MENÜ

Liyakat Nişanı

Liyakat Nişanı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Liyakat Nişanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Liyakat Nişanı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 456 Liyakat Nişanı haberi bulunmuştur.

Liyakat Nişanı Haberleri

‘Ülkü Abla’ Tarih Müzesi’nde yerini aldı

‘Ülkü Abla’ Tarih Müzesi’nde yerini aldı

Almanya’ya, Türkiye’den iş gücü göçünün başlamasından çok önce yüksek öğrenim amacıyla gelen ve yerleşen Ülkü Schneider-Gürkan’ın yaşam öyküsü ve kişisel arşivi, yaşamının büyük bir bölümünü geçirdiği Frankfurt kentinin Tarih Müzesi’nde kendisine ait bir köşede yerini aldı.

16.05.2019Avrupa
TİKA Başkanı Çam, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı oldu

TİKA Başkanı Çam, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı oldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı olarak atandı.

19.04.2019Ekonomi
Serdar Çam kimdir Serdar Çamın biyografisi

Serdar Çam kimdir? Serdar Çam'ın biyografisi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığına atandı. Bu gelişmenin ardından, Serdar Çam'ın kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Serdar Çam kimdir? İşte, Serdar Çam'ın biyografisi...

19.04.2019Gündem
Gökdeniz Karadeniz: Trabzonspor doğru yolda

Gökdeniz Karadeniz: "Trabzonspor doğru yolda"

Eski milli futbolcu Gökdeniz Karadeniz, Tataristan'ın başkenti Kazan'da yapımını üstlendiği caminin açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmasını istediğini söyledi.

12.02.2019Futbol
Şener’e devlet liyakat nişanı

Şener’e devlet liyakat nişanı

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Türkiye ve Makedonya arasındaki ikili ilişkilere ve Makedonya’nın kalkınmasına yaptığı katkılardan dolayı ‘Devlet Liyakat Nişanı’na layık görüldü.

6.02.2019Ekonomi
Ata’nın dönüşü... 5 yıl önce Hürriyet duyurmuştu

Ata’nın dönüşü... 5 yıl önce Hürriyet duyurmuştu

DEVLET Madalya ve Nişanları yönetmeliğinde 5 Kasım 2013’teki değişiklikle Devlet Nişanı, Cumhuriyet Nişanı ve Liyakat Nişanı’ndan TC ibaresi ve Atatürk portresi kaldırılmıştı. Hürriyet’in kamuoyuna duyurduğu değişikliğin ardından dönemin Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk, iptali için dava açmıştı. Danıştay 10’uncu Dairesi 2016 yılında Atatürk portresinin kaldırılmasına ilişkin değişikliği iptal etti.

5.01.2019Gündem
Son dakika... Bakan Akardan CHPli Özele dava

Son dakika... Bakan Akar'dan CHP'li Özel'e dava

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bazı beyanlarında kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında suç duyurusunda bulundu ve 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

26.12.2018Gündem
Almanyada iki Türke liyakat nişanı verildi

Almanya'da iki Türk'e liyakat nişanı verildi

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, yaptıkları başarılı çalışmalar nedeniyle Gülaynur Kannat Uzun ve Burak Yılmaz'a liyakat nişanı verdi

4.12.2018Dünya
Cumhurbaşkanı: Ben mi daha iyiyim Merkel mi

Cumhurbaşkanı: Ben mi daha iyiyim Merkel mi?

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, aralarında Gülaynur Kanaat Uzun ve Burak Yılmaz’ın da bulunduğu 28 kişiye, yaptıkları toplumsal hizmetlerden dolayı Devlet Liyakat Nişanı taktı.

4.12.2018Avrupa
Romanya Cumhurbaşkanından Türk Büyükelçiye liyakat nişanı

Romanya Cumhurbaşkanından Türk Büyükelçiye liyakat nişanı

Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis, Türkiye'nin Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş'ı 'Ulusal Liyakat Nişanı'na layık gördü.

1.12.2018Avrupa
Mustafa için ‘kahramanlık’ çağrıları artıyor

Mustafa için ‘kahramanlık’ çağrıları artıyor

Frankfurt’ta evine gitmek için girdiği metro istasyonunda raylara düşen bir evsizi kurtarırken yaşamını yitiren Türk genci Mustafa Alptuğ Sözen için anı kitabesi dikilmesi ve kahraman olarak onore edilmesi için baskılar artıyor.

20.11.2018Avrupa
Fotoğraf çekeceklerine yardım etselerdi, şimdi hayattaydı

'Fotoğraf çekeceklerine yardım etselerdi, şimdi hayattaydı'

Almanya’nın Frankfurt kentinde metro istasyonunda raylara düşen evsiz bir adamı kurtarmak isterken canından olan Mustafa Alptuğ Sözen (17), Aydın’ın Nazilli ilçesinde toprağa verildi.

18.11.2018Avrupa

Rifat Hisarcıklıoğlu kimdir?

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu’nda yer alacak isimler açıklandı. Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararına göre bu isimlerden biri de Rifat Hisarcıklıoğlu oldu. Bu önemli gelişmenin ardından, Rifat Hisarcıklıoğlu'nun kim olduğu ve kariyeri merak edilmeye başlandı. Peki, Rifat Hisarcıklıoğlu kimdir?

12.09.2018Gündem
Gökdeniz Karadeniz: Vefasızlık ve nankörlük

Gökdeniz Karadeniz: "Vefasızlık ve nankörlük"

Fırtına’nın sembol ismi Gökdeniz Karadeniz, Fanatik’e konuştu. Gökdeniz,Türkiye’de 3-4 maç kötü oynayan bir futbolcunun hemen yaşlı sınıfına girdiğini söyledi.

22.07.2018Futbol
Rıfat Hisarcıklıoğlu kimdir kaç yaşında

Rıfat Hisarcıklıoğlu kimdir kaç yaşında?

Rıfat Hisarcıklıoğlu, uzun zamandır yönetimini sürdürdüğü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile özdeşleşmiştir. Aslen Kayserili olan ancak Ankara'da dünyaya gelen Rıfat Hisarcıklıoğlu, 2002 yılından bu yana TOBB başkanlığını üstlenmektedir. Peki, Rıfat Hisarcıklıoğlu kimdir? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

9.07.2018Gündem
Macron’un görevden aldığı büyükelçiye Orban’dan devlet liyakat nişanı

Macron’un görevden aldığı büyükelçiye Orban’dan devlet liyakat nişanı

Macaristan hükümeti, ülkesinin Macaristan politikasını eleştiren ve Başbakan Viktor Orban’ı desteklediği için Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından görevden alınan Fransa’nın Budapeşte Büyükelçisi Eric Fournier’e Devleti Liyakat Nişanı verdi.

6.07.2018Avrupa
Seks işçisine kraliçe nişanı

Seks işçisine kraliçe nişanı

İNGİLTERE Kraliçesi 2’nci Elizabeth, Yeni Zelandalı eski seks işçisi Catherine Healy’i bu sektörde çalışan kadınların hakları için mücadelesi nedeniyle ‘Yeni Zelanda Liyakat Nişanı’ ile taltif etti.

4.06.2018Dünya
‘Sadece öldürülen çocuklarımı anmak istiyorum’

‘Sadece öldürülen çocuklarımı anmak istiyorum’

Solingen’deki ırkçı saldırıda yakınlarını kaybeden Mevlüde Genç, anma törenine hem Alman hem de Türk devletinin temsilcilerinin katılmasını diliyor. Ancak Genç törene siyaset karıştırılmamasını istiyor.

10.05.2018Avrupa
Fırtınalı geçen bir hayattı

Fırtınalı geçen bir hayattı

Bir dönem kendisine ait olduğu iddia edilen ‘günlük’ler Türkiye gündemini sarsan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek, hayatını kaybetti. Emekli Oramiral Örnek, bugün, üç ay önce oğluna veda ettiği camiden uğurlanacak.

29.04.2018Gündem
Özden Örnek hayatını kaybetti

Özden Örnek hayatını kaybetti

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Emekli Oramiral Özden Örnek bu sabah hayatını kaybetti.

29.04.2018Gündem
Türkler, 50 yıl içinde çok şey başardı

Türkler, 50 yıl içinde çok şey başardı

Almanya liyakat nişanı sahibi Safter Çınar, bir zamanlar konuk gözüyle bakılan Türklerin 50 yıl içinde çok yol aldığını, önümüzdeki 50 yılda daha da büyük başarılara imza atacağını söyledi.

9.12.2017Dünya
Hem hüzün, hem gurur

Hem hüzün, hem gurur

Bu hafta pazartesi günü öğleden önce Berlin’deki Cumhurbaşkanlığı köşkü olarak bilinen Bellevue Sarayı’nda bir ‘ödül töreni’ vardı.

8.12.2017Dünya
Türk yöneticiye Almanya’dan nişan

Türk yöneticiye Almanya’dan nişan

Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, Almanya’nın en yüksek dereceli nişanı olan ‘Liyakat Nişanı’ ile onurlandırıldı. İstanbul’da düzenlenen resepsiyonda Nişan, Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann tarafından Hüseyin Gelis’e takdim edildi.

29.11.2017Dünya
Hüseyin Sıtkı’ya Goethe Plaketi

Hüseyin Sıtkı’ya Goethe Plaketi

Frankfurt Türk Film Festivali’nin Cinestar Metropolis’te yaklaşık 700 kişinin katıldığı açılışında ‘Yalan Dünya’ adlı filminden dolayı Atalay Taşdiken’e ‘Seyirci Ödülü’, Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı’ya da Hessen Eyaleti’nin en yüksek ödülü Goethe Plaketi verildi.

28.11.2017Dünya
Hamallıktan enerjinin zirvesine

Hamallıktan enerjinin zirvesine

Dünyanın enerjisini yöneten Fatih Birol aynı zamanda koyu bir Galatasaraylı. Üniversite sonrası eğitim için gittiği Viyana’da sebze halinde hamallık yaparak çalışma hayatına başlayan Birol, 22 yıldır çalıştığı Uluslarararası Enerji Ajansı’nın siyasetten gelmeyen ilk ve tek başkanı.

8.09.2017Ekonomi
Ahmet Cemal vefat etti: Edebiyatın ‘nitelikli’ diliydi

Ahmet Cemal vefat etti: Edebiyatın ‘nitelikli’ diliydi

Türk edebiyatının önde gelen çevirmen ve yazarlarından Ahmet Cemal vefat etti. Dünya edebiyatının pek çok önemli ismini dilimize kazandıran Cemal 75 yaşındaydı.

1.08.2017Kitap Sanat
Burada hasta hangi dilden isterse o dilden hizmet alıyor

Burada hasta hangi dilden isterse o dilden hizmet alıyor

Almanya’nın kür bölgesi Kara Ormanlar’ın eteğindeki Donaueschingen kentindeki MediClin’deki Kültürlerarası Psikosomatik Rehabilitasyon Bölümü’nde göçmen kökenlilere de sağlık hizmeti veriliyor. Bu birimde görev yapan psikologlar, terapistler, sosyal danışman ve hemşireler, hastalarla Türkçe konuşuyor. Birimin başında Almanya’nın önde gelen transkültürel psikoterapistlerinden Prof. Dr. Jan Kızılhan bulunuyor. Kızılhan, halen 12 hastanın tedavi gördüğü birimin kapasitesinin iki yıl içinde 40’a yükseltmeyi planladıklarını söyledi. Kızılhan’ın “En büyük destekçim” dediği eşi Mona Kızılhan da hastanenin organizasyonunda görevli. Kızılhan çifti, Hürriyet’in sorularını yanıtladı.

6.05.2017Dünya
Erdoğan Teziç yarın son yolculuğuna uğurlanıyor

Erdoğan Teziç yarın son yolculuğuna uğurlanıyor

İstanbul'da dün sabah saatlerinde vefat eden Türkiye’nin önde gelen anayasaÿhukukçularından,ÿYÖK Eski Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, yarın son yolculuğuna uğurlanıyor.

24.04.2017Gündem
Anayasanın büyük hocası Prof. Dr. Teziç yaşamını yitirdi

Anayasanın büyük hocası Prof. Dr. Teziç yaşamını yitirdi

Eski YÖK Başkanı, Türkiye’nin önde gelen anayasa hukukçularından Prof. Dr. Erdoğan Teziç dün sabah yaşamını yitirdi. Prof. Dr. Teziç, Galatasaray Lisesi yıllarında yıldız bir voleybol oyuncusuydu. Uluslararası şampiyonalarda Türkiye’yi temsil etmişti.

23.04.2017Eğitim
Eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç kimdir

Eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç kimdir?

Eski YÖK başkanı Erdoğan Teziç, hayatını kaybetti. 2003-2007 yılları arasında Yüksek Öğretim Kurulu başkanlığı görevini yürüten Erdoğan Teziç, 9 Aralık 2007 tarihinde YÖK Başkanlığı görevinden emekli olmuştu. Peki, Erdoğan Teziç kimdir? İşte, eski YÖK başkanı Erdoğan Teziç hakkında merak edilenler!

23.04.2017Gündem
Erdoğan Teziç hayatını kaybetti

Erdoğan Teziç hayatını kaybetti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) eski Başkanı, Prof. Dr. Erdoğan Teziç, hayatını kaybetti. Anayasa profesörü olan Prof. Dr. Teziç, aynı zamanda Galatasaray Üniversitesi rektör yardımcılığı ve rektörlüğü, Galatasaray Lisesi müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerinde de bulunmuştu.

23.04.2017Eğitim
Almanya’nın ‘akıllı  yolu’na Türk imzası

Almanya’nın ‘akıllı yolu’na Türk imzası

Almanya’da sürücüsüz otomobillerin kullanacağı ilk ‘akıllı yol’u, Prof. Dr. Şahin Albayrak ile ekibi yapacak. Albayrak ve sekiz kişilik ekibi, Almanya’nın en karmaşık trafiğine sahip Berlin’deki Protokol Bulvarı’nı sürücüsüz araçlar için dijital yola dönüştürecek.

5.04.2017Ekonomi
Ayşe Bıyık’a Federal Liyakat Nişanı

Ayşe Bıyık’a Federal Liyakat Nişanı

Nürnberg yakınlarındaki Schwabach’ta yaşayan Ankaralı Ayşe Bıyık, Federal Liyakat Nişanı aldı.

30.03.2017Dünya
Biz Almanyayız, biz Türkiyeyiz

Biz Almanyayız, biz Türkiyeyiz

Son dönemlerde Almanya’da hem Alman politikacılardan hem de Alman medya munsuplarından en çok duyduğum şey, “Bu ülkede doğup büyüyen ikinci ve üçüncü nesil Türkiye kökenli insanlar, neden Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip edip, sürtüşmeleri buraya taşıyorlar?” sorusu oluyor. Aslında bu anlamsız bir soru.

10.03.2017Dünya
Son dakika haberi: Yaşar Büyükanıt kalp ritmi bozukluğu sebebiyle hastaneye kaldırıldı

Son dakika haberi: Yaşar Büyükanıt kalp ritmi bozukluğu sebebiyle hastaneye kaldırıldı

Aniden rahatsızlanan Eski Genelkurmay başkanı Büyükanıt, ambulansla eski adı Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA) olan Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Kalp ritmi bozukluğu nedeniyle yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Büyükanıt'ın genel sağlık durumunun iyi ve bilincinin açık olduğu belirtildi. Büyükanıt'ın kızı Bengü Caymaz Büyükanıt hastanedeki işlemler sırasında basın mensuplarının, "Önemli bir şey var mı?" sorusuna, "Yok" diyerek cevap verdi.

7.03.2017Gündem
Türk kadınlarının gurur günü

Türk kadınlarının gurur günü

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Sibel Kekilli, Nazan Eckes ve Şermin Langhoff’un da aralarında bulunduğu 16 kadına liyakat nişanı verecek.

25.02.2017Dünya
G.Sarayın ünlü ismine Devlet Nişanı

G.Saray'ın ünlü ismine Devlet Nişanı!

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Marina Maljkovic, ülkesi Sırbistan’da 2010 yılında tekrar faaliyete geçen Devlet Liyakat Nişanı’na layık görüldü.

16.02.2017Spor Arena

Yazar Sonuçları

Vatandaşı fırsatçının eline bırakamayız

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki son Bakanlar Kurulu toplantısında ekonomiyle ilgili sunum yaptı, makro verilerdeki toparlanmayı ortaya koydu. Ancak, kendisi dahil gıda fiyatları ilgili bakanlıkların üzerinde durduğu sancı oldu:

15.02.2019

Biz Atatürk’ü gönderdik siz yatırımla döndünüz

MAKEDONYA Cumhurbaşkanı Corge Ivanov, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener’e “Devlet Liyakat Nişanı” verirken, söze Atatürk’ten girdi:

8.02.2019

Herkes öğretmen olamaz

İLİM Japonya’ya 1868’de girmiştir. 1925’te yüzde 99,4 Japon çocuğu Batı eğitimi veren okullarda okumaktaydı ve 1927’de halkın yüzde 93’ü okuyup yazmakta idi.

22.11.2018

Ahmet Cemal hakkında üç önemli yazı

KENDİSİ de iyi bir yazar, iyi bir çevirmen olan Yiğit Bener’in Ahmet Cemal (1942-2017) hakkındaki yazısı ‘Çevirinin sanatçısıydı...’(1) başlığını taşıyor.

11.10.2017

Akşener’in partisinin adı ne olmalıdır? Erdoğan, ‘ümmetçilik’ten ‘turancılık’ kulvarına geçti

PROF. Dr. Tülay Özüermen bir mail mesajında Meral Akşener’e kuracağı partinin adı konusunda bir öneride bulunuyor:

31.08.2017