MENÜ

Lüks Otomobil Kaçakçılığı

Lüks Otomobil Kaçakçılığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lüks Otomobil Kaçakçılığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 48 Lüks Otomobil Kaçakçılığı haberi bulunmuştur.

Lüks Otomobil Kaçakçılığı Haberleri

Son dakika... İstanbulda 40 milyon liralık kaçak lüks araç operasyonu

Son dakika... İstanbul'da 40 milyon liralık kaçak lüks araç operasyonu

Yurda kaçak yollarla lüks araç sokan şebekeye yönelik operasyonda 21 kişi gözaltına alınırken değeri 40 milyon olduğu belirtilen 19 lüks araca el konuldu. Araçların sergilendiği emniyet müdürlüğünün bahçesi lüks araç galerisine döndü.

26.07.2019Gündem
Lüks araç çetesi kaçak helikopter de getirmiş

Lüks araç çetesi kaçak helikopter de getirmiş

Yurda kaçak yollarla lüks araç sokan “Erşahinler Çetesine” yönelik operasyon kapsamında 13 kişi tutuklandı. Örgüt üyelerinin Pendik Limanı’ndan konteyner içerisinde yurda kaçak helikopter soktukları da tespit edildi. Helikopter liman içerisinde yakalandı.

12.06.2017Ekonomi
Ölülerin kaçak Mercedesleri

Ölülerin kaçak Mercedes'leri

İzmir’de yürütülen Gümrük soruşturması, dikkat çekici yöntemlerle lüks otomobil kaçakçılığı yapıldığını ortaya çıkardı. Öncelikle yakın zaman önce vefat eden Türk gurbetçinin çocukları ile temasa geçiliyor. Ölen kişinin aracı miras yolu ile Türkiye’ye gönderiliyormuş gibi işlem yapılıyor. Araç Türkiye’ye, hiçbir vergi ödenmeden getiriliyor. Kullanılan mirasçının çocuklarına bin 500’er Euro veriliyor. Soruşturma belgeleri, Mercedes sahibiymiş gibi gösterilen kişilerden birinin de 1 yıl önce ölen felçli bir kadın olduğunu ortaya koyuyor.

6.12.2013Ekonomi
Tüzmene bu kez de kaçak oto suçlaması

Tüzmen'e bu kez de kaçak oto suçlaması

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'e yönelik iddialarını sürdüren CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, geçtiğimiz yıl 600 milyon dolarlık lüks otomobil kaçakçılığı yapıldığını, bunun gümrük müfettişlerince ortaya çıkarıldığını, ancak bunun Bakan Tüzmen tarafından örtbas edildiğini iddia etti.

1.11.2006Ekonomi
Bir milyon adet gümrük kaçağı malzeme ele geçirildi

Bir milyon adet gümrük kaçağı malzeme ele geçirildi

Edirne’de, kaçakçılara yönelik düzenlenen operasyonda Kapıkule’den yurda giriş yapan Bulgar plakalı bir TIR’da güneş gözlüğünden, elektronik sigara likitine varana kadar bir milyon adedin üzerinde gümrük kaçağı malzeme ve eşya ele geçirildi.

10.07.2019Avrupa
Lüks yata ‘Skunk’ baskını

Lüks yata ‘Skunk’ baskını

İstanbul Narkotik Şube ekipleri, kendilerine lüks teknelerle Ege Adaları'nı gezmeye giden zengin genç süsü vererek uyuşturucu kaçakçılığı yapan çeteyi çökertti. Balat sahiline demirleyen yata düzenlenen operasyonda, 3 milyon dolar değerinde 280 kilogram Skunk ele geçirildi. Biri yabancı uyruklu 7 kişi gözaltına alındı. Diğer bir operasyonda ise bir uyuşturucu kaçakçısı 48 kilo 500 gram eroinle yakalandı.

31.08.2017Gündem
Kaçak sergisi

Kaçak sergisi

Futbolcu Ozan Tufan’ın da isminin karıştığı lüks otomobil kaçakçılığını yöneten çetenin 13 üyesi tutuklandı.

12.06.2017Gündem
Son dakika... Ozan Tufana kaçakçılık gözaltısı

Son dakika... Ozan Tufan'a kaçakçılık gözaltısı!

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı yurda kaça yollarla ve sahte belgelerle lüks araç sokulduğu iddiası üzerine 101 kişi hakkında soruşturma başlattı. 46 isim hakkında gözaltı, aralarında Ozan Tufan'ın da olduğu 55 isim hakkımda ifade amaçlı yakalama kararı çıkartıldı. Gizlilik kararı verilen soruşturma kapsamında 46 galerinin mercek altına alındığı öğrenildi. Ozan Tufan’ın söz konusu soruşturmaya konu yurda kaçak yollarla gelen lüks aracının 3’üncü alıcısı olduğu tespit edildi. Tufan, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

23.05.2017Futbol
ABD Türkiye’den 10 bin vatandaşının bilgisini istedi

ABD Türkiye’den 10 bin vatandaşının bilgisini istedi

ABD vergi kaçırdığından şüphelendiği 10 bin vatandaşının hesaplarını Türkiye’den sordu. FATCA gereği Türk bankaları Maliye aracılığı ile bilgileri ABD’ye iletmek zorunda. Aksi halde yaptırımlar var.

21.04.2016Ekonomi
Usulsüz lüks oto ithalatına operasyon

Usulsüz lüks oto ithalatına operasyon

2007-2012 arasında Avrupa’dan distribütörle getirilmesi gereken sıfır araçların, sıra beklememek için ikinci el gibi tescil ettirilerek ithal edildiği tespit edildi. 792 lüks otomobile el koyma kararı alındı, 70’i gümrüğe getirildi.

24.08.2015Ekonomi
Lüks otomobilleri düşük faturadan gösterdiler

Lüks otomobilleri düşük faturadan gösterdiler

Gümrükler Genel Müdürlüğü müfettişleri, Almanya ve ABD’den ithal edilen lüks otomobillerle ilgili soruşturma başlattı. İthal edilen otomobillerin, gümrük beyanlarında gerçek fiyatlarının yer aldığı ancak yurda girişindeki tescil işlemlerinde düşük fiyatla faturalandırıldıkları belirlendi. 100 bin Euro değerinde olan ve 190 bin Euro KDV ile ÖTV ödemesi yapılması gereken otomobillere bin Euro değerinde fatura kesildiği, bin 900 Euro vergi ödendiği tespit edildi.

22.03.2015Ekonomi
İthalat süresi dolan lüks araçlar Türkiyeden çıkmadı

İthalat süresi dolan lüks araçlar Türkiye'den çıkmadı

Geçici ithalat rejimi kapsamında Türkiye’ye getirilen ancak yasal süresi dolmasına rağmen yurtdışına çıkarılmayan 638 yabancı plakalı lüks araç kaçak duruma düştü. İçinde Hummer, BMW ve Toyota markalı jeeplerin bulunduğu kaçak araçların 45’ine el konulurken, 593 aracın yakalanması için operasyonlar sürüyor.

7.01.2015Ekonomi
Gümrük kaçak 638 lüks aracın peşine düştü

Gümrük kaçak 638 lüks aracın peşine düştü

GEÇİCİ ithalat rejimi kapsamında Türkiye’ye getirilen ancak yasal süresi dolmasına rağmen yurtdışına çıkarılmayan 638 yabancı plakalı lüks araç kaçak duruma düştü.

6.01.2015Gündem
Tescil rüşveti 10 bin $

Tescil rüşveti 10 bin $

Kaçak lüks otomobil soruşturmasında 4 trafik polisi açığa alındı. İddiaya göre sahte belgelerle fiyatları düşürülerek vergi kaçakçılığı yapılan otomobillerin tescil işlemlerini yapan polislere 5 ila 10 bin dolar arası rüşvet ödeniyordu.

3.11.2013Gündem
Futbolcuların araçları tehlikede

Futbolcuların araçları tehlikede

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Avrupa ve ABD'den, ithal edilen bazı lüks araçların TSE belgelerinin sahte olduğunu Mali polise bildirdi. Bunun üzerine başlatılan operasyonda Porsche, Mercedes ve BMV otomobillerin de arasında bulunduğu 12 lüks araca el konuldu. Başka bir lüks otomobil soruşturması kapsamında Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu, Fenerbahçeli Selçuk Şahin ve Galatasaraylı Selçuk İnan'ın da lüks otomobillerinin kaçak olduğu belirlendi.

1.08.2013Gündem
Başbakan’ın zor kararı

Başbakan’ın zor kararı

BİR tarafta Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in dile getirdiği ‘2012 bütçesi hedefin üzerinde açık verecek’ gerçeği ve tedbir ihtiyacı, diğer tarafta bu tedbirlerin ekonomiye, vatandaşa getireceği yeni yükler. Zam paketinde son sözü söyleyeceği belirtilen Başbakan Tayyip Erdoğan’ı zor bir karar bekliyor.

12.09.2012Ekonomi
Şimşek: Lüks oto için Almanya ve ABD’de çapraz fiyat kontrolü yaparız

Şimşek: Lüks oto için Almanya ve ABD’de çapraz fiyat kontrolü yaparız

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Grey Market olarak adlandırılan paralel ithalat yoluyla Türkiye’ye getirilen lüks otomobillerle ilgili özel bir inceleme başlatıldığını, müfettişlerin Almanya ve ABD’ye giderek fiyatlarla ilgili “çapraz denetim” yapacağını açıkladı.

10.06.2012Ekonomi
‘Baron’ otomobil sefasında yakalandı

‘Baron’ otomobil sefasında yakalandı

ALMANYA’da “Uyuşturucu Baronu” olarak bilinen ve Alman polisi tarafından 1999 yılından bu yana uluslararası uyuşturucu madde kaçakçılığı suçlamasıyla aranan Makedonya uyruklu Türk vatandaşı Gani Balkan 13 yıl sonra yakalandı.

1.06.2012Gündem
Akaryakıttan sonra, sıra lüks araç vergilerinde

Akaryakıttan sonra, sıra lüks araç vergilerinde

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, lüks araçlardaki vergi kaçağını mercek altına aldıklarını bildirdi.Bakan Şimşek, AA'ya yaptığı açıklamada, hiçbir sektörde vergi kaçakçılığına izin vermeyeceklerini belirterek, Vergi Denetim Kurulu'nun etkin ve aktif çalışmalarıyla birçok alanda kayıt dışılığın önüne geçmeyi hedeflediğini belirtti.

19.04.2012Ekonomi
Şakayık zamanı Yüksekova’dan Tahran’a

Şakayık zamanı Yüksekova’dan Tahran’a

Üç hafta önce Van’dan karayoluyla Tahran’a uzanan dört günlük bir keşif turuna çıktım. Minibüs, taksi, otobüsle 1200 kilometre yol kat ettim. Baharda zirvesi karlı dağları, kırmızı şakayıkların açtığı çayırları seyretmeye doyamadım. Urmiye’de dostça karşılanacağımı rehber kitaplarda okumuştum, şaşırmadım. Fakat dostlarımın “Sakın uğrama, berbat, kalabalık, kirli” dediği Tahran beni gerçekten hayrete düşürdü. Beklediğimden çok daha modern, sokaklarında Farsça kadar Türkçe konuşulan, kadın şoförlerin resmi ve korsan taksi kullandığı, toplu ulaşımı gelişmiş, metrosu temiz, müzeleri, sarayları bakımlı bir şehirle karşılaştım.

12.06.2011Seyahat
Türk Escobarı yakalandı

'Türk Escobar'ı yakalandı

1999 yılında uyuşturucu ve silah kaçakçılığından altı Avrupa ülke polisiyle birlikte yapılan operasyonla yakalanan "Türk Escobar" lakaplı Ramazan Y., İstanbul'da 100 adrese düzenlenen operasyonla yakalandı. Aralarında polisler ve emlakçılarında bulunduğu 40 kişinin gözaltına alındığı operasyonda uzi ve uzun namlulu silahlar ele geçti.

4.07.2009Gündem
ABDnin uyuşturucu raporunda Türkiye

ABD'nin uyuşturucu raporunda Türkiye

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yıllık uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı, kara para aklama ve mali suçlarla mücadele raporunda, Türk güvenlik güçlerinin uyuşturucu kaçakçılığını engellemede kararlı bir yaklaşım sergilemesine karşın, Türkiye'nin, Güneybatı Asya'dan Batı Avrupa'ya uyuşturucu ticaretinde geçiş ülkesi olmayı sürdürdüğü bildirildi.

4.03.2009Gündem
Rus mafyasına baskın

Rus mafyasına baskın

Yabancı istihbarat birimleri ve 400 kişilik özel tim İspanya'daki Rus mafyasına darbe vurdu.

15.06.2008Dünya
Yeşilin sağ kolu Zakir Selvi adliyeye sevkedildi

Yeşil'in sağ kolu Zakir Selvi adliyeye sevkedildi

İstanbul'da jandarma ekiplerince düzenlenen “Balyoz” adlı operasyonda gözaltına alınan Bedirhan E'nin (Zakir S.) de aralarında bulunduğu 7 kişi adliyeye gönderildi.

16.01.2008Gündem
Yeşil’in sağ kolunu jandarma yakaladı

Yeşil’in sağ kolunu jandarma yakaladı

Matkap operasyonu kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan, "Yeşil" lákaplı Mahmut Yıldırım’ın sağ kolu Zakir Selvi yakalandı.

13.01.2008Gündem
Çeteye geceyarısı baskını

Çeteye geceyarısı baskını

Araçlarında tepe lambası (Migalka) kullanarak kendilerine Derin Devlet süsü verince dikkati çeken çetenin, tehdit ettiği kişileri ikna etmek için de villalarında aslan beslediği ortaya çıktı

2.11.2007Gündem
İstanbulda suç örgütü operasyonu

İstanbul'da suç örgütü operasyonu

Suç işlemek amacıyla örgüt kurarak İstanbul'da oto hırsızlığı yapmak, çalıntı otoları değiştirmek, sahte plaka ve belge düzenlemek gibi 75 ayrı olaya karıştıkları öne sürülen 32 kişi yakalandı.

22.10.2007Gündem
Mazot kendiliğinden 1 YTL olacak

'Mazot kendiliğinden 1 YTL olacak'

Genç Parti (GP) Genel Başkan Yardımcısı Adil Aşırım, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Katma Değer Vergisi'nin (KDV) kaldırılması durumunda mazotun kendiliğinden 1 YTL olacağını söyledi.

1.07.2007Gündem
Sahte para operasyonuna 6 gözaltı

Sahte para operasyonuna 6 gözaltı

Piyasaya çok sayıda sahte para sürdükleri tespit edilen 6 kişi, “Kahin” adı verilen operasyon kapsamında gözaltına alındı.

7.05.2007Gündem
Gökkuşağı operasyonu zanlıları adliyede

Gökkuşağı operasyonu zanlıları adliyede

İZMİR'de, polisin düzenlediği ‘Gökkuşağı’ adlı operasyonda, yaklaşık bir yıldır 3 cinayetin zanlısı olarak aranırken, çıkar amaçlı suç örgütü kurup çok sayıda suça karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan elebaşı 40 yaşındaki Z.M. ile adamları olduğu öne sürülen 24 kişi adliyeye sevkedildi.

29.09.2006Gündem
Çeşmede 3 ayda 82 kg eroin ele geçirildi

Çeşme'de 3 ayda 82 kg eroin ele geçirildi

Çeşme Limanı'nda 3 ayda yoğunlaşan operasyonlarda toplam 82 kilogram (kg) eroin ele geçirildiği, 9 çalıntı aracın yakalandığı bildirildi.

8.08.2006Gündem
Türkiye uyuşturucu ticaretinde ana geçiş yolu

Türkiye uyuşturucu ticaretinde ana geçiş yolu

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yıllık uyuşturucu ve kara para aklama raporunda Türkiye, Güneybatı Asya'dan batı Avrupa'ya giden yolda ana geçiş yolu olarak tanımlanırken, uyuşturucu kaçakçılığıyla yakından bağlantılı kara para aklama suçuna karşı daha etkili mücadele edilmesi gerektiği savunuldu.

5.03.2005Gündem
Albaydan sonra yarbaya da dava

Albaydan sonra yarbaya da dava

Trabzon Jandama Alay Komutanlığı yaptığı dönemde fuhuş yapılan bazı otellerin sahiplerinden rüşvet aldığı iddiasıyla 36 yıl ağır hapis istemiyle yargılanan emekli Albay Erdoğan Gökçek'in, o dönemdeki yarbay olan yardımcısı Mehmet İnan hakkında da rüşvetten 5 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

12.01.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Düzenleme iyi ama işe yaramaz

HERKESİN gözünün önünde sürüp giden bir yanlışlık en sonunda düzeltilebildi.

8.05.2009

Biz bu rekorları istemiyoruz (II)

DÜN birinci bölümü yayınlanan, istemediğimiz rekorları sıralamaya devam ediyoruz.

17.05.2006

Lüks belediyelerden yanıtlar

BEN İstanbul’daki bazı belediyelerin lüks araç alımlarını yazınca söz konusu belediyelerden yanıtlar geldi.

27.05.2005