MENÜ

Liselere Geçiş

Liselere Geçiş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Liselere Geçiş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 842 Liselere Geçiş haberi bulunmuştur.

Liselere Geçiş Haberleri

ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitime başladı

ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitime başladı

Türkiye'nin ortaöğretim alanında savunma sanayi sistemlerine yönelik ilk mesleki ve teknik Anadolu lisesi olan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı.

11.09.2019Eğitim
LGS’de 60 aylık alarmı

LGS’de 60 aylık alarmı

Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) bu yıl öğrencileri daha zorlu bir süreç bekliyor. Eğitimde 4+4+4 sistemine geçilmesinin ardından 2012-2013 eğitim-öğretim yılında okula başlama yaşının 60 aya çekilmesiyle okula başlayan öğrenci sayısı önceki yıla kıyasla arttı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bu artış oranının yüzde 54 olduğunu belirterek, Milli Eğitim Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Özel, önergesinde bakanlığın önlemlerini sordu.

23.08.2019Eğitim
LGS nakil komisyonu yerleştirme başvuruları ne zaman bitecek

LGS nakil komisyonu yerleştirme başvuruları ne zaman bitecek?

LGS kapsamında boş kalan kontenjanlar için il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca, yerleştirme başvuruları alınmaya başlandı. Başvurular 23 Ağustos'a kadar sürecek. İşte, LGS nakil komisyonu yerleştirme başvuruları hakkında tüm ayrıntılar...

20.08.2019Gündem
Lise yerleştirmeleri için nakil komisyonlarına başvurular başladı

Lise yerleştirmeleri için nakil komisyonlarına başvurular başladı

Liselerde boş kalan kontenjanlar için il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca, yerleştirme başvuruları alınmaya başlandı. Başvurular 23 Ağustos'a kadar sürecek.

19.08.2019Eğitim
Son dakika: LGS yerleştirmeleri için nakil komisyonlarına başvurular başladı

Son dakika: LGS yerleştirmeleri için nakil komisyonlarına başvurular başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında boş kalan kontenjanlar için il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca, yerleştirme başvuruları bugünden itibaren 23 Ağustos'a kadar alınacak.

19.08.2019Gündem
Özel okula giden öğrenci sayısı 1,5 milyonu bulacak

Özel okula giden öğrenci sayısı 1,5 milyonu bulacak

ÖZ-KUR-DER Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çevik "Geçen yıl 1,4 milyon civarında olan özel okullara giden öğrenci sayısının bu yıl yeni kayıtlarla birlikte 1,5 milyonu bulmasını bekliyoruz" dedi.

17.08.2019Ekonomi
LGS 2. Nakil sonuçları açıklandı İşte, yerleşen öğrenci rakamları

LGS 2. Nakil sonuçları açıklandı! İşte, yerleşen öğrenci rakamları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında kinci nakil tercih sonuçları erişime açıldı. Buna göre, nakil sonuçları bakanlığın internet sitesi üzerinden görüntülenecek. Peki, LGS 2. nakil yerleştirme sonuçları nasıl görüntülenir? İşte, yerleşen öğrenciler ve nakil sonuçları hakkında detaylı bilgiler.

9.08.2019Eğitim
LGS ikinci nakil sonuçları ne zaman açıklanacak

LGS ikinci nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için tercih süreci tamamlandı. Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 5-8 Ağustos tarihleri arasında alındı. Tercih işlemini tamamlayan öğrenciler, LGS ikinci nakil sonuçları için araştırmalara başladı. Peki, LGS ikinci nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?

9.08.2019Gündem
LGS ikinci nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

LGS ikinci nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için tercih süreci tamamlandı Yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuru sonuçlarının duyurulmasıyla merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak. Peki, LGS ikinci nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

8.08.2019Gündem
LGSde ikinci nakil dönemi tercihleri sona erdi

LGS'de ikinci nakil dönemi tercihleri sona erdi

MEB, LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için tercih sürecini tamamladı. Yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuru sonuçlarının 10 Ağustos'ta duyurulacak.

8.08.2019Eğitim
LGSde ikinci nakil dönemi tercihleri sona erdi

LGS'de ikinci nakil dönemi tercihleri sona erdi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için 5 Ağustos'ta başlayan tercih süreci tamamlandı.

8.08.2019Gündem
İkinci lise nakilleri için son gün

İkinci lise nakilleri için son gün

MEB LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için tercihler 8 Ağustos saat 17.00'ye kadar alacak. Yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuru sonuçları 10 Ağustos'ta duyurulacak. Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak.

7.08.2019Eğitim
Birinci nakil sonuçları açıklandı... Öğrencilerin yüzde 98i yerleşti

Birinci nakil sonuçları açıklandı... Öğrencilerin yüzde 98'i yerleşti

MEB, liselere geçiş sistemi kapsamındaki yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarını açıkladı. Tercih yapan öğrencilerin yüzde 98'i istedikleri bir liseye yerleştirildi.

5.08.2019Eğitim
MEB duyurdu LGS nakil sonuçları açıklandı - LGS nakil sonuçları sorgulama

MEB duyurdu LGS nakil sonuçları açıklandı - LGS nakil sonuçları sorgulama

MEB, LGS nakil sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi için tercihler, 2 Ağustos tarihine kadar alınmıştı. LGS nakil sonuçları bugün itibariyle https://www.meb.gov.tr/ adresinden sorgulanabiliyor.

5.08.2019Gündem
LGS 1. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak

LGS 1. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB tarafından liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için 2 dönemde yapılacak nakil yerleştirme sürecinin ilki sona erdi. Gözler şimdi LGS 1. nakil sonuçlarının açıklanacağı tarihlerde. Peki, LGS 1. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?

4.08.2019Gündem
LGS 1. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak MEB tarih verdi mi

LGS 1. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi mi?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirmeye esas 1. nakil tercihleri 2 Ağustos Cuma günü tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından boş kontenjan bilgileri ışığında 1. nakil tercihlerini gerçekleştiren öğrenci ve veliler, şimdi de sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. Peki, LGS 1. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi mi? İşte, o konu hakkında detaylar.

3.08.2019Gündem
Liselere yerleştirmede birinci nakil dönemi için son gün

Liselere yerleştirmede birinci nakil dönemi için son gün

LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi için tercihler saat bugün 17.00'de sona erecek.

2.08.2019Eğitim
LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak Liselere yerleştirmede birinci nakil dönemi için son gün

LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? Liselere yerleştirmede birinci nakil dönemi için son gün

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi için tercihler saat 17.00'ye kadar alınacak. Gözler şimdi nakil tercihi sonuçlarının açıklanacağı tarihlerde. İşte, LGS nakil sürecine ilişkin detaylar...

2.08.2019Gündem
LGS nakil tercihleri ne zaman açıklanacak 1. nakil sonuçları ne zaman belli olacak

LGS nakil tercihleri ne zaman açıklanacak? 1. nakil sonuçları ne zaman belli olacak?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 1. nakil tercihleri, ilk yerleştirme sonucunda bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için, 2 Ağustos'a kadar devam edecek. 1. Nakil süreci Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan boş kontenjanlar bilgisi doğrultusunda tamamlanacak. Peki, LGS nakil tercihleri ne zaman açıklanacak? Lise 1. nakil sonuçları ne zaman belli olacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

1.08.2019Gündem
İmam hatip lisesinde Çince eğitimi başlıyor

İmam hatip lisesinde Çince eğitimi başlıyor

MEB, Anadolu imam hatip liselerinin hazırlık sınıfında verilen Arapça, İngilizce, İspanyolca, Rusça, Almanca dil eğitimlerine yeni eğitim öğretim yılında ilk kez Çince'yi de ekledi. Bakanlık, bu kapsamda Küçükçekmece'deki Şehit Mehmet Güder Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde Çince hazırlık sınıfı açtı.

1.08.2019Eğitim
Lise kayıtları ve ikinci nakilleri ne zaman yapılacak

Lise kayıtları ve ikinci nakilleri ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil tercih dönemi öğrenciler için başladı. Lise birinci nakilleri devam ederken, ikinci nakil tarihleri ve lise kayıtları de gündemdeki yerini aldı. Peki, lise kayıtları ne zaman yapılacak? 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için lise kayıtları ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında bilgiler.

30.07.2019Gündem
LGS lise nakil işlemleri nasıl yapılır

LGS lise nakil işlemleri nasıl yapılır?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki ilk yerleştirme sonucunda bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirmeye esas birinci nakil tercih dönemi başladı. Peki, LGS lise nakil işlemleri nasıl yapılır?

30.07.2019Gündem
MEB lise boş kontenjanları nasıl görüntülenir

MEB lise boş kontenjanları nasıl görüntülenir?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi ve yerel yerleştirmeyle öğrenci alan liselerin taban puanları ile boş kontenjanları belli oldu. Boş kontenjanların nasıl ve nereden görüntülenebileceği ise bu kapsamda beklenti içinde olan öğrenciler tarafından araştırılıyor. İşte, MEB lise boş kontenjanları hakkında tüm detaylar...

28.07.2019Gündem
Liseler ne zaman açılacak

Liseler ne zaman açılacak?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları geçen hafta Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından duyuruldu. Nakil sürecinin başlamasıyla birlikte şimdi ise liselerin eğitim faaliyetlerine ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Peki, liseler ne zaman açılacak?

28.07.2019Gündem
MEB LGS tercih kılavuzunu güncelledi.. Lise nakilleri ne zaman başlıyor

MEB LGS tercih kılavuzunu güncelledi.. Lise nakilleri ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) LGS tercih ve yerleştirme kılavuzunu güncelledi. Kılavuzda yer alan güncel bilgiler doğrultusunda, öğrenciler, lise diploması alma imkanının tanındığı mesleki eğitim merkezlerini, yerleştirmeye esas birinci nakil döneminde de tercih edebilecek. Peki, LGS güncel tercih klavuzu nasıl görüntülenir? Lise nakilleri ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında bilgiler.

27.07.2019Gündem
Lise nakilleri ve kayıtları ne zaman yapılacak

Lise nakilleri ve kayıtları ne zaman yapılacak?

Ortaöğretime geçiş kapsamında tamamlanan LGS'de, tercih sürecini geride bırakan öğrencilerin şimdi de nakil dönemi ve lise kayıt tarihleri gündemine geldi. Yeni dönemde liseye başlayacak olan öğrenciler, bir yandan lise nakil tarihlerini, diğer yandan da kayıt süreci hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, lise nakilleri ne zaman başlıyor? Lise kayıtları ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

24.07.2019Gündem
Bursluluk sınav sonuçları nasıl öğrenilebilecek İşte, İOKBS sınavının birincisi

Bursluluk sınav sonuçları nasıl öğrenilebilecek? İşte, İOKBS sınavının birincisi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nda (İOKBS) sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bursluluk sınav sonuçları, TC No ve kimlik bilgileri ile öğreniliyor. Peki, bursluluk sınav sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, İOKBS bursluluk sınav sonuçları hakkında bazı bilgiler.

24.07.2019Gündem
E Okul lise boş kontenjanları nasıl görüntülenir Boş kontenjan öğrenme ekranı

E Okul lise boş kontenjanları nasıl görüntülenir? Boş kontenjan öğrenme ekranı

2019 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında birinci yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrenci ve veliler lise boş kontenjanları hakkında araştırma yapmaya başladı. Lise boş kontenjanları, E Okul üzerinden görüntülenebilecek. Bu ekranda, yerleştirme sonuçlarına göre taban puanlar öğrenilecek. Peki, E Okul lise boş kontenjanları nasıl görüntülenir? İşte, E Okul boş kontenjan öğrenme ekranı.

24.07.2019Gündem
LGS ikinci tercihler ne zaman MEB LGS nakil ve ek tercih takvimini açıkladı

LGS ikinci tercihler ne zaman? MEB LGS nakil ve ek tercih takvimini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirmede, merkezi sınavla öğrenci alan fen, sosyal bilimler ve Anadolu liseleri yüzde 100 dolarken, Anadolu imam hatip liseleri yüzde 99,9, mesleki ve teknik Anadolu liseleri de yüzde 98 doluluk oranına ulaştı. Gözler şimdi, LGS nakil ve ek tercih sürecinde. Peki, LGS ikinci tercihler ne zaman? LGS nakilleri ne zaman başlayacak?

23.07.2019Gündem
LGS’de yüzde 95 yerleşti

LGS’de yüzde 95 yerleşti

LGS kapsamında yapılan yerel ve merkezi yerleştirmelerin sonuçları dün açıklandı. MEB’in bu kapsamda yayımladığı ön rapora göre, 1 milyon 210 bin öğrencinin yüzde 95’i, yani 1 milyon 149 bin’i bir liseye yerleşti. Sınavla öğrenci alan Anadolu, fen ve sosyal bilimleri liseleri yüzde 100 dolarken; mesleki ve teknik Anadolu liselerindeki doluluk oranı yüzde 98’e yükseldi. Bu okullarda toplam 607 boş kontenjan kaldı. Yerleşemeyen veya girdiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için iki dönem halinde nakil süreci olacak.

23.07.2019Eğitim
e-Okul lise boş kontenjanlar - MEB LGS boş kontenjan ve taban puanlarını yayınladı

e-Okul lise boş kontenjanlar - MEB LGS boş kontenjan ve taban puanlarını yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi'nde (LGS) birinci yerleştirme sonuçları açıklandı. LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından (LGS) kapsamında merkezi ve yerel yerleştirmeyle öğrenci alan liselerin taban puanları ile boş kontenjanları belli oldu. İşte, MEB'in yayınladığı LGS boş kontenjan ve taban puanları hakkında bilgiler.

23.07.2019Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı ODSGM sayfası neden açılmıyor

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? ODSGM sayfası neden açılmıyor?

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları 'meb.gov.tr' internet adresinden açıklandı. LGS sonuçları ardından gözler geçtiğimiz yıl İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) adı verilen bursluluk sınavının sonuçlarına çevrildi. Öte yandan ODSGM sayfasının açılmaması kafalarda soru işareti bıraktı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? ODSGM sayfası neden açılmıyor?

22.07.2019Gündem
MEB boş kontenjanları açıkladı... Fen, sosyal bilimler ve Anadolu liseleri doldu

MEB boş kontenjanları açıkladı... Fen, sosyal bilimler ve Anadolu liseleri doldu

MEB, liselere geçiş sistemi kapsamında merkezi yerleştirme ve yerel yerleştirme taban puan ve boş kontenjanları, e-Okul üzerinden açıkladı.

22.07.2019Eğitim
LGSde boş kontenjanlar ve taban puanlar açıklandı - İşte taban puan ve boş kontenjan Bilgileri

LGS'de boş kontenjanlar ve taban puanlar açıklandı - İşte taban puan ve boş kontenjan Bilgileri

LGS kapsamındaki yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları ve taban puanları öğrencilerle paylaşıldı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları sabah saatlerinde Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 'www.meb.gov.tr' internet adresinden duyurulmuştu.

22.07.2019Gündem
ODSGM sitesi çöktü mü, neden açılmıyor

ODSGM sitesi çöktü mü, neden açılmıyor?

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ODSGM) resmi sayfasındaki erişim sorunu öğrencilerin ve velilerin kafasında soru işareti bıraktı. LGS ve bursluluk gibi pek çok sınavın sonucu MEB'e bağlı olan https://odsgm.meb.gov.tr/ adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. Peki, ODSGM sitesi çöktü mü, neden açılmıyor?

22.07.2019Gündem
LGS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir Nakiller ne zaman yapılacak

LGS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir? Nakiller ne zaman yapılacak?

Ortaöğretime geçiş kapsamında 8. sınıf öğrencilerine düzenlenen LGS birinci yerleştirme sonuçları açıklandı. Lise tercihlerini tamamlayan adaylar, yerleştirme sonuçlarına MEB'in internet sitesi üzerinden erişim sağlayacaklar. Peki, LGS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir? Nakiller ne zaman yapılacak? İşte, LGS yerleştirme sonucu sorgulama sayfası ve nakil tarihleri hakkında detaylı bilgiler.

22.07.2019Eğitim
Lise tercih sonuçları açıklandı LGS yerleştirme sonucu sorgulama ekranı

Lise tercih sonuçları açıklandı! LGS yerleştirme sonucu sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığınca, 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında liselere yerleştirme sonuçları açıklandı. 12 Temmuz'da tamamlanan tercih sürecinin ardından günlerdir beklemede olan öğrenciler, sonuçların açıklanmasıyla birlikte, kendilerine ait LGS yerleştirme sonuçlarını sorgulamaya başladı. Peki, LGS tercih sonuçları nasıl sorgulanır?

22.07.2019Gündem
Lise nakilleri ne zaman başlıyor

Lise nakilleri ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS'de (Liselere Geçiş Sınavı) tercih süreci 12 Temmuz'da sona erdi. Sınavı geride bırakan öğreciler, yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra başlayacak olan lise nakilleri süreci hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, lise nakilleri ne zaman başlıyor? Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.07.2019Gündem
LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 1 Haziran'da gerçekleştirilen merkezi sınavın sonuçları 24 Haziran'da açıklanmıştı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih ve yerleştirme kılavuzuna göre 1 Temmuz'da başlatılan lise tercihleri 12 Temmuz'da sona erdi. Gözler şimdi LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Peki, LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

16.07.2019Gündem
Lise tercihleri için son gün

Lise tercihleri için son gün

Ortaokulu bu yıl 1 milyon 210 bin öğrenci tamamladı. Bunlardan 1 milyon 29 bin 555’i Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) girdi. LGS sonuçları ve yerel yerleştirmeyle bir liseye kayıt yaptıracak öğrenciler için 1 Temmuz’da başlayan tercih süreci bu akşam saat 17.00’de sona erecek. Ayrıca LGS ile öğrenci alacak 74 özel okul için de son serbest kayıtlar bugün tamamlanacak.

12.07.2019Eğitim
LGS tercih başvuruları için son gün 12 Temmuz

LGS tercih başvuruları için son gün 12 Temmuz

MEB tarafından 1 Haziran’da yapılan LGS tercihleri, 12 Temmuz saat 17.00 itibarıyla sona erecek.

11.07.2019Eğitim
LGS tercihleri ne zaman bitecek

LGS tercihleri ne zaman bitecek?

1 Haziran 2019'da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, tercih süreci başlatıldı. Milyonlarca öğrenci, MEB tarafından duyurulan yüzdelik puan dilimleri ve puan sistemine göre, kendilerine uygun olan ortaöğretim kurumlarına yerleşmek için tercihlerini devam ettirirken, son tercih tarihi de gündeme gelmeye başladı. Peki, LGS tercihleri ne zaman bitecek? İşte, o konuya ilişkin detaylar.

9.07.2019Gündem
LGS tercihlerinde son hafta LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

LGS tercihlerinde son hafta! LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında tercih ve yerleştirme süreci başladı. LGS kapsamında lise tercihleri 12 Temmuz'a kadar yapılabilecek. Gözler şimdi, tercihlerin ardından yapılacak yerleştirme işleminin sonuçlarının açıklanacağı tarihlerde. Peki, LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

9.07.2019Gündem
150 yıllık okula yeni bölüm

150 yıllık okula yeni bölüm

MEB, LGS kapsamında merkezi sınav puanıyla ileri teknolojinin kullanıldığı mikromekanik alanında eğitim verecek Bursa Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 60 öğrenci yerleştirecek.

9.07.2019Eğitim
İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Toros: 14’ünde üniversite eğitimine başlayacaklar

İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Toros: 14’ünde üniversite eğitimine başlayacaklar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, gelecek öğretim yılında eğitime başlayacak. Okula Lise Geçiç Sınavı (LGS) puanıyla 90 öğrenci alınacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Beşiktaş’ta Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kampusunda faaliyet gösterecek okulun Türkiye’de bir ilk olduğunu belirterek, “Liseyle bir üniversitenin iç içe olduğu nadir eserlerden birisini mesleki ve teknik alanda ilk olmak üzere’ ortaya koymuş bulunuyoruz” demişti.

9.07.2019Eğitim
Okullarda yeni eğitim dönemine hazırlık

Okullarda yeni eğitim dönemine hazırlık

Özel okullarda, 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için hazırlıklar sürüyor. Yeni müfredata uygun olarak hazırlanan yayınların tanıtımları yapılıyor.

8.07.2019Eğitim
MEBden 10 maddede ‘özel okul tercihi’ uyarıları

MEB'den 10 maddede ‘özel okul tercihi’ uyarıları

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız, özel okulları tercih edecek velilere, kurumsal yapı, akademik başarı, okul müfredatı, öğretmen profili, fiziki ve teknolojik altyapı gibi kıstasların olduğu 10 temel maddeye dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

8.07.2019Eğitim
E Okul LGS tercih yapma ekranı için son hafta E Okul tercih robotu

E Okul LGS tercih yapma ekranı için son hafta! E Okul tercih robotu

E Okul tercih robotu ile tercih listesini hazırlayan ve yine E Okul üzerinden tercihlerini sisteme girecek olan binlerce kişi, sürece dair detayları internet üzerinen araştırıyor. LGS tercihlerinin yapılmasının akabinde sonuçların açıklanacağı tarihi bekleyecek olan binlerce öğrenci ve velisi, yüzdelik dilimler ve okulların taban puanları gibi bilgileri araştırmaya devam ediyor. Peki, E Okul ile LGS tercihi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

7.07.2019Gündem
Üçüncü kayıt dönemi başlıyor

Üçüncü kayıt dönemi başlıyor

LGS puanıyla öğrenci alan özel okullarda üçüncü ön kayıtlar 8 Temmuz'da alınacak. Bazı okulların kontenjanları dolarken, kimilerinde açıklar sürüyor. Taban puanlarsa düştü.

7.07.2019Eğitim
Bu liseye tümü burslu 30 öğrenci alınacak

Bu liseye tümü burslu 30 öğrenci alınacak

Geleneksel Türk Sanatları Meslek Lisesi'ne, hüsnühat, ebru, minyatür, kat'ı, cilt, çini, tezhip gibi sanat dallarını geleceğe taşıması için büyük fırsatların sunulacağı 30 öğrenci alınacak. Öğrenciler bu liseye MEB tarafından, LGS puanıyla yerleştirilecek.

5.07.2019Eğitim