MENÜ

Lgs Sınav Giriş Belgesi

Lgs Sınav Giriş Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lgs Sınav Giriş Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 36 Lgs Sınav Giriş Belgesi haberi bulunmuştur.

Lgs Sınav Giriş Belgesi Haberleri

LGS ne zaman yapılacak LGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir

LGS ne zaman yapılacak? LGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, ortaöğretime geçiş için düzenlenecek olan, Liseye Geçiş Sınavı'nda (LGS) heyecanlı bekleyiş devam ederken, sınav giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde adayların erişimine açıldı. LGS'ye sayılı günler kala, sınavda ter dökmeye hazırlanan adaylar, sınav giriş yerlerini ve sınav tarihini merak edip araştırmaya başladı. Peki, LGS bu sene ne zaman yapılacak? LGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte, LGS ile ilgili bazı bilgiler.

26.05.2019Gündem
LGS sınav giriş yerleri açıklandı | MEB LGS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

LGS sınav giriş yerleri açıklandı | MEB LGS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Liselere Giriş Sistemi (LGS) kapsamında uygulanacak olan LGS sınav giriş yerleri adayların erişimine açıldı. Söz konusu açıklamanın ardından, sekizinci sınıf öğrencileri LGS sınav giriş belgelerini ve sınav takvimini sorgulamaya başladı. İşte, MEB LGS sınav giriş yeri sorgulama ekranı ve LGS sınav tarihleri...

22.05.2019Eğitim
LGS sınav giriş belgeleri erişime açıldı LGS giriş belgesi sorgulama

LGS sınav giriş belgeleri erişime açıldı! LGS giriş belgesi sorgulama

Bu yıl 1 Haziran tarihinde gerçekleşecek LGS için sınav yerleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sistemi üzerinden yayınlandı. Okul müdürlüklerinin çıktı aldıktan sonra mühürleyerek öğrencilere vereceği LGS sınav giriş belgesi, kaybolması halinde yeniden temin edilebilecek. İşte, LGS giriş belgesi sorgulama ekranı...

22.05.2019Gündem
LGS sınav yerleri için sayılı gün kaldı - Sınav ne zaman

LGS sınav yerleri için sayılı gün kaldı - Sınav ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav (LGS) için kısa bir süre kaldı, tarih bilgisinin yanı sıra sınav yerlerine ilişkin açıklamalar da hız kazandı. LGS’ye girecekleri yer bilgisini öğrenmek isteyen öğrenciler, MEB’ten gelecek açıklamaya kilitlendi. Peki, LGS sınav yerleri ne zaman belli olacak?

19.05.2019Gündem
LGS başvurusu için önemli detaylar LGSde kalem uyarısı

LGS başvurusu için önemli detaylar! LGS'de kalem uyarısı!

İki oturum ve 90 sorudan oluşan LGS için katılım sağlayacak olan öğrenciler, bu sınavın başvurularını Milli Eğitim Bakanlığı'nın erişime açtığı ekran üzerinden aileleri yardımıyla gerçekleştirecek. Bu adımın ardından ise süreç, öğrencilerin okullarında yapacakları onay işlemi ile tamamlanacak. 1 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan sınavın ardından sonuçlar 24 Haziran'da açıklanacak. LGS sınav giriş belgesi ise 22 Mayıs 2019'da yayımlanacak.

8.04.2019Gündem
LGS sınav giriş yerleri için önemli uyarı Belgede buna dikkat edin

LGS sınav giriş yerleri için önemli uyarı! Belgede buna dikkat edin!

Liselere Giriş Sınavı olarak adlandırılan, merkezi sınavla öğrenci alacak liseler için gerçekleştirilen LGS için az bir süre kaldı. Sınav için geri sayım devam ederken, öğrencilerin araştırdığı konuların başında ise LGS sınav giriş belgesi yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı, LGS sınav giriş yerleri belgesi için öğrencilere ve müdürlüklere önemli uyarıda bulundu. İşte, Liselere Giriş Sınavı (LGS) ne zaman sorusunun cevabı ve sınav giriş belgesi hakkında bazı bilgiler

24.05.2018Eğitim
LGS’ye geri sayım başladı... Hangi dersten kaç soru çıkacak

LGS’ye geri sayım başladı... Hangi dersten kaç soru çıkacak?

MEB tarafından bu yıl ilk kez uygulanacak LGS, 2 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Adaylar da çalışmalarını hızlandırdı. Peki LGS’de hangi dersten kaç soru çıkacak? Sınav kaç bölümden oluşuyor, öğrencilere soruları cevaplamaları için ne kadar süre verilecek?

23.05.2018Eğitim
LGS sınav giriş belgesi E Okul giriş ekranı üzerinden çıktı alınıyor

LGS sınav giriş belgesi E Okul giriş ekranı üzerinden çıktı alınıyor

LGS sınav giriş yerleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın dün yaptığı açıklamanın ardından merakla araştırılmaya başlandı. Okul müdürlüklerinin onayıyla E Okul üzerinden çıktı alınabilecek olan LGS giriş yerleri, müdüriyet tarafından mühürlenecek. Peki, E Okul üzerinden LGS sınav giriş yerleri nasıl çıktı alınacak? İşte, detaylı bilgiler

22.05.2018Eğitim
LGS sınav giriş belgesi yayımlanıyor LGS ne zaman

LGS sınav giriş belgesi yayımlanıyor! LGS ne zaman?

Liselere Giriş Sınavı (LGS) olarak adlandırılan sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav giriş belgeleri bakanlık tarafından yayımlanıyor. Bakanlık tarafından geçtiğimiz haftalarda yayımlanan nitelikli okullardan birisine yerleşmek isteyen öğrenciler, LGS sınav giriş belgesi ile hangi okulda sınava girebileceğini öğrenecek. Peki, LGS sınav giriş belgesi ne zaman ve nereden alınabilecek? İşte, merakla araştırılan konuyla ilgili detaylı bilgiler

21.05.2018Eğitim
LGS başvurusu için son gün... LGS başvurusu nasıl yapılır

LGS başvurusu için son gün... LGS başvurusu nasıl yapılır?

LGS başvuruları bugün (18 Nisan Çarşamba) sona eriyor. Sınava girmek isteyen adaylar, okul müdürlüklerinden başvuruda bulunabiliyor. Sınav giriş belgeleri, 22 Mayıs’ta yayınlanacak. Sınav ise 2 Haziran’da yapılacak. Peki, LGS başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

17.04.2018Eğitim
Merakla bekleniyordu: LGS sonuçları açıklandı mı

Merakla bekleniyordu: LGS sonuçları açıklandı mı?

LGS (Liseye Geçiş Sınavı) sonuçları öğrenci ve velilerin ana gündem konusuydu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre, 2019 LGS sonuçları bugün duyuruldu Öğrenciler sınav sonuçlarına itirazlarını sonucun açıklanmasından itibaren en geç 5 iş günü içinde yapabilecek. Peki, LGS sonuçları nasıl öğrenilecek?

24.06.2019Gündem
LGS sınavında kalem veriliyor mu

LGS sınavında kalem veriliyor mu?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, ortaöğretime giriş sistemi için düzenlenecek olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 1 Haziran günü gerçekleşecek. Sınava girecek adaylar toplam 90 soruya yanıt arayacak. Sınavın yaklaşması ile beraber, LGS'ye katılım sağlayacak öğrenciler, sınav günü yanlarında bulundurması gereken malzemeleri araştırmaya başladı. Peki, LGS sınavında kalem veriliyor mu? İşte, konu ile ilgili detaylar.

31.05.2019Gündem
LGS giriş belgeleri açıklandı

LGS giriş belgeleri açıklandı

Yüz binlerce adayın gireceği LGS’nin giriş belgeleri açıklandı. Adaylar, kayıtlı oldukları okul idarelerine başvurup sınav giriş belgelerini alabilecekler.

22.05.2019Eğitim
Zamanı iyi kullanan fark yaratır

Zamanı iyi kullanan fark yaratır

LGS, 1 Haziran’da yapılacak. Sınavın ikinci oturumu olan sayısal bölümdeki fen bilimleri testinde 20 soru yer alıyor. Uzmanlar deney, grafik ve yorum ağırlıklı sorular çıkabileceğini vurgularken, bu testin belirleyicisinin ‘zamanı verimli kullanmak’ olduğunu söylüyor. Sınav yaklaştıkça stresleri artan adaylara uyarılarda bulunan uzmanlar, “Sınav günü özellikle beslenme ve uyku gibi alışkanlıkları değiştirmeyin” diyor.

22.05.2019Eğitim
LGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak İşte LGS giriş belgelerinin açıklanacağı tarih

LGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte LGS giriş belgelerinin açıklanacağı tarih

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından orta öğretime geçiş kapsamında 1 Haziran'da gerçekleştirecek olan 2019 LGS başvuruları 3-14 Nisan tarihleri arasında tamamlanmıştı. Sınav başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar LGS sınav giriş yerlerinin açıklanacağı tarihi merak etmeye ve internetten araştırmaya başladı. Peki, LGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

27.04.2019Gündem
LGS için uzmanlardan ipuçları: İki aylık sıkı çalışma fark yaratabilir

LGS için uzmanlardan ipuçları: İki aylık sıkı çalışma fark yaratabilir

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için başvurular 14 Nisan’da bitecek. 1 Haziran’da yapılacak LGS sonucunda 1526 liseye 139 bin 120 öğrenci sınavla alınacak. Son iki aylık çalışmanın büyük fark yaratacağının altını çizen uzmanlar, öğrencilere bundan sonraki süreçte konu tekrarlarına başlayıp bol bol deneme sınavı çözmelerini öneriyor.

9.04.2019Eğitim
LGS tercihleri E Okuldan mı yapılacak E Okul VBS girişi

LGS tercihleri E Okul'dan mı yapılacak? E Okul VBS girişi

Merakla beklenen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler şimdi gözlerini , Milli Eğitim Bakanlığı'nın bir hizmeti olan e-Okul VBS'ye çevirdi. Peki, e Okul’a giriş nasıl yapılır? LGS tercihleri e Okul üzerinden mi yapılacak?

26.06.2018Gündem
LGS sınavı yarın saat kaçta başlayacak Sınavda dikkat edilmesi gerekenler neler

LGS sınavı yarın saat kaçta başlayacak? Sınavda dikkat edilmesi gerekenler neler?

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesinde sınava katılım sağlayacak olan yüz binlerce ortaokul öğrencisi son hazırlıklarını tamamlıyor. Yarın yapılacak olan LGS sınavı öncesinde öğrenciler bir hayli tedirgin anlar yaşayabilir. TEOG yerine gelen LGS sınavına ilk defa girecek olan öğrencilerin, uzmanlardan gelen yorumları okuyup, zihinlerini boşaltmaları gerekiyor. Peki, LGS sınavı yarın saat kaçta başlayacak? İşte öğrencilere sınav öncesi uyarılar.

1.06.2018Eğitim
LGS yarın: Asıl sınavınız stresle

LGS yarın: Asıl sınavınız stresle

1 milyon 8’inci sınıf öğrencisinin katılacağı Liselere Geçiş Sınavı (LGS), yarın yapılacak. 1.367 okuldaki 126 bin 510 kontenjan için yarışacak adayların heyecanı dorukta. Uzmanlar son günün başarı için önemli olduğunu belirterek, adayları stresleriyle baş etmesi konusunda uyarıyor. Adayların en geç 09.00’da sınava gireceği yerde olması gerekiyor.

31.05.2018Eğitim
LGS günü bu belgeleri sakın unutmayın

LGS günü bu belgeleri sakın unutmayın!

Ortaokul sekizinci sınıfta okuyan yaklaşık 1 milyon öğrenci 2 Haziran Cumartesi günü LGS’ye girecek. Peki adaylar LGS’ye giderken yanlarında hangi belgeleri götürmeli, sınav binasına alınmayacak araç gereçler neler, LGS’ye geç kalanlar salonlara girebilecek mi? LGS adayları için derledik.

31.05.2018Eğitim
Yeni liselere giriş sistemi... Yüzde 90 adrese dayalı, yüzde 10 sınavla yerleşecek

Yeni liselere giriş sistemi... Yüzde 90 adrese dayalı, yüzde 10 sınavla yerleşecek

Bu yıl ilk kez uygulanacak liselere giriş sistemi için geri sayım başladı. Yeni sistemde birçok değişiklik yer aldı. Artık öğrencilerin liseye geçiş için iki farklı yolu var: Evine yakın okula adrese dayalı olarak yerleşme ya da merkezi sınav puanıyla öğrenci alacak okullar için yarışma. 1.367 okula girişte kullanılacak LGS, 2 Haziran’da yapılacak.

29.05.2018Eğitim
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi nasıl yapılır E-Okul not ve devamsızlık görüntüleme

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi nasıl yapılır? E-Okul not ve devamsızlık görüntüleme

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, dönem sonunun gelmesi dolayısıyla öğrencilerin yazılı ve sözlü notlarını sık sık sorguladığı alan olmaya devam ediliyor. Yazılı sınava giren binlerce öğrencinin sonuçlarını öğreneceği E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, aynı zamanda devamsızlık ve sınav giriş belgesi gibi hususlara da cevap veriyor. Peki, E Okul VBS ekranı öğrenci girişi nasıl yapılıyor? İşte, not görüntüleme ve devamsızlık öğrenme için ziyaret edilen o ekran

26.05.2018Eğitim
E Okuldan LGS giriş yerleri görüntüleme nasıl yapılır E Okul girişi

E Okul'dan LGS giriş yerleri görüntüleme nasıl yapılır? E Okul girişi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın en çok kullanılan hizmetlerinden olan e-Okul'da LGS sınav giriş yerleri, kolayca sorgulanabiliyor. Öğrenciler ve velileri, E Okul üzerinden sınav giriş yerlerini araştırıyor. Peki, LGS sınav giriş yerleri nasıl çıktı alınabilecek?

24.05.2018Gündem
5 adımda LGS başvuru rehberi

5 adımda LGS başvuru rehberi

Merkezi liseye geçiş sınavı (LGS) için başvurular, 11 Nisan’da başladı. Sınavla öğrenci alacak 1.366 okulda eğitim almak isteyen adayların başvurularını 18 Nisan’a kadar yapması gerekiyor. Ancak aday ve velilerin akıllarında başvuru süreciyle ilgili birçok soru işareti var.

13.04.2018Eğitim
Yeni lise sınavının TEOG’dan 10 farkı

Yeni lise sınavının TEOG’dan 10 farkı

Yeni liseye giriş sisteminin ardından, okul listeleri daha çok tartışılır. Bu yıl hem sınavla, hem de adrese dayalı yerleştirmeyle ilgili daha netleşmeyen birçok konu var.

13.04.2018Eğitim
2018 LGS başvurusu için son gün ne zaman Liselere Geçiş Sınavı başvurusu nasıl yapılacak

2018 LGS başvurusu için son gün ne zaman? Liselere Geçiş Sınavı başvurusu nasıl yapılacak?

LGS başvurusu ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı nitelikli okullar arasından birisi için ter dökecek olan adaylar, başvuru için araştırmalarına başladı. LGS başvuru kılavuzu üzerinden, müracaat hakkına sahip olup olmadıklarını görecek olan adaylar, konuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Peki, LGS başvuru işlemi nereden ve nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

12.04.2018Gündem
Liselere Geçiş Sınavı okul listeleri ve kontenjanları yayımlandı... LGS başvuruları bugün başlıyor

Liselere Geçiş Sınavı okul listeleri ve kontenjanları yayımlandı... LGS başvuruları bugün başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl ilk kez uygulanacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) başvuru süreciyle ilgili duyuru yaptı. Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu öğrencilerle paylaşıldı. Merkezî Sınav başvuru ve sonuçlarıyla ilgili iş ve işlemler elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilecek. Peki LGS başvuruları ne zamana kadar devam edecek? İşte Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kılavuzu ve detaylar!

10.04.2018Gündem
MEB liseye geçişte tercih edilebilecek okulların listesini duyurdu.. Hangi liseler sınavla öğrenci alacak

MEB liseye geçişte tercih edilebilecek okulların listesini duyurdu.. Hangi liseler sınavla öğrenci alacak?

MEB liseye geçişte tercih edilebilecek okulların listesini ve LGS kılavuzunu yayımladı. Bu yıl ilk kez uygulanacak olan Liseye Geçiş Sınavı'nın ardından öğrenciler MEB tarafından belirlenen nitelikli eve en yakın okul seçiminde bulunacak. Peki hangi liseler sınavla öğrenci alacak? LGS başvuruları ne zaman kadar devam edecek? İşte liseye geçişte tercih edilebilecek okulların listesi ve başvuru sürecine ilişkin bilgiler!

10.04.2018Eğitim
Kolye cep telefonu mikro kulaklık

Kolye cep telefonu mikro kulaklık

ÖSYM’nin düzenlediği 5 ayrı sınavda kopya çekildiği iddiaları üzerine yapılan operasyonlarda, çetenin soruların yanıtlarını sınava girenlere ilettiği cihazlar da ele geçti.

18.09.2010Gündem
Liselere Giriş Sınavı yarın

Liselere Giriş Sınavı yarın

Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı (OKS), yarın yapılacak.

11.06.2005Gündem
LGS şampiyonu Urfadan

LGS şampiyonu Urfa'dan

Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları, açıklandı. Her iki puan türünde de birinci, Şanlıurfa'dan Galiye Aylin Tolunay oldu. 64 bin 598 bin aday sınavda sıfır çekti.

 • LGS'ye giriş mecburi olacak
 • Bakan Çelik'in 'sıfır' yorumu

  28.07.2004Gündem
 • Yazar Sonuçları

  Yeni lise sınavının TEOG’dan 10 farkı

  Yeni liseye giriş sisteminin ardından, okul listeleri daha çok tartışılır. Bu yıl hem sınavla, hem de adrese dayalı yerleştirmeyle ilgili daha netleşmeyen birçok konu var.

  12.04.2018