MENÜ

Madeleine Albright

Madeleine Albright ile ilgili tüm haberleri, son dakika Madeleine Albright haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Madeleine Albright haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 711 Madeleine Albright haberi bulunmuştur.

Madeleine Albright Haberleri

CIA Başkanı Kim’e gitti

CIA Başkanı Kim’e gitti

ABD Başkanı Trump Twitter’dan Dışişleri Bakanlığı’na aday gösterdiği CIA Direktörü Mike Pompeo’nun geçen hafta Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un ile bir araya geldiğini açıkladı. Başkan’a göre görüşme sorunsuz ve iyi geçti. Kim ile zirve toplantısı için çalışıldığını söyleyen Trump’ın Kuzey Kore Devlet Başkanı ile haziran başında görüşmesi gündemde.

18.04.2018Dünya
Başkan Trump medya kaynaklarını fişleyecek

Başkan Trump medya kaynaklarını fişleyecek

TRUMP yönetiminin, ABD ve ABD dışında 290 binden fazla haber kaynağını, gazeteci, editör ve blogger’ı içerik ve fikirlerine göre fişleyeceği öne sürüldü.

11.04.2018Dünya
Sürpriz zirve: Savaşın eşiğinden baş başa görüşmeye

Sürpriz zirve: Savaşın eşiğinden baş başa görüşmeye

ABD Başkanı Trump, yaz aylarında aralarında nükleer savaş rüzgârlarının estiği Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile yüz yüze görüşmeyi kabul etti. Güney Kore’nin aracı olması üzerine Trump, Kuzey Kore’den gelen teklife olumlu yanıt verdi. Mayıs ayı için planlanan görüşmeye yönelik Trump’ın tek şartı ise Pyongyang’ın verdiği sözleri tutması...

9.03.2018Dünya
Global kadın liderler arasında bir Türk

Global kadın liderler arasında bir Türk

Türkiye merkezli teknoloji firması reeder’ın kurucu ortağı Sezen Sungur Saral, vizyon sahibi kadın girişimcileri desteklemek amacıyla hayata geçirilen, Global Girişimci Kadın Liderler Programı'nın 10. yılını kutlamak üzere ABD’de düzenlenecek bir etkinlikte konuşma yapacak

8.11.2017Teknoloji
Yargıcı suçlayın

Yargıcı suçlayın

ABD Başkanı Trump, dünyada ‘Müslüman yasağı’ diye anılan ülkeye giriş yasağını askıya alan yargıcı ABD’de olabilecek bir terör saldırısından sorumlu tuttu. Trump, Twitter’dan “Bir şey olursa yargıcı suçlayın” diye yazdı. Demokrat Parti’den eski bakanlar ise kararnamenin askıda kalmasının devamı için mahkemeye başvurdu.

6.02.2017Dünya
12 yıllık Clinton Küresel İnisiyatifi, New York’ta son kez bir araya geldi

12 yıllık Clinton Küresel İnisiyatifi, New York’ta son kez bir araya geldi

180 ülkeden 2 milyar doları aşan yardım taahhüdü toplayan Clinton Küresel İnisiyatifi, New York’ta son kez bir araya geldi. Eski Amerikan Başkanı Bill Clinton kapanış konuşmasında, bu girişim sayesinde dünyada 430 milyon kişinin hayatının daha iyi hale geldiğini anlattı. Son buluşmaya Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı da katıldı.

23.09.2016Ekonomi
1997 tutulmaları tekrarlanıyor

1997 tutulmaları tekrarlanıyor

Sevgili arkadaşlar, darbe ve cemaatlerle ilgili sorunlara astrolojik açıdan ilk değinen bizdik.

2.08.2016Astroloji
Beyaz Saray ‘Menbic’den umutlu

Beyaz Saray ‘Menbic’den umutlu

Erdoğan’ın Washington temaslarında ABD ile yürütülen Menbic pazarlığı ile ilgili Amerikan tarafı, Türkiye’nin YPG’nin ilerleyişine yönelik söyleminin yumuşadığını, Obama ve Erdoğan arasında 50 dakikalık baş başa bir görüşme yapılmasında bunun da etkili olduğunu dile getirdi.

3.04.2016Dünya
Erdoğan, Aziz Sancarla görüştü

Erdoğan, Aziz Sancar'la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Aziz Sancar'ın da bulunduğu ABD'li kanaat önderleriyle bir araya geldi.

2.04.2016Dünya
Balıkta Güneş, Terazide Ay Tutulması Var

Balık'ta Güneş, Terazi'de Ay Tutulması Var!

9 Mart'ta Balık, 23 Mart'ta ise Terazi burcunda yaşayacağımız Güneş ve Ay tutulmaları, 1997 yılında yaşadığımız olayları içeriyor! Peki sizin burcunuz nasıl etkilenecek?

6.03.2016Astro Gündem
Demet Sabancı Çetindoğan’a ‘strateji’ ödülü

Demet Sabancı Çetindoğan’a ‘strateji’ ödülü

Mediasa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Uluslararası Kadın Forumu (IWF) tarafından verilen, dünyanın en prestijli strateji ve performans yönetimi ödüllerinden biri olan 2015 Hall of Fame Ödülü’nün sahibi oldu.

6.11.2015Ekonomi
Dünyanın enerjisine yön verenler İstanbul’da buluşuyor

Dünyanın enerjisine yön verenler İstanbul’da buluşuyor

Başta Ortadoğu’daki gelişmeler, Suriye’de beşinci yılını dolduran iç savaş, düşen petrol fiyatları, İran ve P5+1 ülkeleri arasındaki olası anlaşma ve Ukrayna’daki siyasi gerilim olmak üzere dünyanın enerji ve güvenlik gündemini etkileyen pek çok konu, İstanbul’da düzenlenecek Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi’nde tartışılacak.

27.10.2015Enerji
CIA Direktörü Brennana ait olduğu öne sürülen belgeler Wikileaks tarafından yayınlandı

CIA Direktörü Brennan'a ait olduğu öne sürülen belgeler Wikileaks tarafından yayınlandı

Wikileaks internet sitesi, Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü John Brennan'ın kişisel e-postaları olduğu belirtilen 6 belge yayımladı.

22.10.2015Dünya
Ünlü ve zenginlerin Türkiye’si

Ünlü ve zenginlerin Türkiye’si

Amerika’nın ilk kadın dışişleri bakanı Madeleine Albright dünyada en favori şehrinin İstanbul olduğunu söyledi. Oprah Winfrey, Efes’e bayıldı. Colin Powell, Boğaz’ı çok sevdi. Candice Bergen, Büyükada’yı cennetten bir köşe olarak tanımladı. Google CEO’su Eric Schmidt, Ayasofya’ya hayran kaldı. Top model ve Las Vegas TV dizisi oyuncusu Molly Sims, Tophane’de nargile keyfi yaptı. İşte size dünyaca ünlü isimlerin gözüyle İstanbul ve dahası...

22.08.2015Seyahat
Şarjından geceler yatabilmirem

Şarjından geceler yatabilmirem

Uzmanlar çok da uzak olmayan bir gelecekte 'robotlarla seks' döneminin başlayacağını söylüyor. Yani ileride Haydar Dümen'e sorulacak sorular arasında, 'partnerin şarj problemi' de yer alabilir.

5.01.2015Hayat
Tanrıyı oynadım benABD başkanında zorlanmam

Tanrıyı oynadım benABD başkanında zorlanmam

“...Ve Morgan Freeman sahneye çıkar ve her şeyi açıklığa kavuşturur.” İzlediğiniz birçok Hollywood filminin sinopsisindeki ortak cümle bu. Yeni dizi ‘Madam Secretary’ de, bu kez yapımcı koltuğunda, kendi deyişiyle ‘görünmeyen tanrı’ rolünde. Freeman’la ve oyuncu Téa Leoni’yle Los Angeles’ta, yeni dizi, yeni politika, Hillary Clinton ve ‘Tanrının sesi’ olmak üzerine konuştuk.

5.12.2014Hayat
Ertegün’den özel yemek

Ertegün’den özel yemek

CUMHURBAŞKANI Erdoğan onuruna önceki gece Atlantic Music’in kurucusu merhum Ahmet Ertegün’ün eşi Mika Ertegün tarafından The St. Regis Hotel’de basına kapalı özel akşam yemeği verildi.

23.09.2014Dünya
Paranın satın alamadığı bir medya yemeği

Paranın satın alamadığı bir medya yemeği

Beyaz Saray Muhabirleri Derneği’nin 100’üncü yıl geleneksel yemeğine katılan seçkin konuklar arasındaki Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı geceyi yazdı.

5.05.2014Dünya
1997’deki o açıklamayı bugün yine yapardım

'1997’deki o açıklamayı bugün yine yapardım'

28 Şubat Darbesi sonrası 1997’de Washington’da yaptığı tarihi açıklamayla Türkiye’deki demokrasi dışı uygulamaları eleştiren ve darbeye karşı çıkan ABD’nin eski Dışişleri Bakanı Madeleine Albright, bugün Türkiye’de yaşanan demokrasi sorunlarını eleştirdi. 17 yıl önce yaptığı o açıklamayı Dışişleri Bakanı olsaydı bugün tekrar yapıp yapmayacağı sorusuna ise “Yapardım” dedi.

2.05.2014Dünya
İstanbul, ‘Uluslararası Caz Günü’nü Dubai’nin elinden nasıl aldı

İstanbul, ‘Uluslararası Caz Günü’nü Dubai’nin elinden nasıl aldı?

NESCO İyi Niyet Elçisi ve ünlü caz piyanisti Herbie Hancock’un girişimiyle başlatılan ve her yıl 30 Nisan’da cazın dünya çapında kültürlerarası diyaloğu arttırmakta oynadığı rolü vurgulamak amacıyla düzenlenen ‘Uluslararası Caz Günü’ için nasıl oldu da İstanbul seçildi?

26.04.2013Kelebek
İstanbulda yaşamayın, İstanbulu yaşayın

İstanbul'da yaşamayın, İstanbul'u yaşayın

Başarı budur.
İşini tutkuyla yapmak, kendini inşa etmek budur.
10 yıl önce sıradan, normal bir rehberdi.
Hürriyet’in Seyahat ilavesinde yazmaya başladı.
10 yıl boyunca yazdı, yazdı, yazdı...
Beş kuruş para almadı.
İnsanlar, “Ne kadar boş işlerle uğraşıyorsun! Bedava yazı yazılır mı? Bir de ardından tura çıkıyorsun, yazık değil mi sana?” dediler.
Aldırmadı.
Ama son gülen o oldu.

14.04.2013Seyahat
Ağlatan tabloya eyalet formülü

Ağlatan tabloya eyalet formülü

TOBB Başkanı Rifat Hisarcık-lıoğlu, “ABD eyaletlerinden Rhode Island’ın ekonomisi Bulgaristan, California’nınki İtalya, Teksas’ınki Rusya, New York’unki Avustralya kadar büyük. İkili ticaret ilişkilerimizi geliştirmek istiyorsak, eyalet, şehir ve sektör bazlı yaklaşımlar gerekli” dedi.

19.12.2012Ekonomi
Robert Redford’un İstanbul turu

Robert Redford’un İstanbul turu

Geçen yıl ABD’nin ilk kadın dışişleri bakanı Madeleine Albright ile İstanbul’u keşfetmiştik. Albright bana “Önümüzdeki yıl arkadaşım Robert Redford’u getireceğim, birlikte şehri gezebilir miyiz?” diye sordu. Kim böyle bir teklife hayır der ki? İşte Redford’la iki günlük İstanbul turumuz.

8.12.2012Seyahat
Washington Büyükelçiliğinde caz esintileri

Washington Büyükelçiliği'nde caz esintileri

ABD'de ayrımcılığın en şiddetli olduğu dönemlerde kapılarını siyahi müzisyenlere açarak adını caz tarihine yazdıran Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nin düzenlediği "Ertegün Caz Serisi"nin son konseri, tüm seyircilerden tam not aldı.

4.12.2012Gündem
CNN Türke New York’ta büyük ödül

CNN Türk'e New York’ta büyük ödül

ABD’li ve Türk firmaların başarılı işbirliklerini ödüllendirmek için her yıl verilen American Turkish Society Ödülü’nü bu yıl, dünya medya devi Turner ile ortaklığının 13’üncü yılını kutlayan CNN Türk aldı.

19.10.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

ABD çöküyor mu?

Prof. Dr. Hasan Köni diyor ki:  ABD batıyor!

11.05.2019

Bu fotoğraftaki 4 kişiden biri hayali

BU fotoğraftaki dört kişiden üçünü iyi tanıyorsunuz...

5.02.2019

Anadolu’nun savaşına sempatiyle bakan işgalci

Mareşal Franchet d’Esperey Anadolu mücadelesine sempatik gözlerle bakıyor ve genç Türkleri İstanbul’da Britanya ile işbirliği yapan ihtiyar Türk grubuna tercih ettiğini her yerde söylemekten çekinmiyordu. Fransa ve Britanya İstanbul’da mücadele halindedir. İtalya ise açıkça onlara cephe almıştır.

25.11.2018

Tillerson-Trump Dengeleri

Rex Tillerson, Amerika Birleşik Devletleri’nin Dışişleri Bakanı. Henry Kissinger,  Madeleine Albright, Colin Powell, Condoleezza Rice, Hillary Clinton, John Kerry gibi siyasi bir arka plandan gelmeden ve daha önce askeri ya da siyasi bir görev üstlenmeden dışişleri bakanı olmuş bir isim. Önemli bir iş adamı, Exxon Mobil’in eski CEO’su ve ABD dış politikasının en önemli yapıcısı konumunda.

7.08.2017

Saffet’in PİRİ’siyle dünyayı gez!

O artık cebimizde, hem de ücretsiz...

17.02.2017

Trump’a anında görüntü

GEÇTİĞİMİZ haftayı, Donald Trump’ın 7 Müslüman ülkeye vize yasağı kararının artçı sarsıntılarıyla geçirdik. Dünya resmen çalkalandı.

3.02.2017

İş işten geçmeden Sayın Erdoğan

Barack Obama’dan hayal kırıklığına uğrayan Ankara’nın Donald Trump’tan umutları vardı.

29.01.2017

Bir fiyasko olarak mülteci anlaşması

GEÇEN ay Avrupa Birliği ve Türkiye arasında varılan mülteci anlaşmasından bahsediyorum.

30.04.2016

Trump seçilirse

ABD kasım ayındaki başkanlık seçimlerine geri sayıyor.

28.04.2016

1997’deki tutulmalar tekrarlanıyor!

Bu ay 9 Mart’ta Balık burcunda ve 23 Mart’ta Terazi burcunda yaşayacağımız Güneş ve Ay tutulmaları 1997 yılındakilerin aynısına tekabül ediyor.

5.03.2016

Lagarde ile finans değil kadın sohbeti

DAVOS’taki katılımcıların sadece yüzde 17’si kadın.

23.01.2016

Dolar dünya ekonomisine ve dünyaya tecavüz ediyor 

Rahmetli Aytunç Altındal’ı televizyona her çıktığında gözümü kırpmadan seyrederdim.

23.11.2015

Yurtdışında insana soyadından ötürü ödül vermezler

DEMET Sabancı Çetin-doğan, geçtiğimiz günlerde çok önemli bir ödül aldı.

10.11.2015

Demokrasisiz enerji güvenliği

İLK önce Brookings Enstitüsü’nde hafta başı sunumu yapılan kapsamlı bir raporda bahsedildi.

3.05.2014

Dünyalılaşmak... Peki Türkiye dünyanın neresinde?

KENDİ dünyanızın dışına da çıkmayı başarmak, kendi inşa ettiğiniz gerçekliğin başkalarına nasıl göründüğüne bakmak, sadece kendi gerçekliğinizin değil bütün dünyanın bir parçası olduğunuzu hissetmek...

2.05.2014

Sakıp Sabancı’nın mirası ve dünyalı olmak

RAHMETLİ Sakıp Sabancı ile ilgili bir gözlemim şuydu: İnsanlarla temas etmeye, iletişime özel bir önem veriyordu. Normalde işi başından aşkın olmasına rağmen, akşamları başka insanlarla karşılaşacağı, özellikle de kendi gibi düşünmeyenlerle karşılaşacağı toplantılara mutlaka uğruyor; hayattan ve dünyadan kopmamaya, kendi dünyasına hapsolmamaya önem veriyordu.

1.05.2014

ABD’deki Türklerin yeni lideri Mehmet Çelebi’nin portresi

Hafta sonu ABD’deki Türk kökenlilerin çatı örgütlerinden Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi’nin (ATAA) Washington’da kongresi vardı. Ve toplantılar sonunda, başkanlık iki yıllığına Chicago’dan Mehmet Çelebi’ye geçti. Çelebi’nin portresini yazacağım. Hem Çelebi’yi tanıyacaksınız hem de Türkiye’de son 10 yılda yaşanan dönüşüm Türk-Amerikan toplumuna nasıl yansıdığının hikâyesini okuyacaksınız. Çünkü Çelebi, aynı zamanda yeni Türkiye’nin Yeni Kıta’ya taşınan yeni yükselen profili.

1.05.2013

İstanbul’da yaşamayın, İstanbul’u yaşayın!

Başarı budur.
İşini tutkuyla yapmak, kendini inşa etmek budur.

13.04.2013

Washington’da basın özgürlüğü paneli ve Barış

Aşağı yukarı 50-60 kişilik bir topluluk…Amerikan Ulusal Basın Kulübü’nün Beyaz Saray’ın iki blok yanındaki binasının en üst katında bir odada toplanmış dinliyordu.

1.04.2013

CNN’le ortaklık görüşmesinde ‘teröristbaşı’ bile konuşuldu

NEW YORK’taki The Plaza Hotel’de Murat Köprülü’nün başkanlığını yürüttüğü The American Turkish Society’nin (ATS) TimeWarner ile Doğan Grubu’nun CNN Türk’teki ortaklık başarısının ödüllendirildiği törendeyiz.

19.10.2012