MENÜ

Lindy Hop

Lindy Hop ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lindy Hop haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17 Lindy Hop haberi bulunmuştur.

Lindy Hop Haberleri

Benetton 23 Nisanı Çocuk Festivaliyle kutluyor

Benetton 23 Nisan'ı Çocuk Festivali'yle kutluyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da çocukları yalnız bırakmayan Benetton, her yıl bu eğlenceli günü çocuklar ve aileleriyle doyasıya kutluyor.

19.04.2019Ekonomi
Diyarbakırda davullu zurnalı Swing

Diyarbakır'da davullu zurnalı Swing

Kırklar Dağı Konutları'nın yıkılması ile manzarası açılan On Gözlü Köprü'ye çıkanlar, hafta sonu ilginç bir buluşmaya şahit oldu.Ziyaretçileri halay havası ile karşılayan davul ve zurna sesine bu kez İstanbul'dan kente dans etmeye gelen bir grup Swing tutkunu da eşlik etti.Swing dönemine ait danslardan biri olan Lindy Hop, bugün neredeyse geçen yüzyılın ilk yarısındaki ününe yaklaşmış durumda.Swing İstanbul Dans Topluluğu'nun üyeleri de eğitim vermek ve bu dansa olan ilgiyi artırmak için geçen hafta sonu Diyarbakır'a geldi. Bu buluşma yaklaşık iki aydır eğitim alan 25 Diyarbakırlı genç için de ilk ciddi sınavdı.Dansçılar, Diyarbakır'da Gazi ve Erdebil Köşkü, On Gözlü Köprü, tarihi surların Yedi kardeş ve Evlibeden Burçları, Diclekent ve Leman Kültür'de hem davul zurna hem de caz müziği eşliğinde dans etkinlikleri gerçekleştirdiler.Swing İstanbul'un kurucusu ise 2008 yılında, İzlanda'da mühendislik yaparken bu dansla tanışan Hakan Durak.Swing tutkusu için işinden istifa eden Durak, "Swinge bulaşan iflah olmaz" diyerek anlatıyor:"10 yıldır İstanbul'da Lindy Hop dansını çalışıyorum. Lindy Hop, 1930-40'lı yıllarda Amerika ve dünyayı kasıp kavuran Swing müzikleriyle yapılmış, Harlem, New York kökenli bir dans türüdür. Afrika kökenli bir Amerikan caz dansıdır.Lindy Hop, ilk eşli swing dansı, ayrıca boogie, woogie, rock'n roll, jive, east coast gibi tüm swing dansların da atası."

15.03.2018Haber
Diyarbakırda davullu zurnalı swing

Diyarbakır'da davullu zurnalı swing

Diyarbakır'da Kırklar Dağı Konutları'nın yıkılması ile manzarası açılan On Gözlü Köprü'ye çıkanlar, hafta sonu ilginç bir buluşmaya şahit oldu. Ziyaretçileri halay havası ile karşılayan davul ve zurna sesine bu kez İstanbul'dan kente dans etmeye gelen bir grup swing tutkunu da eşlik etti.

15.03.2018Gündem
İzmir Avrupa Caz Festivali başlıyor

İzmir Avrupa Caz Festivali başlıyor

İZMİR Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği 23. İzmir Avrupa Caz Festivali 3 Mart Perşembe günü saat 20.30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) yapılacak İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions konseri ile başlayacak. Festival 19 Mart 2016 Cumartesi günü Piort Baron Quintet konseri ile sona erecek.

25.02.2016Ege
Kurşun geçirmez dönerci:Hüseyin Özer

Kurşun geçirmez dönerci:Hüseyin Özer

Başarı hikâyesi diye buna derim: Köyden, babasını vuracak tabanca parası kazanmak için yola çıktı. Hikâye, Londra’da Buckingham Sarayı’na komşu restoran açmakla bitti. Peki Hüseyin Özer’in dünyaca meşhur lezzetlerini nasıl mı tadacaksınız?

Kötü bir 1 Nisan şakası

Kötü bir 1 Nisan şakası!

Berlin’in en iyi 10 barından birinin İstanbul’a şube açması, bardağı taşıran son damla. Şehirde bir Berlin sevdasıdır, aldı başını gidiyor. Bakın baştan uyarıyorum: En son bu kafaya girdiğimizde, koca imparatorluk elden gittiği gibi, İstanbul’u da İngilizler işgal etti... Yine de “Nayn Daavud, biz seviyoğuz” diyenlerdenseniz, buyurun İstanbul’da, Alman sicimiyle asılma rehberiniz...

Movits

Movits!

Ghetto
28.04.2012
22:30

26.04.2012Kelebek
90 yıl sonra tekrar İstanbul’da Swing

90 yıl sonra tekrar İstanbul’da Swing

Oldies but Goldies konseptiyle eski dönem partilerini gece hayatına sokan İstanbul Babylon Club işi abarttı, 90’lar, 80’ler, 70’ler derken olayı 1920’lere kadar geri çekti. Her cuma 60 kadar insan o yıllardan kalma kostüm ve makyajlarla İstanbul Babylon’un lounge kısmında toplanıyor ve swing dansı yapıyor. Mekan sorumlusu Gül Güngör anlatıyor.

2.03.2012Kelebek
Tek derste nezih erotik dans

Tek derste nezih erotik dans

‘Ahir ömrümde bunu da yapamadım’ demeyip, tek derste şov kızı olmayı öğrendiler. Hem de güzeller güzeli Millicent Binks ve Julietta La Doll eşliğinde. Bu sınıfta kostümlerin en ihtişamlısı, makyajın en abartılısı, ayakkabıların en topuklusu ve aksesuvarların en frapanı ‘burlesque’in emrindeydi. Yani seksapel dozu epey yüksek bir dansın...

10.02.2012Kelebek
Caz dünyasının yıldızları 23. Akbank Caz Festivali’nde buluşuyor

Caz dünyasının yıldızları 23. Akbank Caz Festivali’nde buluşuyor

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, 23. yılında yine dopdolu bir program ile kapılarını açıyor. Dünya çapında caz yıldızlarına ev sahipliği yapan festival bu yıl, 25 Eylül-12 Ekim 2013 tarihleri arasında üç hafta boyunca şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak.

15.08.2013Kelebek

Yazar Sonuçları

İzmir’de mevsimlerden caz

Buram buram önyargılı bir düşünce vardır:

11.03.2016

Kötü bir 1 Nisan şakası!

Berlin’in en iyi 10 barından birinin İstanbul’a şube açması, bardağı taşıran son damla.

3.04.2015