MENÜ

Maden Faciası

Maden Faciası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Maden Faciası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Maden Faciası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 691 Maden Faciası haberi bulunmuştur.

Maden Faciası Haberleri

Kınıkta 6 milyar ton kömür rezervine ulaşıldı

Kınık'ta 6 milyar ton kömür rezervine ulaşıldı

İzmir’in Kınık ilçesinde bir şirketin, 6 milyar ton kömür rezervine ulaştığı, bu rezervden yılda 10 milyon ton kömür çıkartılacağı ve şirketin hazırlıklarını büyük oranda tamamladığı belirtildi. Madende kömüre ulaşan şirketin, bu yıl haziran ayında tam kapasite ile çalışacağı belirtildi.

16.01.2019Ekonomi
AYM’den faciaya yeniden yargılama

AYM’den faciaya yeniden yargılama

ANAYASA Mahkemesi (AYM) madenci yakınlarının bireysel başvurusu üzerine Zonguldak Kozlu’da, 7 Ocak 2013’te metan gazının açığa çıkması nedeniyle 8 işçinin hayatını kaybettiği maden faciası davasıyla ilgili ihlal ve yeniden yargılama kararı verdi.

12.06.2018Ekonomi
Kaçak maden faciası: 7 ölü

Kaçak maden faciası: 7 ölü

ŞIRNAK ile Cizre arasında, Cudi Dağı eteklerindeki kömür ocakları bölgesinde bulunan 3 no’lu açık kömür ocağında, dün 15.00 sıralarında göçük meydana geldi.

17.10.2017Gündem
İşte CSI Türkiye: 780 bin ‘darbe’ bulgusu incelendi

İşte CSI Türkiye: 780 bin ‘darbe’ bulgusu incelendi

Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarları’nda karanlık olayların yıllar sonra bile tek bir izle nasıl çözüldüğüne tanıklık ettik. Kullanılan son teknolojiyle DNA’dan parmak izine, 15 Temmuz’da kullanılan silahların balistik incelemesinden mermi çekirdeklerine kadar hassas analizlerin nasıl yapıldığını görüntüledik. Kriminal Daire Başkanı Mehmet Tatlı, “Kusursuz cinayet yoktur, katil mutlaka iz bırakır” düşüncesinden hareketle olay yerindeki incelemelerin nasıl yapıldığını, verilerin nasıl toplandığını Hürriyet’e anlattı...

4.09.2017Gündem
İzmirin kahraman köpeği hayatını kaybetti

İzmir'in kahraman köpeği hayatını kaybetti

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nde arama-kurtarma köpeği olarak sayısız deprem ve afette görev yapan Şans, önceki gün hayatını kaybetti. Labrador cinsi kahraman köpek, 2011 yılında Van'da meydana gelen 7.2 şiddetindeki deprem sonrasında 11 yaşındaki  bir çocuğun enkazdan sağ çıkarılmasında da büyük rol oynamıştı.

2.08.2017Gündem
FETÖ çatı davasının savcısı kızakta

FETÖ çatı davasının savcısı kızakta

Hâkimler Savcılar Kurulu (HSK) 780 hâkim ve savcıyı kapsayan adli yargı kararnamesini önceki gece yayımladı. Çoğu hâkim ve savcı atama haberini tatildeyken aldı. 15 Temmuz’dan önce ‘FETÖ çatı iddianamesi’ni hazırlayan ve siyasi iktidarın sorumluluğuna işaret eden Ankara başsavcı vekillerinden Necip Cem İşçimen, Yargıtay Savcılığı’na atandı.

4.07.2017Gündem
Türkiye onları konuşuyor: 120, 119...

Türkiye onları konuşuyor: 120, 119...

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde zorlu bir yaşamın arasından koyun sağıp, çobanlık yaparak sınava hazırlanan Habib Bitkin, TEOG sınavında 6 dersten sorulan 120 sorunun 119’una doğru cevap vererek Türkiye ikincileri arasına girdi. Yine Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde Nesibe Öztürk, Ayşenur Elif Erdil ile Berdan Karataş 120 sorunun 120'sini de doğru yaptı. Benzer bir başarıyı Cizre'de de 9 öğrenci gösterdi. Türkiye gündemine 16 kişinin yaşamını yitirdiği maden faciası ile gelen Siirt’in Şirvan İlçesi’ne bağlı Maden Köyü'nde yaşayan Aydın Açıkça’nın 14 çocuğundan 14 yaşındaki Esma Açıkça da yine sınavda 120 soruyu tam yaparak birinciler arasına girdi.

31.05.2017Gündem
Soma’daki acının üçüncü yılında gözyaşları sel oldu

Soma’daki acının üçüncü yılında gözyaşları sel oldu

MANİSA’nın Soma İlçesi’nde 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın üçüncü yıldönümünde yüreklerde ilk günkü gibi aynı acı bir kez daha yaşandı. Aileler, faciada can veren yakınlarının mezarlarına koştu, yüreklerindeki acı, gözyaşı olup aktı.

13.05.2017Gündem
Yılın doktoru 51 yaşında hayatını kaybetti

Yılın doktoru 51 yaşında hayatını kaybetti

Manisa'da 112 Komuta Kontrol Merkezi’nde görevli olan ve geçen 14 Mart Tıp Bayramı’nda ’Yılın Doktoru’ seçilen 51 yaşındaki Bedri Bilge, beyin kanamasından yaşamını yitirdi.

12.04.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Somalı çocuklara 23 Nisan hediyesi

Soma maden faciası sonrasında Türk Böbrek Vakfı tarafından toplanan bağışlarla temelleri atılan TBV Soma Anaokulu’nun yapımı tamamlandı. Açılışı yarın yapılacak okul, miniklere 23 Nisan hediyesi oldu.

19.04.2017