MENÜ

Lgs Giriş Yerleri

Lgs Giriş Yerleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lgs Giriş Yerleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14 Lgs Giriş Yerleri haberi bulunmuştur.

Lgs Giriş Yerleri Haberleri

E Okuldan LGS giriş yerleri görüntüleme nasıl yapılır E Okul girişi

E Okul'dan LGS giriş yerleri görüntüleme nasıl yapılır? E Okul girişi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın en çok kullanılan hizmetlerinden olan e-Okul'da LGS sınav giriş yerleri, kolayca sorgulanabiliyor. Öğrenciler ve velileri, E Okul üzerinden sınav giriş yerlerini araştırıyor. Peki, LGS sınav giriş yerleri nasıl çıktı alınabilecek?

24.05.2018Gündem
LGS sınav giriş belgesi E Okul giriş ekranı üzerinden çıktı alınıyor

LGS sınav giriş belgesi E Okul giriş ekranı üzerinden çıktı alınıyor

LGS sınav giriş yerleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın dün yaptığı açıklamanın ardından merakla araştırılmaya başlandı. Okul müdürlüklerinin onayıyla E Okul üzerinden çıktı alınabilecek olan LGS giriş yerleri, müdüriyet tarafından mühürlenecek. Peki, E Okul üzerinden LGS sınav giriş yerleri nasıl çıktı alınacak? İşte, detaylı bilgiler

22.05.2018Eğitim
Googleda en çok neleri aradık

Google'da en çok neleri aradık?

Dünya devi Google, Türkiye genelinde 20-27 Mayıs tarihleri arasında yapılan yoğun aramaları paylaştı. Bakın Türkiye'de en çok ne aradık?

27.05.2019Teknoloji
LGS ne zaman yapılacak LGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir

LGS ne zaman yapılacak? LGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, ortaöğretime geçiş için düzenlenecek olan, Liseye Geçiş Sınavı'nda (LGS) heyecanlı bekleyiş devam ederken, sınav giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde adayların erişimine açıldı. LGS'ye sayılı günler kala, sınavda ter dökmeye hazırlanan adaylar, sınav giriş yerlerini ve sınav tarihini merak edip araştırmaya başladı. Peki, LGS bu sene ne zaman yapılacak? LGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte, LGS ile ilgili bazı bilgiler.

26.05.2019Gündem
LGS sınav giriş yerleri açıklandı | MEB LGS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

LGS sınav giriş yerleri açıklandı | MEB LGS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Liselere Giriş Sistemi (LGS) kapsamında uygulanacak olan LGS sınav giriş yerleri adayların erişimine açıldı. Söz konusu açıklamanın ardından, sekizinci sınıf öğrencileri LGS sınav giriş belgelerini ve sınav takvimini sorgulamaya başladı. İşte, MEB LGS sınav giriş yeri sorgulama ekranı ve LGS sınav tarihleri...

22.05.2019Eğitim
LGS sınav giriş belgeleri erişime açıldı LGS giriş belgesi sorgulama

LGS sınav giriş belgeleri erişime açıldı! LGS giriş belgesi sorgulama

Bu yıl 1 Haziran tarihinde gerçekleşecek LGS için sınav yerleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sistemi üzerinden yayınlandı. Okul müdürlüklerinin çıktı aldıktan sonra mühürleyerek öğrencilere vereceği LGS sınav giriş belgesi, kaybolması halinde yeniden temin edilebilecek. İşte, LGS giriş belgesi sorgulama ekranı...

22.05.2019Gündem
LGS sınav yerleri için sayılı gün kaldı - Sınav ne zaman

LGS sınav yerleri için sayılı gün kaldı - Sınav ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav (LGS) için kısa bir süre kaldı, tarih bilgisinin yanı sıra sınav yerlerine ilişkin açıklamalar da hız kazandı. LGS’ye girecekleri yer bilgisini öğrenmek isteyen öğrenciler, MEB’ten gelecek açıklamaya kilitlendi. Peki, LGS sınav yerleri ne zaman belli olacak?

19.05.2019Gündem
Son dakika... İstanbullulara müjde Ulaşım ve su ücretlerinde indirim

Son dakika... İstanbullulara müjde! Ulaşım ve su ücretlerinde indirim

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, öğrenci aylık mavi kart ücretinin 85 liradan 40 liraya indirilmesini oy birliğiyle kabul etti. Bunun yanında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda ve Ramazan Bayramı'nda ulaşım ücretsiz olacak. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, su fiyatlarında konutlarda yüzde 46'ya varan, iş yerlerinde yüzde 10 indirim sağlayan kararı kabul etti.

15.05.2019Ekonomi
LGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak İşte LGS giriş belgelerinin açıklanacağı tarih

LGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte LGS giriş belgelerinin açıklanacağı tarih

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından orta öğretime geçiş kapsamında 1 Haziran'da gerçekleştirecek olan 2019 LGS başvuruları 3-14 Nisan tarihleri arasında tamamlanmıştı. Sınav başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar LGS sınav giriş yerlerinin açıklanacağı tarihi merak etmeye ve internetten araştırmaya başladı. Peki, LGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

27.04.2019Gündem
2019 LGS sınavı ne zaman Uzmanlar örnek soruları değerlendirdi

2019 LGS sınavı ne zaman? Uzmanlar örnek soruları değerlendirdi!

2019 LGS sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, lisede güzel bir okul kazanabilmek için sınava girecek olan öğrenciler tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ikinci kez LGS örnek soruları yayımlandı. Özel okullardan uzmanlar LGS örnek soruları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Peki, 2019 LGS sınavı ne zaman?

22.11.2018Eğitim
Uzmanlar LGS örnek soruları değerlendirdi: Analiz becerisi ön planda

Uzmanlar LGS örnek soruları değerlendirdi: Analiz becerisi ön planda

MEB, LGS için ikinci kez örnek soruları yayınladı. Özel okullardan uzmanlar, soruların yorumlama ve analiz becerisini ölçtüğünü belirtirken, müfredata uygun olduğunu da söylüyor.

22.11.2018Eğitim
LGS 2018 saat kaçta başlayacak LGS sınav süresi kaç dakika

LGS 2018 saat kaçta başlayacak? LGS sınav süresi kaç dakika?

Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) artık saatler kaldı. Tüm yıl boyunca sınava yoğun şekilde hazırlanan öğrenciler 2 Haziran'daki sınav öncesi merak ettikleri soruların yanıtını araştırıyor. Sınava girecek öğrenciler özellikle, sınavın saat kaçta başlayacağını ve sınavda kaç soru cevaplayacaklarını merak ediyor. Peki, LGS saat kaçta başlayacak? LGS sınavı kaç dakika sürecek?

31.05.2018 Gündem
LGS sınav giriş yerleri için önemli uyarı Belgede buna dikkat edin

LGS sınav giriş yerleri için önemli uyarı! Belgede buna dikkat edin!

Liselere Giriş Sınavı olarak adlandırılan, merkezi sınavla öğrenci alacak liseler için gerçekleştirilen LGS için az bir süre kaldı. Sınav için geri sayım devam ederken, öğrencilerin araştırdığı konuların başında ise LGS sınav giriş belgesi yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı, LGS sınav giriş yerleri belgesi için öğrencilere ve müdürlüklere önemli uyarıda bulundu. İşte, Liselere Giriş Sınavı (LGS) ne zaman sorusunun cevabı ve sınav giriş belgesi hakkında bazı bilgiler

24.05.2018Eğitim
LGS sınav giriş belgesi yayımlanıyor LGS ne zaman

LGS sınav giriş belgesi yayımlanıyor! LGS ne zaman?

Liselere Giriş Sınavı (LGS) olarak adlandırılan sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav giriş belgeleri bakanlık tarafından yayımlanıyor. Bakanlık tarafından geçtiğimiz haftalarda yayımlanan nitelikli okullardan birisine yerleşmek isteyen öğrenciler, LGS sınav giriş belgesi ile hangi okulda sınava girebileceğini öğrenecek. Peki, LGS sınav giriş belgesi ne zaman ve nereden alınabilecek? İşte, merakla araştırılan konuyla ilgili detaylı bilgiler

21.05.2018Eğitim