaisi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yeni bor stratejisiyle üretilen ve Eti Maden’in yaptığı Ar-Ge ile piyasaya sunulan ‘Boron’ marka temizlik deterjanının satışları beklentilerin çok üzerinde gerçekleşiyor. Bu nedenle ‘Boron’un üretildiği fabrikada vardiyalar arttırıldı, mesai 24 saate çıktı. Ayrıca kapasite arttırımı için yatırım yapılacak.

16.02.2019Ekonomi
Madende yeni dönem

Madende yeni dönem

Maden Yasası’nda kapsamlı değişiklikler getiren teklif Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.

15.02.2019Ekonomi
Twitter için öfke uyarısı

Twitter için öfke uyarısı

CHP’nin hazırladığı ‘Radikal Sevgi’ kitabında, başkan adayları ile seçim kampanyasını yürütecek parti görevlilerine, seçmenlere nasıl davranmaları gerektiği anlatıldı. Parti örgütü, sosyal medyaya karşı “Twitter öfkemizi arttırır, bizi kutuplaştırır. Facebook karşı fikirlere tahammülsüzlüğümüzü arttırır” diye uyarıldı.

15.02.2019Gündem
Alişan kimdir kaç yaşında Alişan nereli

Alişan kimdir kaç yaşında? Alişan nereli?

Alişan, baba olmanın heyecanını yaşadığı son günlerde magazin dünyasını yakından takip eden birçok kişinin gündeminde yer alıyor. Gerçek ismi Burak Tektaş olan ve sahne ismi olarak Alişan'ı kullanan ünlü sanatçı, İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Peki, Alişan kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

14.02.2019Magazin
Zimbabve’de maden ocağında göçük, bilanço korkunç

Zimbabve’de maden ocağında göçük, bilanço korkunç

Zimbabve’de bir altın ocağında meydana gelen göçükte ilk belirlemelere göre 23 işçi hayatını kaybetti.

14.02.2019Dünya
Türkiye MIPIMe 30uncu kez katılacak

Türkiye MIPIM'e 30'uncu kez katılacak

Türkiye'nin bu yıl 30'uncu kez kapılarını açacak olan uluslararası gayrimenkul fuarı MIPIM 2019'da bin metrekare alanda 200’ü aşkın kuruluşla temsil edilmesi bekleniyor.

14.02.2019Ekonomi
Enerji Bakanı Dönmezden doğal gaz müjdesi

Enerji Bakanı Dönmez'den doğal gaz müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Trakya'da 3 ilçeye bu yıl doğal gaz geleceğini söyledi.

11.02.2019Ekonomi
Bayburtta işleniyor, 4 kıtaya yayılıyor

Bayburt'ta işleniyor, 4 kıtaya yayılıyor

Bayburt taşının yanı sıra Anadolu'nun çeşitli bölgelerinden çıkarılan doğal taşların işlenmesi amacıyla 2017'de kurulan fabrikadan 4 kıtaya ihracat gerçekleştiriliyor.

11.02.2019Ekonomi
Milyonerler dövize yöneldi

Milyonerler dövize yöneldi

Türkiye'deki milyoner mudilerin döviz tevdiat hesaplarındaki miktar, geçen yıl 2017 sonuna göre 144,3 milyar lira artarak 550 milyar lirayı aştı.

11.02.2019Ekonomi
Zonguldakta maden ocağında göçük

Zonguldak'ta maden ocağında göçük

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında kuyu derinleştirme sırasında vücudunun bir kısmı toprak altında kalan işçi kurtarıldı.

10.02.2019Gündem
Sigarayı bırakma rehberi

Sigarayı bırakma rehberi

Sigara ve tütün kaynaklı nedenlerle hayatını kaybedenlerin sayısı yılda 100 bini buluyor. TÜİK’in 2016 verilerine göre Türkiye’de 15 yaş üzeri nüfusun yüzde 26.5’i her gün tütün ürünü kullanıyor. Siz de bu gruptaysanız rehberimize bir göz atın.

Bakan Dönmez açıkladı Trakyada doğal gaz bulundu

Bakan Dönmez açıkladı! Trakya'da doğal gaz bulundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 7 maden sahasının devriyle kömür üretiminin daha da artacağını söyledi. Dönmez, Trakya bölgesinde ise doğal gaz keşfi yapıldığını söyledi.

8.02.2019Ekonomi
Cem Karaca vefat yıl dönümünde anılıyor Cem Karacanın hayat öyküsü

Cem Karaca vefat yıl dönümünde anılıyor! Cem Karaca'nın hayat öyküsü

Anadolu rock müziğinin öncü isimleri arasında sayılan Cem Karaca, Türkiye'nin en özgün sesine ve stiline sahip şarkıcılarından biriydi. Barış Manço, Erkin Koray ve Fikret Kızılok'la bu müzik türünün önde gelenleri arasında yer alan Cem Karaca, 15 yıl önce aramızdan ayrıldı. İşte, vefat yıl dönümünde anılan Cem Karaca'nın hayat öyküsü...

7.02.2019Magazin
Maden sahaları için ilk ihale 11 Martta yapılacak

Maden sahaları için ilk ihale 11 Mart'ta yapılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) tarafından 417 maden sahasının ihale edileceğini ve ilk ihalenin 11 Mart'ta gerçekleştirileceğini belirtti.

7.02.2019Ekonomi
Suudi Arabistan ilk uydusunu fırlattı

Suudi Arabistan ilk uydusunu fırlattı

Suudi Arabistan, telekomünikasyon, internet, TV ve güvenli iletişim için Fransız Guyanası'ndan ilk başarılı uydu gönderimini tamamladı.

7.02.2019Ekonomi
Brezilyada çöken barajla ilgili kritik uyarı

Brezilya'da çöken barajla ilgili kritik uyarı

Brezilya'nın önde gelen araştırma kuruluşlarından Fiocruz, Minas Gerais eyaletinde maden atık barajının çökmesi sonucu oluşan potansiyel sağlık riskine karşı uyardı.

6.02.2019Dünya
Brezilyada barajın çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 142ye çıktı

Brezilya'da barajın çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 142'ye çıktı

Brezilya'nın Minas Gerais eyaletinde maden atık barajının çökmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 142'ye yükseldi.

6.02.2019Dünya
Mutfak ihracatçıları 15 milyar dolarlık Almanya pazarı için atakta

Mutfak ihracatçıları 15 milyar dolarlık Almanya pazarı için atakta

İMMİB tarafından 24 yıldır milli katılım organizasyonu ile Türk ürünlerinin görücüye çıktığı ve bu yıl 165 Türk firmasının katılacağı Ambiente 2019, 8 Şubat'ta Frankfurt'ta kapılarını açacak.

5.02.2019Ekonomi
Ve Resmi Gazetede yayımlandı Çok önemli düzenlemeler….

Ve Resmi Gazete'de yayımlandı! Çok önemli düzenlemeler….

Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde değişiklik yapılması hakkında iki ayrı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, taşınmazların toplu değerleme yöntemleriyle değerini belirleyerek değer bilgi merkezini kuracak ve değer haritaları üretecek. Bazı ülkelerde açılacak tapu ve kadastro temsilcilikleriyle yurt dışındaki Türk vatandaşları ile yabancı uyruklu gerçek ve tüzel kişilerin Türkiye'de bulunan taşınmazlara ilişkin tapu ve kadastro işlemlerini bulundukları ülkelerden yapabilmeleri sağlanacak.

5.02.2019Gündem
‘Yerli üretim artıyor, cari açık düşüyor’

‘Yerli üretim artıyor, cari açık düşüyor’

Son dönemlerde enerji alanında yapılan yatırımlar artarken, yerli enerji tüketimi de aynı oranda yükseliyor.

5.02.2019Ekonomi
Brezilyada barajın çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 134e çıktı

Brezilya'da barajın çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 134'e çıktı

Brezilya'da maden atık barajının çökmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 134'e yükseldi.

5.02.2019Dünya
Bakan Albayrak: Yerli kaynaklardan enerji üretimi rekor kırdı

Bakan Albayrak: Yerli kaynaklardan enerji üretimi rekor kırdı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Milli Enerji ve Maden Politikası ile atılan adımlar meyvelerini veriyor. Yerli kaynaklardan enerji üretimi rekor kırarken, cari açığımızın düşmesine büyük katkı sağlıyor. Tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum." dedi.

4.02.2019Ekonomi
Evimin perdesi kapalı

Evimin perdesi kapalı

Millet İttifakı’nın Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş başkent hayalini anlattı, Ulus projesini ilk kez Hürriyet ile paylaştı. Evinin karşısına inşa edilen gökdelen yüzünden perdeleri açamadıklarını belirtirken “Ankara’da şu anda yerleşim bölgelerinin bulunduğu yer, bütün şehir arazisinin sadece yüzde 3’ü. Yatay mimariyle insanların filmlerde görüp hoşlandığımız bahçeli evlerde yaşamasını sağlarsınız” dedi. Mansur Yavaş, hakkındaki iddiaları yanıtladı, seçilirse ilk işinin kentte aç, açık, yoksul bırakmamak olduğunu söyledi...

4.02.2019Gündem
Tansiyon, diyabet, astım... 500 ilaç piyasada yok

Tansiyon, diyabet, astım... 500 ilaç piyasada yok

Eczanelerde çok önemli hastalıklarda kullanılanlar da dahil, birçok ilacı bulma konusunda sorun yaşanıyor. Hastalar eczane eczane, semt semt ilaç arıyor. Yaklaşık 500 ilaç piyasada bulunmuyor.

4.02.2019Gündem
Brezilyadaki baraj faciası sonucu ölenlerin sayısı 121e çıktı

Brezilya'daki baraj faciası sonucu ölenlerin sayısı 121'e çıktı

Brezilya'da maden atık barajının çökmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 121'e yükseldi.

3.02.2019Dünya
Brezilyadaki facianın görüntüleri yayınlandı

Brezilya'daki facianın görüntüleri yayınlandı

Brezilya'da maden atık barajının çökmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 110'a yükseldi. Yaşanan o felaket anına dair görüntüler yayınlandı.

1.02.2019Dünya
Nordwind Airlines: Venezuela’ya altın ya da silah taşımadık

Nordwind Airlines: Venezuela’ya altın ya da silah taşımadık

Rusya’dan Venezuela’ya altın taşıdığı iddia edilen Rus hava yolu şirketi Nordwind iddiaları yalanladı.

1.02.2019Dünya
Brezilyada barajın çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 110a çıktı

Brezilya'da barajın çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 110'a çıktı

Brezilya basınında yer alan habere göre, itfaiye yetkilileri, Brumadinho kentindeki atık barajının geçen cuma çökmesi sonucu yaşamını yitirenlerin sayısının 99'dan 110'a çıktığını doğruladı.

1.02.2019Dünya
Brezilyada çöken barajın sorumluları gözaltına alındı

Brezilya'da çöken barajın sorumluları gözaltına alındı

Brezilya'da maden atık barajının 25 Ocak Cuma günü çökmesiyle ilgili beş mühendis, yapım aşamasındaki ihmalleri nedeniyle gözaltına alındı.

1.02.2019Dünya
Fırtınanın ardından sahilde define aradı

Fırtınanın ardından sahilde define aradı

ANTALYA'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ne dedektörüyle gelen bir kişi, fırtınanın şiddetiyle büyüyen dalgaların kıyıya sürüklediğini düşündüğü altın ve değerli madenleri aradı.

31.01.2019Gündem
Brezilyada barajın çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 99a çıktı

Brezilya'da barajın çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 99'a çıktı

Minas Gerais eyaleti Sivil Savunma Ajansı Sözcüsü Flavio Godinho, Brumadinho kentindeki atık barajının geçen cuma çökmesi sonucu yaşamını yitirenlerin sayısının 84'ten 99'a yükseldiğini, kayıp kişi sayısının ise 259 olduğunu belirtti.

31.01.2019Dünya
Bakkal kendisini dolandırmak isteyen kişiye öyle bir yanıt verdi ki

Bakkal kendisini dolandırmak isteyen kişiye öyle bir yanıt verdi ki

İZMİR'in Kemalpaşa ilçesinde, bakkal Behçet Sarı (77), kendisini 98 lira dolandırmak isteyen kişiye tokat atarak iş yerinden kovdu. Olay, iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

30.01.2019Gündem
İngiliz maden şirketinden Mozambikli köylülere tazminat

İngiliz maden şirketinden Mozambikli köylülere tazminat

Mozambikli köylülerin öldürülmesi, işkence görmesi ve yerinden edilmesiyle suçlanan İngiliz madencilik şirketi Gemfields, 273 mağdur ve yakınına 5,8 milyon sterlin tazminat verecek.

30.01.2019Dünya
Brezilyada barajın çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 84e çıktı

Brezilya'da barajın çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 84'e çıktı

Latin Amerika basınına yansıyan haberlere göre, yetkililer, Brezilya'nın güneybatısındaki Minas Gerais eyaletine bağlı Brumadinho kentindeki atık barajının geçen cuma günü çökmesi nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının 84'e yükseldiğini ve kayıp 276 kişiye ulaşılmaya çalışıldığını bildirdi.

30.01.2019Dünya
Ölü sayısı artıyor... Çok acı görüntüler...

Ölü sayısı artıyor... Çok acı görüntüler...

Brezilya'da maden atık barajının çökmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 65'e yükseldi. Faciayla ilgili yürütülen soruşturmada 2 mühendis tutuklandı.

29.01.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: SMA hastalığının tüm türlerine ait ilaçların geri ödeme listesine aldık

Cumhurbaşkanı Erdoğan: SMA hastalığının tüm türlerine ait ilaçların geri ödeme listesine aldık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan nişasta bazlı şekerde kotranıj yüzde 2,5'a düşeceğini, 2400 maden işçisinin Türkiye Kömür İşletmelerinin şirketlerinde kadroya geçeceğini ve SMA hastalığının tüm türlerine ait ilaçların geri ödeme listesine alınacağını duyurdu.

29.01.2019Haber
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan nişasta bazlı şekerde kotranıj yüzde 2,5'a düşeceğini, 2400 maden işçisinin Türkiye Kömür İşletmelerinin şirketlerinde kadroya geçeceğini ve SMA hastalığının tüm türlerine ait ilaçların geri ödeme listesine alınacağını duyurdu.

29.01.2019Gündem
Görüntüler Antalyadan... Fırtınadan sonra harekete geçtiler

Görüntüler Antalya'dan... Fırtınadan sonra harekete geçtiler

ANTALYA’nın Kemer ilçesini vuran hortum felaketinde hasar gören balık çiftliklerinden kaçan balıklar, olta balıkçılarının hedefi oldu.

29.01.2019Gündem
Brezilyadaki faciaya tutuklama geldi

Brezilya'daki faciaya tutuklama geldi

Brezilya'da meydana gelen baraj faciasında 2 mühendis tutuklandı.

29.01.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Penceremdeki Jumbo kuş

Bir de baktım ki koca Jumbo Jet aşağıda duruyor. O bir Boeing 747-400. Hep KLM Havayolları’nda, 134 bin 279 saat uçmuş. Yani 15 yıldan fazla süre havada kalmış. Filoya 30 yıl önce Haziran 1989’da katılmış. Yorgun görünmüyor. Amsterdam Schiphol Havalimanı’na son inişinden sonra içi boşaltılmış. 160 tona düşmüş. 192 tekerlekli bir rampa üzerine çıkarılıp Corendon Oteli’nin bahçesine gelmiş.

13.02.2019