MENÜ

Liderlik Kursu

Liderlik Kursu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Liderlik Kursu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 94 Liderlik Kursu haberi bulunmuştur.

Liderlik Kursu Haberleri

En kral diploma

En 'kral' diploma

İsveç’te Türk Gençlik Federasyonu (TUF) Başkanı Damla Göktan, İsveç Kraliyeti tarafından açılan Liderlik Kursu’nu başarı ile tamamladığını gösteren diplomasını İsveç Kralı Carl 16. Gustaf’ın elinden aldı.

10.05.2019Avrupa
Adalet Bakanlığından TFFye teşekkür

Adalet Bakanlığı'ndan TFF'ye teşekkür

Adalet Bakanlığı, ceza ve tevkifevlerinde bulunan çocuklara yönelik Futbol Eğitim Projesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) teşekkür etti.

8.10.2012Futbol
F.Bahçenin mahkum edilmesi kabul edilemez

"F.Bahçe'nin mahkum edilmesi kabul edilemez"

Siyaset, iş dünyası ve bürokrasi camiasından 7 bin 300 üyesi bulunan 130 yıllık Büyük Kulüp'te 16 yıl aralıksız başkanlık yapan ve geçen haftaki seçimlerde 3 yıllığına yeniden başkanlığa seçilen Duran Akbulut, 16 yıllık görev süresince yaptıklarını, bundan sonraki süreçte yapacaklarını anlattı.

30.03.2012Spor
Öğrenci kampında ayı paniği

Öğrenci kampında ayı paniği

ABD’nin Alaska eyaletinde ‘Hayatta kalma kursu’na katılan yedi öğrenci, ayı saldırısına uğradı. İkisi ağır dört öğrenci yaralandı.

25.07.2011Gündem
İzcilik kampı Gedizde

İzcilik kampı Gediz'de

Türkiye İzcilik Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan “Obalar-Ekipler Kış Kampı” ve “Kış Kampçılığı Liderlik Kursu” ayrı dönemler halinde Kütahya'nın Gediz ilçesinde yapılacak.

28.01.2011Spor
Diş doktoru, hakem, iyilik meleği, motivasyon eğitmeni

Diş doktoru, hakem, iyilik meleği, motivasyon eğitmeni

Türk futbolseverlerin de yakından tanıdığı FIFA kokartlı Alman hakem Markus Merk, 13 yıllık mesleği diş hekimliğini bırakarak şirketlere ‘motivasyon eğitimi’ vermeye başlıyor.

10.09.2004Kelebek
MEB öğretmenlerin gelişimi için çalışıyor

MEB öğretmenlerin gelişimi için çalışıyor

MEB Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BUZEM) tarafından 12-13 Aralık’ta ‘2. Uluslararası Uzaktan Öğrenme ve Yenilikçi Eğitim Teknolojileri Konferansı’ düzenlendi. Konferansta öğretmenlerin gelişimine yönelik paneller ve sunumlar yer aldı.

18.12.2018Eğitim
Kadınları liderliğe hazırlıyorlar

Kadınları liderliğe hazırlıyorlar

Türkiye’de 800 çalışanı ve 2 bin 500 acenteyle hizmet veren Mapfre Sigorta, istihdamda kadın güçlenmesini destekleyen projeleriyle KAGİDER’in Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Mapfre Sigorta İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Necla Aksoy, “Bundan sonraki yıllarda yüzde 42 olan yönetimde kadın oranımızı, kadın çalışanlarımızın liderlik gelişimlerine vurgu yaparak korumayı ve kadın yöneticilerimizi üst yönetim ve icra kurulu pozisyonlarına hazırlamayı hedefliyoruz” diyor.

İşte PKKnın Amerikalı komandoları

İşte PKK'nın Amerikalı komandoları

ABD’nin Suriye’de Blackwater gibi çalışan Castle International adlı özel bir güvenlik şirketin paralı askerlerini kullandığı ortaya çıktı. Tıbbi yardım ve tahliye operasyonları da yürüten şirketin ağır silahlı komandoları Suriye ve Irak’ta PKK/YPG’li teröristlerle birlikte savaşıyor

17.09.2018Gündem
Beklentilerin önemli kısmı MYK’da değişimdi, yerine getirdik

Beklentilerin önemli kısmı MYK’da değişimdi, yerine getirdik

24 Haziran seçimlerinin ardından CHP’de ipler koptu. Muharrem İnce’yle birlikte hareket eden delegeler kurultay talebinde bulundu ancak tüzüğün öngördüğü imzayı toplayamadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu süreçte eleştirilerin hedefindeydi. ‘Koltuk sevdalısı’ olduğunu söyleyenler, “Artık gitsin” diyenler vardı. Peki Kılıçdaroğlu toplanan 500’ün üzerinde imzaya rağmen neden kurultaya gitmedi? Muharrem İnce hakkında ne düşünüyor? MYK’yı neden değiştirdi? “Artık size verecek oyum yok” diyen seçmene mesajı var mı? CHP Genel Başkanı ile konuştuk. Röportajda en dikkat çeken kısımlarda birisi ise Kılıçdaroğlu'nun İnce'nin genel başkan adayı olması ile ilgili soruya verdiği cevap oldu. Kılıçdaroğlu 'Bir siyasi partinin genel başkanı olacaksanız etik değerlere kesinlikle uyacaksınız. Siyasi parti genel başkanı olacak kişinin ahlaki temeller üzerinde bir felsefe oluşturması gerekir' dedi.

12.08.2018Gündem
“Learn with Google AI” ile Herkes için Makine Öğrenimi

“Learn with Google AI” ile Herkes için Makine Öğrenimi

Google, “Makine Öğrenimi” alanında herkese kendini eğitme imkanı sunan “Google Yapay Zeka ile Öğrenim” hizmetini duyurdu. Google'dan Zuri Kemp konuyla ilgili detayları dünyayla paylaştı.

2.03.2018Teknoloji
Dijitalleşen yeni iletişim çağı tartışılacak

Dijitalleşen yeni iletişim çağı tartışılacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, 13 Aralık Çarşamba günü, Yeni Gelenek Dijital Gelecek Konferansı'nı düzenliyor. Açılış konuşmasını Türkiye'nin ilk halkla ilişkiler uzmanlarından Betül Mardin’in yapacağı konferansta sektörün uzman isimleri dijitalleşen yeni iletişim çağını anlatacak. Konferansta Yekta Kopan, Ceyhun Yılmaz, Rahşan Gülşan da kendi deneyim ve dijital projelerini katılımcılarla paylaşacak.

8.12.2017Kampüs
Ya yetişkinlerin beceri düzeyi düşükse

Ya yetişkinlerin beceri düzeyi düşükse?

“Çocukların yeteneklerini geliştirecek yetişkinlerin beceri düzeyi düşükse ne yapacağız” sorusu bir kısır döngü üzerinde akılcı bir şekilde düşünme çağrısı. Bu soru zaten kendi içinde genç nüfusun temel yeterliklerini ve becerilerini geliştirmek için öncelikle öğretmenlere odaklanılması gerektiğine işaret ediyor.

6.11.2017Eğitim
Yurt müdürlerine sınav geliyor

Yurt müdürlerine sınav geliyor

MEB, öğrencilerin barındığı yurt ve pansiyonların yöneticilerine güvenlik, adap, etik, ergen ve aile gibi alanlarda eğitim verecek. Ardından merkezi sınav yapacak. Sınavı geçemeyen ve sertifika alamayanlar, Ağustos 2018’den itibaren yurt müdürü olamayacak.

26.10.2017Eğitim
Ezo Sarıcı başarıdan  başarıya koşuyor

Ezo Sarıcı başarıdan başarıya koşuyor

4 yaşında başladığı Kraliyet Müzik Akademisi Yaylı Çalgılar Bölümünü birincilikle bitirdi, 10 yaşında yer aldığı 70 kişilik senfonik orkestrada liderlik üstlendi, 12 yaşında da başkemancı oldu. 15 yaşında Antonio Vivaldi’nin ‘Dört Mevsim’ adlı ünlü keman konçertosunun Kış bölümünü yorumlayan Türk kızı Ezo Sarıcı başarıdan başarıya koşuyor.

3.10.2017Dünya
Soylu: O silahları Japonya vermiyor

Soylu: O silahları Japonya vermiyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkalığındaki 105’inci dönem kaymakam adaylarının uyum kursu başlangıç törenindeki konuşmasında, küresel liderlik nedeniyle dünyada iki büyük savaşın yaşandığına, bugünkü vekaletler savaşının da bu liderliğin eseri olduğuna dikkati çekti.

31.07.2017Dünya
İstanbul’un istihdam trendleri

İstanbul’un istihdam trendleri

İstanbul’da 1.400 kişi ile yapılan istihdam trendleri araştırmasına göre en çok işsizlik edebiyat ve güzel sanatlar mezunlarında görülüyor. Katılımcılara en çok hangi alanlarda istedikleri sorulduğunda girişimcilik ve yabancı dil eğitimi en çok istenilen alanlar. Araştırmadan çıkan ilginç sonuçlardan biri de eğitim seviyesinin düştükçe girişimcilik oranının artması.

Bu hafta yeni bir hayata ne dersiniz

Bu hafta yeni bir hayata ne dersiniz?

Başka bir dilde öğreneceğiniz bir atasözü hayatınızı etkileyebilir. Elinizdeki çamurda sadece bir vazoyu değil, hayatınızı şekillendirebilirsiniz, eğer yeterince konsantre olabilirseniz... Çalacağınız bir enstrüman, birbirine bağlayabileceğiniz iki parça, atmosferi, iklimi değiştirebilir; partide, salonda, yatak odasında. Belki de tek derdiniz doğayla, bedeninizle, ruhunuzla, enerjinizle baş başa kalmak... Belki de tek eksiğiniz, o gün o makarnayı pişirmemiş, o heykeli yapmamış olmamız...

12.11.2016Keyif
Eğitim sistemimizin tümörü: Çoktan seçmeli sınav

Eğitim sistemimizin tümörü: Çoktan seçmeli sınav

Çoktan seçmeli testler yaşamın bir parçası. Sorulması gereken soru, ne kadar büyük bir parçası olması gerektiği. Örneğin ABD’de üniversitelere girişte standart test sonuçlarına bakılır ama başka kriterler de kullanılır (kompozisyon, mülakat, özgeçmiş, portföy vs.). Öte yandan ülkemizde hem liseye hem üniversiteye (hem de devlete) girişte sadece standart test sonuçları kullanılıyor.

6.06.2016Eğitim
YGA 2015 zirvesi toplandı

YGA 2015 zirvesi toplandı

Türkiye'nin önde gelen liderlik okullarından Young Guru Academy'nin (YGA) 2015 zirvesi Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Zirveye, Türkiye'nin her ilinden YGA gönüllüsü olmaya aday 2 bin 500 lise ve üniversite öğrencisi katıldı.

21.11.2015Eğitim
İş ve özel yaşam iç içe geçecek

"İş ve özel yaşam iç içe geçecek"

16-17 Kasım’da yapılacak olan PERYÖN 23. İnsan Yönetimi Kongresi’nde 41 oturumda, işyerinde mutluluktan çalışan bağlılığına, yetenek yönetiminden iş-özel hayat dengesine, çalışma hayatında LGBTİ’lerden Oy ve Ötesi gibi pek çok farklı konu ele alınacak. PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Sevilay Pezek Yangın ile değişen insan yönetimini konuştuk.

Harriet Fulbright Enstitüsü Türkiye’de açıldı

Harriet Fulbright Enstitüsü Türkiye’de açıldı

Amerika dışındaki ilk Fulbright Enstitüsü’nün açılışına katılmak üzere Türkiye’ye gelen Harriet Fulbright, “Dünya tek bir insanın, gücün kontrolüne bırakılmayacak kadar önemli. Bu silahlanmaya bakacak olursak, yeni bir büyük savaşta dünya cehenneme dönebilir. Bu konuda herkes düşünmeli, bir şeyler yapmalı. Barışın da yolu eğitimden geçiyor, doğru eğitimle barış sağlanır” dedi.

19.10.2015Eğitim
Yurtlarda ve Gençlik Kamplarında yeni dönem

Yurtlarda ve Gençlik Kampları'nda yeni dönem

Devlete bağlı üniversite yurtlarında, gençlik kamplarında, gençlik merkezlerinde din ve değerler eğitimi verilecek, Arapça ve Osmanlıca kurslar açılacak; Kur'an kurslarındaki çocuk ve gençlere spor eğitimi verilecek.

22.01.2015Diğer
1 milyon dolar kazanırsam öğrencilerimle Avrupa turu bile yaparım

1 milyon dolar kazanırsam öğrencilerimle Avrupa turu bile yaparım

Hürriyet’in ‘Küresel öğretmene 1 milyon dolar’ haberi üzerine yarışmaya katılan Dilek Livaneli, dünya çapında 50 öğretmen arasında. Yeni hedefi ise birincilik.

15.12.2014Eğitim
Pilot ve hostes olmak için rehber

Pilot ve hostes olmak için rehber

Pilot veya kabin memuru olup, ülke ülke gezmek, aynı zamanda iyi bir maaşa kavuşmak birçok gencin hayali. Havacılık sektörünün hızla büyümesi de gençlerin bu alana olan ilgisini artırıyor. Her yıl yaklaşık 500 pilot, 2018’e kadar ise 10 bin yeni kabin memuruna ihtiyaç olacağı tahmin ediliyor. Sektör çalışanları ise dışarıdan çok cazip görülen havacılık sektörünün pek çok dez avantajı da içinde barındırdığını söylüyor. İşte avantaj ve dezavantajları ile havacılık sektörü.

Komandolar kanyondaki eğitimde nefes kesti

Komandolar kanyondaki eğitimde nefes kesti

ISPARTA’daki Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı, komandoları savaşa 28 hafta süren ihtisas kursuyla hazırlıyor. Mavi berelilere bu kursta hayatta kalma eğitiminden, düşmanı etkisiz hale getirmeye, hava ve hudut ötesi harekattan su üstü ve altında ilerlemeye kadar her şey öğretiliyor.

24.05.2014Gündem
Doğru nefes aşk kapılarını açar

Doğru nefes aşk kapılarını açar

“Her şeyin başı sağlık” diye bilirdik ama Nevşah Fidan Karamehmet’i tanıdıktan sonra “Her şeyin başı nefes mi acaba?” diye sormaktan kendini alamıyor insan. Etrafta Kurban Bayramı misali bir sürü yaşam koçu, nefes koçu, trend koçu, sağlık koçu kol gezerken bu “modaya” güvenimiz de ister istemez giderek azalıyor. Evet efendim, Nevşah Fidan Karamehmet bir nefes ve yaşam koçu. Ancak mucize vaat etmek yerine, herkesin zaten içinde olan “mucizeleri” keşfetmesine yardımcı oluyor. O, insan yaşamındaki olumlu ya da olumsuz her şeyin sorumlusunun alışık olduğumuz “düşünce kalıpları” olduğunu savunuyor. Tüm hastalıkların baş sorumlusunun düşüncelerimiz olduğunu söylerken, tedavinin de yine aynı şekilde düşünce ve nefesle yapılabileceğine inanıyor. Şimdi rahat bir yere oturun ve derin bir nefes alıp muhabbetimize katılın.

7.04.2014Kelebek
Karabiga’nın hayalperest kadınları

Karabiga’nın hayalperest kadınları

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlattığı “Fark Yaratanlar” programında, beşinci sezonun yedinci Fark Yaratan’ı ‘Karabiga Kadın ve Çocuk Merkezi’ni kuran Karabiga Kadın Kooperatifi oldu.

23.01.2014Gündem
KARABİGA’NIN HAYALPEREST KADINLARI

KARABİGA’NIN HAYALPEREST KADINLARI

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlattığı “Fark Yaratanlar” programında, beşinci sezonun yedinci Fark Yaratan’ı ‘Karabiga Kadın ve Çocuk Merkezi’ni kuran Karabiga Kadın Kooperatifi oldu. Çanakkale’nin Karabiga beldesinde kurulan merkezde, kadınların sosyal yönden güçlendirilmesi amacıyla anne-çocuk eğitimi, liderlik, kadın hakları gibi başlıklarda eğitimler veriliyor. Merkezde kadınların ekonomik yönden güçlendirilmeleri amacıyla da Halk Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla ön muhasebe, dikiş kursu gibi mesleki eğitim kursları düzenleniyor. Çocukların okul öncesi eğitim alabilmeleri için kreş hizmetinin de verildiği Karabiga Kadın ve Çocuk Merkezi’nde daha çok kadına ulaşabilmek ve çocuğu olan kadınları da projeye dahil edebilmek amacıyla, çocuklar için bir oyun odası bulunuyor ve öğrencilere yönelik etüt programları yürütülüyor.

23.01.2014Haber
Yurtta kalan üniversiteliler istediği kursa ücretsiz gidebilecek

Yurtta kalan üniversiteliler istediği kursa ücretsiz gidebilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında geliştirilen projeyle yurtta kalan üniversite öğrencileri, İngilizce'den Çince'ye, ebrudan tezhibe, bağlamadan gitara kadar pek çok alandaki kurslara ücretsiz gidebilecek. Üniversitelilerin talep ettiği kurslar anketle belirlenecek, eğitimler ise yurtlarda ayrılan özel mekanlarda veya halk eğitim merkezlerinde yürütülecek.

21.12.2013Eğitim
1 milyon 452 bin öğrenciye kredi ve burs

1 milyon 452 bin öğrenciye kredi ve burs

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcan, Ocak 2014'den itibaren toplam 1 milyon 452 bin 363 öğrencinin öğrenim kredisi ve burs imkanlarından yararlanacağını bildirdi.

16.12.2013Eğitim

Yazar Sonuçları

“Çocuk Gelinler Olmasın” diye Rotary’ler elele

Bu haftaki röportaj konuğumuz Prof. Dr. Canan Ersöz. Güney Rotary Kulübü’nün kurucu üyelerinden. Adana’nın da ilk Rotary Kadın başkanı. Şimdi de 2015/2016’nın 2430. Bölge Guvernörü

13.07.2015