MENÜ

Maden

Maden ile ilgili tüm haberleri, son dakika Maden haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Maden haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 21.392 Maden haberi bulunmuştur.

Maden Haberleri

Madencilerin ekmek mücadelesi

Madencilerin "ekmek mücadelesi"

Tahminlere göre mevcut 1 milyar ton rezerviyle Türkiye'nin en önemli linyit kömürü üretim merkezi olan Soma'da, 9 bin maden işçisinin çalıştığı faaliyetteki 3 işletme tarafından her yıl ortalama 7,5 milyon ton kömür üretiliyor.

4.12.2018Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

4.12.2018Gündem
30 Kasım Yalova depremi, Marmara depremi öncesi bir uyarıdır

'30 Kasım Yalova depremi, Marmara depremi öncesi bir uyarıdır'

JEOLOJİ Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı ve Yüksek Jeoloji Mühendisi Engin Er, 30 Kasım tarihinde meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki Yalova depreminin beklenen büyük Marmara depremi öncesi yöneticiler ve vatandaşlar için uyarı niteliğinde olduğunu söyledi. Er, beklenen Marmara depreminin İtalya’dan dahi hissedilebileceğini vurguladı.

4.12.2018Gündem
Cezayir ile Suudi Arabistan arasında 5 endüstriyel proje anlaşması

Cezayir ile Suudi Arabistan arasında 5 endüstriyel proje anlaşması

Cezayir ile Suudi Arabistan, 2019 yılından itibaren hizmete girmek üzere çeşitli sektörlerde 5 endüstriyel proje anlaşması imzaladı.

4.12.2018Ekonomi
Kartpostal resimlerini aratmayan şehirler ve Noel pazarları

Kartpostal resimlerini aratmayan şehirler ve Noel pazarları

Avrupa’da Noel pazarlarının ışıltısı kasım ortalarında başlıyor ama en parlak halini aralıkta alıyor. Geleneksel el sanatlarından yerel lezzetlere, tasarım ürünlerden kült yılbaşı süslerine kadar ne ararsanız bulabilirsiniz. Bu pazarlar sadece bir alışveriş buluşması değil, Avrupa’nın görkemli mimarisiyle birleşen masalsı bir yolculuk, bir festival... Peki ama hangisine gitmeli? İşte yazarlarımızın önerileri...

4.12.2018Seyahat
Maduro: Kardeşlik için kollarımızı Türk halkı için açmaya karar verdik

Maduro: Kardeşlik için kollarımızı Türk halkı için açmaya karar verdik

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, "Venezuela halkı kardeşlik için kollarını açtığında, onu gerçekten açar ve biz uzun bir zaman önce kardeşlik için kollarımızı ve gönlümüzü Türk halkı için açmaya karar verdik." dedi.

4.12.2018Dünya
Son dakika... Yeşil Yolda karar çıktı; mahkeme davayı reddetti

Son dakika... 'Yeşil Yol'da karar çıktı; mahkeme davayı reddetti

Rize İdare Mahkemesi, Karadeniz’de 9 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak 2 bin 600 kilometre uzunluğundaki Yeşil Yol Projesi’nde yaylacıların doğal yapının bozulacağı endişesiyle açtığı iptal davasında ‘ret’ kararı verdi. 3 yılın sonunda kararın açıklandığı Yeşil Yol projesinde ise sona gelindi.

3.12.2018Gündem
5. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri başlıyor

5. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri başlıyor

Sessiz sinemanın yeni restore edilmiş seçkin örneklerini sinemaseverlerle buluşturan Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri’nin beşincisi bu yıl, 5-9 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Akbank Sanat Merkezi, Fransız Kültür Merkezi, Kadıköy Sineması ve bomontiada ALT mekanlarında seyirciyle buluşacak festivalin ana teması ise ‘Teknoloji’

3.12.2018Kitap Sanat
10 bin 500 maden ocağı mercek altında

10 bin 500 maden ocağı mercek altında

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, maden tesislerinde denetimlerin artırıldığını belirterek, "2018'de 7 bin 525 maden ruhsatını yani 10 bin 500 maden ocağını denetledik. Güvenliği tehdit eden bin 776 işletmenin faaliyetlerini durdurduk." dedi.

3.12.2018Ekonomi
Ege ihracatını tarım ve madencilik sırtladı

Ege ihracatını tarım ve madencilik sırtladı

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) üyesi 7 bin ihracatçı, Kasım ayında 1 milyar 199 milyon dolar ihracata imza attı. EİB, 2017 yılı Kasım ayında ise; 1 milyar 176 milyon dolar ihracatı kayda almıştı. EİB'nin ihracatı 2017 yılı Kasım ayına göre yüzde 2 artış gösterdi.

3.12.2018Ekonomi
Turkcell ve Huaweiden KKTC’nin dijital dönüşümü için iş birliği

Turkcell ve Huawei'den KKTC’nin dijital dönüşümü için iş birliği

Turkcell ve Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin iş birliğinin yeni sahnesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu.

3.12.2018Teknoloji
PTT 1100 personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak Başvuru ilanı yayımlandı mı

PTT 1100 personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? Başvuru ilanı yayımlandı mı?

PTT 1100 personel alımı başvurularının ne zaman yapılacağı, birçok vatandaş tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. güvenlik görevlisi olabilmek için başvuruda bulunacak olan adaylar, ilan detaylarına nereden ulaşacaklarını merak ediyor. PTT İK duyuru sayfasını takip eden vatandaşlar, ilan detayları için gün saymaya devam ediyor. Peki, PTT 1100 personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak?

2.12.2018Gündem
Maden sektöründen 4 Aralık Dünya Madenciler Günü mesajı

Maden sektöründen "4 Aralık Dünya Madenciler Günü" mesajı

Maden sektörünün önde gelen temsilcileri, madenciliğin dünyanın en zor ve meşakkatli mesleklerden biri olduğunu belirterek, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nü kutladı.

2.12.2018Ekonomi
16 ildeki 27 maden lisansı iptal edildi

16 ildeki 27 maden lisansı iptal edildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğünce, Türkiye çapındaki 27 maden lisansı iptal edildi.

2.12.2018Ekonomi
Millet bahçelerinde üç gün...

Millet bahçelerinde üç gün...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘100 Günlük Eylem Planı’nda yer alan millet bahçelerinden beşi önceki hafta açıldı. Tamamı İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, büyük bölümü şehrin uç noktalarında bulunan bahçeleri tek tek gezdik. İlk ziyaretçilerle konuştuk, uzmanlara danıştık. Eksikler ve bazı eleştiriler olsa da ‘şehirde tek bir metrekare yeşil alan yapanı alkışlamak gerektiği’ konusunda herkes hemfikir.

Salyangozu andıran o kaya parçalanmış halde bulundu

Salyangozu andıran o kaya parçalanmış halde bulundu!

ERZURUM'un Oltu ilçesi Kayaaltı Mahallesi'ndeki bulunduğu yerde korunmaya alınması konuşulan salyangozu andıran kaya haberin çıkmasının ardından parçalandı. Kayaya definecilerin zarar verdiği değerlendiriliyor.

1.12.2018Gündem
Kandilliden flaş deprem açıklaması: Çok miktarda diri fay...

Kandilli'den flaş deprem açıklaması: Çok miktarda diri fay...

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden Esenköy-Çınarcık Yalova depremiyle ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, 'Bölgede çok miktarda diri fay parçası bulunmaktadır' denildi.

30.11.2018Gündem
Türkiye petrol ve doğal gaz aramada atağa geçti

Türkiye petrol ve doğal gaz aramada atağa geçti

Oruç Reis ve Barbaros Hayreddin Paşa gemileriyle sismik araştırmalara devam eden Türkiye, derin denizde Fatih gemisiyle başlattığı petrol ve doğal gaz arama çalışmalarına, Mersin açıklarında sığ deniz faaliyetlerini de ekledi. Akdeniz'de, 19 mil açıkta Kuzey Erdemli-1 kuyusuyla iki ay petrol ve doğal gaz arama çalışması yapılacak sondaj platformu, Karataş'ın 9 mil açığında da 4 ay benzer faaliyeti yürütecek.

30.11.2018Ekonomi
PTT memur alımı başvurusu ne zaman alınacak Son gün 15 Aralık denilmişti

PTT memur alımı başvurusu ne zaman alınacak? Son gün 15 Aralık denilmişti

PTT memur alımı başvuru duyurusu, kurumun İK sayfası aracılığıyla takip ediliyor. Müracaat sürecinin 15 Aralık tarihinde sona ereceği daha önce duyurulan PTT PAL personel alımı hakkında ilanın henüz yayımlanmaması, başvuruda bulunmak isteyen adayların internet üzerinden sorgulamalarına neden oldu. Peki, toplam bin 100 güvenlik görevlisinin zırhlı araçlarda görevlendirileceği PTT personel alımı başvurusu ne zaman ve nereden yapılabilecek? İşte, bazı bilgiler

30.11.2018Gündem
Aladağ faciasının 2’nci yıl dönümü

Aladağ faciasının 2’nci yıl dönümü

ADANA’nın Aladağ ilçesinde 10’u öğrenci, 1’i çocuk 12 kişinin yaşamını yitirdiği yurt yangınının üzerinden 2 yıl geçti. Yangında ihmali olduğu iddiasıyla 7’si tutuklu 14 sanık hakkında 12’şer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ancak aradan geçen süreçte tutuklu 7 sanık tahliye edildi. Tutuklu sanığın kalmadığı davada mahkemeye gelen 3 ayrı bilirkişi raporu da birbiriyle çelişti.

29.11.2018Gündem
Dedegöl’ü kararname kurtardı

Dedegöl’ü kararname kurtardı

TÜRKİYE’nin en önemli uzun duvar tırmanış rotalarının bulunduğu Isparta’daki Dedegöl Dağları ile Kuzukulağı Yaylası’nda geçen şubat ayında Orman ve Su İşleri Bakanlığı maden aranmasına izin verdi.

29.11.2018Gündem
Maden arama tehdidi altında olan Dedegöl Dağı kurtuldu

Maden arama tehdidi altında olan Dedegöl Dağı kurtuldu

Türkiye’nin en önemli uzun duvar tırmanış rotalarının bulunduğu ve maden arama tehdidi altında olan Dedegöl Dağları, Kızıldağ Milli Parkı sınırları içerisine dahil edildi. Dünyaca tanınan tırmanış bölgesinin ve Türkiye’nin en derin dördüncü mağarasının kurtulması için uzun süredir uğraş veren sporcular, çok önemli bir zafere imza attı.

28.11.2018Ekonomi
İhracat seferberliğine Egeden rekor katılım

İhracat seferberliğine Ege'den rekor katılım

Ege İhracatçı Birliklerine ihracat yapmak üzere yılbaşından bu yana bin 631 firma başvuruda bulundu. EİB Koordinatör Başkanı Eskinazi:"İhracatçı sayısında geçen yıla göre yüzde 18 artışla bugüne kadar görmediğimiz bir rakama ulaştık. Bu, ihracat seferberliğine net bir destek olarak yorumlanabilir. Üretim yapan her firma, ürettiğinin yarısını ihraç etsin istiyoruz." ifadelerinde bulundu.

28.11.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Rengârenk bir dağ: Vinicunca

Kimler yağmuru sever? Ben mesela ansızın yakalandığım yağmuru hiç sevmem. Ama küçükken sürekli yağmur yağsın isterdim. Yağmur demek gökkuşağı demekti. Gökkuşağı demek de o muhteşem yedi rengi görmem demekti. Kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, lacivert ve mor. Saatlerce oturup izleyebilirdim. Fakat bu renk cümbüşü sadece gökyüzüne özgü değilmiş. Doğa ana tüm güzellikleriyle hep şaşırtmıştır. Görmesem inanmam denilir. Bu da öyle bir şey. Gitmesem, görmesem imkansız diyeceğim bir doğa harikasını anlatacağım bu sefer sizlere. Rainbow Mountain namı değer Vinicunca Dağı.

4.12.2018

3 milyar dolarlık zirve

Gayrimenkul yatırımlarından uzaklaşan Körfez sermayesi ileri teknoloji, sanayi, savunma, tarım, sağlık gibi alanlarda yatırım yapmak için şirket arıyor. İstanbul’da 40’tan fazla ülkeden 200’e yakın yabancı yatırımcıyı yerli yatırımcılarla bir araya getirecek Badeer Zirvesi’nde 3 milyar dolarlık yatırımın Türkiye’ye yapılması ve 1 milyar dolarlık yatırım fonunun da hayata geçmesi bekleniyor.

2.12.2018