MENÜ

Lübnan

Lübnan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Lübnan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Lübnan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 17.067 Lübnan haberi bulunmuştur.

Lübnan Haberleri

Sevil Atasoy uyardı: Yüksek elektrik-su faturaları ve farklı kokulara dikkat

Sevil Atasoy uyardı: Yüksek elektrik-su faturaları ve farklı kokulara dikkat!

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) Üyesi ve Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, "Uyuşturucu artık evlerin balkonlarında, teraslarında, mutfaklarında bile yetiştirilebilir hale geldi. Maalesef uyuşturucuyu her yerde yetiştiriyorlar. Burada polisin, komşuların, apartman yöneticilerinin, su ve elektrik faturası görevlilerinin, yangına müdahale eden itfaiyecilerin bile dikkatli olması gerekiyor." dedi.

16.12.2018Gündem
Kestane ihracatında rekor artış

Kestane ihracatında rekor artış

Türkiye'nin, üretiminde dünya ikincisi olduğu kestanede, bu yıl artan rekolteyle birlikte ihracatta miktar bazında yüzde 80 artış yakalandı.

14.12.2018Ekonomi
Netanyahu ABDden Lübnana yaptırım talebi

Netanyahu ABD'den Lübnan'a yaptırım talebi

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun ülkesinin Lübnan sınırında tespit edilen tüneller nedeniyle ABD'den Lübnan'a yaptırım uygulamasını istediği bildirildi.

12.12.2018Dünya
BMden Suriyeliler için 5,5 milyar dolar yardım çağrısı

BM'den Suriyeliler için 5,5 milyar dolar yardım çağrısı

BM ve ortakları, gelecek yıl Türkiye ve komşu ülkelerdeki milyonlarca Suriyelinin desteklenmesi için 5,5 milyar dolar yeni fon sağlanması için çağrıda bulundu.

11.12.2018Dünya
Keşanlı Ali Destanı nedir Keşanlı Ali Destanı hakkında bilinmesi gerekenler

Keşanlı Ali Destanı nedir? Keşanlı Ali Destanı hakkında bilinmesi gerekenler

Pek çok farklı dile çevrilerek dünyanın farklı ülkelerinde sahnelenmiş ve Türk tiyatrosuna yıllarca öncülük etmiş bir oyun olan Keşanlı Ali Destanı, Haldun Taner'e ait önemli bir eserdir. İşte, Keşanlı Ali Destanı hakkında detaylar...

11.12.2018Gündem
250 bin Suriyeli mülteci ülkesine geri dönebilir

'250 bin Suriyeli mülteci ülkesine geri dönebilir'

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği 2019 yılında 250 bin Suriyeli mültecinin ülkesine geri dönebileceğini açıkladı.

11.12.2018Dünya
Haririden yeni hükümeti kurma açıklaması

Hariri'den "yeni hükümeti kurma" açıklaması

Lübnan Başbakan Saad el-Hariri, yeni hükümeti kurmaya ilişkin düğümlerin çözülmesi için birtakım çalışmaların olduğunu söyledi.

11.12.2018Dünya
ABD olmasa Suudi Arabistan bir haftada Farsça konuşur

'ABD olmasa Suudi Arabistan bir haftada Farsça konuşur'

Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, "Biz olmasak Suudi Arabistan bir haftada Farsça konuşmaya başlar. Biz yardım etmesek orduları kese kağıdıyla bile savaşamaz. Bizim onlara ihtiyacımız olduğundan daha fazla onların bize ihtiyacı var." dedi.

10.12.2018Dünya
İsrail: İkinci tüneli keşfettik

İsrail: İkinci tüneli keşfettik

İSRAİL ordusu, ülkenin kuzeyindeki Lübnan sınır hattında başlatılan Kuzey Kalkanı Operasyonu kapsamında Hizbullah’a ait yeni bir tünelinin keşfedildiğini iddia etti.

10.12.2018Dünya
Görev MOSSADa verildi: Suudi Arabistan ile...

Görev MOSSAD'a verildi: Suudi Arabistan ile...

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun gelecek yıl yapılacak genel seçim öncesinde Körfez ülkelerinden Suudi Arabistan'la ilişkileri düzeltmeye çalıştığı ifade edildi. Öte yandan Netanyahu, İsrail ordusunun ülkenin kuzeyinde İran ve Hizbullah’a karşı operasyon başlattığı bir sırada Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde Filistinlilerle herhangi bir savaşın çıkmasını istemediğini açıkladı.

9.12.2018Dünya
Asi Nehri’ni istila eden su canavarları temizleniyor

Asi Nehri’ni istila eden su canavarları temizleniyor

Son günlerde üzerinde yer alan su sümbülleri ile adından sıkça söz ettiren Asi Nehri’nde köprü ayaklarına takılan sümbüller, belediye ekiplerince temizleniyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bayram Öksüz, su sümbülleri yüzünden nehirde kötü koku da oluştuğuna dikkat çekerek temizleme çalışmalarına Tarım Bakanlığı, Devlet Su İşleri ve Çevre Bakanlığı'nın da destek vermesini istedi.

8.12.2018Gündem
Babagannuş nedir Babagannuş nasıl yapılır

Babagannuş nedir? Babagannuş nasıl yapılır?

Babagannuş, Hatay mutfağına özgü bir mezedir. Farklı versiyonları bulunan babagannuşun Lübnan ve Arap mutfaklarında da yer aldığı bilinmektedir. Peki, ana malzemesi patlıcan olan babagannuş nasıl yapılır?

Su canavarları, Asi Nehri’ni kapladı

Su canavarları, Asi Nehri’ni kapladı

Lübnan’dan başlayan, Suriye sınırını aşarak Türkiye’ye ulaşan ve ters akmasıyla bilinen Asi Nehri, son günlerde adından çok üzerini kaplayan su sümbülleri ile konuşuluyor.

7.12.2018Gündem
Görüntüler Hatay’dan geldi Asi Nehri’ni tamamen kapladılar…

Görüntüler Hatay’dan geldi! Asi Nehri’ni tamamen kapladılar…

Asi Nehri’nin şehir merkezinde bulunan köprü direklerine takılan su sümbülleri her geçen gün nehri kaplıyor. Vatandaşlar, Hatay’ın incisi diye adlandırılan Asi Nehri’nden bu görüntünün giderilmesini istiyor.

7.12.2018Gündem
Netanyahu Lübnan sınırına geldi

Netanyahu Lübnan sınırına geldi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusunun "tünel" operasyonunun sürdüğü bölgede bir grup yabancı büyükelçiye brifing verdi.

6.12.2018Dünya
Flaş TürkAkım açıklaması Türkiye ilk defa…

Flaş TürkAkım açıklaması! Türkiye ilk defa…

Enerji Piyasaları ve Politikaları Enstitüsü Başkanı Volkan Özdemir TürkAkım projesiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Özdemir açıklamasında "TürkAkım'ın Türkiye'ye ciddi bir stratejik katkısı var. Türkiye böylece, Ukrayna kaynaklı transit riskinden kurtuluyor. Böylece, Türkiye ilk defa Rus gazında nihai kullanıcı konumundan ara kullanıcı konumuna geçecek” ifadelerini kullandı.

6.12.2018Ekonomi
Hariri: Lübnanın çabaları tansiyonun yükselmemesinden yana

Hariri: Lübnan'ın çabaları tansiyonun yükselmemesinden yana

Lübnan Başbakanı Hariri, "Lübnan hükümeti, BMGK'nin 1701 sayılı kararına ve Lübnan ordusu ile UNIFIL arasındaki iş birliği ve koordinasyona tam bağlılığını teyit eder." dedi.

6.12.2018Dünya
‘Operasyon genişletilebilir’

‘Operasyon genişletilebilir’

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Lübnan sınır hattında, Şii Hizbullah’ın tünellerine karşı başlatılan ‘Kuzey Kalkanı’ operasyonunun sınırlı olmayacağını ve duruma göre ‘genişletileceğini’ açıkladı.

6.12.2018Dünya
Lübnan sınırındaki hareketlilik sürüyor

Lübnan sınırındaki hareketlilik sürüyor

İsrail ordusu ülkenin kuzeyinde dün başlattığı "tünel operasyonu" kapsamında Lübnan sınırına toprak yığıyor.

5.12.2018Dünya
İsrail’den Hizbullah operasyonu

İsrail’den Hizbullah operasyonu

İsrail hükümeti, Lübnan sınırında Şii Hizbullah örgütüne ait tüneller bulunduğunu öne sürerek, ülkenin kuzeyinde “Kuzey Kalkanı” ismi verilen bir operasyon başlattı. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Lübnan sınırında Hizbullah tarafından kazılmış çok sayıda tünel bulunduğu ifade edildi.

5.12.2018Dünya
Netanyahu’dan Lübnan sınırında gerilimi tırmandırma işareti

Netanyahu’dan Lübnan sınırında gerilimi tırmandırma işareti

İsrail Başbakanı Netanyahu, Lübnan sınır hattında Hizbullah'ın tünellerine karşı başlatılan Kuzey Kalkanı operasyonunun sınırlı olmayacağını ve duruma göre genişletileceğini belirtti.

5.12.2018Dünya
Son dakika... İsrail Ordusu Hizbullah tünellerine operasyon başlattı

Son dakika... İsrail Ordusu Hizbullah tünellerine operasyon başlattı

İsrail Ordusu, Hizbullah tarafından sınırda inşa edilen tünellere operasyon başlattığını açıkladı.

4.12.2018Dünya
ABDli senatörden Suudi Arabistan eleştirisi

ABD'li senatörden Suudi Arabistan eleştirisi

ABD'nin Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham, Suudi Arabistan üzerine kaleme aldığı makalede "Suudi rejiminin Cemal Kaşıkçı cinayeti, Yemen'deki sorumsuz askeri operasyonu, Katar'a yönelik ambargosu ve Lübnan Başbakanı'nı görevden alma çabası akla ziyan kibrini ve uluslararası normları hiçe saydığını gösteriyor." ifadelerini kullandı.

4.12.2018Dünya
Dijital dünyanın liderleri  İstanbul’da buluşuyor:  INFLOW Global Summit’18

Dijital dünyanın liderleri İstanbul’da buluşuyor: INFLOW Global Summit’18

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek INFLOW Global Summit’18 kapsamında tüm dün-yadan milyonlarca takipçisi bulunan 100’e yakın yabancı influencer İstanbul’a ge-liyor.19 Aralık 2018 tarihinde ise farklı kitlelere hitap eden 25 yabancı influencer için özel bir tur düzenlenerek influencer’ların İstanbul’u bilinmeyen yönleriyle keşfetmeleri amaçlanıyor.

Ara Malikian kimdir Ara Malikian biyografisi

Ara Malikian kimdir? Ara Malikian biyografisi

Bir kemancı olarak niteliği ve seviyesi dünya çapında ün kazanan Ara Malikian, sıra dışı konserleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Peki, ). Sadece 2017 yılında 200’den fazla konsere imza atan Ara Malikian’ın Türkiye’de de çok sayıda hayranı var. İşte, Ara Malikian’ın hayatına ilişkin bilgiler

2.12.2018Magazin
Trump yönetiminin Kaşıkçı tutumu kendi parti senatörleri tarafından eleştiriliyor

Trump yönetiminin Kaşıkçı tutumu kendi parti senatörleri tarafından eleştiriliyor

ABD Washington Post gazetesi, Trump yönetiminin Cemal Kaşıkçı cinayetini örtme çabalarının kendi partisindeki Cumhuriyetçi senatörleri bile rahatsız ettiğini yazdı.

29.11.2018Dünya
Trumpın Veliaht Prens ile esrarengiz sevdası bitmeli

'Trump'ın Veliaht Prens ile esrarengiz sevdası bitmeli'

ABD'nin eski Başkanı Obama'nın ulusal güvenlik danışmanı Rice, "Başkan Donald Trump'ın, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile esrarengiz sevdası bitmeli." dedi.

29.11.2018Dünya
Oklar Trump ve veliaht prense döndü: Örtbasın parçası

Oklar Trump ve veliaht prense döndü: Örtbasın parçası

ABD'nin eski Dışişleri Bakanı ve 2016 Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, "Kaşıkçı öldürülürken konsoloslukta olanların örtbas edilmesinin bir parçası olan bir başkanımız (Donald Trump) var" dedi. Öte yandan ABD yönetiminin Senatoya yaptığı Yemen ve Cemal Kaşıkçı sunumuna katılan ABD'li Senatör Demokrat Jeanne Shaheen, "Kaşıkçı cinayetinin talimatını Suudi Veliaht Prens'in verdiğine inanıyorum." değerlendirmesini yaptı. Eski Başkan Obama'nın danışmanı Rice ise Trump'a Selman'a yönelik "esrarengiz sevdası bitmeli" ifadeleriyle yüklendi.

28.11.2018Dünya
Growtech Eurasia 18. Uluslararası Tarım Fuarı, ziyarete açıldı

Growtech Eurasia 18. Uluslararası Tarım Fuarı, ziyarete açıldı

Fuar Direktörü Engin Er: "Growtech Fuarı sadece standlardan oluşan bir fuar değil, tüm tarım sektörünü kucaklayan bir ticaret platformu haline geldi.Dünyada seracılık konusunda en büyük yatırım yapan ülkeler olan Rusya ve Özbekistan'dan yatırımcı heyetler alım yapmaya Growtech fuarına geliyor." açıklamalarında bulundu.

28.11.2018Ekonomi
Pompeodan ABD-Suudi Arabistan ortaklığı hayati değerlendirmesi

Pompeo'dan "ABD-Suudi Arabistan ortaklığı hayati" değerlendirmesi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine göz yummadığını ancak Suudi Arabistan'ın Orta Doğu'nun istikrarı açısından önemli bir güç olduğunu belirtti.

28.11.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesaj: Başka çıkış yolu yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesaj: Başka çıkış yolu yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İSEDAK toplantısında konuşuyor. Müslüman ülkelere önemli mesajlar veren Erdoğan 1. Dünya Savaşı ile ilgili olarak da, "Her ne kadar yüz sene önce bitmiş olsa da bu savaşın coğrafyamızda bıraktığı enkaz henüz tam anlamıyla kaldırılamamıştır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aramızdaki ticarette milli para birimleri kullanmamız, emperyalist prangaları parçalamamız bakımından son derece önemlidir. Aksi takdirde döviz kuru altında ezilmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

28.11.2018Gündem
Almanyada Türkleri hedef alan çirkin kampanya

Almanya'da Türkler'i hedef alan çirkin kampanya

Almanya Federal İçişleri Bakanlığı’nın sığınmacıların geri dönmesini teşvik etmek için başlattığı kampanya tepki çekti. Bakanlık, ülkesine geri dönenlerin bir yıl boyunca ikamet masraflarını karşılama taahhüdünde bulundu.

28.11.2018Dünya
İngiliz radyo programcısı Lübnandaki evinde ölü bulundu

İngiliz radyo programcısı Lübnan'daki evinde ölü bulundu

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta radyo programcılığı yapan İngiltere vatandaşı Gavin Ford evinde ölü bulundu.

27.11.2018Dünya
Tarım sektörü Growtech Eurasia’da buluşuyor

Tarım sektörü Growtech Eurasia’da buluşuyor

Growtech Eurasia 18. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, yarın Antalya Expo Center’da ziyarete açılacak. Growtech Fuar Direktörü Engin Er: “Bu yıl ki ziyaretçi hedefimiz 100 ülkeden 85 bin ziyaretçiye ulaşmak.” ifadelerinde bulundu.

27.11.2018Ekonomi
ABD Kongresi, Veliaht Prens Selmana yaptırım uygulayabilir

ABD Kongresi, Veliaht Prens Selman'a yaptırım uygulayabilir

ABD'de Cumhuriyetçi Senatör Graham, CIA'in Suudi gazeteci Kaçıkçı'nın öldürülmesi talimatını Suudi Veliaht Prens Selman'ın verdiğini onayladığı taktirde, kendisine yaptırım uygulanması için gerekli adımı atacağını açıkladı.

27.11.2018Dünya
Tek kişilik hücrede

Tek kişilik hücrede!

Japonya’da tutuklanıp tüm görevlerinden alınan Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının efsane CEO’su Carlos Ghosn, Tokyo’nun kuzeyinde bir cezaevinde tutuluyor. Tek kişilik hücrede kalan Ghosn,12 katlı cezaevinde ömür boyu hapis almış mahkûmlarla kalıyor. Günde yarım saat fiziksel egzersiz yapma seçeneği bulunan Ghosn’un cezaevi kuralları gereği haftada 2 gün banyo yapma izni var. Cezaevinin ışıkları ise 9’da kapanıyor.

24.11.2018Ekonomi
Efsane CEO Carlos Ghosn tek kişilik hücrede

'Efsane CEO' Carlos Ghosn tek kişilik hücrede!

Japonya’da tutuklanan efsane CEO Carlos Ghosn, Tokyo’nun kuzeyinde bir cezaevinde tutuluyor. Tek kişilik hücrede kalan Ghosn,12 katlı cezaevinde hüküm giymiş suçlular ve ömür boyu hapis almış mahkumlarla kalıyor. Günde yarım saat fiziksel egzersiz yapma seçeneği bulunan Ghosn’un cezaevi kuralları gereği haftada 2 gün banyo yapma izni var. Cezaevinin ışıkları ise 9’da kapanıyor.

22.11.2018Ekonomi
İrana çattı Riyadı destekledi

İran'a çattı Riyad'ı destekledi

ABD Başkanı Trump, önceki gün “İlk önce Amerika!” adlı Kaşıkçı cinayetiyle ilgili yönetiminin tutumunu ortaya koyan bir yazılı açıklama yapmıştı.

22.11.2018Dünya
UNESCO, Türkiyeyi takdir etti

UNESCO, Türkiye'yi takdir etti

UNESCO, Suriyeli mültecilerin üçte birine ev sahipliği yapan Türkiye, Lübnan ve Ürdün'ün mültecilerin kapsamlı eğitimine yönelik politikalarını takdir etti.

21.11.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Karadeniz'in istikrar ve Türkiye

Karadeniz’deki gerginlik devam ediyor. Rusya ile Ukrayna arasında süren gerginlik ve çatışma ortamı Karadeniz’de ciddi bir istikrarsızlık yaratıyor. Bu durum güney sınırlarında komşusu Suriye’de zaten zor bir durumla karşı karşıya olan Türkiye için, bu kez kuzeyde, Karadeniz’de potansiyel zor dış politika sorunlarıyla karşılaşmak anlamına geliyor.

6.12.2018

Ölümle burun buruna

BÜROMUZDA ya da akşam koltuğumuza kurulup televizyondaki savaş haberlerini seyrederken acaba kaçımız düşünürüz o haberleri hazırlayanı? Görüntüyü çekenin, konuşanın nasıl ölüm tehlikesi altında çalıştığını?

29.11.2018

Bir kadın dünyayı değiştirebilir dedi ve...

Radikal bir karar alır ve üniversiteyi yarıda bırakıp İzmir’den İstanbul’a çalışmaya gider.

25.11.2018